• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

الکترون و پروتون چه هستند؟

• شروع کننده موضوع Pegi
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سلام دوستان!
من چند وقته حسابی تو فکرم که واقعا پروتون یا الکترون چین؟ چه طوری میشه که مثلا وقتی 1 پروتون به یه اتمی اضافه شد کلا خصوصیاتش عوض میشه؟! از معلممون پرسیدم گفت یه ماده اس! ولی من یه توضیح کامل تر می خواستم!! نظر شما چیه؟! :)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : الکترون و پروتون چه هستند؟

هر دو ماده هستند و خودشون از ماده های ریزتری تشکیل شده اند.
خصوصیاتی که ما میشناسیم از ماده ، معلول وجود همین ذرات هستند. در واقع هر خصوصیتی که ما از ماده میشناسیم ، بر میگرده به ساختار درونیش. وقتی ساختار درونیش عوض میشه ، خوب خصوصیات هم عوض میشن دیگه.

AMIR EBLIS

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
انقد زیاده حس نوشتنش نیس !
دانشگاه
" OXFORD "
رشته دانشگاه
فیزیک - بعد 4

من زیاد نمی دونم . ولی خب می تونی سرچ کنی پیدا کنی !
فقط در این حد که : الکترون خودش از چنتا ذره ی دیگه تشکیل شده باز اونا خودشون از چنتای دیگه ! چیز عجیبی در این ذرات هنوز کشف نشده . دیگه بقیه خصوصیاتشم که همه می دونن !
و پروتون : اینکه کلا" اتم رو دگرگون میکنه به خاطر اینه که ماده ی اصلی و سازنده ی اتمه ! یعنی یه جورایی مثل دی.ان.ای بدن انسان . همه چیز و میشه ازش فهمید ولی خودش کار چندانی نمی کنه ! ( از الکترونا بیگاری میکشه ! :)) )
تو خود پروتون هم یه فعالیتایی انجام میشه که یه دور قبلا" یکی کامل برام توضیح داد ولی چون من نه خوشم میاد نه اون موقع حوصله داشتم گوش نکردم و یادم نیس !
فقط همین قد ! ( واقعا" من چقد اطلاعاتم در این زمینه قویه !!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) )

• شروع کننده موضوع

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از یک مدیر :
خصوصیاتی که ما میشناسیم از ماده ، معلول وجود همین ذرات هستند. در واقع هر خصوصیتی که ما از ماده میشناسیم ، بر میگرده به ساختار درونیش. وقتی ساختار درونیش عوض میشه ، خوب خصوصیات هم عوض میشن دیگه.
سپاس، ولی من بازم نمی فهمم!! اصلا نمی تونم چیزی مثل پروتونو درک کنم! مثلا می گن وقتی 2 پروتون به هم می خورند انرژی خیلی خیلی زیادی تولید می کنند و دوترونو به وجود میارند ! چطوری میشه که این طوری میشه؟! یا مثلا وقتی یه الکترون به یه پوزیترون می خوره و کلا الکترون نابود میشه و فوتون تشکیل میشه که الان دارن راجع بش تحقیق می کنن و درصدی احتمال میدن که فوتون هوش داشته باشه! چه چیزی این وسط تغییر می کنه که باعث میشه فوتون هوش داشته باشه؟! حسابی گیج شدم! اصلا نمی تونم بفهمم پروتون چیه!
این ماده هایی که پروتونو تشکیل میدن ناشناخته اند؟

به نقل از AMIR EBLIS :
من زیاد نمی دونم . ولی خب می تونی سرچ کنی پیدا کنی !
فقط در این حد که : الکترون خودش از چنتا ذره ی دیگه تشکیل شده باز اونا خودشون از چنتای دیگه ! چیز عجیبی در این ذرات هنوز کشف نشده . دیگه بقیه خصوصیاتشم که همه می دونن !
و پروتون : اینکه کلا" اتم رو دگرگون میکنه به خاطر اینه که ماده ی اصلی و سازنده ی اتمه ! یعنی یه جورایی مثل دی.ان.ای بدن انسان . همه چیز و میشه ازش فهمید ولی خودش کار چندانی نمی کنه ! ( از الکترونا بیگاری میکشه ! :)) )
تو خود پروتون هم یه فعالیتایی انجام میشه که یه دور قبلا" یکی کامل برام توضیح داد ولی چون من نه خوشم میاد نه اون موقع حوصله داشتم گوش نکردم و یادم نیس !
فقط همین قد ! ( واقعا" من چقد اطلاعاتم در این زمینه قویه !!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) )
سپاس! ولی من هم چنان نمی فهمم!

