• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشتهٔ علوم انسانی در مراکز سمپاد

BIGG T

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
MIT
رشته دانشگاه
کامپیوتر
پاسخ : رشتهٔ علوم انسانی در مراکز سمپاد

ببینید رشته های انسانی الان تو آمریکا مال خفنه و نخبه هاست. تو آمریکا خیلی سخت میزارن (بخونید نمیزارن!) یه غیر آمریکایی رشته هایی مثل مدیریت و اقتصاد و حقوق بخونه.
ولی تو ایران نه مردم انسانی رو قبول دارن نه آینده داره.
علاوه بر اون از بچگی تو مخ بچه های ما میره که نخبه و دانشمند ریاضیدانه، شیمیدانه. اینه که کمتر کسی تو سمپاد میره سراغش

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از بیتا :
دقیقا من با این مسئله مشکل دارم ! کلا از رشته های ( به ترتیب ) حقوق ، اقتصاد ، جامعه شناسی و روانشناسی به شدت خوشم میاد ! اما از اونجایی که مدرسه ما انسانی نداره ( اگه چند نفر متقاضی باشه تشکیل میشه ) مجبورم برم ریاضی چون اصلا نمیتونم تجربی رو تحمل کنم ! :D اما شاید بتونم مامان بابام رو راضی کنم کنکور ه انسانی بدم ! :D
شما خوب مدرستونو عوض كن.
رشته هاي انساني هم شغلاي خوبي داره.
تازه برا يه دختر شغل نبايد خيلي مهم باشه.

Sanika

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چرا بايد زمينوو قسمت كنيم؟
رشته دانشگاه
عمران

من یکی از همکلاسیام الان حقوق بهشتی میخونه با این که سال اول کنکور ریاضی داد ولی عشقشو پیدا کرد و رفت پیش!اگه واقعا دوسش داشتین میخوندینش!! :-"

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

همین من، شدیدا قصد دارم برم انسانی و زمون تغییر رشته رو هم دادم و جا رو هم رزرو کردم توی مدرسه عادی، اما :-sسمپاد...
شاید امروز و فردا برم، شایدم نرم

اما دروس انسانی بهیچوجه "حفظی" نیست، بخصوص درسی مثل منطق یا روانشناسی، ولی مشکل اینجاست که:
خیلی دانش آموزای ضعیف از ریاضی و فیزیک سال اول نمره 12 نمیارن، اما ادبیات رو راحت میتونن با تقلب یا پاچه خواری و حفظ نمره بیارن، و از اونجایی که هنرستان فنی حرفه ای نمره ریاضی رو میخواد و کاردانش هم :-" در نتیجه همه میرن انسانی
نتیجش اینه که کسی که سوال میده با عده ای دانش آموز که اشتباها اومدن انسانی سر و کار داره
و باید سوالات رو حفظی بده تا اینا بتونن بازم بالا بیان، دبیرا هم اکثرا به فکر میانگین خودشونن

بعد اینکه اکثر این دانش آموزا، یا فقط دیپلم میخوان، یا نمیتونن کنکور قبول بشن، یا میرن حقوق، یا یه رشته هایی مثل ادبیات قبول میشن که توی لیسانسش زیاد مالی نیست
بنابراین جامعه بجای اینکه دانش آموز رو مقصر بدونه، رشته رو مقصر میدونه

یه نکته دیگه هم هست: یه دانش آموز رشته ریاضی با 4 سال درس خوندن میشه "مهندس" ولی دانش آموز انسانی باید 7-8 سال درس بخونه تا Ph. D بگیره، ایرانی جماعت هم که کلا تنبله، بنابراین میگه خوب من میرم ریاضی، تهش 4 سال میخونم میشم مهندس!

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

زيادن كسايي كه ميخوان برن انساني،اما خب همشون مدرسشون رو عوض نميكنن
چون به نظرم خروج از سمپاد يه توانايي و شجاعت بسيار خفن ميخواد و يه پشتكار بزرگ، اما خب اينو هركسي نداره

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Hespride :
چون به نظرم خروج از سمپاد يه توانايي و شجاعت بسيار خفن ميخواد و يه پشتكار بزرگ، اما خب اينو هركسي نداره
دقیقا کی دلش می آد. به نظرم سمپاد( که دیگه زیاد وجود نداره) باید یه فکری بکنه.
اینم هست که رشته های انسانی آینده نداره. من خودم رشته های انسانی رو دوست دارم ولی تهش چی؟ فوقش میشی استاد دانشگاه!

