• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منتقدان هری پاتر

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : منتقدان هری پاتر

دقیقا چرا؟ واقعا چرا فکر میکنین همه مشکلات ما از رمن فانتزی خوندن نوجوانانش ریشه میگیره؟ ^-^
چرا بدون دلیل حرف میزنین؟
اتفاقا اون دبیر هم کار بسیار ناشایستی کردن، هیچ کتابی، مخصوصا یکی از پرفروش ترین کتاب های دنیا، اون قدر بی ارزش نیست که بره توی سطل آشغال یا زیر دست و پا . هیچ کتابی . هر کتابی ارزشمنده .

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از AMT :
یک معلم داشتیم آقای دکتر رئوفیان.بچه های شهید بهشتی نیشابور میشناسنش! یک بار تو وقت استراحت کلاس ازش اجازه گرفتم رفتم کتابخونه تا کتاب بگیرم. دوجلد شاهزاده دورگه رو گرفتم! تا دید که اونا رو گرفتتم ازم پرسید که چند وقته داری اینا رو می خونی؟ گفتم چند وقتی میشه.گفتش که آخر و عاقبت نداره!کشور ما الان چند نفر آدم درست و حسابی می خواد نه دلقک! کتاب ها رو گرفت و انداخت زیر پاش بعد هم ریخت تو سطل آشغال.
حالا که فکر می کنم راست می گفت بنده خدا! به این نتیجه رسیدم که خیلی بیکارین!این کارا بیهوده است و حیف وقت آدمه که اینجوری هدر بره!به جای اون بشینین رو یک مشکل مملکت فکر کنین و خلاقیت داشته باشین تا راه حل خوبی براش پیدا بشه!

عمو جان نویسندگی یعنی خلاقیت اون معلم شمام تا حدودی راست میگفته زنگ تفریح بار چیه؟کلاس بالاخره یه حرمتی داره!

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از AMT :
یک معلم داشتیم آقای دکتر رئوفیان.بچه های شهید بهشتی نیشابور میشناسنش! یک بار تو وقت استراحت کلاس ازش اجازه گرفتم رفتم کتابخونه تا کتاب بگیرم. دوجلد شاهزاده دورگه رو گرفتم! تا دید که اونا رو گرفتتم ازم پرسید که چند وقته داری اینا رو می خونی؟ گفتم چند وقتی میشه.گفتش که آخر و عاقبت نداره!کشور ما الان چند نفر آدم درست و حسابی می خواد نه دلقک! کتاب ها رو گرفت و انداخت زیر پاش بعد هم ریخت تو سطل آشغال.
حالا که فکر می کنم راست می گفت بنده خدا! به این نتیجه رسیدم که خیلی بیکارین!این کارا بیهوده است و حیف وقت آدمه که اینجوری هدر بره!به جای اون بشینین رو یک مشکل مملکت فکر کنین و خلاقیت داشته باشین تا راه حل خوبی براش پیدا بشه!
مطمئنا این معلم شما یه مشکلی داشته، چون تا جایی که من می دونم هر کتابی اولش یه به نام خدایی، بسم الله ی چیزی داره و اون با این کار حتی اگه بقیه جنبه هاش رو هم در نظر نگیریم به خدا تو هین کرده. اما در مورد بقیه جنبه های این حرکت، چطور آدمی که حتی یک جلد از هر مجموعه ای رو نخونده یا حتی یک صفحش رو نگاه نکرده می تونه در مورد اون قضاوت کنه X-( X-( ، والا زمان پیامبر که عهد جاهلیت هم بود همچین کاری نکردن، اون وقت یه معلم که حتی ممکنه سررشته ای از ادبیات نداشته یا حتی اگه داشته باشه به خودش اجازه می ده اینکار با یک کتاب بکنه، اونم کتابی که به نظر خیلی ها که بزرگتر از من یا اون هستن یکی از شاهکارهای اخیر ادبیاته! X-( این دیگه واقعا آخر جاهلیته X-( X-( X-(
به نقل از King Dain II :
عمو جان نویسندگی یعنی خلاقیت اون معلم شمام تا حدودی راست میگفته زنگ تفریح بار چیه؟کلاس بالاخره یه حرمتی داره!
اگه اون معلم یکم از عقلش استفاده می کرد، می تونست برای تنبیه(که اونم به نظر من بی جایه)کتاب رو بگیره و آخر زنگ دوباره برگردونه، نه اینکه بزاره زیر پاش و بعد بندازش تو آشغالی ~X( ~X(

