• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

استفنی مه یر

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران
پاسخ : Twilight

خوب بهترین کتابی بود که تا حالا خوندم!!!
فیلمشم واقعا قشنگه!!!
سایت twiligh.ir ام سایت خیییلییی خوبیه!!!واقعا x:

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

خیلی قشنگ بود....

من تا وسطای کسوف خوندم...

ولی قشنگ بووود

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

راهنمای رسمی مجموعه گرگ و میش

« راهنمای رسمی حماسه گرگ و میش » قرار است روز 12 آوریل 2011 در انگلستان و ایالات متحده آمریکا رسماً منتشر و روانه کتابفروشی ها شود .
فروش خوبی برای این کتاب فرعی از مجموعه گرگ و میش پیش بینی شده و از هم اکنون کتابفروشی های آنلاین اقدام به پیش فروش این کتاب کرده اند .
پس از چهارگانه گرگ و میش و کتاب « دومین زندگی کوتاه بری تانر » این اولین کتاب منتشر شده از خانم « مه یر » به حساب می آید و طرفداران زیادی مایل به خرید این کتاب هستند

34396_437840615673_8526405673_5149745_6771158_a.jpg

به نظر من که اشتباه کرد همچین کتابی نوشت !

mahta.H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

حذف شد.

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از mahta.H :
خب ميشه درباره ي محتواي اين كتاب كمي توضيح بدين؟ (;
من همین قدر مطلب بیشتر پیدا نکردم ولی میتونید به اینجا یا اینجا مراجعه کنید فکر کنم مطلب بیشتر باشه .
فقط اولیه قیلتره دومیه هم من مطلب را از اونجا گذاشتم (;

Flower

سينوهه
نام مرکز سمپاد
فـرزانگـآن
شهر
آمــل
پاسخ : استفنی مه یر

كتاباي خوبي بودن...تصوير روي جلداشم خيلي قشنگ بودن... :D
به نظرم قشنگ ترينش خورشيد نيمه شب بود.واقعا فوق العاده كار كرده بود رو احساسات ادوارد :)
فيلماشم جالب بودن.البته من هنوز فيلم آخرشو نديدم

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

فيلماش در حد اپيسلون شبيه كتاباشه....
من از سايت توايلايت كتابارو گرفتم...
فكر نكنم كسي اينجا اين سايتو نشناسه ولي خب...
www.1.new-moon.ir

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

دو فصل از کتاب اولو خوندم و فیلم اولشو دیدم. :-& نظر من هم معادل نظر استفن کینگه:

Stephen King’s opinion may drive a stake through the heart of “Twilight” author Stephenie Meyer.

In an interview with USA Weekend, the bestselling author compared Meyer with J.K. Rowling, the author of the Harry Potter series.

According to Stephen, “Both Rowling and Meyer, they’re speaking directly to young people… The real difference is that Jo Rowling is a terrific writer and Stephenie Meyer can’t write worth a darn. She’s not very good.”

Meeooww!

While Stephen may not be a fan of Stephenie’s writing, he understands the appeal of the series.

“People are attracted by the stories, by the pace, and in the case of Stephenie Meyer, it’s very clear that she’s writing to a whole generation of girls and opening up kind of a safe joining of love and sex in those books. It’s exciting and it’s thrilling and it’s not particularly threatening because it’s not overtly sexual.”

He further explains, “A lot of the physical side of it is conveyed in things like, the vampire will touch her forearm or run a hand over skin, and she just flushes all hot and cold. And for girls, that’s a shorthand for all the feelings that they’re not ready to deal with yet.”

http://today.msnbc.msn.com/id/29001524

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سپیده دم

خُب همون طور که میدونید این کتاب آخرین ککتاب از مجموعه ی شفق و ماه نو خسوف و اینا هست :-"
من این کتاب آخر سپیده دم رُ خیلی دوست داشتم.
کتاب قوی تری بود نسبت به سه تای قبلی فکر کنم.و فانتزی بیشتر و اصن کللن اکشن بیشترری داشت x:
جوری عم بود که میشد ادامه اش داد 8->
نظر شما راجع به این کتاب چیه؟
آینده اش؟
شخصیت هاش؟
8->

yasaman###

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان يك
شهر
تهران
پاسخ : سپیده دم

خیلی چرت تموم شد به نظرم :-??

