• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جوش چیست ؟

• شروع کننده موضوع

آرمیتا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
90
رشته دانشگاه
داروسازی
جوش چیه ؟
اصلا چرا آدم مخصوصا تو سن نوجوانی جوش میزنه ؟
اگر اطلاعاتی درباره ی این موضوع دارین لطفا منم مطلع کنین.

سپهر

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید بهشتی اهواز
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : جوش چیست ؟

زیاد مهم نیست
من که جوش نمیزنم
اما فقط میدونم که چربی باعث جوش زدن میشه
شما هم اگه چیزه شیرینو چرب نخوری(کم بخوری)دیگه جوش نمی زنی
یه چیزیک بگم که دخترا حدود 5 برابر بیشتر از پسرا جوش میزنن

محمد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
مدال المپیاد
ریاضی و کامپیوتر

حجامت!فقط کافیه سه مرتبه و با فاصله یکی دو ماه حجامت کنید.بهترین موقعش هم دقیقا روز آخر بهار(چند روز دیگه)است.اصلا شما می دونید حجامت چیه؟؟؟

• لایک
امتیازات: ali.m

سپهر

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید بهشتی اهواز
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من یه مطالعه ای کردم فهمیدم که کاملا ارثیه!!!
فقط اگه کمتر شیرینیو چربی بخوریم کمتر جوش میزنیم
(به جونه خودم من تا حالا بیشتر از 4 تا جوش نزدم،این یعنی این که کاملا ارثیه!!!)

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ره این مسئله یه ذره اش ارثیه.ممکنه یکی اصلا جوش نزنه ولی فشار عصبی و اضطراب باعث بشه جوش بزنه.بعضیا به یه مواد غذایی حساسا و فو را جوش می زنند. تو هر کسی یه جوره ممکنه از غذای چرب باشه یا غذا های تند.پسرا هم جوش می زنند و لی کمتر.به آب و هوا هم بستگی داره مثلا جا های گرمسیرس ممکنه این اتفاق بیشتر باشه.من هر چی اطلاعات داشتم دادم. (;
یه چیزی یادم افتاد برگشتم بگم.جواب اون سوالت که چرا نوجوونا بیشتر جوش میزنن .این جوش ها تو این سن بهشون می گن جوش غرور جوانی یعنی مختص این سنه و وقتی بزرگ بشی از بین می ره.

yas

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اصفهان

جوش زدن یعنی اینکه پوست شما جوون است وبعضی ها که جوش نمیزن پوستشون خشک است اما انهایی که پوستشون خشک است خیلی زود ترک میخورد وپیر میشود وبهتر است در همان سن بلوغ جوش به ادم زده شود اما تنها راه شستن صورت بااستفاده از صابونهای گوگردی خیلی خوب است

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

یاسمین، اون مدل قدیمی هاست که زالو می ندازین! مدل جدیداش تیغ می ندازن! (یعنی چند جای پشت رو با تیغ کمی زخم می کنن و مقداری از خون های اون قسمت خالی میشه. کار همون زالو، اما بهداشتی تر!! :D)
ولی بعید می دونم جوش با حجامت خوب بشه ها!

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

این که جوش چیه؟ اون قدر که من می دونم جوش تجمعی از باکتری هاست در یک نقطه بدن ( به طور عمده صورت و کمر و گردن و بعضا سینه )

این که عوامل ایجاد جوش چیه؟ تا اون جایی که من می دونم سه عامل مهم داره: 1- هورمون ( هورمون های جنسی که در دوران بلوغ ترشحشون اوج می گیره! ) 2- تغذیه 3- استرس

این که راه های درمان جوش چیه؟ اینو من یه مقدار در موردش حرف دارم! شاید به درد کسایی که با مشکل جوش دست و پنجه نرم می کنن یا در آینده خدایی نکرده خواهند کرد بخوره!

اولا که اینی که بعضیا می گن جوش رو ( منظورم جوش های دوره جوانیه! ) ولش کنید تا خوب بشه هر چند حرف غلطی نیست ولی من قبول ندارم! کسی که برای ظاهرش ارزش قائل باشه ( که طبیعتا یه جوون این خصوصیتو داره ) باید به جوش با دید بیماری نگاه کنه و برای درمان اون که کار سختی هم نیست تلاش کنه! اما چگونگی درمانش در ساده ترین شکل با مراجعه به متخصصان محترم پوست و مو مشخص می شه!

