• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دبیرستان (متوسطه)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : انتحاب رشته در دبیرستان

من بین دوتا رشته ی ریاضی و تجربی گیر کردم. یعنی هم فیزیکم خوبه و عاشقشم هم زیستم.
تنها مشکلی که با فیزیک دارم اینه که با تحقیقاتی که کردم توی ایران بازار کار خوبی نداره،خارج رفتن رو هم الان باید از فکرش بیام بیرون و تصمیمم رو بگیرم بعد حالا به اونشم می رسم.
زیست هم که می خوام برم سلول های بنیادی بخونم.
به نظرتون کی می تونه کمکم کنه؟

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

فیزیک ریاضی و تجربی فرق خیلی زیادی ندارن.اگه زیست دوست داری برو تجربی چون اونجا هم به وفور فیزیک میخونی. :د

DAVICHI

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
Ahvaz

من واقعا به ریاضی فیزیک علاقه مندم و درسام توی این زمینه هم خوبن ولی اصلا تحمل زیست خوندن ندارم و حالا رسیدم به انتخاب رشته
امسال مدرسمون کلا ریاضی فیزیک توش تشکیل نمیشه ! همه از دم ( بجز سه نفر ) رفتن تجربی و منم اگه بخوام برم ریاضی باید مدرسمو عوض کنم و برم ف۲
حتی به اینم باشه گفتم اما دیدم اینجوریام نیست..این مدرسه هم چون تعدادشون کمه میخواد ( بجز دو ساعت کلاس تقویتی اضافه برای ریاضیا) کلاس ریاضی فیزیکو با تجربیا توی یه کلاس تشکیل بده ( بجز زیست که ما بجاش امار بخونیم ) تا سال بعد که بتونن برای این تعداد کم مجوز بگیرن و یه کلاس مستقل برامون تشکیل بدن و از تجریبا جدا شیم..
بخاطر دید بدی که خانوادم به اینده ی ریاضی دارن راضی کردنشون خیلی سخت بود تا به این رشته برم ٬ اما با شرایط این مدرسه...خیلی ضرر نمیبینم ؟!
واقعا اوضاع بدیه ااگه میشه کمکم کنین..

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه به زیست علاقه نداری برو ریاضی و خب سختیش هم تحمل کن ؛ اتفاقا مدرسه ما دو سال پیش همین جوری بود کلاس ریاضی-تجربی داشتیم و مشکلی هم نداشتن هم ریاضی رو سطح بالا درس میدادن به اون کلاس فقط.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از DAVICHI :
من واقعا به ریاضی فیزیک علاقه مندم و درسام توی این زمینه هم خوبن ولی اصلا تحمل زیست خوندن ندارم و حالا رسیدم به انتخاب رشته
امسال مدرسمون کلا ریاضی فیزیک توش تشکیل نمیشه ! همه از دم ( بجز سه نفر ) رفتن تجربی و منم اگه بخوام برم ریاضی باید مدرسمو عوض کنم و برم ف۲
حتی به اینم باشه گفتم اما دیدم اینجوریام نیست..این مدرسه هم چون تعدادشون کمه میخواد ( بجز دو ساعت کلاس تقویتی اضافه برای ریاضیا) کلاس ریاضی فیزیکو با تجربیا توی یه کلاس تشکیل بده ( بجز زیست که ما بجاش امار بخونیم ) تا سال بعد که بتونن برای این تعداد کم مجوز بگیرن و یه کلاس مستقل برامون تشکیل بدن و از تجریبا جدا شیم..
بخاطر دید بدی که خانوادم به اینده ی ریاضی دارن راضی کردنشون خیلی سخت بود تا به این رشته برم ٬ اما با شرایط این مدرسه...خیلی ضرر نمیبینم ؟!
من فقط و فقط دارم نظر خودم رو می‌گم. شما هرجور خودت صلاح می دونی عمل کن. ولی به نظر من مدرسه‌ی خودتون بمون و سال دوم رو تجربی بخون و مطمئن باش که هیچ اتفاق بدی برات نمی‌افته. چون دوم ریاضی خیلی آسونه. چرا که تنها تفاوتش با تجربی اینه که آمار داره و زیست نداره! و خب آمار خیلی آسونه. تجربیها سال سوم دارنش.
به نظر من سال دوم رو فعلا مدرسه‌ی خودتون بمون تا سال بعد ببین چی پیش می‌آد. اگه چند نفر بشین که تجربی بخواین شاید براتون کلاس تشکیل بدن.
باز هم می‌گم. من فقط نظر خودم رو گفتم!

