• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رولد دال

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
پاسخ : رولد دال

فهرست نهايي كتاب‌هاي بامزه در حالي اعلام شد كه «كوئنتين بليك» تصويرپردازي كه براي كشيدن مهم ترين تصاوير كتاب‌هاي رولد دال با او همكاري مي كرد، در اين فهرست جاي گرفته است.
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از گاردين، در فهرست نهايي سومين دوره جايزه كتاب هاي بامزه رولد دال كه براي يادبود اين نويسنده فقيد و محبوب بچه‌ها برپا مي شود، نام «بليك» به عنوان يكي از مهم ترين همكاران رولد دال، دوبار مشاهده مي شود.
اين جايزه كه 2 سال پيش از سوي «مايكل روزن» يكي از همكاران و دوستان اين نويسنده ترتيب داده شده، براي معرفي كتاب‌هايي كه موجب خنده بچه ها مي‌شوند، اهدا مي شود.
بليك كه زماني ملك‌الشعراي شعر كودكان بريتانيا بود، از سال 1975 تا زمان درگذشت رولد دال در سال 1990 با او همكاري مي كرد.

اين جايزه كه در دو بخش اهدا مي شود، به هر برنده خود 2500 پوند اهدا مي كند. اسامي برندگان نهايي در تاريخ 17 نوامبر در لندن اعلام مي شود.

بليك با آنجليكا اسپوركت براي كتاب «جيب ها» در گروه زير 6 سال نامزد دريافت جايزه شده است. او در گروه 7 تا 14 سال هم با كتاب «آقاي استينك» كه به وسيله ديويد ويليامز نوشته شده، در شمار نامزدهاي دريافت اين جايزه جاي دارد.

«سگ ها باله نمي رقصند» اثر آنا كمپ و سارا اوگيلوي، «سگ ها عاشق كتاب‌اند» اثر اوييس ييتس، «بچه غازهاي پرستار» اثر جني ويليس و توني راس، «يك ماهي باهوش» اثر كريس وورمل و «ترسناك ترين هيولاي جهان» اثر آلگي كريگ هال از ديگر نامزدهاي بخش نخست هستند.

در بخش 7 تا 14 سال نيز «دست و پا چلفتي ها خرابكاري مي كنند» اثر سورل آندرسون با نقاشي نيكولا اسليتر، «شلوارهاي اينشتين و اين كه چگونه دنيا را نجات دادند» اثر آنتوني مك گاون، «شانس باورنكردني» آلفي لاك اثر جيمي ريكس با نقاشي كريگ شاتل وود، «آقاي استينك» اثر ديويد ويليامز با نقاشي كوئنتين بليك ، «غول بي شاخ و دم اوگلفورت» اثر اوا ايبوتسون ، «جوراب شلواري هاي خشمگين» اثر لوييس رنيسون نامزد دريافت جايزه هستند.

اين جايزه در 2 بخش به هر برنده 2500 پوند اهدا مي كند. در تاريخ 17 نوامبر(26 آبان) اسامي برندگان نهايي را اعلام مي‌كند.
منبع طرفداران فانتزی

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

من خیلی کتاباشو دوست دارم.
ماتیلدا و غول بزرگ مهربانو خصوصا خییییییلی دوست دارم >:D<

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

رو دست جادوگراش کتاب نیست!
اشعار نفرت انگیزشم خوبه.
آقای روباه شگفت انگیز!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

انتشار ترجمه ای دیگر از جيمز و هلوي غول پيكر

ین بار انتشارات افق ترجمه ای جدید از کتاب « جیمز و هلوی غول پیکر » اثر به یاد ماندنی رولد دال را منتشر و روانه بازار کرد .
مترجم این کتاب خانم محبوبه نجف خانی ( مترجم سری کتاب های دلتورا ) هستند و این اثر برای گروه سنی کودک منتشر شده است .

چه فرقي مي‌كند كه كوسه‌ها تو را بخورند يا مرغ‌هاي دريايي؟

يك روز كرگدني از باغ‌وحش فرار مي‌كند و توي خيابان‌، پدر و مادر جيمز را درسته قورت مي‌دهد. جيمز بيچاره هم مجبور مي‌شود از آن به بعد با عمه‌هاي بدجنس و بددهنش زندگي كند. اما روزي پيرمرد مرموزي پاكتي پر از زبان‌هاي تمساح به جيمز مي‌دهد تا بخورد كه يك‌دفعه پاكت از دست جيمز مي‌افتد و زبان‌ها پاي درخت هلو، توي خاك فرو مي‌روند. بعد اتفاق‌هاي عجيبي مي‌افتند كه زندگي جيمز را از اين‌رو به آن‌رو مي‌كنند...