ولی اصولا چون عامل ایجاد این جوش ها مشترکه درمان هاش هم مشترکه! درمانی که به طور عمده برای جوش ارائه می شه شامل یه صابونه که همون طور که گفتن صابون های دارای ترکیبات گوگرد مناسبن! ( فکر کنم صابونی به نام گلمَر یا یه چیزی تو همین مایه ها صابون خوبی باشه! ) واقعیت اینه که صابون ها متنوعن! بد نیست اگه چند تاش رو امتحان کنید تا صابون ایده آلی که بیشتر به پوست شما می سازه رو به دست بیارید! مورد دوم یه محلول ساختنی هست که یه ترکیبات مشخصی داره که من اسماشو نمی دونم! اگه به داروسازان محترم مراجعه کنید و بگید که یه محلول ضدجوش قوی می خواید خودشون کارتونو راه میندازن! البته محلولای آماده هم الان هست ولی اصولا یه مقدار گرون هستن و کلا کیفیتشون هم به نظر من تضمین شده نیست چون اونا برای یه نوع خاصی از جوش کارایی خودشونو نشون دادن! مورد آخر هم یه آنتی بیوتیک هست که برای جوش های چرکین تجویز می شه ( داکسی ساکلین معمولا !) حتما خودتون می دونید ولی بازم توجه کنید اگر اقدام به خوردن آنتی بیوتیک می کنید باید دورش رو کامل و به طور منظم استفاده کنید چون خوردن تفننی آنتی بیوتیک مشکلات گوارشی می تونه پدید بیاره!

پ ن مهم: من به صورت تجربی رو خودم آزمایش کردم دیدم تغذیه اثرش روی جوش خیلی مهمه! مانچیپس و کرانچیپس و لینانچیپس و کلا خوردنی هایی از این دست بسیار جوش سازه! اگه ارادشو دارید و تو دوره رشد نیستید ( که هستید! ) یه دوره رژیم غذایی سبزی و میوه بگیرید ببینید چه معجزه ای می کنه! درضمن لیموترش اگه گیرتون میاد حتما میل کنید!

فراموش نکنیم جوش هم یه جور بیماریه و مثل همه بیماریا درمان داره!

فاطمه طباطبای

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
مدال المپیاد
فیزیک-ریاضی

حجامت که درد نداره.اون قسمت کمر کاملا بی حسه.یه احساسی مث قلقلک توی آدم به وجود میاد موقع تیغ زدن.

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

ببینید،چرا اینقدر اطلاعاتتون پایینه؟
اول اینکه حجامت تاثیر زیادی در جوش ها داره،حجامت خون های کثیف رو ما مکنده روی یه نقطه(ترجیا کمر) جمع میکنند.بعدش چند تا تیغ کوچیک میزنند و خون ها میره. همین. درد هم اصلا نداره. تاثیر زیادی هم داره،سرما هم کمتر میخوری و خیلی تاثیرات دیگه،کلا توی روحیت تاثیر میزاره و در ضمن، جای زخمش هم بعد از چند وقت به کلی میره.
زالو:
زالو یه حیوانی هست که بزاقش عین سوزن، رگ ها رو باز میکنه. زالو رو روی قسمت های مختلف میگذارند،خون رو میمکه و اصلا درد نداره.زالو یه خاصیتی که داره اینه که فقط خون کثیف میمکه. جای زخمش هم بعد از چند وقت به کلی میره.
برای جوش ها ترجیحا بشورید و فلفل و غذای آماده نخورید.من صورتم پره جوشه،میدونم چی کار کنی میره. من توی طول سال چون میرم فلافلی دم مدرسه و فلفل زیاد میزم صورتم پر جوش میشه.

سوالی در مورد زالو و حجامت داشتین،بنده در خدمتم.کامل
به حرف های کلیشه ای که علیایی گفت هم توجه نکنید. من خودم به عینه دارم میبینم،اون وقت هی شما بگو کف دست مو داره،وقتی من میبینم نداره،باید باور کنم؟
اون عکس آخری که علیایی گذاشته،حجامت نیست.

محمد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
مدال المپیاد
ریاضی و کامپیوتر

1-باور کنید که حجامت هیچ دردی نداره.تنها دردش مکششه.یعنی چی؟طرف چند تا تیغ به لایه ی رویی کمرت می زنه.بعد هم یه مکش می ذاره تا خون کثیف بیرون کشیده بشه.هیچی درد نداره.من تضمین می دم :D
2-حجامت در جوش تاثیر داره؟
ت احالا از خود پرسیدید که چرا می گن شیرینی جات موجب جوش زدن می شه؟چون که خون رو کثیف می کنه.حالا از خودتون پرسیدید که چه فرایندی در حجامت رخ می ده؟خون کثیف از بدن شما خارج می شه.بین این دو جواب یه رابطه پیدا کنید...
البته از لحاظ تجربی هم خودم هم پسر خاله ام هم داداشم امتحان کردیم.بعد چند روز دیگه هیچ جوشی در صورتمون پدیدار نشد.البته بعد از " سه " مرتبه حجامت.
زالو هم خیلی موثره ولی دردش خیلی خیلی بیشتر از حجامته و بهداشتی هم نیست.به نظر من فردا امتحان کنید.چون فردا بهترین موقع برای حجامته؛"روز آخر بهار"