واقعا ما داریم به کجا می رسیم؟1!!! ~X( ~X(

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از The Lich King :
به نام خدا
مطمئنا این معلم شما یه مشکلی داشته، چون تا جایی که من می دونم هر کتابی اولش یه به نام خدایی، بسم الله ی چیزی داره و اون با این کار حتی اگه بقیه جنبه هاش رو هم در نظر نگیریم به خدا تو هین کرده. اما در مورد بقیه جنبه های این حرکت، چطور آدمی که حتی یک جلد از هر مجموعه ای رو نخونده یا حتی یک صفحش رو نگاه نکرده می تونه در مورد اون قضاوت کنه X-( X-( ، والا زمان پیامبر که عهد جاهلیت هم بود همچین کاری نکردن، اون وقت یه معلم که حتی ممکنه سررشته ای از ادبیات نداشته یا حتی اگه داشته باشه به خودش اجازه می ده اینکار با یک کتاب بکنه، اونم کتابی که به نظر خیلی ها که بزرگتر از من یا اون هستن یکی از شاهکارهای اخیر ادبیاته! X-( این دیگه واقعا آخر جاهلیته X-( X-( X-(اگه اون معلم یکم از عقلش استفاده می کرد، می تونست برای تنبیه(که اونم به نظر من بی جایه)کتاب رو بگیره و آخر زنگ دوباره برگردونه، نه اینکه بزاره زیر پاش و بعد بندازش تو آشغالی ~X( ~X(

واقعا ما داریم به کجا می رسیم؟1!!! ~X( ~X(
به نظرم این یارو که این کار را کرده دیگه اسمش دکتر نیست !!!!!!!
وقتی دکتر مملکتمون بیاد این کارا بکنه بعد میگن بیاید فرهنگ سازی بکنید میزان مطالعه کشور بره بالا!
یه سوال دارم اصلا چرا باید تنبیه بکنه؟؟؟؟ من دوست دارم هری پاتر بخونم به اونم هیچ ربطی نداره !

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

قلبم شکست! =(( :( :((
چه جوری تونسته به هری توهین کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خب هر کسی یه چیزی دوست داره!اینا از حسودیشونه که هری پاتر یکی از پر فروش ترین رمان هاس! ;))
اینا میگن همه باید برن جنگ و صلح تولستوی بخونن!

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)

خب هر کس دوست نداره نخونه!کی مجبورتون کرده؟؟
من که خودم تاالان دوبار خوندمش وباز هم ازاندازه ای که از اول دوستش داشتم کم نشده!
به نظرمن خانم رولینگ واقعا نویسنده بی نظیری هست!
من از وقتی که مجموعه هری پاترو خوندم قوه تخیلم خیلی بهتر شد!

Absolut

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان

واقعا آدم نمیدونه به همچین کسایی چی باید بگه. :-& :-& X-(
مثلا به این آدم میگن دکتر....متاسفم براش.
............................................
من یک مشکل کوچولو با هری پاتر دارم.یه چیزی این وسط جوردرنمیاد....
مگه لردولدمورت اول پدر هری رونکشت بعد مادرش؟؟؟؟
پس چراتوکتاب جام آتش وقتی کشته ها داشتن از چوبدستی میومدن بیرون (اول کسایی که دیر تر مرده بودن.اول دست پیتر اومد بیرون. بعد سدریک بعد...)چرا اول پدر هری اومد بیرون؟؟؟؟
مگه ولدی اول جیمز رو نکشت بعد مادرش؟؟؟؟؟؟ :-??

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

اول از همه بگم این استدلال اگه دوست ندارین، نخونین واقعا غیر منطقیه! اگه نخونیم از کجا بفهمیم مسخره س یا نه! خب مسلما هر کسی یه سری چیزارو نمی پسنده!
من به شخصه معتقدم هری پاتر بیشتر از اونی که ارزششو داشت، بزرگ شد و دلیلش هم فقط و فقط هالییوود بود!
رولینگ شگفتی خلق نکرد، بلکه شگفتی های خلق شده رو کنار هم قرار داد! جادوگری، چوب جادو، موجودات جادویی و... که عناصر اصلی دنیای رولینگ بودن قبلا هم خلق شده بودن، ولی هنر رولینگ این بود که اون ها رو کنار هم چید و یه رمان سرگرم کننده ازش ساخت.
ولی هدف یکی مثل تالکین خلق اسطوره بود، و تا حدودی به هدفش رسید.
به نظرم هری پاتر صرفا برای رنج سنی 10 تا 16-17 سال جالبه، و کششی برای سنین بالاتر نداره. دلیلش هم اینه که کتاب اصیل و عمیقی نیست....