AMIR EBLIS

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
" OXFORD "
رشته دانشگاه
فیزیک - بعد 4

ببین طی یه سرچ کوچیک به اینا رسیدم شاید به دردت بخوره ! آخراشو خودمم نخوندم :D

ذرات بنيادي : شامل الکترون ٬ پروتون ٬ و نوترون است.براي ذرات بنيادي دو حالت مي توان در نظر گرفت ذره ي بنيادي که تشکيل دهنده ي هسته است و يا توليد شده از هسته است. تعداد زيادي از اين ذرات که در تئوري محاسبات مکانيک کوانتومي در واکنش هاي هسته اي کشف شدند. ذرات بنيادي را مي توان به روش هاي مختلف بر اساس پايداري يا جرم آنها تقسيم بندي کرد: 1- ذرات انرژي 2- ذرات جرمي و از نظر پايداري 1- ذرات پايدار 2- ذرات ناپايدار . ذرات جرمي به دو دسته ي سنگين و سبک تقسيم مي شوند. الکترون و پروتون ذرات پايداري هستند اما نوترون و پوزيترون ذرات نا پايداري هستند.ويا مثلا الکترون و پروتون ذرات جرمي اما فوتون γ ٬ نوترينو جرم ندارند.و همين طور گراويتون ذره اي که حامل نيروي ثقل است بدون جرم است. ذرات سبک مثل الکترون و پوزيترون و ذرات سنگين مثل پروتون و نوترون و ذرات متوسط مثل مزون ها .

اولين ذره ي زير اتمي که کشف شد الکترون بود. دانشمندي به نام پرين در سال 1885 براي الکترون خصلت منفي پيشنهاد کرد. تامسون ثابت کرد که الکترونها يکي از اجزاي ثابت تشکيل دهنده ي همه ي انواع مواد است. بار الکتريکي الکترون 4.8*10-10 که به عنوان مقدار استاندارد براي بار الکتريکي پيشنهاد شد. الکترون ذره ي بسيار کوچکي است که شعاع ان 2.82x10-15 متر مي باشد.

پروتون : بار الکتريکي آن 1.6x10-19 کولن است رادرفورد اولين کسي است که پروتون را به صورت مصنوعي ساخت.واکنش مربوطه عبارت است از : N714 + H24 ........>O817 + H11

نوترون : چادويک از طريق واکنش مقابل نوترون را توليد کرد : Be94 + He42 .........> C126 + n10 نوترون خارج از هسته ناپايدار است و سريعا تجزيه مي شود: n10 .........> H11 +e0-1 +ט

پوزيترون : در واقع ضد ذره ي يک الکترون است که عملا وجود آن در سال 1932 در اشعه ي کيهاني ثابت شد. اين کار توسط Anderson انجام گرفت. جرم آن شبیه الکترون و بارش نیز همان بار الکترون با علامت مثبت است. Sr8138 ..........> Rb8138 +β+

خود ذره ناپایدار است. در واکنش متقابل با الکترون تبدیل به انرژی می شود و فوتون ازاد می کند این فرایند واکنش انهدام نامیده می شود. در کل در واکنش های هسته ای وقتی ذره ای باردار تشکیل می شود یک ذره ی مخالف آن هم باید وجود داشته باشد. از لحاظ تئوری وجود پوزیترون را دانشمندی به نام دیراک از طریق معادلات مکانیک موجی پیش بینی کرد.

