• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کافه پیانو

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : کافه پیانو

يه نفر ديگـه مصدر ِ‌" اسكي رفتن " ُ به كار ببره آ ... :|
+ اين كه شما از نويسنده متنفرين ُ شروع مي كـنيد به خوندن ِ‌كتابش يعني دارين با پيش داوري مي خونيد ! :-??

raman

Hatter
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران

به نقل از نرگس² :
چن درصد تو اطرافت همچین پدرایی میبینی ؟ چـن درصد میبینی کساییُ که زن و شوهرن و جدا زندگی میکنن و همُ دوس دارن ؟ چن درصد میتونی مطمئن باشی که نوشته های فرهاد جعفری کپی از هاینریش بله ؟!
منم دقیقا همینا رو گفتم دیگه...هوم؟! :-"
+اسکی میروم،اسکی میروی،اسکی میرود،اسکی میرویم،اسکی می روید،اسکی می روند! (<

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

منظورِ من دقیقاً برعکسِ شما بود البته :-"

• لایک
امتیازات: sayna

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

احمقانه ترین کتابی که تو عمرم خوندم....
دیگه لازم نیست که بگم تقلید چرتی از ناتوردشت و عقاید یک دلقکه...
حتی مثل ناتوردشت که پر هست از معرفی کتاب و آهنگ کافه پیانو هم همینجور بود
این مردکه،اردشیر رستمی،با این نقاشیهاش که همه مثل همن و تقلیدی هستن از کارهای بهرام دبیری هم اعصاب آدم رو خورد میکنه با طرح جلد...
کلا این سری جهان تازه داستان که نشر چشمه چاپ کرد و کتابهاش نوشته ی نسل جوان بودن و طرح جلداش رو این مردکه ی خودشیفته کشیده بود،افتضاح بود...افتضاح...یک بنجل به تمام معنی:
آگهی:کافه پیانو،تمیز و نو،چاپ پنجم داریم.میفروشیم.دو هزار تومن،کسانی که مایل هستن میونن پیام خصوصی بدن تا مراحل تکمیلی رو در اختیارشون بذارم :D

• لایک
امتیازات: dorna

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از نیمچه :
احمقانه ترین کتابی که تو عمرم خوندم....
دیگه لازم نیست که بگم تقلید چرتی از ناتوردشت و عقاید یک دلقکه...
حتی مثل ناتوردشت که پر هست از معرفی کتاب و آهنگ کافه پیانو هم همینجور بود
این مردکه،اردشیر رستمی،با این نقاشیهاش که همه مثل همن و تقلیدی هستن از کارهای بهرام دبیری هم اعصاب آدم رو خورد میکنه با طرح جلد...
کلا این سری جهان تازه داستان که نشر چشمه چاپ کرد و کتابهاش نوشته ی نسل جوان بودن و طرح جلداش رو این مردکه ی خودشیفته کشیده بود،افتضاح بود...افتضاح...یک بنجل به تمام معنی:
آگهی:کافه پیانو،تمیز و نو،چاپ پنجم داریم.میفروشیم.دو هزار تومن،کسانی که مایل هستن میونن پیام خصوصی بدن تا مراحل تکمیلی رو در اختیارشون بذارم :D
خوشم میاد همه هم فقط رد میشن و میگن تقلید بود ، بعد مصداقشُ نمیگن ! حالا باز خوبه شما اون "حتی مثل ناتوردشت که پر هست از معرفی کتاب و آهنگ کافه پیانو هم همینجور بود" رو گفتی که به نظرم اصلاً هم درست نیست ! اولاً ، تا جایی که من که دو سه بار ناتوردشتُ خوندم یادم میاد ، این کتاب اصلاً "پر نبود از معرفی کتاب و آهنگ" . بعد هم اینکه یه نویسنده ای توی کتابش اسم دو تا کتاب و آهنگ رو ببره ، دلیل کافی ـی نیست برای اینکه تقلید از ناتوردشته !

