• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سیستم عامل ها

شما از کدوم سیستم عامل راضی هستید؟؟؟؟

• ویندوز xp

رای‌ها: 7 12.3%
  • ویندوز vista

رای‌ها: 1 1.8%
  • ویندوز 7

رای‌ها: 27 47.4%
  • مکینتاش Snow Leopard

رای‌ها: 5 8.8%
  • لینوکس

رای‌ها: 17 29.8%
  • غیره...

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    57

yas21173

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : سیستم عامل ها

و اما ... :D
سیستم عامل جدید apple
>:D<
بی نظیره :)
از اونجایی که سایت ها و وبلاگ ها فارسی زیاد به این موضوع اهمیت نمیدادن و نمیدن
من مجبورم از روی سایت خود apple یک مختصر معرفی و اطلاع رسانی ای بکنم ... :-"

Mac OSX Lion Sneak Peak

این تنها خبری فارسی ای بود که من در این مورد پیدا کردم!!!

سیستم عامل جدید و مک‌بوک‌ایر جدید اپل در راه است
دانش > فناوری اطلاعات - اپل به زودی سیستم عامل جدید خود را به بازار عرضه خواهد کرد. گفته می‌شود در این سیستم عامل جدید، ایده بر ویژگی غالب است و قرار است که سیستم‌عامل‌های آی‌فون و آی‌پد به سیستم‌عامل مک‌ها نزدیک شود.

بهنوش خرم‌روز:‌ به نظر می‌رسد اپل همچنان قصد دارد عنوان غول دنیای رایانه را برای خود محفوظ نگاه دارد. آن‌چه اپل به تازگی به عنوان برنامه‌ها یا بهتر است بگویم ایده‌های آینده خود عنوان کرده، نشان می‌دهد که این شرکت همچنان می‌خواهد در دنیای پررقابت رایانه، ابداع ایده‌های تازه و رقم زدن آینده این دنیا را در دست داشته باشد.

به گزارش پاپ‌ساینس، اپل قصد دارد در ایده‌های آینده‌ خود، فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خط سیستم عامل‌های آی.او.اس (‌مانند آی‌پد و آی‌فون) را در نوت‌بوک‌های مک به کار گیرد. همچنین اپل از مک‌بوک ایر جدید خود رونمایی کرده که واقعا ضخامت بسیار کمی دارد!

گفته می‌شود سیستم عامل جدید اپل در تابستان 2011/ تابستان 1390 به بازار خواهد آمد. آن‌چه واضح است این است که اپل می‌خواهد فاصله بین آی.او.اس (سیستم‌عامل موبایل) و سیستم عامل رایانه‌های خود را به هم نزدیک کند.

در مورد لیون و آی‌لایف، این هدف به معنای حالت‌های بیشتر چندلمسی علاوه بر فیس‌تایم خواهد بود. (فیس‌تایم نوعی اسکایپ اختصاصی برای ابزارهای اپل است که از از مک یا آی.ا.اس استفاده می‌کنند). به علاوه در سیستم عامل جدید ترجیح بر آن است که اغلب برنامه‌ها به صورت تمام صفحه نمایش داده شوند. یک فضای کاری که همیشه روی تمام برنامه‌های دیگر قرار بگیرد و همیشه به طور خودکار اطلاعات خود را ذخیره نماید هم در این سیستم عامل پیش بینی شده است.

منبع : خبر آنلاین

89874240667857586992.jpg

The Mac App Store. Coming soon to a Mac near you.

Introducing the best place to discover and buy new apps made just for Mac, right on a Mac. Just like shopping the App Store on iPad, the Mac App Store offers endless possibilities to browse and purchase apps. And it simplifies the way you install apps on the Mac. Just click once, and your new app is downloaded, installed, and ready to go. Learn more about the Mac App Store

lion_app_store20101020.png

Launchpad. A home for your apps.

The Launchpad gives you instant access to your apps — iPad style. Just click the Launchpad icon in your Dock. Your open windows fade away, replaced by an elegant, full-screen display of all the apps on your Mac. It takes just a swipe to see multiple pages of apps, and you can arrange apps any way you like by dragging an app icon to a new location or by grouping apps in folders. Downloaded an app from the App Store? Your new app automatically appears on the Launchpad, ready to blast off.

lion_springboard1_20101020.jpg

lion_springboard2_20101020.jpg

Full-screen apps. A better way to enjoy the apps you love.

