• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هلوكاست افسانه يا واقعيت؟

به نظر شما هلوكاست حقيقت داره يا نه ؟

• حتما بوده

رای‌ها: 51 34.9%
  • حتما نبوده

رای‌ها: 36 24.7%
  • بوده ولي نه به اين شدت

رای‌ها: 52 35.6%
  • ساير

رای‌ها: 7 4.8%

• رای‌دهندگان
    146

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟
پاسخ : هلوكاست افسانه يا واقعيت؟

هلوکاست کاملاً واقعی بوده و دلیل من اینه که هزاران کتاب و سایت ازش نوشتند که واقعیه از ایران میان دو تمدن گرفته تا کتاب های تاریخ وحشتناک خودشون! ولی اینکه یه جا اتفاق افتاده یا چندین جا برای منم علامت سؤاله! :-?? جریانش هم فقط کشتن با گاز سمی و اینا نبوده ، حتی همه رو جمع میکردند تو یه اتاق و با 5 تا نارنج کار همه رو میساختند! X-(

mehrnoosh kamali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
--------------

به نظرمن واقعیت نداشته !

اون تیکه اش رو که می گن یهودی ها رو مینداختن تو یه اتاق و... غلطه چون اثبات داره که اصلا ان قدر ادم اون تو جا نمی شن!

حتی اثبات شده که تعدادی از یهودی ها مهاجرت کرده بودن و... و کلا خیلی خیلی که باشن پونصد هزار نفر بودن نه 6میلیون!

اگه از یه یهودی بپرسی که چرا انقدر دروغ می گین که 6 میلیون نفر از شما ها رو اونجوری کشتن جواب می ده،برای اینکه اگه می گفتیم

1 میلیون نفر می گفتن پس حتما کمتر از این مردن براهمین ما عدد رو بردیم بالا تا حداقل بگن دیگه 1 میلیون نفر رو کشتن!

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

نميتونيم همين طوري بيايم بگيم دروغه. دارين در مورد مرگ شيش مليون آدم حرف ميزنين و اين ك بدون هيچ تحقيقي فقط با دليل اين ك يهوديا اسرائيلين و اسرائيل دشمن ماست در مورد مرگ اين همه آدم نظر بدين
دليل منطقي با مدرك بيارين لطفا

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از Niayesh.R :
نميتونيم همين طوري بيايم بگيم دروغه. دارين در مورد مرگ شيش مليون آدم حرف ميزنين و اين ك بدون هيچ تحقيقي فقط با دليل اين ك يهوديا اسرائيلين و اسرائيل دشمن ماست در مورد مرگ اين همه آدم نظر بدين
دليل منطقي با مدرك بيارين لطفا

کسی دلیل میاره که میخواد وجود یه چیز رو اثبات کنه .
تا وقتی که اثبات نشه بوده ، بیان چی رو رد کنن ؟
اگر شما میگید بوده باید دلایلی که بر اساس اون این حرفو میزنید بگید تا بقیه اگه تونستن اونها رو رد کنن .

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Dr.Eniac :
کسی دلیل میاره که میخواد وجود یه چیز رو اثبات کنه .
تا وقتی که اثبات نشه بوده ، بیان چی رو رد کنن ؟
اگر شما میگید بوده باید دلایلی که بر اساس اون این حرفو میزنید بگید تا بقیه اگه تونستن اونها رو رد کنن .
من نگفتم ك بوده. من گفتم احتمال بدين كه باشه. اگه همين طوري بدون دليل ردش كنين در مورد چيز بزرگي ( جون ٦ مليون آدم ) قضاوت كردين.
من نه اين واقعرو تكذيب كردم نه تاييد.

Amin Joker

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
چی؟ سوال بعدی لطفا.....

هولوکاست یه دورغه بزرگه که میگن هیتلر 6 میلیون یهودی سوزونده! دوستان اصلا در اون زمان یهودی های کل دنیا 5.800.000 نفر بوده!!!!
در ضمن تمام این یهودی ها تو آلمان و در دسترس هیتلر نبوده که!!!خیلی هاشون تو جبه های متفقین بودن!!