• شروع کننده موضوع

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

نه ديگه
متاسفانه همين اشتباههه كه باعث شده اينقدر عقب بمونيم
كي گفته رشته ي انساني آِينده نداره؟
مديريت، اقتصاد، حقوق و ... اينا هيچ كدوم آينده نداره؟ :O
نزنيد اين حرفارو

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از کلــــــــــــــوز :
یه سوال...مثلا کسی که بخواد بره انسانی چی اضافه تر تو مدارس سمپاد می تونن بهش یاد بدن؟
اخه انسانی همش حفظیه که...تازه فک نمی کنم چیزه زیاد تر و بیشتر از کتابی هم بهشون بشه تدریس کرد خوب....
آخه کی گفتنه رشته های انسانی همشون حفظین؟
این تعریف غلطیه که بین مردم افتاده .رشته های انسانی همونقدر حفظین که رشته های ریاضیو تجربی.
مثلا جامعه شناسی،اقتصاد،فلسفه،روانشناسی و ...اینا کدومشون کاملا حفظین؟تو این رشته ها قدرت تجزیه و تحلیل و استدلال خیلی لازم تر از توانایی حفظ کردنه.
گذشت اون زمانایی که تا میگفتی انسانی همه یاد حفظیات می افتادن...ما پارسال حتی تاریخمونم کاملا تحلیلی بود.امسالم تقریبا همه درسا.

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از Hespride :
دقيقاً همين طوره. اين شهامت رو هر كسي نداره! خود من هم خيلي دوست داشتم برم انساني، ولي چون بايد مدرسه م رو عوض مي كردم، رياضي رو هم دوست داشتم، نرفتم. ولي شايد اگه مي رفتم آينده ي شغليم هم خيلي بهتر مي شد!
امسال مدرسه مون واسه بچه هاي پيش كه مي خواستن برن انساني كلاس تشكيل داد (با 3 نفر!) و اين واقعاً جاي اميدواريه! البته سال هاي قبل هم داشته... ولي متاسفانه بها داده نمي شه. از آموزش پرورش كلي اذيت كردن و آخرش هم مجوز ندادن واسه كلاسشون. مجبور شدن برن آموزشگاه ثبت نام كنن. ولي ميان مدرسه واسه كلاس هاشون.
اگه مدارسمون به طور ثابت داشته باشن رشته ش رو، متقاضي هاش هم به مراتب بيشتر ميشه...

ما الان واقعاً مدير، اقتصاد دان و كلاً افرادي كه تو رشته هاي انساني خوب باشن كم داريم. حتي وكيل هم كه گفتين خيلي زياده، خوبش كمه. اين همه دارن فارغ التحصيل مي شن كه معلوم نيست چه جوري از دانشگاه اومدن بيرون...چرا كه چون سطح كلي پايينه و هر كسي كه فكر مي كرده از بقيه يه كم بهتره، رفته رياضي و تجربي!
واقعاً اگه كسي از رو علاقه بره انساني كه رشته ايه كه اشباع نشده، خيلي مي تونه از اين همه مهندس و پزشك موفق تر بشه...

hermes

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهیداژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتى اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

يكي از بچه هاي مدرسمون انساني رو واقعا دوست داشت...درسشم اصلا بد نبود....رفت انساني...چهارشمبه ها براي مدرسع هي عقليه مياد مدرسمون بعد از يك البته....و 5 شمبه ها هم براي مجمع مياد مدرسه(اينم بعد از ساعت يك كه تعطيل ميشيم) اصلا هم ابراز پشيموني نميكنه و خوشحاله و ميگه:

"واسه چي اينده خودمو خراب كنم؟واسه جي به چيزي كه دوست دارم نپردازم؟؟حرف مردم كه مهم نيس.علاقه و زندگي و اينده ي خودمه .جوري كه دوست دارم ميسازمش"

monajem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
کامپیوتر-طلا
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

قبول دارم.
این به خاطر دید جامعه هست
یه سوال...مثلا کسی که بخواد بره انسانی چی اضافه تر تو مدارس سمپاد می تونن بهش یاد بدن؟
اخه انسانی همش حفظیه که...تازه فک نمی کنم چیزه زیاد تر و بیشتر از کتابی هم بهشون بشه تدریس کرد خوب....
:D
کجاش حفظیه؟صد درصد تحلیلیه.کل رشته های ریاضی و ازین حرفا همه وسیله اند.چیزی که به هدف خیلی نزدیکه رشته های انسانی که کشور بهش بها نمیده.
سمپادی ها هم.... :-"بهش بها نمیدن :-"

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-""
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

الان که فک می کنم حرفمو پس می گیرم...اما خب تا می گین انسانی همه ی مملکت یاده حفظیات میفتن...ولی گویی مملکت اشتباه می کنن... فک کنم هر کی انسانی دوس داره باید قید سمپادو بزنه دیگه...اما سمپاد اصن چیزه مهمی نیست...یعنی مهمه ولی نه اوقندری که ادم بخواد برای رسیدن به ارزو ها و اهداف ایندش از اون بگذره...سمپاد یه پله...یه پل برای شکوفایی و جهت دار شدن اهداف و رسیدن به اونها و حالا امدن این پل رو فقط وا3 ریاضیا و تجربیا گذاشتن و گذاشتن انسانی ها خودشون این پل رو بسازن...