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از MissMarvelous :
اول از همه بگم این استدلال اگه دوست ندارین، نخونین واقعا غیر منطقیه! اگه نخونیم از کجا بفهمیم مسخره س یا نه! خب مسلما هر کسی یه سری چیزارو نمی پسنده!
من به شخصه معتقدم هری پاتر بیشتر از اونی که ارزششو داشت، بزرگ شد و دلیلش هم فقط و فقط هالییوود بود!
رولینگ شگفتی خلق نکرد، بلکه شگفتی های خلق شده رو کنار هم قرار داد! جادوگری، چوب جادو، موجودات جادویی و... که عناصر اصلی دنیای رولینگ بودن قبلا هم خلق شده بودن، ولی هنر رولینگ این بود که اون ها رو کنار هم چید و یه رمان سرگرم کننده ازش ساخت.
ولی هدف یکی مثل تالکین خلق اسطوره بود، و تا حدودی به هدفش رسید.
به نظرم هری پاتر صرفا برای رنج سنی 10 تا 16-17 سال جالبه، و کششی برای سنین بالاتر نداره. دلیلش هم اینه که کتاب اصیل و عمیقی نیست....
کاملا لایک!

به چندتا نکته خوب اشاره کردی! یکی بیش از حد بزرگ شدن که واقعا هالیوود یه کاری کرد بعضی ها که واقعا نمی خواستن بخونن رفتن خوندن! :D

بعدشم اون نکته اسطوره و ...! من میگم چیز زیادی رو خلق نکرده! مثلا جادو و.... بودن و قبلا خلق شدن و توی ذهن بشر همیشه جادو و... بوده ولی اون اومده اینهارو کنار هم گذاشته!
اون قسمت رنج سنیشم درسته! از 9 سل تا 16 سال می تونند بخونند! بعدشم یکی تو اینجا به جنگ و صلح تلستوی توهین کرد!

بدونید اصلا هری با جنگ و صلح قابل مقایسه نیس یک! دوما سبکشون نمیخوره! سوما جنگ و صلح یکی از شاهکار های ادبیاته! :-w

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

من خوندم همش ُ - قدیسان مرگ ( هر کی یه چی میگه ، یکی میگه یادگاران مرگ ، یکی میگه قدیسان مرگ ، حالا ! :D)

اون زمانی که شروع کردم بخوندن ( حدودای کلاس ِ چارم ِ ابتدایی ) خیلی بنظرم جالب بود . اصن همه کتابایی که تا اون موقع خونده بودم حتی جذابهاش یه ور هری پاتر یه ور
خیلی آدم ُ جذب می کنه . ینی واقعن من با وجود اینکه به کتابهای ِ غیر واقعی علاقه ای نداشتم ، هری رو خیلی دوس داشتم و بنظرم یکی از نکات ِ موفقیتش این بود که خیلی هم تخیلی و من در آوردی نبود . کارای ِ روزانه رو انجام می دادن ، همون کارایی که ما انجام می دیم ، با ورد ها و راهای ِ دیگه .
یه جور انگار آدم که وارد داستان می شه دیگه مرز بین تخیل و واقعیت از بین می ره . اگه طرفدار واقعیت باشی واست واقعی می شه و اگه تخیلی دوس داشته باشی تخیلی می شه .

ولی خ ُ جلدای ِ آخرش ( بخصوص تو فیلماش ) یکم حاشیه زیادتر می شه که من یکی نپسندیدم .
اصن فیلماشم که آدم نبینه بهتره . فک کن 500 صفحه رو تو یه ساعت می دن به خورد ِ آدم !

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من هری پاترو نخوندم، اما تا حدودی میدونم تو چه فضاییه.
یکی از بچه ها گفته بود مگه همه مشکلات از کتاب فانتزی خوندن جووناست؟ نه اینطور نیست. اما از کتاب سطحی خوندن جووناست. اگه کسی میخواد کتاب فانتزی بخونه، خب بشینه مرشد و مارگریتا رو بخونه.چرا باید اینجوری باشه که یا جوونا کتاب نخونن یا کتابای به قول بچه ها «نا اصیل» بخونن؟؟؟

یه چیزی هم گفته بودن درباره رده سنی کتاب. درسته جذابیتش شاید واسه اون گروه سنی باشه(هر چند فکر میکنم نهایتا تا 15 سالگی)، اما معنیش این نیست که واسه اون گروه سنی مفیده. یه بچه توی این سن آخر خیالپردازیه. دیگه بشینه این همه هم از این چیزا بخونه، هیچی دیگه! مشکل روانی پیدا میکنه.