در ضمن هولوکاست از جمله مواردی هس که اجازه ی تحقیق در موردش به احدی داده نمیشه و تحقیق و ارایه ی نتایج تحقیقات در موردش غیرقانونیه!

مواظب باشین!

violette

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
شهرری

ولی به نظر من واقعی بوده به هر حال تعدادزیادی از این افراد اسمشون تو اسناد مختلف و یادبود ها و موزه هایی که در محل اردوگاه ها ی کار اجباری برپا شده هست و تعداد زیادی از بازمندگانشون هم شهادت دادن ویکم عجیبه که بخوایم بگیم این همه آدم دارن دروغ میگن و این همه سند جعل شده :-??بعد هم فقط نه میلیون یهودی تو اروپای قبل جنگ جهانی بودن فکر کنم !اونوقت چه جوری کلا در جهان شیش میلیونم نبودن ؟! :D علاوه بر اون از نظر ایدئولوژیک هم آلمان نازی موافق شرکت دادن یهودی ها و بقیه ی نژاد های که پست شمرده میشدن در رایش نبودن البته تا جایی که من میدونم برنامه ی اصلیشون این بود که یهودی های آلمان رو در مناطق شرق اروپا اسکان بدن و از رایش بیرون بندازن ودر اردوگاه هایی به کار وادارن ولی با شدت گرفتن جنگ و خطرناک شدن اوضاع و از دست رفتن مناطق کم کم به کشتن و نابودی شون روی آوردن البته هولوکاست فکر کنم فقط به کشتار یهودی ها اطلاق نشه بلکه به کشتار یه تعداد از نژاد های اسلاو شرق اروپا و یه سری از مخالفین حکومت هم میگن ولی خب دسته عمده شون یهودی ها بودن :-"
اگر هم بخوایم بگیم مدارک جعل شدن و اینا به نظرم خب خود اروپایی ها تاریخدان ها ومحقق های زیادی دارن و مسلما تو اینا یه سری باید پیدا شن که از نظر فکری متمایل باشن که این قضیه رو رد کنن :-? مثلا خیلی از خود آلمانی ها براشون بهتره که همچین اتفاقی تو تاریخشون نباشه و اونا باید با دیدن شواهد و قراین این اتفاقو انکار کنن و در اینصورت باید تا الان مقدار قابل توجهی کتاب و مقاله و..بر علیه این اتفاق باشه که نیست اگر هم بگیم که این شواهد رو اونقدر خوب دستکاری کردن که کسی نمیفهمه اون معدودی رو هم که میفهمن یه جوری ساکت میکنن در اونصورت ما هم که این جاییم و برخلاف اونا به شواد و مدارک و آرشیو های دست اول دسترسی نداریم هم قاعدتا نباید بتونیم بفهمیمیم و خب در این صورت هر نظر مخالفی بیش تر تبدیل به یه جور گمانه زنی میشه البته این که اغراق و افسانه سازی هم این وسط اتفاق افتاده باشه غیر محتمل نیست ولی این که کل قضیه یا بخش خیلی بزرگیش دروغ باشه خیلی عجیب میشه !