On iPad, every app is displayed full screen, with no distractions, and there’s one easy way to get back to all your other apps. Mac OS X Lion does the same for your desktop. You can bring an app to full screen with one click, switch to another full-screen app with a swipe of the trackpad, and swipe back to the desktop to access your multi-window apps. And systemwide support for full-screen apps makes them bigger and more immersive. So you can concentrate on every detail of your work, or play on a grander scale than ever before.

lion_apps20101020.jpg

Mission Control. Mac command central.

Mission Control is a powerful and handy new feature that provides you with a comprehensive view of what’s running on your Mac. It gives you a bird’s-eye view of everything — including Exposé, Spaces, Dashboard, and full-screen apps— all in one place. With a simple swipe gesture, your desktop zooms out to Mission Control. There you can see your open windows grouped by app, thumbnails of your full-screen apps, Dashboard, and even other Spaces, arranged in a unified view. And you can get to anything you see on Mission Control with just one click. Making you the master of all you survey.

lion_bridge20101020.jpg

به نظر من که فوق العادست!!!

امیدوارم خوشتون بیاد (;

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

ببخشید اسم اون سیستم عامل قدیمی تر مک، Mac OS X Snow Leopard هست ! چرا جداشون کردین ؟!! 2 تا سیستم عامل جدا که نیست !!! :D

pooya72

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز

به نقل از Kinder :
ببخشید اسم اون سیستم عامل قدیمی تر مک، Mac OS X Snow Leopard هست ! چرا جداشون کردین ؟!! 2 تا سیستم عامل جدا که نیست !!! :D
واسه منم سوال شده بود :D واقا سنو لئوپارد یه چیزه دیگست در ضمن در رابطه با نرم افزار هم من تا حالا باهاش مشکلی نداشتم

amin_z_2006

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
میخوام برم کامپیوتر یا ریاضی

به نقل از آرمیتا ثابتی اشرف :
من اوبونتو ۱۰.۴ دارم ! تا الان هم باهاش مشکل خاصی نداشتم! به نظرم از ویستا خیلی بهتره ! الان مدت زیادیه که اصلا نرفتم ویندوز .
سرعتش زیاده ٬ مصرف باتری لپتاپ هم کمتره :D ویروسی هم نمی شه و از همه مهم تر این که کلی برنامه براش تو اینترنت وجود دارن که همه مجانی هستن !
شما یه دوریم با ویندوز 7 بزنید بعد انتخاب کنید،آخه اصلا ویستا رو با نام سوتیه MS ازش یاد میکنن!(البته من نمیخوام بگم لینوکس خوب نیست ها، به هیچ وجه، من خودم خیلی مواقع لینوکسیم اما بعضی مواقع واقعا فقط ویندوز 7 به درد میخوره و هیچ دیگر) در ضمن من فکر کنم واقعا مکینتاش خیلی بهتر از هر دوشه گر چه مکینتاش هم بیسش لینوکسه! :)

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

به نقل از amin_z_2006 :
شما یه دوریم با ویندوز 7 بزنید بعد انتخاب کنید،آخه اصلا ویستا رو با نام سوتیه MS ازش یاد میکنن!(البته من نمیخوام بگم لینوکس خوب نیست ها، به هیچ وجه، من خودم خیلی مواقع لینوکسیم اما بعضی مواقع واقعا فقط ویندوز 7 به درد میخوره و هیچ دیگر) در ضمن من فکر کنم واقعا مکینتاش خیلی بهتر از هر دوشه گر چه مکینتاش هم بیسش لینوکسه! :)
ویندوز ۷ رو امتحان کردم ولی هیچ جور قابل مقایسه نیستن !! فقط هم یکی دوبار برام مشکلی پیش اومده که تو ویندوز قابل حل بود ( سخت افزار هایی که فقط درایور ویندوز داشتن ..) !

amin_z_2006

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
میخوام برم کامپیوتر یا ریاضی

به نقل از Y@$h@R21173 :
و اما ... :D
سیستم عامل جدید apple
>:D<
بی نظیره :)
از اونجایی که سایت ها و وبلاگ ها فارسی زیاد به این موضوع اهمیت نمیدادن و نمیدن
من مجبورم از روی سایت خود apple یک مختصر معرفی و اطلاع رسانی ای بکنم ... :-"

[
به نظر من که فوق العادست!!!

