• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

م.مودب پور

نظر شما درباره کتابهای م.مودب پور چیست؟

• رای‌دهندگان
    219

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی
پاسخ : م.مودب پور

آقا من رکسانا رو چند سال پیش خوندم.ولی تااونجایی که یادمه رکسانا مرد.نمرد؟ :-/ :-/
بقیشم یادم نمیاد ینی خوندم ولی همش داستاناشو قاطی میکنم :Dآخه تقریبا بچه بودم که خوندم

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

به نقل از afroDt :
ببینین کتاب خوب باید ارزش ادبی داشته باشه...

مثلا همین کتابِ عقایدِ یک دلقک! اونم داره زشتی های جامعه ی خودشو به تصویر میکشه...ولی با قلمی زیبا و ارزش ادبیِ بالا!

اون آقایی که هنوز نتونسته خلاقیتِ نویسندگی و مقدار دانشِ لازمشو کسب کنه نباید بیاد کتاب بنویسه...هر چه قدر هم که شما بگین محتواش کامله...
هر کسی عقاید خودش رو یک شکلی بیان میکنه و ما نمیتونیم بگیم چرا این کارو کرد ،
هر کسی قلم زیبا رو یک چیزی میدونه به نظر من آقای مؤدب پور خیلی زیبا و قشنگ و خلاقانه مشکلات جامعه رو به تصویر کشیده !
ارزش ادبی فقط این نیست که بتونی یک صحنه رو خیلی زیبا توصیف کنی ،به نظر من ارزش ادبی نوشته ای که توی چند خطاشک یک آدم رو در میاره خیلی بالاست !
به نظر من کتابی خوبه که بتونه ی روی آدم اثر بزاره و باعث بشه یک حس توی انسان بیدار بشه !
کتاب های آقای مؤدب پور خیلی زیبا مشکلات رو بیان کرده ولی بعضی از ماها که نمیتونیم بعضی چیزارو درک کنیم یا نمیخوایم درک کنیم فقط همون داستان سطحی رو میبینیم و خیلی راحت ازش عبور میکنیم بدون این که اتفاقی در ما افتاده باشه !
به نقل از فاطمه ر :
آقا من رکسانا رو چند سال پیش خوندم.ولی تااونجایی که یادمه رکسانا مرد.نمرد؟ :-/ :-/
بقیشم یادم نمیاد ینی خوندم ولی همش داستاناشو قاطی میکنم :Dآخه تقریبا بچه بودم که خوندم
توی رکسانا آخرش مثل یلدا که یلدا مرد مثل خیلی از کتاب های مؤدب پور خود رکسانا بود که مرد ! (البته در ظاهر برای آدم های سطحی نگر )

فاطمه0ر

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
هلال ایران(تهران)
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

توی رکسانا آخرش مثل یلدا که یلدا مرد مثل خیلی از کتاب های مؤدب پور خود رکسانا بود که مرد ! (البته در ظاهر برای آدم های سطحی نگر )

هان الان ینی من سطحی نگرم؟ :-/ X-( X-( X-(خهلی ممنون :((
:D :D

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

کتاب های آقای مؤدب پور خیلی زیبا مشکلات رو بیان کرده ولی بعضی از ماها که نمیتونیم بعضی چیزارو درک کنیم یا نمیخوایم درک کنیم فقط همون داستان سطحی رو میبینیم و خیلی راحت ازش عبور میکنیم بدون این که اتفاقی در ما افتاده باشه !

و البتــه اینُ در نظر بگیر که یه مشکل بزرگ ، توی قالب های تکراری ، و چیپ (cheap) که قرار بگیره تاثیرگذاریِ یـه رمـانِ عمیق تر که همون مشکلُ گفته نداره . تاثیرش در حد همون اشکیه که در میاره . نه درگیر کردن ذهن خواننده ، نه تفکر ...