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402

هلوکاست کاملاً واقعی بوده و دلیل من اینه که هزاران کتاب و سایت ازش نوشتند که واقعیه از ایران میان دو تمدن گرفته تا کتاب های تاریخ وحشتناک خودشون! ولی اینکه یه جا اتفاق افتاده یا چندین جا برای منم علامت سؤاله! :-?? جریانش هم فقط کشتن با گاز سمی و اینا نبوده ، حتی همه رو جمع میکردند تو یه اتاق و با 5 تا نارنج کار همه رو میساختند!
این دلیل بیشتر به یه شوخی بچه گونه میمونه تا یه استناد معتبر ! این رو نقل قول کردم تا به سند و مدرک اکثر کسایی که میگن هولوکاست حقیقت داشته پی ببرید . من هم میتونم به صد نفر نویسنده پول و یه سری مطلب بدم که درموردش کتاب های کت کلفت بنویسن . درسته... تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها . ولی همین چیزکی میتونه اونقدر بزرگ بشه که یه قسمت جدید توی تاریخ تولید کنه .
توجه تون رو به این قسمت جلب میکنم :
ولی اینجا اوضاع روبه راه است و از ما خوب مراقبت می کنند . نگرانم نباشید .
سلامم را به داداش کوچولو برسانید . به او بگویید می تواندد تمبر روی پاکت را برای مجموعه اش بردارد .
دوستتان دارم ،
هنک​
این مثلا نامه ی یک سرباز آمریکایی که به اسارت نیروهای دشمن در آمده بود . آنها وقتی تمبر روی نامه را برداشتند به جمله ی وحشتناکی برخوردند :
آنها زبانم را بریده اند !
قضیه ی این نامه بسیار مشهور شد . ولی به راحتی میتوان دروغ را تشخیص داد . چرا که نامه های اسرای جنگی تمبر احتیاج نداشت .
خیلی از قضایایی هم که به عنوان حقیقت های جنگ معرفی میشوند نادرست اند . چرا ؟ چون که باید برای پیروزی در جنگ باید طرف متخاصم را فوق العاده وحشی و بی رحم نشان داد .
بعد از اتمام جنگ جهانی کوچکترین اثری از کوره های آدم سوزی نبود . حتی مقایسه ی کشته های هلوکاست با جمعیت یهودیان اون زمان هم جیز خنده داریه .

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
این دلیل بیشتر به یه شوخی بچه گونه میمونه تا یه استناد معتبر ! این رو نقل قول کردم تا به سند و مدرک اکثر کسایی که میگن هولوکاست حقیقت داشته پی ببرید . من هم میتونم به صد نفر نویسنده پول و یه سری مطلب بدم که درموردش کتاب های کت کلفت بنویسن . درسته... تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها . ولی همین چیزکی میتونه اونقدر بزرگ بشه که یه قسمت جدید توی تاریخ تولید کنه .
.
همه‌ی افراد در تاریخ به شدت خواهان اینکه نام نیکی ازشون باقی بمونه بودند و به افراد زیادی پول میدادند که کتاب هایی در وصفشون بنویسن ، و در نهایت هم "تاریخ" اونها رو قضاوت میکنه و شما به این دلیل که دربار قاجار نویسندگانی مثل ناسخ التواریخ ، روضه الصفا ، ریاض العارفین و لسان الملک سپهر رو داشتند ، این دوره رو دوره‌ی موفقی نمی دونید!

این مثلا نامه ی یک سرباز آمریکایی که به اسارت نیروهای دشمن در آمده بود . آنها وقتی تمبر روی نامه را برداشتند به جمله ی وحشتناکی برخوردند
من از این نامه چیزی نمیدونم ، اگر منبعی دارید براش بگید ؟!
بعد از اتمام جنگ جهانی کوچکترین اثری از کوره های آدم سوزی نبود
راجع به کمپ Auschwitz مطالعه کنید منبع یک / تصاویر مربوط به این کمپ و هولوکاست

حتی مقایسه ی کشته های هلوکاست با جمعیت یهودیان اون زمان هم جیز خنده داریه .
همه ی قربانیان هولوکاست یهودی ها نبودند ولی برای مقایسه جمعیت یهودیان این مطلب رو بخونید که جمعیت یهودی های ساکن در اروپا رو در سال های 1939 (قبل از اتفاق افتاد هولوکاست) تا سال 1945 (بعد از هولوکاست) مقایسه کرده. میتونید پیپر هاشون رو هم چک کنید :)
این جمعیت قبل از هولوکاست 9.5 میلیون نفر بوده و بعد از هولوکاست در حدود 3.8 میلیون نفر با گزارش های دولتی ثبت شده هست.

کسایی که دیسلایک میدن بی زحمت بیان و بحث کنن و خلاف گفته های منو اثبات کنن

دوست نداشتم وارد این بحث بشم حقیقتاً.
چون انکار کردن یک نسل کشی با وجود تعداد زیادی از شواهد که تاییدش میکنند ، چیزی بیشتر از یک تعصب نیست به نظرم!
البته شاید ابعادش به این وسعتی که میگن نباشه و به جای 6 میلیون مثلا 4 میلیون کشته شده باشند یا اصلاً یک میلیون .