یه مطلب دیگه؛جای تیغ به هیچ وجه نمی مونه.چون تیغ به صورت سطحی زده می شه و بعد از دو سه هفته محو می شه و خیلی به سختی می شه پیداش کرد.

آقای علیائی!مطلبی که شما قرار داده بودید در مورد جوش آکنه بود؛در صصورتی که منظور ما این جوش های چربی دار هست.فکر کنم با هم فرق داشته باشند.دقیقا اطلاعات ندارم.
باز هم می گم؛هیچ دردی نداره...

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یه نکته ای در مورد حجامت و جوش: من با این که به روش های طب سنتی علاقه ندارم ولی فکر می کنم محمد راست می گه... حجامت روی جوش تاثیر داره! شاید تو منابع علمی نباشه ولی حرفش منطقیه! چون جوش یه منشا اش عدم کارکرد خوب کبد و تصفیه نشدن خون به طور کامله! تو حجامت از کثیف ترین خونی که در بدن انسان موجوده ( سیاهرگ کمر که اگه یه نگاه به آناتومی ها بندازید بسیاری از خون حاوی کربن دی اکسید و مواد زاید از پایین تنه تو همین سیاهرگ جمع می شن ! ) یه مقداری برداشته می شه و خیلی محیط پاکسازی می شه! این که بعضیا می گن خون دادن از نظر تازگی روح با حجامت قابل مقایسه نیست به نظر می رسه حرف درستیه حالا این که حجامت چقدر بهداشتیه و اینا جای بحث داره! ( با همه این حرفا من هیچ وقت به حجامت تن نمی دم! )

محمد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
مدال المپیاد
ریاضی و کامپیوتر

چرا؟چرا فکر م یکنید که حجامت کار چندشیه؟
از نظر بهداشتی هم موردی نداره.داره؟

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از محمد :
چرا؟چرا فکر م یکنید که حجامت کار چندشیه؟
از نظر بهداشتی هم موردی نداره.داره؟

چون که واقعا هست! ( حداقل دورنماش این طوریه! )

توی تهران که من تا حالا ندیدم ولی توی قم مراکز معتبری هستن که واقعا کارشون بهداشتیه مثلا آقای بلاغت رو من یادمه یکی از اولین کسایی بود که حجامت بهداشتی رو پایه گذاری کرد! کلا فکر نکنم تا حالا از این مراکز جدید مورد ایدز و کلا ایجاد مشکل بخاطر به کار گرفتن روش های غیربهداشتی گزارش شده باشه!

در کل حجامت خوبه برای کسایی که دلشو دارن من از اسم تیغ زدن هم حالم بد می شه!

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

اتفاقا حجامت یک سری عوارض هم به دنبال داره و روش بهداشتی هم نیست. می تونه باعث بوجود اومدن زخم و تاخير در بهبودي، ايجاد گوشت اضافه و تغيير در رنگ پوست بشه. دلايل مستند علمي وجود دارد كه نشون میده طولاني شدن مدت زخم، منجر به سرطان میشه.
اگه قراره خون بدید شاید بهتره از روش های بهداشتی تر و مدرن تر استفاده کنید...

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

ای بابا!
چرا خودتون رو اذیت می کنید!
خوب به جای حجامت و تحمل این همه مشکل ، می تونید خودتون رو کنترل کنید و چیزهای چرب و خیلی شیرین ، کم بخورید!
و تو بهار هم که جوش ها زیاد می شه ، هر روز برید حموم !
به همین سادگی می شه مانع جوش شد!
من خودم همین کار رو می کنم ، و دیگه جوش نمی زنم.
ولی تاکید می کنم که هرروز حموم رفتن تو بهار ، موثر ترین روشه!

silence

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی - شهید قدوسی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Lorca :
اتفاقا حجامت یک سری عوارض هم به دنبال داره و روش بهداشتی هم نیست. می تونه باعث بوجود اومدن زخم و تاخير در بهبودي، ايجاد گوشت اضافه و تغيير در رنگ پوست بشه. دلايل مستند علمي وجود دارد كه نشون میده طولاني شدن مدت زخم، منجر به سرطان میشه.
اگه قراره خون بدید شاید بهتره از روش های بهداشتی تر و مدرن تر استفاده کنید...