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از بـُزدوست :
و البتــه اینُ در نظر بگیر که یه مشکل بزرگ ، توی قالب های تکراری ، و چیپ (cheap) که قرار بگیره تاثیرگذاریِ یـه رمـانِ عمیق تر که همون مشکلُ گفته نداره . تاثیرش در حد همون اشکیه که در میاره . نه درگیر کردن ذهن خواننده ، نه تفکر ...
آره تاثیرش برای کسی که با خوندنش اشک میرزه همون دوتا اشکه و نهایت این که بره کتاب بعدیش رو هم بخونه ولی اثرش برای کسی به جای اشک ریختن فکر مکینه خیلی بیشتره !

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

کسی جواب ِ من ُ نداد ها ! :| پرسیدم اینایی که میگید مشکلات جامعه‌رو خوب بیان می کنه ؛ فیلم های ِ هندی هم مشکلات ِ جامعه ( اعم از فقر ، بی پولی و ... ) رو بیان می کـنه ؛ ارزش هاشون هم همه می دونیم در چه سطحه . پس ارزش ادبی چی می شه ؟
بعدا نوشت : ای بابا خب من چرا هی اینو می پرسم شما هی منفی میدین ؟ :(( خب بیاین جواب بدین اگه مخالفین :-"

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

با ساینا موافقم . نمیدونم چرا جواب نمیده کسی از طرفداراش :-" آقای آلفا ؟؟؟

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
تلگرام

به نقل از سـاینا :
کسی جواب ِ من ُ نداد ها ! :| پرسیدم اینایی که میگید مشکلات جامعه‌رو خوب بیان می کنه ؛ فیلم های ِ هندی هم مشکلات ِ جامعه ( اعم از فقر ، بی پولی و ... ) رو بیان می کـنه ؛ ارزش هاشون هم همه می دونیم در چه سطحه . پس ارزش ادبی چی می شه ؟
بعدا نوشت : ای بابا خب من چرا هی اینو می پرسم شما هی منفی میدین ؟ :(( خب بیاین جواب بدین اگه مخالفین :-"
بنده یکبار جواب دادم ولی نمیدونم پیغامم ارسال نشده یا بعدش پاک شده !
نمیدونم شما چطور میگین که فیلم های هندی مشکلات جامعه رو میگن ،من تنها یک فیلم دیدم که خیلی قشنگ مشکلات رو بیان کرده اونم فیلم باغبان بود که فکر میکنن دیده باشین و بدونین چقدر ارزش هنری بالایی داره توی فیلم های همشون یک برادر عاشق یک دختر میشه بعد اون یکی عاشقش میشه و . . . ،درسته توی داستان های آقای مؤدب پور همیشه دوتا پسر با یک سری ویژگی های همیشگیه ولی به نظر من توی داستان های ایشون هیچ وقت حرفا و کارای اون دوتا پسر مد نظر نیست و اون دختر هایی که با ویژگی های متفاوت توی داستان ها ی مختلف هستن مد نظرن و بیشتر به اون ها توجه شده !
ارزش ادبی فقط این نیست که بشینه وسط داستان غروب خورشید توصیف کنه !

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

ببینین!

اثر هنری اثریه که داستانش مثل هزار تا کتاب دیگه نباشه!

اگر هزارتا اثر هم داشته باشه و ما بخونیمشون نه تنها خسته نشی بلکه فقط با طرز فکر نویسنده آشنا شی...
فقط توصیف کردن نیس،خلاقیت داشتن،خسته نکردن خواننده،کلیشه ای نبودن...اینا همه مهمن...
ببینین اقای مودب پور اگه میخاس مشکلات جامعه رو بگن میتونستن برن تو روزنامه مقاله بنویسن!نه این که برن یه داستان بنویسن خیلی بی هدف و تنها جاذبه ی داستان رو همون مشکلات اخلاقیه توش بذارن!
شما ک میگین مشکلات جامعه رو بیان کرده خب میتونس بره مقاله بنویسه این اقایی که هنر نویسندگی رو نداره!

