• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

م.مودب پور

نظر شما درباره کتابهای م.مودب پور چیست؟

• رای‌دهندگان
    219
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : م.مودب پور

واقعا از این بشر بدم میاد به خاطر کتاباش ! ولی خب هر کی سلیقه ای داره ...
ولی واقعا نمیتونم کسایی رُ که میخونن کتاباشُ درک کنم !! آخرش چی میشه ؟! یا اون دو تاعاشق کتاب بهم میرسن که باعث میشه ملت حسرت بخورن ، یا نمیرسن ملت غصه میخورن واسه اون دو تا !!
واقعا چی میده به آدم ؟!
من فقط به خاطر اینکه با افکار مردمُ اینا آشنا شم یه تیکه هاییشُ خوندم !

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از ریــحــانــه :
واقعا از این بشر بدم میاد به خاطر کتاباش ! ولی خب هر کی سلیقه ای داره ...
ولی واقعا نمیتونم کسایی رُ که میخونن کتاباشُ درک کنم !! آخرش چی میشه ؟! یا اون دو تاعاشق کتاب بهم میرسن که باعث میشه ملت حسرت بخورن ، یا نمیرسن ملت غصه میخورن واسه اون دو تا !!
واقعا چی میده به آدم ؟!
من فقط به خاطر اینکه با افکار مردمُ اینا آشنا شم یه تیکه هاییشُ خوندم !

حامی رمان هاش یه سبکه
ر .اعتمادی خیلی خیلی بهتره

*کیمیا*

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان همدان
شهر
همدان
مدال المپیاد
المپیاد های کارگاهی تو راهنمایی! رتبه هم آوردم!
دانشگاه
ایشالا پزشکی شهید بهش
رشته دانشگاه
پزشکی

من یاسمینو پریچهرو خوندم
خوبه داستاناش در کل ولی موضوعای تکراری داره و معمولا داستانش قابل پیش بینیه
ولی از نظر احساسی خیلی ادمو درگیر میکنه
من یاسمینو که خوندم تا 2 روز با هیشکی حرف نزدم حتی مامان بابام!!!!!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من گـندم و یاسمین و رکسـانا رو خونـدم ( نگیــد بیکاره ـا می خواسـتم ببینم همه کتاباش انقد چــرته یا نه :D ) ؛
ببینید نمی شـه گف نویسـنده نیست ! چون من و شمـا نمی تونیم 600 صفحه شـــر و ور بنویسیم و به چــاپ ِ چندم برسـه (:|
یعـنی شر و ور گوییـم یه اسـتعدادی می خواد ! :D
کتاباش فقط و فقط به درد ِ این می خورن کــه بزاری ؛ زیرش سبزی پاک کـنی :D :-"
بعـدا نوشـت :
یه قسـمتایی راجع به فقر و ایـنا می گــفت ؛ اونجاهاش خوب بود ! رکـسانا ـم کلا" سیاسی بود ! اونم خوب بود ! ولی جـــدا نیازی نبود این همه کــتاب بنویسه ـا ! (:| چون همشون مثه همــن و موضوعای دیگه‌ش ( فقیره عاشق پولداره می شـه ؛ پولداره عاشق فقیره ) 100% کلیشه ای ! و آدم اول از اون کلیشه ای بودنش بیزار می شه ! واسه همین مثه مــن یادش می ره یه نکات مثبتیم داشــته !

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان میشه یکی به من بگه که این کتابای م.مودب پور چی داره دقیقا که این همه دختر پسرا کشته مردشن؟! هر جا بحث کتاب میشه سریع میگن تو پریچهر و خونــــــــدی؟ واقعا نمیدونم چرا. من یکم از کتاب یلداش رو خوندم، اصلا یه وضعی بود! :| یعنی همیشه یه آدم نمکدون تو کتاباش پیدا میشه که مثل اینکه همه کشته مردشن! واقعا چرا انقد همه علاقه دارن؟؟

• لایک
امتیازات: N.M

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

چون کتاباش حقیقت رو میگه....
من رکسانا رو خوندم...
خیلی عالیه..
البته یاسمین ویلدا رو هم خوندم..
ولی رکسانا هنوزم اشکمو در میاره......

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از kaboos :
برعکس به نظر من مشکلات جامعه رو خیلی خوب بیان می کنه.
ببیـن ، ما یه بحث داریم که چقد این متن مشکلای جامعه رو میـگه ، یه بحث که ارزش ادبیش چقده .
شاید رماناش از نظر اجتماعی قابل بحث باشن( (:| ) امـا واقعاً ارزش ادبیشون در حد پایین صفره .

+من تا حالا کسیُ ندیدم که کتابای شاهکار ادبی جهانیُ خونده باشه و بعد به یلدا و پریچهر و رکسانا یاسمین شیرین دریا و ... راضی بشه . ای کسانی که میگید خوبه و اینا ، تا حالا چن تا کتاب از سلینجر و کالوینو و هرمان هسه و آلبر کامو و اینا ؛ یا حتی از ایرانیا : از نادر ابراهیمی و بزرگ علوی و سیمین دانشور و جلال و..خوندین ؟

+ببخشید اصابم دستِ خودم نیست وختی بحث اینجور کتابا میشه ! :-" :D :D خیلی ملایم گفتم !