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
پاسخ : سپیده دم

از نظر من جوری تموم شد که امکانِ ادامه دادن داستان وجود داشته باشه...و بهتر از سه تای قبلی حداقل تموم شد!
:D

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

خب.. استفنی مه یر ، "نویسنده" رمانای رمنس-فانتزی رو هممون به شیش تا کتابش میشناسیم اگه بشه میدنایت سان رو اسمشو کتاب گذاش :-?

میزبانو با حماسه شفق در یک رده نمیزارم ، بعدن بررسی میکنم :D

به نظر من کتاباش نه اهداف فانتزی ها رو دنبال میکرد و نه اهداف رمنس ها رو ! صرفا حس میکنم اهداف مالی دنبال میکرده ..
۱.سطحیه و ارزش انسانی یا تخیلی نداره
۲.کلیشه ایه ، همون طور که آلترنا گفته بود ، یه دختر خوشگل که سرش دعواس و یه خون آشام آروم
۳.ارزش ادبی نداره ، کاملا عامیانه و فاقد هر گونه پاراگراف تاثیر گذار
۴.قابل پیشبینی و این چیزیه که یه فانتزی نباید باشه
۵.فاقد فضا سازی ، آدمو به حسو حال کتاب نمیبره اصلا

در کل میگم قصه ی جفنگیه ، شاید صرفا به درد یه سری جوون بیکار امریکایی بخوره و یه سری شرکت و اسپانسر واسه پولش

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از L@d¥ ¢hêmî$t :
از نظر من جوری تموم شد که امکانِ ادامه دادن داستان وجود داشته باشه...و بهتر از سه تای قبلی حداقل تموم شد!
:D
خب سه تای قبلی تموم نشده بود اصن که بخواد بد تموم شه :-"

Sh!r!n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان1تهران
شهر
تهران

منم هر 4 تا کتاب و نصفیشو خوندم...
آخه چرا انقدر چرت تموم شد؟
نه هیشکی مُرد و نه ...
همه چی به خوبی و خوشی تموم شد...
این شخصیت بِلای انسانم یکم داغون بود...هی میرفت...هی میخورد زمین

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

هم رماناش هم فیلماش هر قسمت بهتر از قبلی بود x:
قسمت آخر پارت دو هم بیاد بریم ببینیم 8-> =P~

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از ALt3rnA :
جالبه برام که چقدر دختر طرفدارشن اما اینجوریام که میگید نیست
موضوع کتاب رومنس بین یه دختر خوشگل و یه خون آشام خوشگله ! رابطه ی بین خون آشام ها که به اندازه ی N تا کتاب ازش نوشته شده از چند قرن پیش (آثار کلاسیک بخصوص )
و اینکه فیلمش محشره یا نه بازم بر میگرده به اینکه شما دخترید و رومنس دوست دارید وگرنه بیاید امتیاز های IMDB سه تا فیلمو ببینید !
امتیاز Twilight :
5/6 از 10
امتیاز New Moon
4.5 از 10
امتیاز Eclipse
4.8 از 10

که همه ی اینا در حد متوسط حساب میشن نه حتی خوب ! چه برسه به محشر !

یه سوال که تو یاهو انسرز دیدم و جالب بود برام گفته بود که چرا تویلایت از هری پاتر محبوب تره ؟ بست انسر این شده بود :
"Twilight" is not more popular. It's audience is basically limited to teenage girls (who are very vocal, especially on the internet, about things they like). "Harry Potter" has sold 375 million copies and made J.K. Rowling one of the richest women in the world. It has been translated into more than 60 languages and enjoyed a broad swath of popularity across genders and age groups. It has amazing market power to this day. "Twilight" cannot even touch these figures, which are the only accurate way to measure the "popularity" of books on a cultural level.

You're right that "everyone" seems to be reading "Twilight" now, but that's just because it's new, it's trendy, and everyone has already read "Harry Potter." And like you said, the "everyone" reading "Twilight" is mostly girls, in middle and early high school.