نوترینو و انتی نوترینو : به طور تئوریک پائولی در تجزیه ی پوزیترون وجود نشر نوترینو را مسلم فرض کرده بود.پروتون .........> نوترون + پوزیترون + نوترینو نوترون .........> پروتون + الکترون + انتی نوترینو t½ برای نوترون ده دقیقه است ولی در محیط آزاد(هوا به علت واکنشی که با مواد می دهد در حد 102- تا 104- می باشد. لپتن ها جزء اجرام سبک و هادرون ها شامل ذرات متوسط و سنگین هستند. هادرون ها : 1- مزون ها ( ذرات متوسط ) 2- بار یون ها ( ذرات سنگین )

هسته ی اتم : تامسون در سال 1898 نظریه ی اتمی خود را ارائه داد او تعدادی ذراتی منفی در نظر گرفت که در اطراف کره ای از بار مثبت حرکت می کنند. مدل اتمی رادرفورد : بر اساس واکنش متقابل ذره ی α با هسته های اتمی فرضیه ای درباره ی اتم ارائه داد 1- اتم شامل یک هسته ی مرکزی با بار مثبت است. 2- اندازه ی هسته ی اتم در مقایسه با اندازه ی کل اتم بسیار کوچک است. 3- الکترون ها در اطراف هسته توزیع شده اند و تعداد آنها معادل با بار مثبت هسته است. 4- بیشتر جرم اتم مربوط به هسته است و 5- فضاهای خالی زیادی در اتم وجود دارد که این فضا بین هسته و الکترون ها است. بار هسته را به چه طریق می توان به دست آورد ؟ به کمک طیف اشعه ی X که برای اولین بار دانشمندی به نام موزلی این کار را انجام داد. موزلی یک جریانی از اشعه ی کاتدی (جریانی از الکترون ها ) به یک عنصر هدف برخورد می کند در این حالت اشعه ی X تولید می شود. این اشعه ی تولید شده با استفاده از بلور پتاسیم فرو سیانید به عنوان توری پراش مورد ارزیابی و تجزیه و تحلیل قرار می دهند و بعد اشعه ی حاصل را روی صفحه ی عکاسی ثبت می کنند به این ترتیب طیف X­ray به دست می اید. الگوی طیف اشعه ی X مستقیما به طول موج اشعه ی X مربوط است بنابراین می توانیم با توجه به مکان نسبی خطوط فرکانس های تابش مربوطه را حساب کنیم.ט=C/λ

ט=a( Z- b )2 ٫ aوb ثابتهای نسبی هستند و اینها را از طریق عدد اتمی (Z) عنصر هدف به دست می آوریم.

شعاع هسته : هسته ی اتم شکل کروی دارد علت کروی بودن آن اثر کشش سطحی آن است. شعاع مقادیر بسیار کمی دارد و در محدوده ی 10-12 تا 10-13 قرار می گیرد .

انرژی بستگی هسته : مقدار انرژی است که اگر هسته از نوکلئونهای خود ساخته شود آن انرژی آزاد می شود مثلا اگر لیتیم از کنار هم قرار گرفتن سه پروتون و چهار نوترون به دست آید مقداری انرژی بستگی آزاد می شود که این مقدار مربوط به تبدیل جرم به انرژی است. جرم یک اتم مربوط به ایزوتوپ پایدار همیشه کمتر از مجموع جرمهای پروتون ها نوترون ها و الکترون هایی است که اتم را می سازند این اختلاف جرم را به عنوان کاهش جرم می شناسیم که آنرا با ΔM نشان می دهند.انرژی بستگی بیانگر میزان پایداری هسته است.

kosarb

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
قم و اصفهان و تهران

به نقل از یک مدیر :
چی چی ؟ مادن ؟پس اشعه های رادیواکتیوی که جنسشون از الکترونه و از مواد عبور می کنند و در کل خواص انرژی رو دارن ،چی میشن ؟(اسمش گامائه یا بتا یادم نیست)
مطلبی رو هم که سرچ کردین بیش تر آدم ر گیج می کنه و بحث رو گسترده !!

