• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پوست و مو

Emperor of Shadow

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خیلی دور
رشته دانشگاه
هوافضا
پاسخ : تغییر جنس مو ؟

به نقل از ArmAn AriA :
آره من موهام خشک و داغون بود
هم نرم کننده هربال زدم رنگ آبی هم شامپوش رنگ قرمز
الان خیلی موهام چرب شده
اگه میشه اسمشو به انگلیسی هم بزن بفهمم چیه

sadegh12hh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حکيم ملاصدرا
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم تغذیه
پاسخ : پوست و مو

سلام
من چند تا سوال دارم که اگه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم
1. من وقتی از خواب پا میشم ، خیلی پوست صورتم صاف و خوشگل :P شده و تقریبا بعد از 10 دقیقه به حالت همیشگی خودش بر می گرده ، می خواستم دلیلش رو بدونم

2. من رو بینی و اطراف بینی ام ، پوستی دارم که خیلی منافذش باز هست ، راهی هست واسه بسته شدن این منافذ ؟

3. من قبلنا خیلی به جوش های صورتم دست می زدم ، الان هم رو لپ هام خیلی جای جوش ها به صورتی گودی مونده ، اگه از اون پماد ها که تو تاپیک زخم ... نام بردین استفاده کنم ، تمکان اینکه اپری ازش نمونه هست؟

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

من با این شوره های سرم چیکار کنم؟
سرمو میشورم،تا خشکش میکنم،دوباره شوره میریزه ازش...
از شامپوهای مختلفی استفاده کردم...
هیچکدوم جواب نداد...
ممنون میشم یکی جواب منو بده...

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

محلول خیلی رقیق سرکه و سفیده تخم مرغ! واسه شوره!

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از !SaDeGh! :
سلام
من چند تا سوال دارم که اگه راهنماییم کنین خیلی ممنون میشم
1. من وقتی از خواب پا میشم ، خیلی پوست صورتم صاف و خوشگل :P شده و تقریبا بعد از 10 دقیقه به حالت همیشگی خودش بر می گرده ، می خواستم دلیلش رو بدونم

2. من رو بینی و اطراف بینی ام ، پوستی دارم که خیلی منافذش باز هست ، راهی هست واسه بسته شدن این منافذ ؟

3. من قبلنا خیلی به جوش های صورتم دست می زدم ، الان هم رو لپ هام خیلی جای جوش ها به صورتی گودی مونده ، اگه از اون پماد ها که تو تاپیک زخم ... نام بردین استفاده کنم ، تمکان اینکه اپری ازش نمونه هست؟

1- فکر کنم اول صبح توهم می زنی!!! البته آدم تو جای مرطوب می خوابه بعد بدنش نم داره (تو خواب عرق می کنی) پوست نرمه بعد پا میشی عرق خشک می شه حقیقت پوست نمایان میشه :D
2- واسه همه اینجوری هست! فکر نکنم راهی باشه
3- باید بشه ولی اگر صبر کنی با مروره زمان خوب شه بهتره! چون تو همون تاپیک دیدی که چه ضرر هایی هم داره

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

اثرات جانبی استفاده از موس ( موس میگن فکر کنم! واسه مو :D ) به طور مرتب چیاس؟ :D

پژمان

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
برای المپیاد زیست مطالعه می کردم.

به نقل از پگاه :
اثرات جانبی استفاده از موس ( موس میگن فکر کنم! واسه مو :D ) به طور مرتب چیاس؟ :D
ریزش مو و در نهایت کچلی :-"

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از پژمان :
ریزش مو و در نهایت کچلی :-"

ببخشید موس مو رو یجورایی ضخیم و زیاد می کنه بعد حالا میگین باعث ریزش مو میشه و کچلی؟؟؟؟؟؟؟؟

• لایک
امتیازات: HHH

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به مشکلی که فکر کنم خیلیا (بخصوص تو این سن ـا) دارن ولی ندیدم راجع بهش بحث بشه چرب بودن شدید پوسته، مثلا خود من اگه الان صورتم رو کاملا بشورم تا دو ساعت دیگه میشه یک قاشق ازش روغن گرفت (جدی!)
واسه این مشکل راهی هست؟ شنیدم یه قرصایی هست که باعث میشه دفع چربی از طریق صورت انجام نشه... کسی اطلاعی در این باره داره؟

