• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب های مارک تواین

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : ساموئل لانگهورن کلمنس(مارک توین)

این 3تا رو خوندم بد نبودن تام سایر قشنگتر بود

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

شهريار عزيز كتاب خوندن داريم تا كتاب خوندن مسلما خوندن كتاباي تاريخي و علمي بهتر از خوندن هري پاتره چون خوندن كتابايي مثله هري پاتر چيزي به آدم اضافه نميكنه و فقط وقت آدمو تلف ميكنه

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از reza.d :
شهريار عزيز كتاب خوندن داريم تا كتاب خوندن مسلما خوندن كتاباي تاريخي و علمي بهتر از خوندن هري پاتره چون خوندن كتابايي مثله هري پاتر چيزي به آدم اضافه نميكنه و فقط وقت آدمو تلف ميكنه
ای بابا دوباره این حرفو که تکرار کردی؟؟

من 6 ساعت برات توضیح دادم!؟! کتاب های تاریخی بهت علم یا سرگذشت اضفه می کنه ولی رمان تو رو با ادبیات آشنا می کنه؟!1 با سبک نوشتن ها با سبک داستان ها و...؟!؟! تازه تو با کتاب رمان خوندن ایده هات و نظرت در مورد نویسندگان و ادبیات عوض میشه و چیز های جدیدی کشف می کنی؟!!

بعدشم سرعت کتاب خوندنت و همزمان فهمیدنت هم میره بالاتر!؟!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از reza.d :
هر کدوم به جای خود، مگه لازمه حتما هر کاری که آدم میکنه بار علمیش بره بالا یا بر اطلاعات عمومیش اضافه بشه؟!

من هکلبری فین رو خوندم، ینی در واقع این معلم زیان مدرسه ما گفت برین هکلبری فین انگلیسی بخونین و خلاصه ی فارسیش رو بنویسین و از اون جایی که من انگلیسیم خیلی قابل توجهه ( :-") رفتم فارسیش رو خوندم و خلاصه کردم ! :-" بعدا دیدم خب این در ادامه ی تام سایره رفتم تام سایر رو هم خوندم! :D
به نظرم جفتش خوب بود ولی از هکلبری بیشتر خوشم اومد تا تام سایر.

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از reza.d :
به نظر منم کتاب خواندن به ویژه رمان اصلا وقت تلف کردن نیست !
اولا با ادبیات کشور های دیگه آشنا میشی
دوما با سبک های مختلف ادبیات آشنا میشی
سوما اطلاعاتت میره بالا!
چهارما با فرهنگ بقیه کشور ها آَشنا میشی!

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

منم با سیاوش موافقم !
کسایی هم که می گن :« فقط کتاب علمی و تاریخی می خونیم » اصولاً هیچ بویی از فرهنگ کتاب خوانی و ادبیات نبردن !!!
( رضا جان من به هیچ وجه قصد توهین و جسارت ندارم و روی صحبتم با شما نبود ! )
من نمی گم کتاب های علمی و تاریخی بد هستن، اما هر چیزی جای خودش رو داره !
در ضمن اگر شما هری پاتر رو خونده باشی می بینی که نکات اخلاقی و عاطفی هم کم نداره !!!
من خیلی از اینجور کتاب ها خوندم و از خوندن هیچ کدومشون و وقت گذاشتن براشون هم پشیمون نیستم ... :)

Spammer

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

با کیندر موافقم

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

آخه كتاب ادبي داريم تا ادبي (از نظر شما)من كتاباي نويسنده هاي خارجي رو كم ميخونم ولي تا دلت بخواد كتاباي ادبي قديمي فارسي رو خوندم اين چيزي كه تو كتابايي كه شما ميگيد به نظر من ادبيات نيست اگه ادبيات غرب رو ميخوايد بشناسيد آثار شكسپير و گوته و خيلي از نويسنده هاي ديگه ميتونن مفيد باشن

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از reza.d :

رضا جان همونجور که تو سال اول دبیرستان خوندیم دو نوع نوشته هس: ادبی و علمی.
اون چیزایی که شما میگی (منظور علمیه) نثرش مسلما علمیه و بویی از ادبیات نبرده ولی تا جایی میدونم خیلی از کتابای تاریخی در قالب رمانن.
تو حتی از هری پاترم میتونی چیزی یاد بگیری مثلا من مهمترین چیزایی که از ارباب حلقه ها فهمیدم امید و اینه که "جایی که خردمند درمی ماند کمک از سوی کوچکترین فرد میرسد. گندالف"
تو اگه خوب توجه کنی به کتاب میتونی خیلی چیزا ازش یاد بگیری.
من فک کنم که دید تو به رمان اینجوریه که ده تا مالیخولیایی افتادن بهم تو کتاب و همش حوادث غیر ممک پیش میاد در صوریتیکه من خودم با تجربه ی بالا درین زمینه :D میگم که مسما غیر ازینه!