• شروع کننده موضوع

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

امیر ابلیس از مطالبی که گذاشتی خیلی خیلی ممنونم! 3 +! ولی من بازم جوابمو نگرفتم! من میگم مگه اینا چی هستند که وقتی 2 تا میشن می تونن خصوصیت یه عنصرو تغییر بدن! یا می تونن چیزی تولید کنند که هوش داره و ...
یه توضیحی که معلممون راجع به فوتون داد این بود:
اگه یه صفحه داشته باشیم که توش 2تا روزنه باشه و یه چشمه ی نور فوتون خودش تصمیم میگیره که می خواد از کدوم روزنه رد بشه!!!!! این جالب نیست؟! آخه یه ماده چطوری می تونه شعور داشته باشه؟! تو این شکلی که کشیدم یعنی این 2تا دایره کوچیکا فوتون اند!!
البته این که گفتم فقط در حد حرفه و از نظر فلسفی درسته و هنوز اثبات نشده! :D

1359676343.jpg

فکر کنم باید این تاپیکو تو انجمن فیزیک میذاشتم!! :D

nioosha

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
0شيمي

الکترون و پروتون هر دو ذره ی باردارندو فتون هم بسته ی انرژی نه ماده و به هر حال یک بسته ی انرژی نمیتونه از دو روزنه رد بشه.بالاخره باید از یکی رد بشه یا نه!!!!!!!!!!!!!!

• شروع کننده موضوع

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از nioosha :
الکترون و پروتون هر دو ذره ی باردارندو فتون هم بسته ی انرژی نه ماده و به هر حال یک بسته ی انرژی نمیتونه از دو روزنه رد بشه.بالاخره باید از یکی رد بشه یا نه!!!!!!!!!!!!!!
آره ولی میگن خودش تصمیم میگیره که از کدوم می خواد رد بشه!!!
یعنی چی ذره ی بارند ؟! اصلا بار چیه؟ من باخود پروتون و الکترون مشکل دارم! ماهیتشونو نمی تونم درک کنم!

AMIR EBLIS

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
" OXFORD "
رشته دانشگاه
فیزیک - بعد 4

به نقل از Dokhtare ariyaE :
امیر ابلیس از مطالبی که گذاشتی خیلی خیلی ممنونم! 3 +! ولی من بازم جوابمو نگرفتم! من میگم مگه اینا چی هستند که وقتی 2 تا میشن می تونن خصوصیت یه عنصرو تغییر بدن! یا می تونن چیزی تولید کنند که هوش داره و ...
یه توضیحی که معلممون راجع به فوتون داد این بود:
اگه یه صفحه داشته باشیم که توش 2تا روزنه باشه و یه چشمه ی نور فوتون خودش تصمیم میگیره که می خواد از کدوم روزنه رد بشه!!!!! این جالب نیست؟! آخه یه ماده چطوری می تونه شعور داشته باشه؟! تو این شکلی که کشیدم یعنی این 2تا دایره کوچیکا فوتون اند!!
البته این که گفتم فقط در حد حرفه و از نظر فلسفی درسته و هنوز اثبات نشده! :D

1359676343.jpg

فکر کنم باید این تاپیکو تو انجمن فیزیک میذاشتم!! :D
خیلی ممنون ! ببین من نمی تونم بت بگم چون خودم هم یه جوری اینارو می دونم که مطمئنم اگه بت بگم گیج میشی ! ( هیچکی جز خودم نمی فهمه اینجوری ! :)) ) از دبیرمون سوال می کنم اگه بلد بود میام بت میگم :D
در ضمن یه نکته : اونا مغز یا شعور ندارن ! ( فوتون ها ) به خاطر چیزه دیگه ایه که خودشون راهشونو انتخاب می کنن ! یه چیزی شبیه غریزه ی حیوونا . یا مثلا" ... نمی دونم چجوری بگم فقط بدون که بخاطر به چیز دیگس . ( عجب مثالی زدم ! غریزه ! :)) :)) :)) )

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به دلیل درخواست ایجاد کننده تاپیک به انجمن فیزیک مدرن منتقل شد

AMIR EBLIS

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
دانشگاه
" OXFORD "
رشته دانشگاه
فیزیک - بعد 4

