• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تصادف!

sill

Sill
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
حکیم
رشته دانشگاه
بیوشیمی
پاسخ : رد اثبات های وجود خدا از طریقه نظم

این کع نشد دلی اینطور که پیش می ره شما می گی هست ومن می گم نیست ! همه برهان ها با استفاده از همدیگه اثبات می شن وگرنه الان من می گم نظم هست شما می گی نظم نیست واستناد می کنی به اون میمون و من هم استناد می کنم به این که شما سر اون ازمایش نبودی و با چشم های خودت و عقل خودت اونو کنترل نکردی!
پس این بحث به جایی نمی رسه.

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

همه برهان ها با استفاده از همدیگه اثبات می شن
نه دیگه.
برهان نظم میگه چون تو جهان نظم هست و این نظم نمیتونه خود بخود بوجود اومده باشه خدا وجود داره.
این چه ربطی به علیت داره؟

شما سر اون ازمایش نبودی و با چشم های خودت و عقل خودت اونو کنترل نکردی!
این جریان میمون یک آزمایش واقعی نیست.
یه قضیه ریاضی هست.
کلا این میمون معادل قضیه زیر هست.
یک دستگاه داریم که به صورت مداوم تا بینهایت حروف تصادفی تولید میکنه.
و ادعا میکنیم حتما توی این دنباله بخشیش به شکل شاهنامه در میاد.

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

فلسفه چیز جالبیه!! هیچ وقت دوست نداشتم توی این بخش پست بدم ولی انگار مجبورم...
تو No. 3093 تا حالا چند تا کتاب فلسفه خوندی؟ اصلا فلسفه چیه؟ چرا چیزی به اسم فلسفه ساخته شد که بیان باهاش وجود خدا رو نغز کنن؟
چشمتو باز کن و یکم به اطرافت نگاه کن... فلسفه ساخته شد واسه اینکه یسری آدمی که یکم بیشتر از بقیه میدونستن خواستن یه سری چیزارو به عوامی مثل تو یاد بدن... اولش از خدا شروع شد و فلسفه با اثبات خدا تبدیل به یه چیز کما بیش جا افتاده شد بعد یسری سود جو اومدن کلی فلسفه خوندن و با لهنش یسری چیزا مثل همین ان هزار تا کتابی که واسه رد وجود خدا نوشته شده نوشتن (تو که این وسط بچه ای) و کم کم یه واژه ای به اسم سفسته واسه حرفاشون گذاشته شد توسط فلسفه دونای واقعی ولی خوب اونا میدونستن حق چیه و چیکار دارن میکنن ولی با این حال اومدن واسه سفسته کتاب نوشتن و سفسته رو از سمت خودشون برگشتوندن... حالا تو میگی نظم میگه میشه خدا نباشه و ما باشیم و همه این چیزا فرض کن بر یه پایه علمی امکان داشته باشه که بدون وجود خدا این جهان شکل بگیره و همه موجوداتش!! خوب این کجاش وجود خدا رو نغز کرد؟ سفسته نکنید گیریم این قانون درست ولی وقتی فقط یه فرضیه است حتی اصلا بگریم اثبات هم بشه بازم کجاش نغز میکنه این همه نشانه وجود خدا رو که هیچ ربطی هم به پدید اومدن این جهان نداره؟

sill

Sill
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
حکیم
رشته دانشگاه
بیوشیمی

اصلا يعني چي اين حرفا؟
مگه من گفتم برهان نظم چيز ديگه اي مي گه؟
برهان نظم خوشبختانه يا متاسفانه فقط يه اثبات نداره واين كه چندين تا اثبات داره يكيش اونيه كه شما گفتي وبه ما گفتن ولي يه كم سرچ كني چيز هاي ديگه اي هم پيدا مي شه

mhmmdshirazi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید Helli
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
:دی خواب موندم!!
دانشگاه
دانشگاه امیر کبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکاترونیک
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از دختر نقره ای :
اصلا يعني چي اين حرفا؟
مگه من گفتم برهان نظم چيز ديگه اي مي گه؟
برهان نظم خوشبختانه يا متاسفانه فقط يه اثبات نداره واين كه چندين تا اثبات داره يكيش اونيه كه شما گفتي وبه ما گفتن ولي يه كم سرچ كني چيز هاي ديگه اي هم پيدا مي شه

فرض کن این قانون درست!! من می گم این نمیتونه وجود خدا رو نغز کنه... میشه هزاران دلیل دیگه غیر از خلقت آورد که خدا هست و خدایی واجب الوجود و کامل هم هست و وقتی از یه راه دیگه خدا اثبات شه و تاثیرش تو زندگی آدما انقدر محسوس باشه پس بدیهی میشه خلق این جهان هم با اون بوده و این قانون خود به خود نغز میشه حتی اگه بشه از اون ور اثباتش کرد...

sill

Sill
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
حکیم
رشته دانشگاه
بیوشیمی

به نقل از i/v\0}{/-\/v\/v\/-\|> _|-}{||?/-\3|i :
فرض کن این قانون درست!! من می گم این نمیتونه وجود خدا رو نغز کنه... میشه هزاران دلیل دیگه غیر از خلقت آورد که خدا هست و خدایی واجب الوجود و کامل هم هست و وقتی از یه راه دیگه خدا اثبات شه و تاثیرش تو زندگی آدما انقدر محسوس باشه پس بدیهی میشه خلق این جهان هم با اون بوده و این قانون خود به خود نغز میشه حتی اگه بشه از اون ور اثباتش کرد...
اصلا این قانون نقض ولی خداییش این تاپیک می خواد اینو بگه؟
اگر منظور این تاپیک اینه من کاملا سکوت اختیار می کنم اما عنوان تاپیک اینه:"رد اثبات های وجود خدا از طریقه نظم"
خیلی جالب تر توی حرف های شمااینه که خدا رو از خیلی راه ها می شه اثبات کرد و من هم قبولش دارم ولی به نظر من راه های اثبات خدا رو هم می شه بوسیله ی همدیگه اثبات کرد پس همگی با هم اثبات می شن ! :-?
ضمنا یه سوالی واسه من پیش اومده چرا دوستان سمپادی اینقدر اصرار دارن خدا رو نقض کنند نمی دونم چی بهتون می رسه که اعتقادات چندین ساله خودتون رو به دست خودتون نابود کنید اونم با یه سری دلایل نامفهوم که واقعا نمی دونم از کجا پیدا شون می کنید!! :O [-( :-s :-ss #-o (:| :rolleyes:

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : تصادف!

پست اول رو بخونید.صفحه ی اول تاپیک رو هم بخونید..بنده خوندم و بسیار ب نظرم منطقیه حرفای دوست عزیزمون نارنجک.کسی ردیه ای داره؟بنده ک کاملا تسلیمم در برابر استدلال بی نقص ایشون 8->

بالا