اما باز هم در کلیت موضوع که نباید به خاطر نژاد یا دین آدم کشت تفاوتی ایجاد نمیکنه و هولوکاست باید یک درس عبرتی باشه برای افرادی که متعصبانه فکر میکنند. حالا این تعصب میتونه نژادی باشه میتونه دینی باشه یا جنسیتی یا...

چون تگ کردید پاسخ دادم. موفق باشید :)

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
خیلی ممنون از اینکه توجه کردید و پاسخ دادید .
و اما :
من وجود کمپ ها رو قبول دارم ؛ ولی کوره های زنده سوزی رو نه . کوره ها صرفا وسیله ی از بین بردن اجساد بودن .
همه ی قربانیان هولوکاست یهودی ها نبودند ولی برای مقایسه جمعیت یهودیان این مطلب رو بخونید که جمعیت یهودی های ساکن در اروپا رو در سال های 1939 (قبل از اتفاق افتاد هولوکاست) تا سال 1945 (بعد از هولوکاست) مقایسه کرده. میتونید پیپر هاشون رو هم چک کنید :)
طبق قوانین انجمن استناد به سایت ها نامعتبره . هرچند ممکنه نتیجه ی تحقیقات صحیح باشه اما لطفا منبع معتبر تر ......
این جمعیت قبل از هولوکاست 9.5 میلیون نفر بوده و بعد از هولوکاست در حدود 3.8 میلیون نفر با گزارش های دولتی ثبت شده هست.
با توجه به دشمنی نازی ها با نژاد یهود خیلی ها تغییر دین دادن . دقت کنین که گزارش ها دولتی هستند .
ا
چون انکار کردن یک نسل کشی با وجود تعداد زیادی از شواهد که تاییدش میکنند ، چیزی بیشتر از یک تعصب نیست به نظرم!
البته شاید ابعادش به این وسعتی که میگن نباشه و به جای 6 میلیون مثلا 4 میلیون کشته شده باشند یا اصلاً یک میلیون
قصد من و امثال من انکار نسل کشی نیست . من خواستم با توجه به سطح اطلاعاتم از یک قسمت قضیه دفاع کنم . در این جور بحث ها اگر خلاف گفته من ثابت بشه مطمئنا سطح اطلاعاتم رو بالا میبره ؛ و این چیز خوبیه . من هم معتقدم ممکنه مواردی باشه ولی نه این ارقام نجومی .....

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
خیلی ممنون از اینکه توجه کردید و پاسخ دادید .
و اما :

من وجود کمپ ها رو قبول دارم ؛ ولی کوره های زنده سوزی رو نه . کوره ها صرفا وسیله ی از بین بردن اجساد بودن .

طبق قوانین انجمن استناد به سایت ها نامعتبره . هرچند ممکنه نتیجه ی تحقیقات صحیح باشه اما لطفا منبع معتبر تر ......

با توجه به دشمنی نازی ها با نژاد یهود خیلی ها تغییر دین دادن . دقت کنین که گزارش ها دولتی هستند .

قصد من و امثال من انکار نسل کشی نیست . من خواستم با توجه به سطح اطلاعاتم از یک قسمت قضیه دفاع کنم . در این جور بحث ها اگر خلاف گفته من ثابت بشه مطمئنا سطح اطلاعاتم رو بالا میبره ؛ و این چیز خوبیه . من هم معتقدم ممکنه مواردی باشه ولی نه این ارقام نجومی .....

این PDF از صفحه ی 49 به بعد راجع به جمعیت یهودها افرادی که مهاجرت کردند یا در این سالها متولد شدند و یا مردند و ... / ترند سال 1993 هم بوده / مطالب جامع و کاملی نوشته که البته باز هم برای بیشتر این اعداد و ارقام شاهد و مدرک ارائه داده که میتونید چک کنید ! چون گفتید که سایت ها رو قبول ندارید فکر کنم این مقاله خیلی جامع توضیح داده باشه
نمیدونم شما مطلع هستید یا نه اما یهودیت بیشتر از اینکه دین باشه یک نژاده و نمیشه تغییرش داد! 3:
من تا به حال راجع به کوره های زنده سوزی چیزی نشنیدم! و حرفی هم راجع بهش ندارم ، 6 میلیون جمعیت هم با توجه به شواهد تا حدودی تایید شده اما باز هم نمیخوام زیاد بحث کنم سر عدد و رقمش! توی همون پی دی اف میتونید خودتون جمعیتی که کشته شدند/ مهاجرت کردند و... رو چک کنید!

