• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دانش آموز مهم تره یا معلم؟!

• شروع کننده موضوع

anooshe

کاربر نیمه‌فعال
سلام :D چند روز پیش یکی از دوستایه کلاس زبانم ازم یه سوال کرد و من واقعا خودمم نمی دونستم چی جوابشو بدم این شد که الان از شما نظر می خوام آخه می خواد مدرسه شو عوض کنه بعد گیر کرده نمی دونه چی کار کنه می گه مدرسه خودم بچه ها همه درسخونن ولی معلم ها خوب نیستن و برنامه خیلی فشرده است و بد تنظیم شده و زیاد وقت درس خوندن نداره ولی مدرسه ای که می خواد بره بچه ها ضعیف اند و لی معلم ها و برنامه خیلی خوبه و وقت درس خوندن کاملا داره خودشم بچه باهوشیه و درس خون من نمی دونستم چی بگم چون هر دو تاش مهمن ولی این بی چاره که نمی تونه دوتا مدرسه رو بره!!!!!!!!
نظر شما چیه معلم و برنامه خوب یا دانش آموزایه کلاس؟؟؟؟؟ ( راستی دوستم امسال می ره پیش دانشگاهی و کنکوریه )

masoomeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندر عباس
شهر
بندرعباس
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسي پليمر
پاسخ : دانش آموز مهم تره یا معلم؟!

به نظره من معلم مهمتره!

دلیلش رو هم نمیتونم بیان کنم ببخشید!

fzgm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی،کامپیوتر(کوتاه)،ادبیات،شیمی(تنوع؟!)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

ولی من فکر میکنم هرکدوم در جایگاه خودشون مهمند!ممکنه معلم توپی باشه ولی وقتی دانش آموز گوش نده یا بیش از حد شربازی در بیاره مسلما معلم نمیتونه چیز خاصی بهش یاد بده؛به همین صورت یه دانش آموز نابغه نمیتونه با یه معلم کم سواد چیز زیادی یاد بگیره!

khoroush

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سبزوار

درسته معلم مهمه ولی دانش آموز مهم تره به نظر من. یه دانش آموز خوب با معلم بد هم میتونه به یه جایی برسه ولی دانش آموزه بد حتی با یه معلم عالیم به جایی نمیرسه.
ما هم دقیقا همین وضعو داریم معلمامون تعریف ندارن ولی دانش آموزا خوبن.

khormaloooooo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي - معارف اسلامی

به نظرم معلم مهم ترين عاملي هست كه باعث پيشرفت يا پسرفت درسي يكي مي شه مخصوصا هم كه دوست شما امسال پيشه و يه سال بيشتر قرار نيست با اون بچه ها باشه كه نگران اثر گذاشتن اونا روش باشه همين الان بهش زنگ بزنين بگيد فردا كه جمعست هيچ، شنبه بره همون مدرسه اي كه معلماش خوبن

• لایک
امتیازات: N!ma

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

منم با فاطمه ق موافقم.

fzgm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی،کامپیوتر(کوتاه)،ادبیات،شیمی(تنوع؟!)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

ببین من الان کاملا دوباره و دقیق متن اصلی تاپیکتو خوندم،ببین توصیه جدی میکنم که بچه سمپادی سال پیش از مدرسه نره!همین

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

به نظر من که دانش آموز مهمتره.
حس رقابت و تلاش رو دوست ها برای همدیگه به وجود میارن.و معلم نقش زیادی در این باره نداره
اگر معلم خوب باشد و دانش آموز ها ضعیف شاید آدم با معدل 18 هم شاگرد اول شود و هیچ رقیبی نداشته باشد و دلیلی برای خوندن زیاد نداشته باشد اما اگر معلم ضعیف باشد و بچه ها قوی این مساله برعکس است

در ضمن یکی از خوبی های داشتن معلم ضعیف این است که باعث میشود فرد خود جست و جو کند و با پرس و جو از کسان دیگر و خواندن کتاب های متعدد اطلاعاتش خیلی زیاد شود

mahshid.sh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شرکت می کنیم!
زیست!!!