به نقل از فائزه موحدیان فر :
به دلیل درخواست ایجاد کننده تاپیک به انجمن فیزیک مدرن منتقل شد
آره بحث فیزیکیه ! من از دبیر شیمی مون سوال کردم گفت باس از دبیر فیزیک بپرسم !
با دبیر فیزیکم هم که قهرم ( دعوا کردیم ) باش حرف نمی زنم ! از یه دبیر فیزیک دیگم می پرسم !

arashbm

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد نجوم یه هفته خوندم مرحله دوم چهار تا سوال از هفت تا نوشتم
دانشگاه
دانشگاه شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک

واللا کار فیزیکدان محاسبه س! کسی که باید ببینه چه شکلین اسمش نقاشه! اصلا اینا همش مدله! یعنی کسی نگفته اصلا چیزی به نام پروتون یا اکترون وجود مادی تو دنیای خارج دارن یا نه! کما اینکه کفه ترازوی مشاهده به سمت وجود نداشتن (مادی) کج تره. ولی تا موقعی که این مدل تو محاسبات جواب میده ازش استفاده می شه! مثلا مدل ذره ای نور زمان نیوتن رو نگاه کنید! نور رو با یه گله مورچه مدل کرده بود! ولی تا همین الانم برای پدیده های ساده مثل شکست یا بازتاب کلی ازش استفاده ی عددی می شه و با دقت خوبی جواب می ده! کسی هم نمی پرسه که آیا واقعا نور یه گله مورچه س یا نه!

• شروع کننده موضوع

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

ببینید این که پروتون و الکترون وجود دارن فکر می کنم یه چیز اثبات شده باشه!
من از معلم خصوصی فیزیکم که پرسیدم یه سری تعریف از پروتون و ....کرد و در آخر که دید نمی تونه قانع ام کنه گفت که این چیزایی که تو میپرسیواگه یه روز جوابشو بفهمی مزه ی دنیا میره! خوب این حرف یعنی چی؟! یعنی کشف نکنیم چون مزه ی دنیا میره؟! دارم خل میشم کم کم! از شما می خوام یه کم تعاریف فیزیکو کنار بذارید و خودتون فکر کنید!!
در ضمن این حرکت فوتون دقیقا ربط به شعورش داره!! :D

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

اول در مورد فوتون، و مسئله ی روزنه.فوتون مطمئنا فقط از یکی از روزنه ها می گذره.چیزی که محدودیت ایجاد می کنه اصل عدم قطعیته.همین عدم قطئیت دست ما رو تو تعیین موقعیت دقیق فوتون می بنده.در ضمن فوتون در اکثر مواقع به صورت انرژیی (بهتره به پست جرم نور یا یه چیزی شبیه این مراجعه کنید) ولی دقیق نمیشه گفت که فوتون واقعا جرم داره یا نه.می دونید جرم فوتون به یکی از قوانین مهم فیزیک ربط داره.حد بالای جرم فوتون تعیین کننده ی اینه که آیا قانون کولون (نیروی بین ذرات باردار ساکن) واقعا یک قانون عکس مجذور هست یا نه.پس اگر بتونیم یکی از این ها رو به درستی به درستیشون پی ببریم بعدی هم حل میشه.
خوب در مورد الکترون، الکترون جز ذرات بنیادی هست و فعلا از ذره ی کوچک تری تشکیل نشده (حداقل در حد نظریه است).می تونید الکترون رو بسته به موقعیتی که می خوایید روش بحث کنید به صورت ذره ی مادی یا به صورت میدان بگیرید (می تونید فرض کنید یک موج سه بعدی تو فضای 4 بعدی) اگر از منظر هم ارزی مابین انرژی و جرم به این مسئله نگاه کنید خیلی از سوالاتون حل میشه (خیلی سوال هم براتون پیش میاد!) البته بحث دقیق در مورد ذرات در مقیاس زیر اتمی بسیار پیچیده است و من فعلا سوادم در اون حد نیست.
پروتون هم ذره ای هست که از سه تا کوارک تشکیل شده.پس جزو ذرات بنیادی نیست.
در مورد اون موضوعی که گفتید فوتون هوش و شعور داره باید بگم که سعی کنید بی خیال این حرف بشید.چون خیلی خنده داره
مسائلی هست در فیزیک که وقتی روشون بحث بشه منطق انسان کم میاره.مثلا در مورد عبور یا عدم عبور فوتون از روزنه که می تونه تمایز بین ذره ای بودن فوتون و حالت موجی فوتون باشه، اثبات شده که وضعیتی که ما از فوتون بعد از عبور از روزنه مشاهده می کنیم بر روی پیشینه ی فوتون تاثیر میذاره.