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Hespride :
نه ديگه
متاسفانه همين اشتباههه كه باعث شده اينقدر عقب بمونيم
كي گفته رشته ي انساني آِينده نداره؟
مديريت، اقتصاد، حقوق و ... اينا هيچ كدوم آينده نداره؟ :O
نزنيد اين حرفارو
می دونم خیلی مهمه ولی بهش بها داده نمی شه واسه همین آینده نداره! گفتم که من مشکلم اتفاقا واسه اینکه نرفتم انسانی همین بود که شغل نداره..!داره؟

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از saye :
می دونم خیلی مهمه ولی بهش بها داده نمی شه واسه همین آینده نداره! گفتم که من مشکلم اتفاقا واسه اینکه نرفتم انسانی همین بود که شغل نداره..!داره؟
اگه توانایی هایی لازم رو برای کارت داشته باشی، داره، خیلی بیشتر از رشته های دیگه!

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از ندا مکرم :
اگه توانایی هایی لازم رو برای کارت داشته باشی، داره، خیلی بیشتر از رشته های دیگه!
مثلا کجا؟ تو ایران البته ها..!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مممم...فک کنم فرزانگان 3(جامع) انسای باشه آ....و البته دبیرستانم شنیدم اگه چن نفر باشیم میذارن..!

به نقل از Hespride :
در صورتي كه اين رو ديگه همه ي دنيا ميدونن كه اين علوم انساني هست كه يه كشور رو پيش ميبره، و اگه علوم انساني، مديريت يك كشور رو به دست بگيرن كشور خيلي بهتر ميتونه پيشرفت كنه. اما خب متاسفانه توي كشور ما، شاگرد هاي بي استعداد ميرن رشته هاي انساني .
حتي توي همين سايت بچه ها فكر ميكنن كه رشته هاي انساني فقط رشته هاي حفظ كردني هستن. د ر صورتي كه اتفاقا رشته هاي علوم انساني به شدت با فكر انسان ها مرتبط هستن

کاملا موافق ! الان ببینین مهم ترین مساله های کشور چیه و به جه رشته هایی ربط داره:اقتصاد ، حقوق و....!
حالا چرا ما تو خیلی اَ اینا موفق نیسیم؟
خب چون یه تفکر غلطی تو جامعه هس که هر کی خنگه میره انسانی ، الان بیشتر آدمای با استعداد ما رفتن دکتر/مهندس شدن!(اه!آخه دیگه چقد دکتر مهندس؟! :-w :-w)
من که خودم به شخصه میخوام برم انسانی...!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از saye :
مثلا کجا؟ تو ایران البته ها..!
یه اقتصاد دان میتونه بعنوان مشاور اقتصادی توی یه شرکت کار کنه، یا یه دفتر مشاوره بزنه، یا با گرفتن مدارج بالا استاد دانشگاه و مشاور وزیر و... بشه، تالار بورس و بانک ها هم که اصل کاره، ضمن اینکه یه اقتصاد دان گرایش بانکداری باحتی میتونه بانک تاسیس کنه

یه فرد که مدیریت خونده میتونه مدیر اجرایی، مدیر دولتی و کلا هر نوع مدیری بشه، توی شرکت ها و موسسات بخصوص

فردی که حقوق خونده میتونه دفتر وکالت بزنه، مشاور حقوقی یک شرکت بشه، دفتر خدمات حقوقی بزنه، با دادگاه ها و نیروی انتظامی همکاری کنه و در مدارج و گرایشای خاص قاضی دادگاه بشه

کسی که روانشناسی خونده میتونه با توجه به گرایشش مطب مشاوره ای بزنه، به استخدام آموزش و پرورش در بیاد، در شرکت های مختلف بعنوان مشاور کار کنه، با چندتا مشاور دیگه کلینیک بزنه، و در مدارج بالا استاد دانشگاه بشه

حالا این 4 تا رو من مثال زدم و بازار کار همشون توی ایران خوبه، وگرنه خیلی چیزای دیگه هست