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از نرگس² :
خوشم میاد همه هم فقط رد میشن و میگن تقلید بود ، بعد مصداقشُ نمیگن ! حالا باز خوبه شما اون "حتی مثل ناتوردشت که پر هست از معرفی کتاب و آهنگ کافه پیانو هم همینجور بود" رو گفتی که به نظرم اصلاً هم درست نیست ! اولاً ، تا جایی که من که دو سه بار ناتوردشتُ خوندم یادم میاد ، این کتاب اصلاً "پر نبود از معرفی کتاب و آهنگ" . بعد هم اینکه یه نویسنده ای توی کتابش اسم دو تا کتاب و آهنگ رو ببره ، دلیل کافی ـی نیست برای اینکه تقلید از ناتوردشته !
معلومه که هر کسی که از چارتا کتاب و آهنگ نام ببره سلینجر نیست.ولی کسی که این کار رو میکنه،سبک رواییش شبیه اونه،اول کتاب نام از هولدن میبره،برخورد با وقایعش مثل اونه،سوژه های اصلیش کاملا شبیه اونه دیگه میشه تقلید نه تاثیر!

• لایک

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از نیمچه :
معلومه که هر کسی که از چارتا کتاب و آهنگ نام ببره سلینجر نیست.ولی کسی که این کار رو میکنه،سبک رواییش شبیه اونه،اول کتاب نام از هولدن میبره،برخورد با وقایعش مثل اونه،سوژه های اصلیش کاملا شبیه اونه دیگه میشه تقلید نه تاثیر!
خب ، دلیل اینکه میگین شبیه عقاید یک دلقکه ـَم اینه که تو همون کتاب اسم اونم میاره ؟!
سبکِ رواییم ، تو یه تاپیک دیگه خودت گفتی . منم قبول دارم که سبکشتاثیر گرفته از ناتور دشته ، اما نه تقلید ! منم الان بخوام کتاب بنویسم ، به خاطر تاثیر بزرگی که از هولدن گرفتم مثلِ اون با وقایع برخورد میکنم . به ضخصه اسمِ اینُ تاثیر میذارم ، نه تقلید !
حالا به خاطرِ همین تاثیرِ پررنگه که کافه پیانو رو از آثارِ شاخِ ایرانی نمیدونم ، اما نمیشه گفت کتابِ احمقانه ایه !

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از نرگس² :
خب ، دلیل اینکه میگین شبیه عقاید یک دلقکه ـَم اینه که تو همون کتاب اسم اونم میاره ؟!
سبکِ رواییم ، تو یه تاپیک دیگه خودت گفتی . منم قبول دارم که سبکشتاثیر گرفته از ناتور دشته ، اما نه تقلید ! منم الان بخوام کتاب بنویسم ، به خاطر تاثیر بزرگی که از هولدن گرفتم مثلِ اون با وقایع برخورد میکنم . به ضخصه اسمِ اینُ تاثیر میذارم ، نه تقلید !
حالا به خاطرِ همین تاثیرِ پررنگه که کافه پیانو رو از آثارِ شاخِ ایرانی نمیدونم ، اما نمیشه گفت کتابِ احمقانه ایه !
به نظر من اگه نویسنده سوژه ها و سبک خودش رو با اونی که ازش تاثیر میگیره در هم بیامیزه.این میشه تاثیر
ولی وقتی نویسنده جان مایه ی کار و پی کارش یه کتاب دیگه باشه و بعد چیزهای خودش رو به اون اضافه کنه این میشه تقلید
به نظر من کار فرهاد جعفری دومیه بود.یعنی تقلید
بعد هم،آدم وقتی کتابهای خیلی خوب میخونه دیگه کتابهای رده پایین براش احمقانست.
درنتیجه کافه پیانو حداقل در نظر من احمقانه بود.