امیدوارم خوشتون بیاد (;
واقعا مکینتاش شاه کاره،همون اسنو و لئو پاردش هم آدم رو مبهوت خوش میکنه،دیگه ببینید آیا این lion چه میکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تنها بدیش اینه که تابستون میاد،منتظرم بیاد برم mac book بخرم!عالیه!
در ضمن این لینکم تاریخچه مختصری از مکینتاش واسه اونایی که کنجکاو شدن:
http://narenji.ir/---narenji-sections-54/70/2203-mac-os-x-history
اینم لینک خبر اومدن lion توسط نارنجی و برای کمی آشنایی!
http://www.narenji.ir/---narenji-sections-54/70/2210-preview-of-new-mac-os-x-and-new-softs

mamad75

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

راسته میگن ویندوز8میاد؟
فک کنم بطور آزمایشی اومده کسی اطلاع داره

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من ویندوز 7 دارم و خیلی ازش راضیم
ویندوز 8 هم آزمایشیش رو داشتم ولی به دلائلی نتونستم نگه دارم
آقا شایان کاش یه کاری میکردی بتونیم چند تا گزینه انتخاب کنیم
بعدشم اون Mac Snow Leopard هست و جدا نیستش ، درستش کن :)

ITMaster

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهـران

من الان روي لبتابن Mac 7 دارم و روي pc من ihazard 10.6.6 دارم و قراره به lion تبديلش کنم
کلا من از انتظاري که از ويندوز دارم ازش استفاده ميکنم
در کل بنظرم مک بهتره به چندين دليل مختلف
که يکي از مهمترينش اينه که ويروس نميگيره و هنگ نميکنه

stranger9372

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران

یه سوال
مک رو میشه رو لپتاپ غیر اپل نصب کرد؟

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از بیگانه :
یه سوال
مک رو میشه رو لپتاپ غیر اپل نصب کرد؟

بله روش هایی هست ولی به شخصه توصیه نمی کنم . چون اولا ثبات بالایی نداره ، دوما ممکنه بعضی از سخت افزار هاتون رو نشناسه ( برای من تاچ پد رو نمیشناخت ) ، سوما ریسک از بین رفتن تمام اطلاعات تون هم هست (;

hba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 1
مدال المپیاد
برنز فیزیک

سلام

من ویندوز نصب xp نصب کردم اما وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم دو تا گزینه واسه ویندوز میاد یکیش قبلیه است و کامل پاک نشده

چی کار کنم؟

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

ماله منم اینطوری بود قبلا !

باید بری توی جدیده و درایوی رو که ویندوز قبلیه توش بوده رو کلا فرمت کنی بعدش خودش میره! :D

hba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 1
مدال المپیاد
برنز فیزیک

این طوری ویندوز جدید هم پاک میشه که!

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

مگه تو هر دو تا ویندوز رو توی یک درایو نصب کردی؟؟

فقط درایو قبلی رو پاک کن!

====================

نظرسنجی رو آپدیت نمی کنین؟

hba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 1
مدال المپیاد
برنز فیزیک

سلام

الآن میخوام ویندوز رو نصب کنم admin password می خواد.

برنامه ی معتبر یا اگه روش بدون برنامه دارید بگید.

متشکر

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از hba :
سلام

الآن میخوام ویندوز رو نصب کنم admin password می خواد.

برنامه ی معتبر یا اگه روش بدون برنامه دارید بگید.

متشکر

کجا دقیقا ؟ :D

خب پسورد اکانت ادمین ویندوزت رو بزن اگه میخواد :D روش نداره دیگه :D نکنه یادت رفته ؟

hba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 1
مدال المپیاد
برنز فیزیک

منظورم پسوردی که تو bios می خواد .. اون هم نه برای ورود بلکه برای نصب برنامه های اصلی

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از hba :
منظورم پسوردی که تو bios می خواد .. اون هم نه برای ورود بلکه برای نصب برنامه های اصلی
باتری Cmos داخل کیس رو در بیار و یکم صبر کن دوباره بزار سرجاش تا پسورد Bios از بین بره.

بالا