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

حده اقل هری پاتر خیلی بهتر از رمان های ایرانی هست !

من که خیلی دوست دارم رمان هاشو

ان استاد هم احتمالا مدراکشونو از غار علی صدر گرفته بودن

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

خوب معلومه سطحش بالاست!

ما منکر بالا بودن سطح اثرش نشدیم! همون طور که گفتم زیادی گندش کردن!

می فهمید! یه مدت بود یه اثری مث هری پاتر نیومده بود و رولینگ با این اثرش به قولی از آب گل آلود ماهی گرفت!

من میگم تا حدی گندش کردن که بعضی وقت ها افرادی که چیزی از کتاب ها و رمان های فانتزی دیگه نمی دونند هری رو با تالکین و وارکرفت و... مقایسه کردن! :-w

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از farnazZ :

من متوجه منظور شما از استاد و غارعلیصدر نمیشم. میشه توضیح بدین؟

ضمنا، این که شما از رمانای ایرانی بدتون میاد چه ربطی به بحث الآنمون داره؟ مگه کسی حرفی از رمانای ایرانی زده؟
به علاوه، الآن بحث خیلی سر دوست داشتن یا نداشتن نیست.

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

آقا من به فیلماش کاری ندارم....شما خود کتاباشو باید بخونی

اوناییم که می گن تا 15 سالش خوبه،خیلیا هستن که توی سنای بالاتر خوندنو خوششون اومده!

شاید اگه بچه باشی واسه چن روز بری تو توهم(که ما بدتر ازیناشم داریم)ولی یه آدم بزرگ هیچ وقت همچین کاری نمی کنه!

حالا هالیوود بردش بالا یا هر چی....خود کتابشم معروف شده خیلی از کتابا هستن که فیلمشم ساخته شده ولی کسی کتابو نخونده زیاد

الانم از هرکی بپرسین می گه کتاب بهتر از فیلم بوده پس فیلمش زیاد تاثیر گذار نبوده

فک کنم شما برعکس گفتین کتاب روی فیلم و معروفیتش تاثیرگذار بوده

هری پاتر حداقل برای دوره ی خودش عالی بوده(بگذریم که الانم هست)

یه پیشنهاد:بخونین این کتابو بعد نقدش کنین

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از گلی :
آقا من به فیلماش کاری ندارم....شما خود کتاباشو باید بخونی
اوناییم که می گن تا 15 سالش خوبه،خیلیا هستن که توی سنای بالاتر خوندنو خوششون اومده!
شاید اگه بچه باشی واسه چن روز بری تو توهم(که ما بدتر ازیناشم داریم)ولی یه آدم بزرگ هیچ وقت همچین کاری نمی کنه!
حالا هالیوود بردش بالا یا هر چی....خود کتابشم معروف شده خیلی از کتابا هستن که فیلمشم ساخته شده ولی کسی کتابو نخونده زیاد
الانم از هرکی بپرسین می گه کتاب بهتر از فیلم بوده پس فیلمش زیاد تاثیر گذار نبوده
فک کنم شما برعکس گفتین کتاب روی فیلم و معروفیتش تاثیرگذار بوده
هری پاتر حداقل برای دوره ی خودش عالی بوده(بگذریم که الانم هست)
یه پیشنهاد:بخونین این کتابو بعد نقدش کنین
مگه ما نخونده نقد کردیم؟؟؟ :-?
هری پاتر یه کتاب مخاطب محوره،اینو همه میگن. کتاب جذاب و سرگرم کننده هست،ولی ارزش ادبی نداره!
مثلا من وقتی یه کتاب مثل همون جنگ وصلح که بالا بهش اشاره شد رو میخونم، میتونم بهش فکر کنم و میدونم یه پیام و هدفی پشتش هست، ولی هری پاتر کتاب در عین جذابیت خیلی ساده و قابل هضمه! این سادگی دلیل جذابیت کتابهای فانتزی مثل هری پاتره!
واقعا نمیدونم چرا هری پاترو اینقدر گنده کردن؟ من خودم به مراتب کتابایی مثل سری اروگان(کریستوفر پائولینی) رو ترجیح میدم!
کتاب قبل هالیوود هم طرفدار داشت، ولی هالیوود باعث معرفی کردنش به همه دنیا شد! شاید فیلم نامه خیلی با متن اصلی پیش نمیرفت، ولی جلوه های ویژه و فضاسازی فیلم خیلی خوب بود!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

مگه ما نخونده نقد کردیم؟؟؟ :-?
ایشون مثل این که نخونده نقد میکنن :
به نقل از anahid_30s :
من هری پاترو نخوندم، اما تا حدودی میدونم تو چه فضاییه.