• شروع کننده موضوع

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

سپاس از اطلاعاتتون! 3 تا +!
این بحث فوتونو من از خودم در نیاوردم معلم نجوممون گفت و 2 تا استاد فیزیک دیگه که خیلی معتبرند!! :D
بگذریم !
من دلم می خواد بدونم چه قوانین داخل این اتما حاکمه که باعث میشه یه همچین اتفاقاتی تو اتم بیوفته نمی دونم چطوری بگم کلا ذراتی مثل پروتون و الکترون و پوزیترون ونوترینو و.... خیلی غیر قابل درک اند واسم! (مخصوصا نوترینو و پروتون )!!
اگه بهم منبع هایی معرفی کنید که یه کم دقیق تر توضیح داده باشن و خیلی سطح بالا نباشند ( من که اولم بتونم بخونم!! :D ) خودم میرم می خونم! از همتونم ممنونم که به من کمک کردید!!

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

نه مطمئنا یک چنین چیزی امکان نداره.شما به این سادگی نمی تونید تصوری تصویر مانند از این ذرات داشته باشید.چون اصلا شباهتی به اجسام اطراف ما ندارن.در واقع وجودی ملموس مثل اشیا اطرافمون نیستن.بهترین توجیه ممکن می تونه تصوری موج مانند از این ذرات باشه.چون به طور کلی قوانین حاکم بر همه چیز در مقیاس خیلی ریز تغییر می کنه و شما تصوری در قیاس با اجسام بزرگ مقیاس با قوانین قابل درک نمی تونید داشته باشین.شما می تونید یک سری به ایده های نظریه ی ریسمان تو همون ویکیپدیای خودمون بزنید.ولی سعی نکنید زیاد درگیر بشید.چون مطالبی که سعی شدن ساده بیان بشن (در سطح اینترنت) اکثراٌ تخیلاتی بیش نیستن که به کلی از واقعیت دورن و می تونن طرز فکر شما رو تغییر بدن

Sadaf.Tb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی

سلام من فکر می کنم حق با دختر اریایی از نظر من فتون حق و توانیه انتخاب رو داره . زمانی که من این رو دیدم از خیلی ها پرسیدم (از جمله یکی از معلمین نجومم) انها هم موافق بودند ولی نباید فراموش کرد طبق قران فقط یک موجود قدرت انتخاب دارد که ان هم انسانه ولی با این حال من موافقم.

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

من بازم کاملا رو نظرم هستم و می گم که این حرف بیشتر از یک شوخی نیست.من که توضیحش رو دادم برا فوتون فرقی نمی کنه که از کدوم رد بشه فقط اندازه گیری های بدون دقت کافی ما هستن که دارن خودمون رو دست می ندازن.دلیلی نداره که یک ذره رو دارای مشخصه ای متعالی مثل هوش بگیریم.پس اونوقت باید الکترونا اعتصاب بکنند و پروتون ها هم تظاهرات!

• شروع کننده موضوع

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از nick :
سلام من فکر می کنم حق با دختر اریایی از نظر من فتون حق و توانیه انتخاب رو داره . زمانی که من این رو دیدم از خیلی ها پرسیدم (از جمله یکی از معلمین نجومم) انها هم موافق بودند ولی نباید فراموش کرد طبق قران فقط یک موجود قدرت انتخاب دارد که ان هم انسانه ولی با این حال من موافقم.
سپاس دوست عزیزم!!! :D

بجه ها بحث سر الکترون و پروتونه!! پس من آخر چی کار کنم؟!! هیچ کتابی سراغ ندارید؟!

بالا