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از NargeS.M :
ببیـن ، ما یه بحث داریم که چقد این متن مشکلای جامعه رو میـگه ، یه بحث که ارزش ادبیش چقده .
شاید رماناش از نظر اجتماعی قابل بحث باشن( (:| ) امـا واقعاً ارزش ادبیشون در حد پایین صفره .

+من تا حالا کسیُ ندیدم که کتابای شاهکار ادبی جهانیُ خونده باشه و بعد به یلدا و پریچهر و رکسانا یاسمین شیرین دریا و ... راضی بشه . ای کسانی که میگید خوبه و اینا ، تا حالا چن تا کتاب از سلینجر و کالوینو و هرمان هسه و آلبر کامو و اینا ؛ یا حتی از ایرانیا : از نادر ابراهیمی و بزرگ علوی و سیمین دانشور و جلال و..خوندین ؟

+ببخشید اصابم دستِ خودم نیست وختی بحث اینجور کتابا میشه ! :-" :D :D خیلی ملایم گفتم !
دقیقا !
نه فقط بحث ادبیش ... چند درصد از اون 600 صفحه مشکلات ِ اجتماعیه ... چند درصد چرت و پرت ِ محــــض ...
آیا با ادبیات بهتری نمی شـد مشکلات جامعه رو گفـت ؟ یا مثلا تو حجم کمتر و بهـتر ...
بعـدم ! از مشکلات جامعه حرف زدن که هنر نیست ! مهم اینه که تو چه قالبی اونارو بیان کـنیم !
وگرنــه این فیلم هندیا که یه پــسر پولدار عاشق یه دخـتر فقیر می شـه هم داره مشکلات جامعه و فقر ُ نشــون می ده ! ولی کو ارزش سینماییش ؟ #S-:
او عرصه کتابم همیـنه ...

• لایک

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

شنیدم رکسانا خیلی خوبه من الان دارم پریچهرو دانلود می کنم شنیدم اونم قشنگه یلدارم خوندم عالیه کلا یه جورایی سبک رماناش با بقیه رمانای ایرونی فرق می کنه

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

میدونین، من فکر میکنم که قصد داره با استفاده از احساسات جوونا و نوجوونا خودش و کتاباشو محبوب کنه.

• لایک

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

دقیـقاً ! بیشتر رمانای عامه پسند مایه شون همینه .
به نقل از 'SaYnA' :
آیا با ادبیات بهتری نمی شـد مشکلات جامعه رو گفـت ؟ یا مثلا تو حجم کمتر و بهـتر ...
هوف ! ساینــا خیلی لایک داشت ... مگه ما کتابی که مشکلات جامعه رو گفته باشـه کم داریم ؟ مهم روش پرداختن به این مساله هاس

+پارازیت : این تاپیکم واس این بحث خوبه :D

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به شدت نظرم منفیه...
رمان های مزخرف عشقی که توش هیچی نیست...
مشکلات اجتماع رو گفته ؟! :)) به نظرم این حرف خیلی مسخرس!
شما به این حرف من جواب بدید: کسایی که رمانای ایشون رو میخونن به خاطر این که مسائل اجتماعی توش مطرح شده(که من با این هم مخالفم که مسائل جامعه ی مارو میگه) میخوننش یا به خاطر این که مردم عامه ی جامعه ی ما علاقه ی خاصی به خواندن چیزهای هرز از نظر ادبی و اینچنین رمان های عشقی دارن ؟!
این کتاب ها فقط و فقط مخرب ذهن ماست... اتفاقا توی واقعیت این چیزا خیلی خیلی کم هست ! اینگونه عاشق شدن ها و ...
به نظرم سلیقه ی مردم ایران رو در زمینه ی کتاب به شدت کشوندن پایین ! نثرش هم که آسونه... نیازی به فکر کردن هم که نداره ... پس توسط مردم انتخاب میشه...
کتاب قدم اول برای فرهنگ سازی صحیح بین توی 1 جامعه هستش... دنیای غرب اینجوری به اینجا رسیدن مردمش... اگه مردم شروع کنن کتاب های خوب بخونن؛ کتاب های اجتماعی خوب،کتاب های تاریخی(چون مردم ما فراموشی ِ تاریخی دارن متاسفانه) و کتاب های سیاسی(چون ما ها سیاست رو از توی قنداق یاد میگیریم و همه فکر میکنیم تهشیم... سیاست کوچه بازاری... درصورتی که باید از طریق کتاب خوندن اطلاعات سیاسی صحیحمون افزایش پیدا کنه) و بالاخره رمان های خوب و از نظر ارزش ادبی بالا ، اونوقت جامعمون میتونیم بگیم شاید 200سال دیگه به چیزی که الان غرب بهش رسیده برسیم...
کتاب خیلی خیلی تاثیر میزاره روی فرهنگ مردم 1 جامعه و حتی تصمیم گیری هاشون... دیگه اینقدر خطا نمیکنن در اونصورت...
وگرنه با خوندن کتاب هایی مثل م.مودب پور و سایر کتاب های پوچ به هیچ چیز نمیرسیم... !حتی 1000سال دیگه...
ببخشید کمی تند رفتم ! چون واقعا ناراحت میشم میبینم بعضی از دوستام کلی پول بالای این گونه هرزنوشته ها میدن !!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از NargeS.M :
دقیـقاً ! بیشتر رمانای عامه پسند مایه شون همینه .
هوف ! ساینــا خیلی لایک داشت ... مگه ما کتابی که مشکلات جامعه رو گفته باشـه کم داریم ؟ مهم روش پرداختن به این مساله هاس