• لایک
امتیازات: N.M

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

من از کتاب های مودب پور: گندم،شیرین،پریچهر، یاسمین رو خوندم(خریت محض :D)
کتاباش تکراریا!اصولا یه نویسنده سعی میکنه کتاب هایی متفاوت داشته باشه که بعد از چند بار خوندن خواننده از خوندن بقیه ی کتاب ها منصرف نشه!
ولی ایشون انگار علاقه ای به این که موضوع به قول دوستان مشکلات جامعه رو با شکلی نو بیان کنن! یه نویسنده این کار و میکنه! پس ایشون با نویسنده ها فرق می کنن! نمیشه اسم نویسنده کتاب رو روشون گذاشت!
به نقل از A l p h a :
به نظر من داستان های مؤدب پور شاید از لحظا ادبی خیلی سنگین نباشه ولی از لحاظ مفهمون خیلی سنگینه و به خاطر همون خیلی از کسایی که درکشون اونقدر بالا نرفته که مفهوم رو درک کنن و فقط اون ظاهرش رو میبینن و فقط از کل داستان دوتا پسر و چندتا دختر رو ازش میفهمم نمیتونن کتاب های آقای مؤدب پور رو درک کنن !
شاید توی کتاب های مؤدب صحنه ی یک غروب زیبا به تصویر کشیده نشه ولی تصویر زشت جامعه خیلی خیلی قشنگ به تصویر کشیده شده ولی باید یک مقدار دقیق بهش نگاه کنی !
بیشتره کسایی که تو رشته ی ادبیات تحصیل کردن وادیبن واونایی که این درس رو تدریس میکنن میگن کتاب های منتشر شده از آقای مرتضی مودب پور ارزش ادبی نداره! این به مشکلات جامعه پرداختنش هم فقط به خاطر اینه که یه چیزی برای نوشتن داشته باشه! یکی که میگفت نشسته هی چیزای معمولی مینویسه میده بیرون!اگه این طوریه خیلیا نویسنده ان!
اینطوری یعنی کسایی که در این رشته تحصیل کردن همه سطحی فکر میکنن!!!!! این نشد حرف!
بعدش هم اگه قراره به مشکلات جامعه در کتاب پرداخته بشه خیلی های دیگه بهتر این موضوع رو بیان کردن!
برید کتاب "راز سکوت" ملیحه رسولی رو بخونید! هم عاشقانه است هم مشکلات جامعه رو خوب بیان کرده هم موضوعش تازه و تکراری نیست!

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

اهم... ;;)

کلا رمان عاشقانه ی ایرانی... :rolleyes:
راضیَم از این که دو تا از کتاباشو خوندم :rolleyes:
چون اگه نمی خوندم فک می کردم چه شاهکاریه که این همه طرفدار داره و همه ازش تعریف می کنن :rolleyes:
یلدا و گندم...
ینی عین هم و تکرای و مضخرف جفتشونم :|
همیشه یه پیرزنی هس که گوشاش نمشنوه :|
یه شخصیت خوشمزه هس, که یه دوست یا پسر خاله پسر دایی جدی داره :|
کلا تکراریه دیگه, فک کنم بقیه کتاباشم به همین روال باشن...

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

کتاباش قشنگه...
ولی غالب کتاباش یه جوره
بعنی شخصیییتاش ...
مثلن دو تا دوستن یکی شون شوخه یکی شون جدیه... :D

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از A l p h a :
آره تاثیرش برای کسی که با خوندنش اشک میرزه همون دوتا اشکه و نهایت این که بره کتاب بعدیش رو هم بخونه ولی اثرش برای کسی به جای اشک ریختن فکر مکینه خیلی بیشتره !
مطمئنا اونی که اشک می ریزه کار درست رو انجام داده، چون این کتاب به همین هدف نوشته شده، برانگیختن احساسات خواننده که از ادبیات اطلاع چندانی نداره X-(
فکر کردن در کتاب های همچین نویسنده ای یعنی کوبیدن آب در هاونگ :-w