هری پاتر یه کتاب مخاطب محوره،اینو همه میگن. کتاب جذاب و سرگرم کننده هست،ولی ارزش ادبی نداره!
مثلا من وقتی یه کتاب مثل همون جنگ وصلح که بالا بهش اشاره شد رو میخونم، میتونم بهش فکر کنم و میدونم یه پیام و هدفی پشتش هست، ولی هری پاتر کتاب در عین جذابیت خیلی ساده و قابل هضمه! این سادگی دلیل جذابیت کتابهای فانتزی مثل هری پاتره!
واقعا نمیدونم چرا هری پاترو اینقدر گنده کردن؟ من خودم به مراتب کتابایی مثل سری اروگان(کریستوفر پائولینی) رو ترجیح میدم!
کتاب قبل هالیوود هم طرفدار داشت، ولی هالیوود باعث معرفی کردنش به همه دنیا شد! شاید فیلم نامه خیلی با متن اصلی پیش نمیرفت، ولی جلوه های ویژه و فضاسازی فیلم خیلی خوب بود!
قسمت اول کاملا لایک
به نظر من بهتره بگیم ارزش ادبی ـش به اندازه مثلا ارباب حلقه ها و اینا نیست, نه این که اصلا ارزش ادبی نداره .
بعد , اصلا جنگ و صلح و هری پاتر قابل مقایسه نیستن ، این کجا اون کجا ، اون از شاهکار های ادبی جهانه ، در حالی که این یه کتاب فانتزی مخاطب محور نوجوانانه !
ما که نگفتیم ارزش ادبی هری در حد جنگ و صلحه که :D
اون خانومی که به جنگ و صلح اشاره کردن , منظورشون این بود که همه نوجوان ها علاقه ای به کتاب های ادبی و شاهکار های جهانی ندارن ؛ چرا یه عده فکر میکنن اگه هری پاتر بخونی وقت تلف کردی ولی اگه جنگ و صلح بخونی وقت تلف نکردی .
به نظرم سایت هایی مثل دمنتور ، و طرفدارای هری پاتر خیـــــلی بیش از حد این مسئله رو بزرگ - یا بهتر بگیم خـز - کردن . مثلا اما واتسون میره موهاشو کوتاه میکنه، دمنتور که خیر سرش سایت طرفداران هری پاتره میترکه . [-(
من با این که فیلماشو ( - 7 قسمت 2 ) دیدم ، ولی اصلا ازشون خوشم نمیاد , باعث شده هری پاتر زیادی بزرگ نمایی بشه .

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

دقیقا همینه!یعنی مجموعه ی هری پاترصرفا کتابایی هستن که خیلی سر گرم کننده ان!خوب وقتتو پر می کنن ولی ته ش هیچ محتوای خاصی که قشنگ به چشم بخوره به نظر من نداشتن!من طرفدار کتاب نیستم و البته دو دور هم مجموعه شو خوندم ولی ته ش به همین نتیجه رسیدم!
یه نکته ی دیگه هم اینکه کتاب بیشتر واسه سنین نو جوون خوبه! افراد بزرگ تر و پخته تر نمی رن سراغش!!شاید واسه همون ساده بودن و سرگرم کننده بودنشه!
جلد آخر داستان(یادگاران مرگ) یه ذکاوت خاصی بود که تو جلدای دیگه ش نبود که اونم با پایانش گند خورد توش! شخصیت داستانم هم جدا از اون سری کنش های بد در کل خیلی خوب به نظر می رسید!اینم یه کم با توجه به سنش...

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از farnazZ :

شما رمان ایرانی چی خوندی که هری پاتر بهتر بوده ؟رمان ایرانی خوب نخوندی شاید .

صد در صد ایران رمان بد کم نداره اما رمان خوب هم کم نداره .

رمانهای ایرانی ِ اجتماعی واقعا کارهای ِ قوی ای دارن .بیشتر تو زمینه های ِ تخیلیه که ضعیف ضعیف ِ ضعیفن .