دانش آموز؟
بیچاره من ،که اکه بگم چی واسم پیش اومده از سوالت پشیمون میشی!!!

atefeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
خوشبختانه فرزانگان قم!
مدال المپیاد
نمی گم ریا نشه

دومورد هست اگه معلم ببینه سطح کلاس پایینه سطح پایین درس می ده و بالعکس پس یه دلیل برای شاگرد

آما اگه طرف واقعا اراده ی قویی داره توی درس خوندن و به تنهایی بدون اینکه به بقیه کار داشته باشه می تونه کارشو انجام بده مدرسه خوب بهتره

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي

من یکی رو میشناسم که 5میلیون خرج معلم خصوصی کرده و آخرش هم هیچ جایی رو نگرفته! یکی دیگه هم هست که توی روستا درس میخونه و رتبه ی 2رقمی میشه.اونی که توی روستا درس خونده مطمئنا دبیراش از سطح شهر کم تجربه تر بودن.یعنی این جا شاید بگید به دانش آموز برمیگرده ولی امکان داشت اگه همون بچه روستایی 5میلیون معلم خصوصی میگیرفت 1رقمی میشد!
هم معلم هم دانش آموز!

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
معلم یا دانش آموز

به نظر من هیچ کدوم مهم نیستن مهم خود دانش آموزه مثلا من امسال تو کلاسی بودم که بچه هاش واقعا درس میخوندن و رقابت خیلی سخت بود و معلم هاهم بهترین بودن بجز یکی دو تا ولی من نه همکلاسی هام روم تاثیر داشتن نه معلم ها خودم بد بودم و همه چی برمیگرده به خود آدم

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي

ببین درصدی که به خودآدم برمیگرده خیلی زیاده ولی نمیتونیم با قطعیت بگیم معلم بی تاثیره

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
معلم یا دانش آموز

30درصد موافقم باهات شیوا جون
باز همش برمیگرده به خود ادم
من خیلی هارو میشناسم بدون توجه به معلم ها و دانش اموزان ره خود رو پیش میبرند
ادم تا خودش نخواد هیچی نمیتونه روش تأثیرداشته باشه

shivapf

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
رياضي

منم 30 درصد باهات موافقم رویا جون!

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
معلم یا دانش آموز

خیلی ممنون
ولی توی مدرسه ی ما که اینطوریه

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

خود بچه ها خیلی مهم ترن به نظرم.

پریسا2

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی

به نظر من معلم و دانش اموز هردو مهمند اما دانش اموز 80% و معلم فقط20% که اون هم 10% اخلاقش و 10% بقیه چگونگی درس دادن و سوادش

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

واسه شروع درس هاي سخت تر كه معمولا اولاش قشنگ نيستن، واقعا معلم مهمه كه يه ديد خوبي بده و دانش آموز رو راغب كنه كه خودش بره دنبالش و واقعا به اون درس علاقه مند بشه.
مثلا من اول دبيرستان كه اومدم، معلم رياضيمون واقعا بد بود و من اون سال از هرچي رياضي و مشتقاتش بود بدم ميومد و فقط به علاقه اي كه به رشته هاي دانشگاهي رياضي داشتم رفتم رياضي. ولي دوم واقعا معلم رياضيمون خوب بود و مني كه كلي ضعف داشتم، الان رياضيم تا حد خوبي خوبه و درس مورد علاقه ام هستش الان. خواهر و برادر من هم رياضيشون بد نبود، ولي علاقه ي كافي نداشتن و واسه همينم خيلي تلاش نمي كردن كه خوب بشه رياضيشون. يعني وجود يه معلم خوب، خيلي تاثير گذاره كه من نوعي به درسش علاقه مند بشم و به اون فقط به ديد يه درسي كه بايد بخونم نگاه نكنم و بعدا اگه معلم خوبي نداشتم، خودم بتونم برم ياد بگيرم.
همچنين ديد خوب دادن مهمه. مثلا تو همون رياضي، اگه رسم انواع نمودار ها رو خوب بلد باشي و ديد خوبي نسبت به بعد هندسيش داشته باشي، تقريبا ديگه مشكلي نخواهي داشت كلا. و اين ديد، چيزي نيست كه بشه تو كتاب هاي مختلف به دست آورد يا اگر هم بشه، زمان زيادي مي بره! پس وجود يه معلم خوب مهمه تا حد زيادي. ولي خود دانش آموز از اون مهم تره كه چه قدر واقعا دلش بخواد ياد بگيره و براش تلاش كنه...

shaghayegh joon

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

100 % معلم مهم تره. اگه بچه خودش باهوش و درسخون باشه ديگه كاري به بقيه بچهها نداره و خودش درساشو ميخونه .
ولي يه معلم بد ميتونه بچه رو از درس زده كنه در حالي كه يه معلم خوب ميتونه بچه رو به درسي علاقه مند كنه كه استعداد تاپي توش نداره

بالا