• لایک

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از SaYnA :
يه نفر ديگـه مصدر ِ‌" اسكي رفتن " ُ به كار ببره آ ... :|
+ اين كه شما از نويسنده متنفرين ُ شروع مي كـنيد به خوندن ِ‌كتابش يعني دارين با پيش داوري مي خونيد ! :-??
خیرر
من فقط تعریف کتاب ایشونو شنیده بودم
درباره ی شخصیتشونم اطلاعی نداشتم
بعد که خوندم اظهار نظر کردم :D

به هر حال به قول یکی اگه کناب ب]عدی ایشون بیشتر از 3000 تا فروخت چاپ 31 مش پیش خرید

به نقل از نرگس² :
1 -چـن درصد میبینی کساییُ که زن و شوهرن و جدا زندگی میکنن و همُ دوس دارن ؟2 - چن درصد میتونی مطمئن باشی که نوشته های فرهاد جعفری کپی از هاینریش بله ؟!
[/quote
1>2
و حالا ادعا های جالب ایشون بعد از نوشتن کتابشون جالبه
تو رو خدا اسم این ادم رو اصلآ میشه گذاشت نویسنده ؟
http://www.khabaronline.ir/news.aspx?id=69054

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

آره این ادعا رو دیده بودم . جهت گیریِ سیاسیم کرده . از شخصیتِ نویسنده ـش خوشم نمیاد کلن ! اما قلمِ روونی داره !
منم هنوز قانع نشدم که کافه پیانو تقلیده و همچنان میگم تاثیره ... دلیلت قانع کننده نبود ! :-??

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از نرگس² :
آره این ادعا رو دیده بودم . جهت گیریِ سیاسیم کرده . از شخصیتِ نویسنده ـش خوشم نمیاد کلن ! اما قلمِ روونی داره !
منم هنوز قانع نشدم که کافه پیانو تقلیده و همچنان میگم تاثیره ... دلیلت قانع کننده نبود ! :-??
ای بابا....خب این همه دلیل آوردم!اونوقت میگین قانع کننده نبود! ~X(
اصلا گیریم تقلید نبود
یک تاثیر احمقانه بود
یک کتاب اسفبار بود!
نبود؟

• لایک

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از نیمچه :
ای بابا....خب این همه دلیل آوردم!اونوقت میگین قانع کننده نبود! ~X(
اصلا گیریم تقلید نبود
یک تاثیر احمقانه بود
یک کتاب اسفبار بود!
نبود؟
اینهمه دلیل که ... فقط گفتین : "به نظر من اگه نویسنده سوژه ها و سبک خودش رو با اونی که ازش تاثیر میگیره در هم بیامیزه.این میشه تاثیر
ولی وقتی نویسنده جان مایه ی کار و پی کارش یه کتاب دیگه باشه و بعد چیزهای خودش رو به اون اضافه کنه این میشه تقلید"
و این به نظر من دلیل کاملی نبود . من آدمیم که ناطور دشتُ خوردم . کافه پیانو رم دو بار خوندم . واقعاً این حسُ ندارم بهش که جان مایه ی ناطوردشتُ برداشته ، بعد دو تا گل گیسو اَم بهش اضافه کرده ! حالا ناطور دشت هیچی ، ربطش به عقاید یک دلقک ؟!!!

+ کتاب شاهکاری نبود ، اما احمقانه ـم نبود . یه کتابِ عادی بود اما در حدی نبود که بهش گفت احمقانه و اسفبار و ... [-(

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از نرگس² :
اینهمه دلیل که ... فقط گفتین : "به نظر من اگه نویسنده سوژه ها و سبک خودش رو با اونی که ازش تاثیر میگیره در هم بیامیزه.این میشه تاثیر
ولی وقتی نویسنده جان مایه ی کار و پی کارش یه کتاب دیگه باشه و بعد چیزهای خودش رو به اون اضافه کنه این میشه تقلید"
و این به نظر من دلیل کاملی نبود . من آدمیم که ناطور دشتُ خوردم . کافه پیانو رم دو بار خوندم . واقعاً این حسُ ندارم بهش که جان مایه ی ناطوردشتُ برداشته ، بعد دو تا گل گیسو اَم بهش اضافه کرده ! حالا ناطور دشت هیچی ، ربطش به عقاید یک دلقک ؟!!!