(میدونم الان همه میگین بخاطر بلوغه و صبر کن درست شه و اینا :D ولی حوصله صبر کردن ندارم میخوام ببینم تا وقتی خودش درست میشه میتونم از شرش خلاص شم یا نه)

d3c0der2

مهمان

من يه بار اينو از پزشك پرسيدم
گفت بيشترش مربوط ميشه به رژيم غذايي
حالا تو يه هفته گياه خواري كن ( خام گياه خواري ) ببين چه نتيجه ايي ميده ! ( واسه ما هم بگو نتيجشو ثواب داره :دي )

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی

من الان صورتمو با صابون بشورم خشک کنم همون لحظه یه گالن روغن میشه ازش گرفت! اصن دیگه صورتم شورشو درآورده!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از dark-boy :
من يه بار اينو از پزشك پرسيدم
گفت بيشترش مربوط ميشه به رژيم غذايي
حالا تو يه هفته گياه خواري كن ( خام گياه خواري ) ببين چه نتيجه ايي ميده ! ( واسه ما هم بگو نتيجشو ثواب داره :دي )
من معمولا گیاه میخورم و گوشت خیلی کم میخورم! (البته گیاه خام نه، حبوبات و سبزیجات پخته) ماهی و خوراکای دریایی اصلا، پاش بیافته جوجه کباب بی استخون و یه سری کباب دیگه، ته گوشت خوردنم استیکه. اهل آبگوشت و قورمه سبزی و این حرفا هم نیستم

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
در حال انتقال به علّامه حلّی
شهر
تهران

به نظرِ من اگه می خواید دقیقا علت رو بدونید پیش متخصص برید، چون عوامل متعددی میتونه داشته باشه، از رژیم گرفته تا آلرژی و مشکلات پوستی و حتی نژاد. فعلا هم صابون های گوگردی استفاده کنید که به شدت خشک میکنند، فکر کنم پوستتون رو مدت طولانی تری خشک نگه داره..

d3c0der2

مهمان

به نقل از GCD :
من معمولا گیاه میخورم و گوشت خیلی کم میخورم! (البته گیاه خام نه، حبوبات و سبزیجات پخته) ماهی و خوراکای دریایی اصلا، پاش بیافته جوجه کباب بی استخون و یه سری کباب دیگه، ته گوشت خوردنم استیکه. اهل آبگوشت و قورمه سبزی و این حرفا هم نیستم
برنج و نون و روغن از عوامل اصلي تيره شدن و چرب شدن پوست هستن ( حالا يه تست بكن راه دوري نميره ! :دي )

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از dark-boy :
برنج و نون و روغن از عوامل اصلي تيره شدن و چرب شدن پوست هستن ( حالا يه تست بكن راه دوري نميره ! :دي )
خوب من نه برنج میخورم زیاد نه نون! روغن هم در حد عادی خوراکیا

ببینید من کاری به علتش ندارم که چرا اینجوری میشه و چی بخورم یا نخورم که نشه، میخوام بدونم دقیقا چه دارویی باید مصرف کنم تا این چربیا اینقدر از صورتم نزنن بیرون! (هرجا میخوان برن، صورت نه)

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از GCD :
خوب من نه برنج میخورم زیاد نه نون! روغن هم در حد عادی خوراکیا

ببینید من کاری به علتش ندارم که چرا اینجوری میشه و چی بخورم یا نخورم که نشه، میخوام بدونم دقیقا چه دارویی باید مصرف کنم تا این چربیا اینقدر از صورتم نزنن بیرون! (هرجا میخوان برن، صورت نه)
خوب موضوع اینه که تا علت یابی نشه نمیشه دارو تجویز کرد، علت یابی هم تخصص نیاز داره و فکر نمیکنم بین بچه های اینجا کسی متخصص پوست باشه، از طرفی اگر فرض رو هم بزاریم که یکی مشکل شما رو داشته باشه و دکتر هم رفته باشه بیاد داروشو بگه، باز هم به خاطر سلامتی خودتون خیلی عقلانی تر هست که پیش یه دکتر برید تا به حرف من و بقیه نوعی که ممکنه بدون تجربه پاسخ بدیم اعتماد کنید.با این حال فرومی به آدرس www.roham.ws هست، که کاربرانی داره که می تونند در حد آماتور پاسختون رو بدند.