مشخصات کتاب :
344899.jpg

نويسنده : رولد دال
مترجم : محبوبه نجف‌خاني
گروه سنی : كودك
نوبت چاپ : ۱
تاريخ چاپ : ۱۳۸۹
تعداد صفحات : ۲۴۸ صفحه
شماره شابك : ۱-۶۶۴-۳۶۹-۹۶۴-۹۷۸
قيمت : ۴۸۰۰ تومان

رولد دال بهترين نويسنده‌ي مرد انگلستان لقب گرفته است.

تصويرگر كتاب نيز برنده‌ي جايزه‌ي هانس كريستين آندرسن شده است.

منبع : نشر افق

• لایک
امتیازات: nahid

mahta.H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

حذف شد.

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سیاوش :
انتشار ترجمه ای دیگر از جيمز و هلوي غول پيكر

ین بار انتشارات افق ترجمه ای جدید از کتاب « جیمز و هلوی غول پیکر » اثر به یاد ماندنی رولد دال را منتشر و روانه بازار کرد .
مترجم این کتاب خانم محبوبه نجف خانی ( مترجم سری کتاب های دلتورا ) هستند و این اثر برای گروه سنی کودک منتشر شده است .

چه فرقي مي‌كند كه كوسه‌ها تو را بخورند يا مرغ‌هاي دريايي؟

يك روز كرگدني از باغ‌وحش فرار مي‌كند و توي خيابان‌، پدر و مادر جيمز را درسته قورت مي‌دهد. جيمز بيچاره هم مجبور مي‌شود از آن به بعد با عمه‌هاي بدجنس و بددهنش زندگي كند. اما روزي پيرمرد مرموزي پاكتي پر از زبان‌هاي تمساح به جيمز مي‌دهد تا بخورد كه يك‌دفعه پاكت از دست جيمز مي‌افتد و زبان‌ها پاي درخت هلو، توي خاك فرو مي‌روند. بعد اتفاق‌هاي عجيبي مي‌افتند كه زندگي جيمز را از اين‌رو به آن‌رو مي‌كنند...

مشخصات کتاب :
344899.jpg

نويسنده : رولد دال
مترجم : محبوبه نجف‌خاني
گروه سنی : كودك
نوبت چاپ : ۱
تاريخ چاپ : ۱۳۸۹
تعداد صفحات : ۲۴۸ صفحه
شماره شابك : ۱-۶۶۴-۳۶۹-۹۶۴-۹۷۸
قيمت : ۴۸۰۰ تومان

رولد دال بهترين نويسنده‌ي مرد انگلستان لقب گرفته است.

تصويرگر كتاب نيز برنده‌ي جايزه‌ي هانس كريستين آندرسن شده است.

منبع : نشر افق
من این کتابشو خوندم!خیلی خوشگله! ;))
love it! x:

Reyhanehr100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
WTF :|
دانشگاه
:دی
رشته دانشگاه
ایشالا دارو :ایکس

نوشته هاش معرکن (;پیشنهاد میکنم کتاب پیشخدمتشو بخونین :)

mahta.H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

حذف شد.

Reyhanehr100

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
WTF :|
دانشگاه
:دی
رشته دانشگاه
ایشالا دارو :ایکس

به نقل از mahta.H :
پيش خدمت؟؟؟
من تاحالا اسمشو نشنيدم.
يه خلاصه ازش ميذاري؟ :-? :-?
پیشخدمت با سه تا داستان دیگه تو 1 کتابن
چون داستاناش کوتاهن منم دیگه خلاصشو نمینویسم.فقط لینک دانلودشو میزارم اگه دوست داشتی دانلود کن بخون :)
تو این داستان سبک نوشته ی رولد دال یکم تغییر کرده و رمانشم مخصوص بزرگسالانه
http://www.4shared.com/file/30648031/65328bf1/The_Butler.html

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

من ...نمی فهمم واقعا" چرا این قدر رولد دال رو نویسنده ی بزرگی می دونن ؟ من که خودم آثارش رو که می خونم، تفاوتی توش حس نمی کنم زیاد ، حتی در مقایسه با بچه های بدشانس هم چیزی نیست ، ( به نظر من ...!!!)

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از arman.a :
من ...نمی فهمم واقعا" چرا این قدر رولد دال رو نویسنده ی بزرگی می دونن ؟ من که خودم آثارش رو که می خونم، تفاوتی توش حس نمی کنم زیاد ، حتی در مقایسه با بچه های بدشانس هم چیزی نیست ، ( به نظر من ...!!!)

دیگه این به شما برمیگرده که کتابای رولد دالو با کتاب نه چندان خوبی مثل بچه های بد شناس مقایسه میکنین برمیگرده!
تخیل رولد دال خیلی ناب تر از تخیل بچه های بدشناسه.