"Twilight" is the hot new thing right now. Fifty years from now, though, it will barely be a blip on the radar, whereas people interested in market penetration will still be talking about "Harry Potter."

منم موافقم باش ! عمده مخاطب این سری کتاب دخترای نوجونن و این طبیعیه من باش حال نمیکنم .
به هر حال تویلایت شاهکار ادبی نیست اما کتاب قشنگیه !
فقط پلیز به فیلماش نگید محشر ... چون نه دیوید اسلید نه کریس ویتز چیزی نساختن که بشه با کارای رومنس مقایسش کرد . مثل فیلمای هری پاتر که مردم بخاطر کتاباش میخرنش !
اما خوب فیلمای تویلایت یه نکته مثبت قوی داره ! صدا گذاری و میکسش خیلی قشنگه سوند ترکای فیلما رو من خیلی دوس دارم !

به هر حال نظرمو گفتم و به نظر تک تک دخترخانومای فروم احترام میزارم امیدوارم بی احترامی تلقی نشه چون سلیقه ی همه محترمه

منابع:
IMDB
Yahoo Answers
Associatedcontent
به نظرمن هم این کتاب وهم هری پاتر توی یک سن خاصی افراد بهشون علاقه دارن سبک نوشتنش جالب بود وشخصیت هاهم خیلی دورنبودن ینی افراط نشده بود
واینکه به راحتی میشد گفت چه اتفاقی بعدش میافته خیلی بیش ازحد به نظرم شلوغ بود مثلا گرگینه وخوناشام ویک موجودجدید
البته همونطور که خوداستفنی گفته بود پایانشو عوض کرده بوده امابعد منصرف شده وگفته بزاربه خوبی وخوشی تموم بشه
بعد هم اینکه یه روال متوالی تکراری بود یه عده خوناشام قصد جون بلا رومیکردن هی
واینکه یک جو سرد توی فیلمش بودکه واقعا میپسندیدم به نظرم نیو مون دراین مورد یکم ضعیف تربود
اما این داستان تکراری نحوه روایتش قشنگ بود وهمین باعث میشه این رمان موردعلاقه ی من باشه
یکی ازدلایلی هم که نوجوون ها این رمانو دوست دارند این هست که بلا دقیقا مثل اونا سردرگمه ونمیدونه چیکارکنه ینی همون تصمیم گیری های لحظه ای وترس ازاینده
کتاب هاروهم خوندم همرو به نظرم کتاب پنجم احتیاجی به نوشتنش نبود هرچند نصفست ولی نشون میده فقط حرفای بلا درست بود به عبارت دیگه افکاربلا میشه عملکرد واقعی ادوارد
واینکه بلا این قدر اتفاق میافتاد وبازهم زنده بود به طورتصادفی توسط جیکوب مثلا نجات داده شد یکم اغراق امیزبود
ولی افسانه ها درموردگرگینه ها جالب بودند واما روایتی نو ازخوناشام که تمام فیلم های قبلی روبه فناداد دندون نیش وبیرون نیومدن توی روزواینا
میشه گفت کمی خلاقیت هم بوداین ها

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

بدترین کتابی که به عمرم خوندم... اصلا ارزش خوندن نداشت. وقتمو الکی تلف کرد

mina.n

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان(ایت الله غروی)
شهر
کاشان
مدال المپیاد
-
دانشگاه
یارقوز اباد.دی:
رشته دانشگاه
ایشا الله پزشکی

اصلا جالب نبود...
یعنی به پای خاطرات یک خون اشام نمی رسید.
بهتون توصیه می کنم نخونید.اصلا می ره رو اعصاب. :-\

عشق فقط پرسی. x:

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از mina.n :
یعنی به پای خاطرات یک خون اشام نمی رسید.
هرجوربخوایم حساب کنیم این ازخاطرات یک خوناشام «سرتر»بود کتابش ، برای گروه سنی بالاتری نوشته شده بود درمقایسه .

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نظرم اول باید کتاب ـشو خوند !
کتابـاش خیلی خوب نوشته شدن ُ آدم ُ جذب میکنن :D
توصیف ـاش خیلی عالی ـن .
جوری نوشته شده که آدم میتونه به راحتی تصور کنه صحنه ـرو .

بالا