d3c0der2

مهمان

تا دلتون بخواد من از اين صابون هاي لايه بردار و غيره استفاده كردم
راستي يه نفر گوگرد رو معرفي كرد ، يه نكته ايي بگم كه اگه از صابون گوگرد استفاده ميكنيد حتما بعدش بايد از صابون گليسيرين استفاده كنيد ! ( اما خودم اصلا گوگرد رو پيشنهاد نميدم ! )
يه صابون هست تقريبا 99 % كسايي كه استفاده كردن راضي بودن ( منجمله خودم ! ) ، داروخونه هم اگه بريد بدون نسخه پزشك بهتون ميده ، يه صابون آلماني و لايه بردار به نام پروتكشن كاپوس
اطلاعات بيشتر هم اينجا هست :
http://kappusir.com/kappus/
http://kappusir.com/kappus/modules.php?name=Protection

Mohparas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران

به نقل از dark-boy :
تا دلتون بخواد من از اين صابون هاي لايه بردار و غيره استفاده كردم
راستي يه نفر گوگرد رو معرفي كرد ، يه نكته ايي بگم كه اگه از صابون گوگرد استفاده ميكنيد حتما بعدش بايد از صابون گليسيرين استفاده كنيد ! ( اما خودم اصلا گوگرد رو پيشنهاد نميدم ! )
يه صابون هست تقريبا 99 % كسايي كه استفاده كردن راضي بودن ( منجمله خودم ! ) ، داروخونه هم اگه بريد بدون نسخه پزشك بهتون ميده ، يه صابون آلماني و لايه بردار به نام پروتكشن كاپوس
اطلاعات بيشتر هم اينجا هست :
http://kappusir.com/kappus/
http://kappusir.com/kappus/modules.php?name=Protection
علتش همون خشکی پوست هست که میگن از گلیسیرین استفاده کنید، وقتی کسی پوستش سریع چرب میشه دیگه نیازی نیست..این صابون هم به نظر خوب هست.شما اگر صابون گوگردی استفاده می کنی و پوستت هم خشک هست حتما بعدش مرطوب کننده استفاده کنید..به جای صابون گلیسیرین..

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

در مورد تمام این این صابونا و دارو هایی که می گین یچی بگم!

من بیشتر کسایی که دیدم ازشون استفاده می کنن معمولا پوسته می زنه پوستشون بعد دوبهره چرب میشه
بعد با صابون می شورن دوباره یکگم خشکه
یکم پوسته می زنه
بعد چرب می شه
کلا این روند هی تکرار می شه!
بهترین راهش همونه که به صورت عادی روزی چند بار صورتو بشورید
به نقل از GCD :
(میدونم الان همه میگین بخاطر بلوغه و صبر کن درست شه و اینا :D ولی حوصله صبر کردن ندارم میخوام ببینم تا وقتی خودش درست میشه میتونم از شرش خلاص شم یا نه)

می خواستم بگم صبر کن درست می شه :D

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب منم یه چیزی بگم، اگه فکر میکنید روزی 10 بار ی بیشتر صورتتون رو بشورید بهتر میشه، سخت در اشتباهید :D
پوست صورت روزی بیشتر از دو بار اونم به این حالت که میگم شسته شه، خشکیش واسه مدت کوتاهیه(از چند دقیقه تا چند ساعت) اما اثر دراز مدتش چربیه بیشتر پوشته!
شستن درست:
اول پوست رو با آب گرم بشور، نه ولرم! قشنگ گرم.
بعد با آب ولرم رو به داغ صابون بزن(من صابون کرمی داو رو پیشنهاد میکنم! خیلی خوبه)
بعد با آب یخ بشور صورتتو!
اینجوری باعث میشه با آب داغ منافذ پوست باز شه،
آب ولرم داخل منافذ رو شستشو میده و آب سرد منافذ خالی از چربی رو میبنده به سرعت،
اما شستن مداوم و غلط، باعث میشه پوست احساس کنه تو خطره و چربی بیشتری تولید کنه.
یه صورت شو هایی هم هست که خیلی خوبه،
مثله کلین اند کلیر....
یک راهه طبیعیه دیگه هم استفاده از میوه هایه که طبع سرد دارنو چربی رو جذب میکنن!
مثله خیار.
در مورده غذا ها،
1. خوردن خورشت شرف داره به استیک(هرچند من عاشقه استیکم، اما تفسیره به شدت بد بود :-")
2. برنج نخوردن خیلی ضرر داره!اگه نمیخوری باید یه مدت پیدا کنی که مثله اون مواد لازم رو برسونه،
والا ریزش مو میگیری،
3. چربی خوردن باعث چرب شدن پوست نمیشه
آخرین نکته: مادر/پدر/خواهر/عمو/مادر بزرگ/... پوست چرب ندارن؟ چون میتونه ارثی هم باشه.

بالا