آرمان آریا

کاربر حرفه‌ای
شهر
شیراز

به نقل از King Dain II :
دیگه این به شما برمیگرده که کتابای رولد دالو با کتاب نه چندان خوبی مثل بچه های بد شناس مقایسه میکنین برمیگرده!
تخیل رولد دال خیلی ناب تر از تخیل بچه های بدشناسه.
خب دیگه به خاطر اینکه نه چندان خوبه با بچه های بدشانس مقایسه می کنم ، ولی ... من که خودم تخیل خاصی نمی بینم تو داستاناش، من اینجا از لحاظ سبک نویسندگی مقایسه کردم ، سبک نویسندگی بچه ها ی بدشانس خیلی خیلی خاص و جالبه ، ولی رولد دال داستاناش از همه نظر تفاوت خاصی نداره با بقیه ی اثر ها که این قدر ما جداشون می کنیم ،

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

یه خبر جالب در باره ی این نویسند :D

داستان‌هاي «رولد دال» روي ميليون‌ها جعبه‌ي خوراكي‌هاي مورد علاقه‌ي بچه‌ها چاپ خواهند شد. اين كار براي تشويق كودكان و نوجوانان به مطالعه، در كشور آمريكا انجام مي‌شود.
به گزارش ايبنا نوجوان مدت‌هاست كه شركت‌هاي توليدكننده‌ي مواد غذايي، بازي‌هاي كودكان يا تصاوير جذابي را روي جعبه‌هاي خوراكي‌هاي مورد علاقه‌ي بچه‌ها منتشر مي‌كنند؛ اما اين روزها خبر جالبي به گوش مي‌رسد. يك شركت توليدكننده‌ي غلات صبحانه (Cereal) مي‌خواهد گزيده‌اي از داستان‌هاي «رولد دال» را روي بسته‌بندي‌هاي خود چاپ كند.
اين شركت‌ها اميدوارند با اين ابتكار، بچه‌ها بيش از پيش به مطالعه علاقه‌مند شوند. تا كنون خلاصه‌اي از داستان‌هاي «جادوگر»، «دني؛ قهرمان جهان»، «چارلي و كارخانه‌ي شكلات‌سازي» و ... بر جعبه‌ها نقش بسته‌اند. اين خلاصه‌ها معمولاً بيش از چند صد كلمه نيستند، اما باعث مي‌شوند تعداد زيادي از بچه‌ها براي نخستين‌بار با نام «رولد دال» آشنا شوند.

نوجوانان ايراني «رولد دال» را با كتاب‌هاي «چارلي و كارخانه‌ي شكلات‌سازي»، «تمساح غول‌پيكر»، «داستان‌هاي نامنتظره»، «لاك‌پشت»، «داستان شگفت‌انگيز هِنري شوگر و شش داستان ديگر»، «روباه زرنگ»، «انگشت سحر‌آميز»، «ماتيلدا»، «من و ماتيلدا و پلي»، «داروي شگفت‌انگيز جورج» و «غول ‌بزرگ مهربان» مي‌شناسند.

اين نويسنده‌ي شوخ‌طبع كتاب‌هاي كودكان و نوجوانان، در روز 13 سپتامبر 1916 از پدر و مادري نروژي در بريتانيا متولد ‌شد. او در جنگ جهانی دوم خلبان جنگی بود و پس از پايان جنگ به آمريكا رفت و از سال ۱۹۴۲ نویسندگی را آغاز کرد. «دال» نخستین داستان‌هایش را بر اساس تجربه‌های جنگي‌اش نوشت؛ اما خیلی زود به نوشتن برای کودکان روي آورد.

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

من کتاب چارلی و کارخانه شکلات سازی رو خیلی دوست داشتم!

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

من امروز یه چیز خیلی خوبی پیدا کردم >:D<
داشتم دنبال لیست کتابای بزرگسالانش میگشتم و اینا, اینجا رو پیدا کردم : http://www.roalddahl.com/
سایت رسمیشه گویا x:

×همینجوری که دارین نگاه میکنین بعضی وقتا یهو اون زرافه هه (که توی "من و زرافه و پلی" بودش) میاد توی صفحه :)) x:

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از سیاوش :
یه خبر جالب در باره ی این نویسند :D