سمپاد اصن چیزه مهمی نیست...یعنی مهمه ولی نه اوقندری که ادم بخواد برای رسیدن به ارزو ها و اهداف ایندش از اون بگذره...سمپاد یه پله...یه پل برای شکوفایی و جهت دار شدن اهداف و رسیدن به اونها و حالا امدن این پل رو فقط وا3 ریاضیا و تجربیا گذاشتن و گذاشتن انسانی ها خودشون این پل رو بسازن...
:-s شدیدا متاثر شدم! همین فردا میرم انسانی

×_×_×_×

چقدر همه میخوان برن انسانی! {-8

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از GCD :
یه اقتصاد دان میتونه بعنوان مشاور اقتصادی توی یه شرکت کار کنه، یا یه دفتر مشاوره بزنه، یا با گرفتن مدارج بالا استاد دانشگاه و مشاور وزیر و... بشه، تالار بورس و بانک ها هم که اصل کاره، ضمن اینکه یه اقتصاد دان گرایش بانکداری باحتی میتونه بانک تاسیس کنه

یه فرد که مدیریت خونده میتونه مدیر اجرایی، مدیر دولتی و کلا هر نوع مدیری بشه، توی شرکت ها و موسسات بخصوص

فردی که حقوق خونده میتونه دفتر وکالت بزنه، مشاور حقوقی یک شرکت بشه، دفتر خدمات حقوقی بزنه، با دادگاه ها و نیروی انتظامی همکاری کنه و در مدارج و گرایشای خاص قاضی دادگاه بشه

کسی که روانشناسی خونده میتونه با توجه به گرایشش مطب مشاوره ای بزنه، به استخدام آموزش و پرورش در بیاد، در شرکت های مختلف بعنوان مشاور کار کنه، با چندتا مشاور دیگه کلینیک بزنه، و در مدارج بالا استاد دانشگاه بشه

حالا این 4 تا رو من مثال زدم و بازار کار همشون توی ایران خوبه، وگرنه خیلی چیزای دیگه هست
:-s شدیدا متاثر شدم! همین فردا میرم انسانی

×_×_×_×

چقدر همه میخوان برن انسانی! {-8
ادبیات؟
جامعه شناسی؟
فلسفه؟
البته به جز استادی.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از saye :
ادبیات؟
جامعه شناسی؟
فلسفه؟
البته به جز استادی.
:)) خوب استادی که بالاترین درجه هست!
اما ادبیات، در مقطع لیسانس کارش تدریسه و میتونه در موسسات و نشریات مختلف نویسنده بشه | در فوق لیسانس میتونه کتابهای مختلف رو بررسی کنه و...
جامعه شناسی میتونه اکثر کارای غیر درمانی روانشناس (مثل مشاوره در شرکت ها) رو ارائه بده، میتونه کتاب و مقاله بنویسه، و مهمتر از اون در مدارج بالا بره توی پست های دولتی و وزارتی (مدیر پرسنلی، مشاور اجتماعی و امثالهم)
فلسفه اما اصلا رشته ای هست که کارش تدریس و تحقیقه، میتونه کتاب بنویسه، میتونه مکاتبی رو بررسی کنه، میتونه بعنوان کارشناس تو زمینه های مختلف باشه

saye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از GCD :
:)) خوب استادی که بالاترین درجه هست!
اما ادبیات، در مقطع لیسانس کارش تدریسه و میتونه در موسسات و نشریات مختلف نویسنده بشه | در فوق لیسانس میتونه کتابهای مختلف رو بررسی کنه و...
جامعه شناسی میتونه اکثر کارای غیر درمانی روانشناس (مثل مشاوره در شرکت ها) رو ارائه بده، میتونه کتاب و مقاله بنویسه، و مهمتر از اون در مدارج بالا بره توی پست های دولتی و وزارتی (مدیر پرسنلی، مشاور اجتماعی و امثالهم)
فلسفه اما اصلا رشته ای هست که کارش تدریس و تحقیقه، میتونه کتاب بنویسه، میتونه مکاتبی رو بررسی کنه، میتونه بعنوان کارشناس تو زمینه های مختلف باشه
به نظر من اینا شغل نیست واقعا.
مشاور بودن الان زیاد کاربرد نداره. یعنی کمه. بررسی کتابو اینا هم که...
تو مقاله نویسی شانس کمی وجود داره.
اره خب کار فلسفه همین هست. اما کاری نیست که ادم بخواد تمام زندگیشو پاش بذاره. یعنی من ترجیح می دم در کنار یه کار دیگه فلسفه هم بخونم. کارشناسم که اخه کی به حرف فیلسوفا اهمیت می ده! :D

بالا