+پارازیت : این تاپیکم واس این بحث خوبه :D
آخـه ؛ جــدا" یـکی بیاد برای مـن توضیح بـده فرق کتابای میم مودب پور را فیلمای هندی چیـه ؟ #S-:

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

اصلی ترین مشکلش اینه که هیچ تنوعی در کار نیست. من چندتا از کتاباشو خوندم. همممممشون یه موضوع داره! 2تا دوست یا داداش یا فامیلن که یکیشون بامزه و اون یکی جدیه بعد پولدار هم هستن و عاشقِ 2تا دختر فقیر میشن و آخرم یکیشون حتما میمیره...
کتابای م.مؤدب پور یکیش خونده شه کافیه چون بقیش فقط با تغییر اسم همراهه! :)

elsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
?
رشته دانشگاه
?

کتاباش همه تکراریه من شیرین ویلدارو خوندم به نظرم تلف کردنه وقته ^-^

FarnazZ

FarnazZ
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكي

کتاب هاش همش تو یه سبکه

۱-۲ تاشو که بخونی بقیشو میتونی حدس بزنی [-(

من خودم ر.اعتمادی رو خیلی بیشتر میپسندم

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

من تقریبن به عنوان یک اسکول خیلی ازکتاباشو خوندم!!!!! :D
اما فقط رکسانا خیلی خوب بود!!!
ینی در واقع تکراری نبود....دیه هم مثه این که یافت نمیشه...
ولی رکسانا خیلییییییییی خوب هست x:.....فرق داره با این یکی کتابای آب تو خیارش! :D
میگفتن یاسمین خیلی گریه میاره...!!آقا من دو دفه خوندم!!!نفهمیدم کجاش باید گریه میکردم!!!!اصن خعلییییییییی چرت!!!!!باور کن! :D

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

من پریچهرشو خوندم چندان تو دل برو نبود یعنی واسه اونایی خوبه که تازه وارد عرصه رمان شدن و با خوندن هر رمانی جو میگیرتشون :D

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

به نظر من داستان های مؤدب پور شاید از لحظا ادبی خیلی سنگین نباشه ولی از لحاظ مفهمون خیلی سنگینه و به خاطر همون خیلی از کسایی که درکشون اونقدر بالا نرفته که مفهوم رو درک کنن و فقط اون ظاهرش رو میبینن و فقط از کل داستان دوتا پسر و چندتا دختر رو ازش میفهمم نمیتونن کتاب های آقای مؤدب پور رو درک کنن !
شاید توی کتاب های مؤدب صحنه ی یک غروب زیبا به تصویر کشیده نشه ولی تصویر زشت جامعه خیلی خیلی قشنگ به تصویر کشیده شده ولی باید یک مقدار دقیق بهش نگاه کنی !

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از A l p h a :
به نظر من داستان های مؤدب پور شاید از لحظا ادبی خیلی سنگین نباشه ولی از لحاظ مفهمون خیلی سنگینه و به خاطر همون خیلی از کسایی که درکشون اونقدر بالا نرفته که مفهوم رو درک کنن و فقط اون ظاهرش رو میبینن و فقط از کل داستان دوتا پسر و چندتا دختر رو ازش میفهمم نمیتونن کتاب های آقای مؤدب پور رو درک کنن !
شاید توی کتاب های مؤدب صحنه ی یک غروب زیبا به تصویر کشیده نشه ولی تصویر زشت جامعه خیلی خیلی قشنگ به تصویر کشیده شده ولی باید یک مقدار دقیق بهش نگاه کنی !
ببینین کتاب خوب باید ارزش ادبی داشته باشه...

مثلا همین کتابِ عقایدِ یک دلقک! اونم داره زشتی های جامعه ی خودشو به تصویر میکشه...ولی با قلمی زیبا و ارزش ادبیِ بالا!

اون آقایی که هنوز نتونسته خلاقیتِ نویسندگی و مقدار دانشِ لازمشو کسب کنه نباید بیاد کتاب بنویسه...هر چه قدر هم که شما بگین محتواش کامله...

بالا