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
این PDF از صفحه ی 49 به بعد راجع به جمعیت یهودها افرادی که مهاجرت کردند یا در این سالها متولد شدند و یا مردند و ... / ترند سال 1993 هم بوده / مطالب جامع و کاملی نوشته که البته باز هم برای بیشتر این اعداد و ارقام شاهد و مدرک ارائه داده که میتونید چک کنید ! چون گفتید که سایت ها رو قبول ندارید فکر کنم این مقاله خیلی جامع توضیح داده باشه
نمیدونم شما مطلع هستید یا نه اما یهودیت بیشتر از اینکه دین باشه یک نژاده و نمیشه تغییرش داد! 3:
من تا به حال راجع به کوره های زنده سوزی چیزی نشنیدم! و حرفی هم راجع بهش ندارم ، 6 میلیون جمعیت هم با توجه به شواهد تا حدودی تایید شده اما باز هم نمیخوام زیاد بحث کنم سر عدد و رقمش! توی همون پی دی اف میتونید خودتون جمعیتی که کشته شدند/ مهاجرت کردند و... رو چک کنید!

درسته که یهودیت علاوه بر دین تا حدی یک نژاده، اما با این که یهودیت بیشتر از این که دین باشه یک نژاده مخالفم.
و البته بر این موضوع اصرار دارم که منعطف ترین دین در برابر پنهان کردن ایمان، دین یهودیته.
ینی میبینیم در بعضی مواقع تا چندین نسل جهادگونه افراد دین خودشون رو پنهان میکردند و به فعالیت برای اهداف یهودیت می پرداختند.
اینقدر در طول تاریخ این پنهان کردن آیین امتحان شده که یهودیت رو استاد پنهان کردن ایمان کرده.

Anusim بیان کننده اصل پنهان کردن ایمان برای در امان ماندن از مجازات جرم یهودی بودن بوده. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: https://www.jewishvirtuallibrary.org/anusim-jewish-virtual-library

لذا تغییر دین همیشه مطرح نیست. گاهی پنهان کردنش سبب میشه آمار دقیقی از تعداد پیروان نداشته باشیم.

به طوری که در پدیده الله داد در مشهد چند هزار یهودی به یک باره ادعای اسلام اوردن میکنند در صورتی که همچنان بر آیین یهودیت خود اسرار داشتند.

https://iwpr.net/global-voices/sad-fate-irans-jews
“Therefore, all Jewish converts to Islam had two names: for example, my grandfather’s Muslim name was Sheikh Aboulghasem and his Hebrew name was Benjamin. My father’s Muslim name was Ebrahim and his Hebrew name was Abraham. Outside they call me Mousa and at home, I'm called Moshe. In my father’s lifetime, many of the Jews had very Muslim names. They even went to Mecca on pilgrimage and became Hadjis.”

در عین حال در هیچ آمار و ارقام دقیقی نمیشه رد پایی از این یهودیان اسلام اورده پیدا کرد.

در اروپای دهه 1940 تا 1960 که تنفر بسیار شدید تری نسبت به یهودیان در جامعه بوجود میاد منطقی تره که پدیده Anusim بسیار ساختارمندانه تر از وقایع جزئی تر مثل الله داد شکل بگیره.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
درسته که یهودیت علاوه بر دین تا حدی یک نژاده، اما با این که یهودیت بیشتر از این که دین باشه یک نژاده مخالفم.
و البته بر این موضوع اصرار دارم که منعطف ترین دین در برابر پنهان کردن ایمان، دین یهودیته.
ینی میبینیم در بعضی مواقع تا چندین نسل جهادگونه افراد دین خودشون رو پنهان میکردند و به فعالیت برای اهداف یهودیت می پرداختند.
اینقدر در طول تاریخ این پنهان کردن آیین امتحان شده که یهودیت رو استاد پنهان کردن ایمان کرده.

