• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جورج اورول

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
پاسخ : قلعه ی حیوانات

به نقل از King Dain II :
برای سن شما که مسلما سنگینه شما اون چیزی که میفهمی اون چیزی که میخواسته نویسنده القا کنه نبوده شما فقط ظاهر دیدی نه باطنو!
درسته ایشون فقط رمان های روان و بدون مفهوم رو می خونند!؟1 مث هری پاتر ولی اینقدر به این بنده ی خدا نگو سنگینه!؟! وگرنه اصلا دیگه سراغ این کتاب ها نمیره ها!!!؟(البته یه شوخی بود!!)

ولی انصافا کتاب پر مفهومیه!؟!؟ :))

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

دیگه من نمیدونم به شماها چی بگم ... یه جوری میگین " برات سنـــگــــینــــه " انگار من فقط کتابایی مثل " جوجه اردک زشت " میخونم..

بعدشم شما مگه نگفتی فقط "فیلم" هری پاتر رو دیدی؟

• لایک
امتیازات: N.M

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از settareh :
دیگه من نمیدونم به شماها چی بگم ... یه جوری میگین " برات سنـــگــــینــــه " انگار من فقط کتابایی مثل " جوجه اردک زشت " میخونم..

ببخشیدمن اصن قصدم این چیزی که شما گفتی نبود یه نگاهی به پستم مینداختی میفهمیدی منظور من ازسنگین بودن که مشخصه برا منم سنگین بود تو اون پست اول نزدم که برای ستاره خانم سنگینه!یکم به مفهوم پستا توجه شه این مشکلا پیش نمیاد!البته من خودمم ازین اشتباها کردم!در هر صرت بهتره که این بحث همینجا تموم بشه تا تاپیک از موضوعش منحرف نشه.
ممنوم.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از settareh :

نه!! من کی گفتم!؟!؟ من گفتم فیلمشو بیشتر می پسندم!!؟

من همین الآن توی کتاب خونم محفل ققنوس و شاهزاده ی دورگش رو دارم!؟! خیلی ضایعست انصافا!؟!

میگم کاش جوجه اردک زشت رو می خوندی لااقل متنش از هری پاتر سنگین تر بود!!؟ ولی عیبی نداره!! دوتا از این کتاب ها بخونی دیگه عادت می کنی و می تونی کتاب های سنگین تری هم بخونی!؟!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

خیلی قشنگه!
مخصوصا اون قانونه:همه ی خوک ها برابرند اما بعضی برابرترند!
------
با الانم میشه تطبیق داد! :-" :-" :-" :-" :-" :-"

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

بهترین شخصیتش خره بود (بنجامین)

Parpari

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز

به نقل از سیاوش :
بهترین شخصیتش خره بود (بنجامین)
آره با اینکه خر بود از همه آدم تر و باهوش تر بود :-"

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از Pashee :
آره با اینکه خر بود از همه آدم تر و باهوش تر بود :-"
آره هرکی که میومد و هر کی که میرفت کاری نداشت و کاره خودشو میکرد!
از همه هم که باهوش تر بود!

پ.ن : شهریار این کتابه فانتزی نیست! :-w :D

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

در نگاه اول یه داستان بود ! ...
ولی واقعاً خط به خط داشتان با جامعه ای که توش زندگی میکنیم و عضوش هستیم تطبیق داشت ...
پاک شدن قاتون های درست و وعده ها و رواج فساد ...
شعر گرایی و فریب ...
واقعاً جالب بود ! دوستانی که میگن خسته کننده است با دقت بخوننش ...

