• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لینوکسVS ویندوز

سروش ربیعی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اورمیه
شهر
اورمیه
دانشگاه
اورمیه
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر / نرم‌افزار
پاسخ : لینوکسVS ویندوز

به نقل از Sylar :
من هیچکس را ندیدم بگه لینوکس خوشگله! اگر منظورتون Beryl , Compiz اه که اسم اینا لینوکس نیست! اسم اینا برنامست که روی لینوکس نصب میشه!
ویندوز هم از اینا فت و فراوون داره!

یک موقع هست که کامپیوتر خود به خود امنیت داره! یک موقع هست که باید دردسر آنتی ویروس بکشی که حالا شاید امن بشه!
یک سری کاربرای وسواسی کامپیوتر خیلی براشون مهم که Usage کامپیوترشون همش تحت خودشون باشه!
حالا این Usage را یا ویروس میگیره! یا Anti ویروس!
برای کسی هم که بحث Usage مهم نیست! اگر ویروس یا آنتی ویروس روی کامپیوترش باشه در نهایت هیچ فرقی جز دل خوش کنی خودش نداره!

حدس می‌زنم شما KDE رو ندیدی. B-) شما دقیقاً منظورت از لینوکس چیه؟ لینوکس یک سیستم‌عامل نیست پس برنامه هم نداره که شما بهش گیر میدی. در ضمن بهتره بگید که گرافیک کدوم توزیع رو نمی‌پسندید.
ویندوز هم از اینا فت و فراوون داره!
ویندوز کجا امکاناتی مثل چند محیط کاری و دسکتاپهایی از نوع مختلف رو داره؟ جان من یک بار KDE رو امتحان کن ... مطمئنم خوشت میاد. شما تو ویندوز فقط یک دسکتاپ داری!؟! :-s من اصلاً نمی‌تونم تصورشو بکنم که با یه دسکتاپ کار کنم....

سروش ربیعی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اورمیه
شهر
اورمیه
دانشگاه
اورمیه
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر / نرم‌افزار
پاسخ : لینوکسVS ویندوز

تجربهٔ هشت سالهٔ من در کار با ویندوز، مک و لینوکس:

۱- در حال حاضر گرافیک توزیع‌های لینوکس به مراتب زیباتر و منعطف‌تر از ویندوز است. در اواخر دههٔ نود بهترین گرافیک‌ها را مک داشت. اما چرخ روزگار برگشت و الان KDE روی توزیع‌های مبتنی بر لینوکس حرف اول را می‌زند. ویندوز از همان اول زشت و رمخت بود.
۲- پایداری توزیع‌های لینوکس بیشتر است. ویندوز در صورت حرفه‌ای بودن کاربر بعد از شش ماه منفجر می‌شود.
۳- برخلاف تصور عمومی امنیت لینوکس از ویندوز بیشتر نیست. بلکه مفهوم امنیت تنها در لینوکس وجود دارد و امنیت برای کرنل win32 مفهومی کاملاً ناشناخته است.

بالا