به نقل از A l p h a :
بنده یکبار جواب دادم ولی نمیدونم پیغامم ارسال نشده یا بعدش پاک شده !
نمیدونم شما چطور میگین که فیلم های هندی مشکلات جامعه رو میگن ،من تنها یک فیلم دیدم که خیلی قشنگ مشکلات رو بیان کرده اونم فیلم باغبان بود که فکر میکنن دیده باشین و بدونین چقدر ارزش هنری بالایی داره توی فیلم های همشون یک برادر عاشق یک دختر میشه بعد اون یکی عاشقش میشه و . . . ،درسته توی داستان های آقای مؤدب پور همیشه دوتا پسر با یک سری ویژگی های همیشگیه ولی به نظر من توی داستان های ایشون هیچ وقت حرفا و کارای اون دوتا پسر مد نظر نیست و اون دختر هایی که با ویژگی های متفاوت توی داستان ها ی مختلف هستن مد نظرن و بیشتر به اون ها توجه شده !
ارزش ادبی فقط این نیست که بشینه وسط داستان غروب خورشید توصیف کنه !
ارزش ادبی؟؟!!!!! این کلمه رو اصلا نمی شه در حوضه ی اینجور کتاب ها به کار برد. یک لحظه فکر کردم، دارم کتاب علمی تخیلی می خونم. :D آخه کجای این کتاب ها تنها ارزش داره، ارزش ادبی پیشکش :rolleyes:

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

من یه تیکه از یه کتابشو خوندم ...یکی از رماناشم یکی برام تعریف کرد...کلا ازش بدم اومد... :-&

اینهمه رمان قشنگ...اینهمه موضوعای جالب...من نمیدونم این رمان نویسا یکم خلاقیت ندارن!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

کتابای مودب پور اگه ارزش اجتماعیم داشته باشه ، ارزش ادبی نداره . همین مساله ی اجتماعیُ میشه بهتر گفت نه تو قالب این داستانای کلیشه ایِ بی همه چیز ! :D
از نظرِ اجتماعیم به نظر من ارزشی نداره ! مگه کلِ مشکل جامعه ی ما اینه که یه پسره با یه دختره دوسته بعد فلان و بهمان ؟
بعدم حداقل میخواد درباره ی این مشکلا بنویسه ، حداقل قالبشُ انقد ثابت نذاره . یکم داستاناشُ متفاوت بنویسه . :|
در کل ، شکوفه خاک تو سرت با این کتابا که میخونی :-"

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

الان به حال جامعه ايران چه فرقى ميكنه كه من كتاباى مودب پورُ بخونم يا كتاباى كافكا رو؟ مگه كتاب بايد حتماً ارزش ادبى داشته باشه؟ وقتى يه نفر كتاباى مودب پورُ دوست داره بايد مجبورش كرد بره كتاب فلسفى بخونه؟ حتماً بعد فرهنگ مردم درست ميشه!

ُSaman2

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خودمون!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

کسی نمیتونه رو کتابای مودب پور عیب بزاره هرچند فقط چنتا از کتاباشو خوندم ولی باهمون چنتا هم میشه به ذوق و قلم زیباش پی برد

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

کدوم ارزش ادبی؟ من معتقدم فقط و فقط کسایی کتابای مودب پور رو قبول دارن که کتاب دیگه‌ای نخونده باشن، یعنی دیدن تفاوت‌های یک نویسنده‌ی خوب و مودب پور، اصلا هوشی نمی‌خواد، کافیه چند تا کتاب خوب خونده باشید.

ُSaman2

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خودمون!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

به نقل از SaϔnA.M :
کدوم ارزش ادبی؟ من معتقدم فقط و فقط کسایی کتابای مودب پور رو قبول دارن که کتاب دیگه‌ای نخونده باشن، یعنی دیدن تفاوت‌های یک نویسنده‌ی خوب و مودب پور، اصلا هوشی نمی‌خواد، کافیه چند تا کتاب خوب خونده باشید.
میشه شما یه نویسنده خوب معرفی کنی؟

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

نویسنده‌ی خوب ایرانی : گلشیری، هدایت، ابراهیمی، ساعدی و ...
نویسنده‌ی خوب خارجی هم که خیلی زیاد هست، بستگی داره چه سبکی و ادبیات چه کشوری رو بیشتر بپسندید.
در کل نویسنده‌ی غیر عامه پسند، اصلا کم نداریم. ضمن اینکه لازم نیست ما برای شروع مثلا از سارتر و کافکا شروع کنیم، از نویسنده‌های خوب ِ روون نویس ( یعنی نوشته هایی که آسون خونده می‌شه و فهمیده می‌شه :-" ) می‌تونیم شروع کنیم و بریم بالا همینطور.

بالا