اینا رو من هم شنیدم ولی آخه مشکل این جاست که اگه این ها درست باشه تا الان باید بسیاری از قمی ها دچار سرطان و ایجاد گوشت اضافه و تغییر در رنگ پوست شده باشن! حداقل مورد سرطان رو تقریبا مطمئنم تا حالا وجود نداشته! اما به هر حال حجامت حداقل با استنادات علم پزشکی یه ریسکه و اینو باید پذیرفت!

onlineyas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مطالعه براي المپياد شيمي - اول دبيرستان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

ولی تاکید می کنم که هرروز حموم رفتن تو بهار ، موثر ترین روشه!
هر روز حموم رفتن ممكنه براي پوستاي خشك خطرناك باشه و به يه سري از موها و جنس خاصي از پوستها آسيب بزنه! (;
همينطور زيادي صابون زدن به جوش

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Ya$amin :
هر روز حموم رفتن ممكنه براي پوستاي خشك خطرناك باشه و به يه سري از موها و جنس خاصي از پوستها آسيب بزنه! (;
همينطور زيادي صابون زدن به جوش
برای من که این مشکل ها پیش نمی آد!!

ولی اگه موهاتون مشکل داره ، می تونید هر روز سرتون رو نشورید و مثلا یک روز در میون بشورید!
برای پوست هم ، می شه از صابون های مخصوص پوست خشک استفاده کرد!
بعد حموم رفتن هر روز ، جنبه پیش گیری داره ،برای همین اگه هر روز حموم کنی ، دیگه جوش نمی زنی که بخواد بهش صابون بخوره!

sampadcity.com

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قم

محمد جان
زالو هیچ دردی نداره،چون زالو خون رو میمکه و در ازای اون بزاقش رو وارد میکنه،بزاق زالو،خاصیت سر کنندگی داره و شما هیچ چیزی احساس نمیکنی
مزیت زالو نسبت به حجامت اینه که زالو خون رو از اعماق میکشه و فقط وفقط خون های کثیف رو دوست داره.
زالو و حجامت هر دو مدرن و بهداشتی هستند ، لطفا هی نگید بهداشتی نیست.
موسسه ی طب بوعلی سینا در خیابان زاویه ی قم، زالو میگذارند و کاملا بهداشتی،دونه ا حدودا 1000تومن و هیچ عارضه ی منفی نداره.
زالو علاوه بر اینکه جوش ها رو کم میکنه: برای دیابت،فراموشی،سرع،سرماخوردگی،عفوت،آرتروز ، میگرن و....

در حال حاضر حجامت ها کاملا بهداشتی صورت میگیره در مراکز معتبر. همه ی وسایل یکبار مصرف هست.
ولی پیشنهاد میکنم در موادغذایی خودتون دقت کنید. بیشتر مربوط به اون میشه.
توی دوره ی نوجوانی به علت اینکه هرمون های جنسی زیاد میشن، کار کبد نامیزان میشه، به همین دلیل،خون کثیف بیشتر میشه،این کثیفی ها از رای پوست دفع میشه،پس شما اگه روی کبدتون کار کنید،به نسبت جوش های صورتتون کم میشه( همه ی این حرفایی که میزنم در موسسه ی طب گیاهی بوعلی سینا مردم ها رو باهاشون درمان میکنند-پدر من یه مدت میرفت اونجا برای آموزش،منم یاد گرفتم :D)
برای تقویت کبد این نکات رو توجه کنید:
1-کبد به مواد خنک علاقه داره(منظورم دما نیست) عرق کاسنی یکی از موادی هست که طبعش خنکه. در افراد مختلف فرق داره از نظر میزان مصرف. شما از روزی نصف استکان شروع کنید بعد از هر وعده ی غذایی.چون طبعش خنکه،فشارتون میاد پایین،من بدنم طوری هست که یه ظرف نوشابه هم بخورم،کیف میکنم ولی بعضی ها فشارشون میاد پایین،پس از همون نصف استکان شروع کنید
2-آب زرشت:یک قاشق زرشت رو بشورید و توی یک لیوان بریزید،توش آب داغ بریزید و با نعلبکی درش رو ببندید و بگذارید شب تا صبح بمونه. صبح صافش کنید و بعد از هر وعده ی غذایی یک استکان بخورید،آبزرشت ترش و خوشمزه هست.

این دوتا دستور،اگه بازم خواستید من در خدمتم.سوالی هم بود،بفرمایید.

بالا