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من متن اصلیشو خونده بودم اولش یه مقدمه داشت که شخصیتای کتابو با شخصیتای ولقعی مقایسه کرده بود که خیلی جالب بود.
بعدا میزارمش. :)

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

حتما بخون خیلی باحاله؟!! :D

منم دارم ولی به ترجمه هم بستگی داره؟! :D

comrade

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

چند سال پیش خوندمش، واقعا زیباست. ظاهرش خیلی ساده و همه فهمه و فهمیدن معنای کلیش آسون، ولی هرچی عمیق تر بشی معنای بیشتری توش میبینی. برای خوندنش خوبه که از تاریخ روسیه قرن بیستم اطلاع کامل داشته باشی اونوقت لذت واقعی رو حس میکنی( البته به ظهور و زوال تمام انقلابا اشاره داره اما با تاریخ شوروی ارتباط یک به یک داره و هر چیزی تو داستان معادل یک اتفاق یا شخصیت یا جریان تو تاریخ شورویه). اینم معادل هایی که من تونستم برای شخصیت ها و اتفاقای داستان تا اونجا که ذهنم قد میده پیدا کنم(چون چند سال پیش خوندم ممکنه اسما یادم نیاد یا اشتباه باشه خودتون ببخشید، اگه درستشو میدونین بگین):
1. خوک پیر ( اسنوبال؟): کارل مارکس که تز هاش به نوعی پشتوانه شد برای انقلاب پرولتاریایی( انقلاب حیوانات قلعه) ولی در زمان حیات خودش اتفاق نیفتاد.
2. سرودحیوانات: سرود انترناسیونال.
3. زاغ: طبقه ی روحانی و کشیشان و مبلغان مذهبی که از بهشت در دنیایی دیگر (بالای آسمونا) خبر میدن.
4.خوک دوم(؟): چندین شخصیت و یک جریان تو چند بازه در این خوک خلاصه شدن:
الف.بلشویسم قبل از انقلاب (مفسر گفته های اسنوبال)، و بعد ازانقلاب که قدرتو بدست گرفت و سعی کرد سوسیالیسمو اجرا کنه (تا اینجا در شخص لنین نمود میکنه).
ب. بلشویست های قدیمی که بعد از به قدرت رسیدن استالین سرکوب شدن و تبعید و هر از چند گاهی توطئه های خیالی آنان در خارج به همراه دشمنان انقلاب افشا میشد( نمود بارزش تروتسکی= شخصیت برنشتاین؟ در 1984)
5.ناپلئون: بوروکرات های سرکوبگری که به استالینیست مشهور بودن( نمود بارزش استالین) و بعد ها با بوروکراسی و سرکوبگری خروشچف، برژنف و .. ادامه پیدا کرد.
6.پرچم شاخ و سم: داس و چکش
7. سگ هایی که ناپلئون تربیت کرد: پلیس مخفی و نیرو های سرکوب( امثال ژرژینسکی) که استالین برای به دست گرفتن قدرت و سرکوب مخالفا تحت اختیار گرفتشون و از اونا استفاده کرد.

تا اینجا بعضیاشو گفتم اگه دیدم خوشتون اومد بازم میذارم B-) اگه خودتونم معادل هایی پیدا کردین یا دیدین اسمارو اشتباه میگم، بگین (;