داستان‌هاي «رولد دال» روي ميليون‌ها جعبه‌ي خوراكي‌هاي مورد علاقه‌ي بچه‌ها چاپ خواهند شد. اين كار براي تشويق كودكان و نوجوانان به مطالعه، در كشور آمريكا انجام مي‌شود.
به گزارش ايبنا نوجوان مدت‌هاست كه شركت‌هاي توليدكننده‌ي مواد غذايي، بازي‌هاي كودكان يا تصاوير جذابي را روي جعبه‌هاي خوراكي‌هاي مورد علاقه‌ي بچه‌ها منتشر مي‌كنند؛ اما اين روزها خبر جالبي به گوش مي‌رسد. يك شركت توليدكننده‌ي غلات صبحانه (Cereal) مي‌خواهد گزيده‌اي از داستان‌هاي «رولد دال» را روي بسته‌بندي‌هاي خود چاپ كند.
اين شركت‌ها اميدوارند با اين ابتكار، بچه‌ها بيش از پيش به مطالعه علاقه‌مند شوند. تا كنون خلاصه‌اي از داستان‌هاي «جادوگر»، «دني؛ قهرمان جهان»، «چارلي و كارخانه‌ي شكلات‌سازي» و ... بر جعبه‌ها نقش بسته‌اند. اين خلاصه‌ها معمولاً بيش از چند صد كلمه نيستند، اما باعث مي‌شوند تعداد زيادي از بچه‌ها براي نخستين‌بار با نام «رولد دال» آشنا شوند.

نوجوانان ايراني «رولد دال» را با كتاب‌هاي «چارلي و كارخانه‌ي شكلات‌سازي»، «تمساح غول‌پيكر»، «داستان‌هاي نامنتظره»، «لاك‌پشت»، «داستان شگفت‌انگيز هِنري شوگر و شش داستان ديگر»، «روباه زرنگ»، «انگشت سحر‌آميز»، «ماتيلدا»، «من و ماتيلدا و پلي»، «داروي شگفت‌انگيز جورج» و «غول ‌بزرگ مهربان» مي‌شناسند.

اين نويسنده‌ي شوخ‌طبع كتاب‌هاي كودكان و نوجوانان، در روز 13 سپتامبر 1916 از پدر و مادري نروژي در بريتانيا متولد ‌شد. او در جنگ جهانی دوم خلبان جنگی بود و پس از پايان جنگ به آمريكا رفت و از سال ۱۹۴۲ نویسندگی را آغاز کرد. «دال» نخستین داستان‌هایش را بر اساس تجربه‌های جنگي‌اش نوشت؛ اما خیلی زود به نوشتن برای کودکان روي آورد.
:(( منم می خوام....!

کسی اون کتابشو که درباره ی یه درخته است خونده؟؟؟؟ انتشاراتش ثالث ه فک کنم... خیلی خوب بود.....! >:D<

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

هنری شـوگرو خونده کسی ؟ یجورایـی دیگه مث اونا بچگونه نی ، اما مگه میشه رولد دال بزرگونه بنویسه ؟ :D هف تا داستان کوتـاهه . حتماً بخرین بخونین ! خود داستان هنری شوگرش + داستانِ قو خیلی قشنگ بودن .

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

الان داشتم فک می‌کردم یه صفت خوب برا کتابش (خصوصن اونایی ایش که مال بچهاست)پیدا کنم.."ناب" به ذهنم رسید ! واقعا یه بچگی‌ و شادی خاصی‌ توی کتابش هست..من دوران دبستان کلا عشق رولد دال بودم..یادمه ۵امه دبستان برا یه دوستم می‌خواستم توصیف کنم کتاباشو گفتم "مس یه بعدظهر آرومه تابستون توی یه دهکده کوچیک توی جنوب ایتالیا " :)) ولی‌ واقعا اینطوریه !

من همه کتاباشو خوندم (حداقل همه اونایی که ترجمه شده رو) ولی‌ رمان هاییش که برا رده سنی پایین تر نوشته شده اصلا قابل مقایسه نیست با اونایی که برای بزرگترا نوشته (مثلا بانوی من قمری من رو که میخونین حس می‌کنین اون حالتی که دال داره توی قفسه !)

در کلّ واقعا عالیه کارش..شدیدا لایک میشود >:D<

پ.نون:البته اگه یه کسی‌ الان توی دبیرستان بخونه شاید اونقد که به یه بچه دبستانی می‌چسبه کتابش برا اون خوب نباشه..ولی‌ خاطرش برا اون دبستانی تا دبیرستان بازم محشر باشه !)

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

ولی رولد دال یه کم خشنه ها! مثلا توی همین کتابش هلوی غول پیکر، هلوئه شوخی شوخی شخصیت بد های داستان رو زیر میگیره، له میکنه و میره.

• لایک
امتیازات: N.M

Sh!r!n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان1تهران
شهر
تهران

من یکی که خودم عاشق کتاباشم...
داروی شگفت انگیز جورج،ماتیلدا،هلوی غول پیکر،غول بزرگ مهربان،جادوگر ها ،آقای فاکس شگفت انگیز،دنی قهرمان جهان و...همشون عشق منن x:
اخیییییییی

بالا