در ضمن همینجام تو پرانتز بگم که برای ادامه ی این بحث به یه تاپیک با همین مضمون مراجعه کنین و تاپیکو منحرف نکنین.

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از reza.d :
آخه كتاب ادبي داريم تا ادبي (از نظر شما)من كتاباي نويسنده هاي خارجي رو كم ميخونم ولي تا دلت بخواد كتاباي ادبي قديمي فارسي رو خوندم اين چيزي كه تو كتابايي كه شما ميگيد به نظر من ادبيات نيست اگه ادبيات غرب رو ميخوايد بشناسيد آثار شكسپير و گوته و خيلي از نويسنده هاي ديگه ميتونن مفيد باشن
ادبیات غرب که فقط شکسپیر . گوته نیست؟؟؟!!!!!!
من یه جمله میگم

هر کتابی که تو از لذت ببری و چیزی یاد بگیری ارزش خوندنشو داره!

fire storm

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 ارومیه
شهر
urm
مدال المپیاد
کانگرو & لیگ پایا (ریاضی)
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از King Dain II :
کتاب 1001 سوال و جواب علمی بخش ادبی

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از reza.d :

تا تعریفت از ادبیات چی باشه!تو اگه فاوست گوته یا اوتللویه شکسپیرو بخونی میفهمی که چه تاثیراتی تو الان دارن البته فاوست واقعا سنگینه.ولی هردوشون موضوعی تخیلی دارن البته اوتللو تخیلی نیس ولای مکبث تخیلیه که جزو کتابای برتر شدن.پس ادبیات تخیلیم ادبیاته!

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از King Dain II :
تا تعریفت از ادبیات چی باشه!تو اگه فاوست گوته یا اوتللویه شکسپیرو بخونی میفهمی که چه تاثیراتی تو الان دارن البته فاوست واقعا سنگینه.ولی هردوشون موضوعی تخیلی دارن البته اوتللو تخیلی نیس ولای مکبث تخیلیه که جزو کتابای برتر شدن.پس ادبیات تخیلیم ادبیاته!
درست میگی
مشکل خیلیا با ادبیات فانتزی اینه که اونا این نوع نوشته ها را ادبی نمی دونن!

از موضوع منحرف نشیم!

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

سلام دوستان !
خب به نظرم تو انجمن کلاسیک این موضوع کم بود ، مارک تواین با نوشتن یه کتاب هایی مثل " شاهزاده و گدا" و "تام سایر " اسم خودش رو تو تاریخ به عنوان یه نویسنده ی توانمند ثبت کرد ، ولی کلا" دیدم تو جامعه خیلی ها با وجود اینکه شاهزاده و گدا رو خوندن و یا لااقل فیلمش رو دیدن ، زیاد اسم مارک تواین واسشون آشنا نیست ،
حالا بگذریم ، من خودم که شاهزاده و گدا رو که خوندم ، واقعا" جالب بود برام ، فکر می کردم پشت این داستانه ، نویسنده می خواسته یه چیز رو به تصویر بکشه ، حالا اگه می خواین خودمون اینجا بحث کنیم دربارش ..!!
پ.ن : کتاب تام سایر رو هنوز توفیق نشده بخونم ..، ولی دوستانی که خوندن ما رو مستفیض کنند از نظرشون ...!!

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از arman.a :
سلام دوستان !
خب به نظرم تو انجمن کلاسیک این موضوع کم بود ، مارک تواین با نوشتن یه کتاب هایی مثل " شاهزاده و گدا" و "کلبه ی عمو تام " اسم خودش رو تو تاریخ به عنوان یه نویسنده ی توانمند ثبت کرد ، ولی کلا" دیدم تو جامعه خیلی ها با وجود اینکه شاهزاده و گدا رو خوندن و یا لااقل فیلمش رو دیدن ، زیاد اسم مارک تواین واسشون آشنا نیست ،
حالا بگذریم ، من خودم که شاهزاده و گدا رو که خوندم ، واقعا" جالب بود برام ، فکر می کردم پشت این داستانه ، نویسنده می خواسته یه چیز رو به تصویر بکشه ، حالا اگه می خواین خودمون اینجا بحث کنیم دربارش ..!!
پ.ن : کتاب کلبه ی عمو تام رو هنوز توفیق نشده بخونم ..، ولی دوستانی که خوندن ما رو مستفیض کنند از نظرشون ...!!