+ کتاب شاهکاری نبود ، اما احمقانه ـم نبود . یه کتابِ عادی بود اما در حدی نبود که بهش گفت احمقانه و اسفبار و ... [-(
بنده اونقد رو شباهتش با عقاید یک دلقک حساس نیستم!
اسفبار بود!
نویسنده خیر سرش خواسته بومی سازی کنه،اما راااااااا رفته.میخواسته رمان اجتماعی بنویسه ولی تصویری که منعکس میکنه اصلا شبیه جامعه ی الآن نیست!
میخواسته رئال بنویسه ولی حرکات سورئال نسنجیده ای که وسطش زده،کار رو خراب کرده.
میخواسته فرارمان بنویسه ولی بیسوادیش و کتاب نخونیش(حاضرم شرط ببندم من از فرهاد جعفری سوادم بیشتره!) باعث شده که جای فرارمان نوشتن،رااااااااا بره

• لایک

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از نیمچه :
بنده اونقد رو شباهتش با عقاید یک دلقک حساس نیستم!
اسفبار بود!
نویسنده خیر سرش خواسته بومی سازی کنه،اما راااااااا رفته.میخواسته رمان اجتماعی بنویسه ولی تصویری که منعکس میکنه اصلا شبیه جامعه ی الآن نیست!
میخواسته رئال بنویسه ولی حرکات سورئال نسنجیده ای که وسطش زده،کار رو خراب کرده.
میخواسته فرارمان بنویسه ولی بیسوادیش و کتاب نخونیش(حاضرم شرط ببندم من از فرهاد جعفری سوادم بیشتره!) باعث شده که جای فرارمان نوشتن،رااااااااا بره
خب ، باز بهتر شد دلیلاتون ... قرمزو موافقم تا حدودی ! بومی سازیش تو ذوق میزد :-"
سبزو مخالفم . میشه مثال بزنین کجاش مثلاً ؟!!!
سومیُ ـَم بی دلیل دارین میگین ! مخالفم ! [-(

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از نرگس² :
خب ، باز بهتر شد دلیلاتون ... قرمزو موافقم تا حدودی ! بومی سازیش تو ذوق میزد :-"
سبزو مخالفم . میشه مثال بزنین کجاش مثلاً ؟!!!
سومیُ ـَم بی دلیل دارین میگین ! مخالفم ! [-(
والله من چاپ پنجم کتاب رو دارم!
یعنی خیلی وقت پیش!
ولی تا اونجایی که یادم میاد،فضای کافه و کلا تیپ زندگی شخصیت اصلی یا همون راوی،خیلی سورئال بود،در حالی که معلوم بود که قراره رمان یک رمان اجتماعی و رئال باشه
والله،یکی از طرق فرارمان نویسی وقتیه که نویسنده از پوسته ی داستان میاد بیرون و از بیرون به داستان نگاه میکنه،کاری که فرهاد جعفری فقط تونسته بود اداش رو در بیاره

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از نیمچه :
والله من چاپ پنجم کتاب رو دارم!
یعنی خیلی وقت پیش!
ولی تا اونجایی که یادم میاد،فضای کافه و کلا تیپ زندگی شخصیت اصلی یا همون راوی،خیلی سورئال بود،در حالی که معلوم بود که قراره رمان یک رمان اجتماعی و رئال باشه
والله،یکی از طرق فرارمان نویسی وقتیه که نویسنده از پوسته ی داستان میاد بیرون و از بیرون به داستان نگاه میکنه،کاری که فرهاد جعفری فقط تونسته بود اداش رو در بیاره
کاملا موافقم....!!! این یکی خداییش تو داستان خیـــــــــــــــــــلی نچسب بود....

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

بهرحال نمیشه از این گذشت که همین امثال کافه پیانو بودن که باعث زمین نیفتادن کتابای غیر عامه پسند تو سالای اخیر شدن . :rolleyes:

( + بحثای قبلی قانعم نکرده . )

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

منم قانع نکرده :-"

به نظر من کافه پیانو قابل قبول بود نسبت به خیلی از رمان های امروز :-??

hiam jun

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد!!

إی کتابش بد نبود!
نکته ی مثبتش چرت و پرت گویی های وسطش بود!
یعنی مثلا یه حرف جدی میزد بعد میرفت تو یه فاز دیگه دو ساعت در مورد مسائل حاشیه ای میحرفید! :D

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

بنظرِ من این بخاطرِ ذهن در هم و برهمِ صاحب کافه بود ! :-?

بالا