comrade

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

8. باکسر(اسب کاری): نماد طبقه ی کارگر که در انقلاب پیش قراول بود، همیشه از دید خودش برای مصلحت انقلابی که برای بهبود زندگیش بود تلاش می کرد ( باکسر اضافه کاری کرد، جنگید، در همه چیز داوطلب بود) ولی به خاطر نداشتن هوش بالا(بخون آگاهی سیاسی) زود گول می خورد و در نتیجه دستوراتو زود می پذیرفت و نمی تونست در برابر انحرافات بایسته حتی اگه می دونست که انحراف صورت گرفته( یاری نکردن حافظه ی باکسر تو تغییر قوانین رو دیوار یادتونه؟) آخرم به دست زمامدارا قربونی شد.
9.اسب ماده(؟): نماد زنان کارگر که دوش به دوش مردا تو فعالیت ها شرکت داشتن.
10. موش های کور: نماد طبقه ی لمپن پرولتاریا که پرولترها(کارگرها) اون ها رو از خودشون نمی دونستن (بحث خوک ها درباره ی به برابر دونستن اونا با بقیه حیوونا یادتونه؟)
11. گوسفندها: نماد عامه ی مردمه که هر چیزی رو بدون اطلاع فقط تایید می کنن و نه میفهمن و نه واسشون مهمه که بهشون راست گفته میشه یا دروغ، بهترین ابزار برای مشروعیت بخشیدن زمامدارا( خوکا) به تصمیماشون.
12.اسب سفید زیبا(؟): طبقه ی خرده بورژوازی که در انقلاب شرکت داشت و کمک کرد ولی ( از دید بلشویک ها) با زندگی بورژوازی پیوند خرده بود و نتونست دل از ارزشهای بورژوازی بکنه و آخر هم حساب خودشو از انقلاب جدا کرد.
13. آسیاب: اگه یادتون باشه این آسیاب نقشش از از کتاب آدما(سرمایه داری) در اومده، در ابتدای کار اشاره داره به سیسات نپ لنین که یجورایی رنگ و بوی اصلاحات بورژوازی (رنگ و بوی آدما) میداد واسه همین با مخالفت جناح چپ حزب (در اینجا ناپلئون) رو به رو شد. اما بعدا (در زمان ناپلئون) اشاره داره به برنامه های پنج ساله ی صنعتی شدن و توسعه تو زمان استالین، تخریبش به وسیله ی طوفان هم اشاره داره به ضایعاتی که این برنامه های پنج ساله(و اشتراکی شدن) به بار آورد. ساخت دوبارشم اشاره داره به ادامه ی این برنامه ها و در نهایت نابئدیش تو جنگ اشاره داره به نابودی دست آوردای برنامه های پنج ساله تو جنگ جهانی دوم.(جالب بود نه؟ ;))
خوب اینم چند تای دیگش، بازم میگم اگه خودتونم به ذهنتون چیزی رسید یا دیدین جایی اشتباه میکنم یا اسمی رو اشتباه گفتم یا اصلا نگفتم، بنیویسین...

NegR

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک ساری

وااااااااااااااااااااااااااااااااااااای.....................فوق العاده است....به ساده ترین زبون...داستان همه ی انقلاب های تاریخ رو میگه....هیچ استثنایی هم در کار نیست....واقعا فوق العاده است...با جملات نمیتونم بگم چقدر فوث العاده است...من 1984 رو هم خوندم..ولی واقعا سخت بود و چیز زیادی نفهمیدم!!!

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

کتاب عالیه.
" آن ها وضعیت قبل از انقلاب را به خاطر نمی آورند ولی مطمئن اند که حتماَ وضع بهتر شده است."

sadaf-a

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
کرج

این کتاب یه کتاب فوق العادست.دقیقا شرح حال تمام انقلابایی که تو تمام کشورای دنیا میفته اولش تا وقتی رهبر زندست همه چی خوبه و قوانینم درسته اما به محض مردنش همه چیز عوض میشه.افرادی که پستای بالایی دارن سو استفاده های زیادی می کنن و قوانین به ترتیب نقض می شن و .....در آخر نابودی حکومت و شروع یه انقلاب دیگهاین چرخه زندگیه

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از sadaf-a :
این کتاب یه کتاب فوق العادست.دقیقا شرح حال تمام انقلابایی که تو تمام کشورای دنیا میفته اولش تا وقتی رهبر زندست همه چی خوبه و قوانینم درسته اما به محض مردنش همه چیز عوض میشه.افرادی که پستای بالایی دارن سو استفاده های زیادی می کنن و قوانین به ترتیب نقض می شن و .....در آخر نابودی حکومت و شروع یه انقلاب دیگهاین چرخه زندگیه

فک کنم کتابو با دقت نخوندی اگه منظورت از رهبر ناپلونه که تا آخرش زنده و سر حال تر از منه. اگه منظورت میجره (همون خوک پیر) که کلاَ قبل از انقلاب میمیره.

mamad75

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

کتاب خوبیه
چند سالیم ممنوع الانتشار بوده

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

کتاب فوق العاده خوبیه
ولی اولش یکم بد شروع میشه
همون گیلاس میلاس و این حرفا
و یکم شخصیتاش زیاده و آدم یادش میره همش
ولی در کل خوب بود
من که نتونستم تا آخر بخونم

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

واقعا این کتاب محشره. خیلی خیلی قشنگ نوشته. مخصوصا که آدم می‌تونست تو ذهنش شبیه‌سازی کنه اتفاقات رو.

بالا