کلبه عمو تام از کی تا حالا مال مارک تواین شده و خودش و ما خبر نداشتیم؟ :-" تا جایی که بنده میدونم و کتابی که الان توی جا کتابیه میگه ٬ کلبه عمو تام مال هریت بیچراستو هست و اون هم پای کتابش نمینویسه مارک تواین! :-" :D

معروف ترین کتاب های مارک تواین هم (به جز شاهزاده و گدا) هکلبری فین و تام سایر هستن که فکر کنم تو انجمن بحث هست راجع بهشون... :-?

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

به نقل از ستـاره :
کلبه عمو تام از کی تا حالا مال مارک تواین شده و خودش و ما خبر نداشتیم؟ :-" تا جایی که بنده میدونم و کتابی که الان توی جا کتابیه میگه ٬ کلبه عمو تام مال هریت بیچراستو هست و اون هم پای کتابش نمینویسه مارک تواین! :-" :D

معروف ترین کتاب های مارک تواین هم (به جز شاهزاده و گدا) هکلبری فین و تام سایر هستن که فکر کنم تو انجمن بحث هست راجع بهشون... :-?
من نمی دونم چرا همش تام سایر رو اشتباه می گیرم با کلبه ی عمو تام ..؟بله منظورم تام سایر بود ، اشکال لفظیه ، :D
من اسم نویسنده های کلاسیک رو زیاد دیدم تو این انجمن ، و اسم مارک تواین بینشون نبود ، شاید جسته و گریخته بحث شده باشد ولی یک چیز منسجم نه ، درباره ی این ها هم تو انجمن کلاسیک چیزی ندیدم ،

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از arman.a :
پ.ن : کتاب کلبه ی عمو تام رو هنوز توفیق نشده بخونم ..، ولی دوستانی که خوندن ما رو مستفیض کنند از نظرشون ...!!

گفتین که منظورتون تام سایر برای چی ممکنه توقیفش کنن؟من خوندمش چیزی نداره که بخواد توقیف بشه.

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

من تام سایر و شاهزاده و گداش رو خوندم ...،
ماجرا ی هر دوتاشون خیلی جالب و خوب بود....،
اما ... نمی دونم چرا حس کردم ....خیلی کم شباهت داره شیوه ی نوشتن مارک تواین با هانس کریستین اندرستن ، خوب البته که اون خیلی ادبی تر مینویسه ، ولی ....!
من نمی فهمم ولی تو نوشتن چه هدفی رو دنبال میکنه ...!مثلا" خیلی راحت میشه پیدا کرد هدف نویسنده ی هری پاتر و آرتمیس فاول رو ... ولی این ... خب مثلا" شخصیت تام سایر ، چه خصوصیت ویژه ای داشت ، که باید ماجراش از بقیه جدا میشد ؟ هری پاتر و آرتمیس فاول دلیل متفاوت بودن زندگیشون معلومه .... ولی تام سایر .... یه پسر عادی بود ...، و اون طور که بر می یاد همه ی پسر ها تو این سن این ماجراجوی رو داشتن ..، زیاد ...مشخص نیست دلیل متفاوت بودن تام ....،که به نظر میاد همه ی داستان بر حسب اتفاق نوشته شده ..، کلا" شیوه ی نوشتن این جوریه به نظر من ، که از یک اتفاق کوچک ، یک ذنجیره اتفاقات بزرگ میسازه و یه پیامد های متفاوت .............!
من که اصلا" از این شیوه نوشتن خوشم نمی یاد ، تو زند گیه عادی....این اتفاق های بزرگ که سرنوشت ها رو عوش می کنن خیلی کم پیش میاد ....از این رو ، زیاد فراگیر نیست کتاب هاش ،

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

به نقل از سیاوش :
نظرتون راجع به کتاب های این نویسنده ی بزرگ چیه؟ :)

شاهزاده و گدا
تام سایر
هاکلبری فین
از کتاب های این نویسنده میباشد.
هر ۳ تاشو خوندم...هاکلبری فین رو بیشتر دوست داشتم..هرچند اون ۲ تا هم واقعا محشر بود ولی‌ اینو بیشتر دوست داشتم...اینکه اینقد امینس و توی زندگی‌ مردم و اینکه طنزش فاخره ! یعنی‌ دقیقا تعریف طنز رو میتونید توی تک تک قسمتیش که میخندونه شما رو پیدا کنین....به یه نکتهٔ ریزه در اصل دردناکه اجتماعی اشاره کرده

به نظر من اگه نخوندین حتما بخونین..چون فرهنگ عامّه‌ اون دوران برده داری آمریکا رو هم ناخوداگاه باش آشنا میشین

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

من فقط شاهزاده و گداشو خوندمو واقعا لذت بردم میشه گفت قشنگترین کتابی بود ک خوندم.خیلی زیبا وضعیت جامعشو نقد کرده بود.

• لایک
امتیازات: Frost
بالا