به نقل از ستـاره‌ :
ایشون مثل این که نخونده نقد میکنن :
قسمت اول کاملا لایک
به نظر من بهتره بگیم ارزش ادبی ـش به اندازه مثلا ارباب حلقه ها و اینا نیست, نه این که اصلا ارزش ادبی نداره .
بعد , اصلا جنگ و صلح و هری پاتر قابل مقایسه نیستن ، این کجا اون کجا ، اون از شاهکار های ادبی جهانه ، در حالی که این یه کتاب فانتزی مخاطب محور نوجوانانه !
ما که نگفتیم ارزش ادبی هری در حد جنگ و صلحه که :D
اون خانومی که به جنگ و صلح اشاره کردن , منظورشون این بود که همه نوجوان ها علاقه ای به کتاب های ادبی و شاهکار های جهانی ندارن ؛ چرا یه عده فکر میکنن اگه هری پاتر بخونی وقت تلف کردی ولی اگه جنگ و صلح بخونی وقت تلف نکردی .
به نظرم سایت هایی مثل دمنتور ، و طرفدارای هری پاتر خیـــــلی بیش از حد این مسئله رو بزرگ - یا بهتر بگیم خـز - کردن . مثلا اما واتسون میره موهاشو کوتاه میکنه، دمنتور که خیر سرش سایت طرفداران هری پاتره میترکه . [-(
من با این که فیلماشو ( - 7 قسمت 2 ) دیدم ، ولی اصلا ازشون خوشم نمیاد , باعث شده هری پاتر زیادی بزرگ نمایی بشه .

ستاره هری پاتر بیشتر بزرگنمایی نمی شه ؛ حاشیه هاش ُ از متن پررنگتر می کنن !

فیلم ِ هری پاتر و شاهزاده دو رگه رو دیدی ؟ یا قدیسان مرگ ؟ من یکی که حالم بهم خورد !

تو جلد های ِ اول کتاب ُ همین فیلمهای ِ اولم باز بهتره . داستان ُ روایت می کنه و بیشتر داستان رو

اصولن تو کتابای ِ آخر داستان کمتر می شه و حاشیه و داستانهای ِ شخصی بیشتر طوری که من افرادی رو می دیدم که با خوندن ِ داستانهای ِ اصلی کتاب که موضوع

کتابم بودن ، حوصلشون سر می رفت ُ ورق می زدن تا ببینن اون داستان شخصیا چی می شه

بله . راس میگین در مورد ِ این طرفدارا .
برا هر کتاب ِ چن جلدی ای انگار می خوان اینا سایت درس کنن ! فروم ُ چت روم ُ ...

به نقل از سیاوش :
پس جز گروه موافقانی؟ یا منتقدان؟

متذکر می شَم که ای دوتا با هم تقابلی ندارن . منتقد می تونه موافق هم باشه :D .

به نقل از farnazZ :
رمان خوب ؟شما نام ببر !لابد مودب پور !

نویسنده های خوب انگشت شمار که همشون هم مردن

تازه رمان های اجتماعی هم برای قشر جوان زیاد جالب نیستن

موضوع بحث این نیست شما می تونستی این ُ پ.خ کنی که بحث نره تو خاکی.

اولن که نویسنده مرده کتاب نمرده

دو اینی که من یکی از مخالفان سر سخت ِ مودب پورَم !کی گف مودب پور ؟!

کتاباش طوری نوشته شده که بگیری دستت ول نکنی ، ولی زهر ِ ماره ! انگار تو دنیا فق َ یه موضوع هَس واسه پرداختن بش !

رمان اجتماعی قشر جوان هم بد و خوب داره خواهر من ! شما برو همی بامداد خمار ُ بخون مقایسش کن با همی مودب پوری که میگی

، زمین تا آسمون فرقشه !

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از کوییــ ـ ـن :
شما رمان ایرانی چی خوندی که هری پاتر بهتر بوده ؟رمان ایرانی خوب نخوندی شاید .

صد در صد ایران رمان بد کم نداره اما رمان خوب هم کم نداره .

رمانهای ایرانی ِ اجتماعی واقعا کارهای ِ قوی ای دارن .بیشتر تو زمینه های ِ تخیلیه که ضعیف ضعیف ِ ضعیفن .

رمان خوب ؟شما نام ببر !لابد مودب پور !

نویسنده های خوب انگشت شمار که همشون هم مردن

تازه رمان های اجتماعی هم برای قشر جوان زیاد جالب نیستن

بالا