Anusim بیان کننده اصل پنهان کردن ایمان برای در امان ماندن از مجازات جرم یهودی بودن بوده. برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه کنید: https://www.jewishvirtuallibrary.org/anusim-jewish-virtual-library

لذا تغییر دین همیشه مطرح نیست. گاهی پنهان کردنش سبب میشه آمار دقیقی از تعداد پیروان نداشته باشیم.

به طوری که در پدیده الله داد در مشهد چند هزار یهودی به یک باره ادعای اسلام اوردن میکنند در صورتی که همچنان بر آیین یهودیت خود اسرار داشتند.

https://iwpr.net/global-voices/sad-fate-irans-jews

در عین حال در هیچ آمار و ارقام دقیقی نمیشه رد پایی از این یهودیان اسلام اورده پیدا کرد.

در اروپای دهه 1940 تا 1960 که تنفر بسیار شدید تری نسبت به یهودیان در جامعه بوجود میاد منطقی تره که پدیده Anusim بسیار ساختارمندانه تر از وقایع جزئی تر مثل الله داد شکل بگیره.

میتونید این ادعا رو در مورد هولوکاست به طور موردی بررسی کنید؟
در اون زمان افراد یهودی نمیتونستند با تغییر دین از مجازات فرار کنند، چون "دین" اساس این تنفر و نسل‌کشی نبوده اصولاً.
نازی ها "نژاد" خودشون رو نژاد برتر میدونستن.

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
میتونید این ادعا رو در مورد هولوکاست به طور موردی بررسی کنید؟
در اون زمان افراد یهودی نمیتونستند با تغییر دین از مجازات فرار کنند، چون "دین" اساس این تنفر و نسل‌کشی نبوده اصولاً.
نازی ها "نژاد" خودشون رو نژاد برتر میدونستن.

اون مقاله که لینک کردم در اخرین پاراگراف از وجود سنتی شبیه به Anusim در میان یهودیان سال های 1939 تا 1945 صحبت کرده دیگه.
لطفا مطالعه کنید.
https://www.jewishvirtuallibrary.org/anusim-jewish-virtual-library
The lot of European Jews, particularly Jewish children, who outwardly embraced Christianity in order to save their lives during the Nazi persecution between 1939 and 1945 was in many ways similar to that of the anusim of former ages. It has proved impossible to assess the number of conversions among the Jewish people in this period. Research into this question has been further complicated by emotion and anger on the part of Jews against those who tried "to steal souls" during the *Holocaust on the one hand, and on the other, of gratitude to those who had endangered their lives to save the children.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
اون مقاله که لینک کردم در اخرین پاراگراف از وجود سنتی شبیه به Anusim در میان یهودیان سال های 1939 تا 1945 صحبت کرده دیگه.
لطفا مطالعه کنید.
https://www.jewishvirtuallibrary.org/anusim-jewish-virtual-library
بله . و من این رو نمیدونستم و مرسی که گفتید!
در همین سایت البته میزان کشته شدگان هلوکاست رو 6 میلیون دونستند.
لینک
و قبلا هم گفتم :
انکار کردن یک نسل کشی با وجود تعداد زیادی از شواهد که تاییدش میکنند ، چیزی بیشتر از یک تعصب نیست به نظرم!
البته شاید ابعادش به این وسعتی که میگن نباشه و به جای 6 میلیون مثلا 4 میلیون کشته شده باشند یا اصلاً یک میلیون .

اما باز هم در کلیت موضوع که نباید به خاطر نژاد یا دین آدم کشت تفاوتی ایجاد نمیکنه و هولوکاست باید یک درس عبرتی باشه برای افرادی که متعصبانه فکر میکنند. حالا این تعصب میتونه نژادی باشه میتونه دینی باشه یا جنسیتی یا...

این که شما بگید هولوکاستی نبوده در کل!! با اینکه بگید در این اعداد اختلاف نظر هست تفاوت داره!

بالا