DAVICHI

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
Ahvaz

ممنون اینم میشه ;;)

اگه کسی نظر دیگه ای داشت لطفا بهم بگه

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

خانواده ام دوست دارن من تجربی بخونم اما من ریاضی فیزیک رو ترجیح میدم.کار در اینده برای من یک ملاک مهمه!ولی واقعا به ریاضی علاقه دارم.
به نظر شما
1.در اینده بازار کاری تجربی بهتره یا ریاضی فیزیک؟

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

به نقل از DAVICHI :

سال ِما هم چون بچه های ریاضی کم بودن براشون کلاس تشکیل نشد ...بودن خیلیا که میگفتن میریم ریاضی ولی اومدن تجربی .
ولی دو نفر از بچه هامون که واقعا ریاضی میخواستن و هدفشون براشون معین شده بود از قبل ،رفتن ریاضی .توی شهر ما فقط ی فرزانگان ه.ولی خو اونا ترجیح دادن برن سراغ علاقه شون. :)
اونا رفتن مدرسه عادی ...فک نمیکنم اگه بری فرزانگان 2 چیزی رُ از دست بدی !
پیشای ریاضی ماهم همین وضعو داشتنم .کلاسای سال دومشون مشترک بود .مشکلیم نداشتن چون سال دوم ریاضی چیز سختی نداره!
فیزیک و ریاضیتونم مشترکه .
فک کنم اگه همین الان مسیرتو انتخاب کنی بهتر باشه.در هر حال تصمیم با خودته. :)

به نقل از anis79 :
خانواده ام دوست دارن من تجربی بخونم اما من ریاضی فیزیک رو ترجیح میدم.کار در اینده برای من یک ملاک مهمه!ولی واقعا به ریاضی علاقه دارم.
به نظر شما
1.در اینده بازار کاری تجربی بهتره یا ریاضی فیزیک؟

خب این خیلی خوبه که از الان به بازار کار فکر میکنی چون اکثرا دانش آموزایی که تو موقعیت انتخاب رشته ان میگن حالا کو تا شاغل شدن!که این درست نیس اصلا.
این چیز طبیعیه که خانواده ها همیشه ی سری آرزوها داشته باشن واسه بچه هاشون،در حقیقت همه ی این آرزوها در ی چیز خلاصه میشن:موفقیت شما . ;;)
اگه فک میکنی تو ریاضی بهتری و بهش علاقه مندی برو ریاضی و تو اون زمینه ای که دوست داری بهترین باش .
از طرفی توی تجربی باید حتما علاقه ی زیادی داشته باشی و این علاقه باعث بشه زیاد تلاش کنی !میدونی که رشته های خوب تجربی با وجود این همه داوطلب نیاز به تلاش زیادی دارن که خوب اگه مباحث رشته ی تجربی رُدوس نداشته باشی سختت میشه .
در مورد بازار کار ،فک میکنم این ی چیز نسبیه!
به نسبت خوب بودن شما تو اون رشته ای که درس خوندین ،اگه خوب باشین مسلما کار خوبی هم میتونین پیدا کنین!
ی چیزایی هم هست البته در خصوص پزشکی و دندون و سایر رشته های تاپ تجربی که درآمد خوبی دارن که بالا هم گفتم که نیاز به علاقه به زیست و تلاش جدی داره .

+موفق باشی. (;

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام دوستان ممنون میشم کمکم کنید
من عاشق زیستم یعنی هر چقدرم بشینم زیست بخونم خسته نمیشم
اما شنیدم میگن اگه ریاضی بخونی بعد تغییر رشته بدی بهتره چون تجربیا ریاضی و فیزیکشوتن معمولا ضعیفه
اما خب من اصلا از فیزیک و ریاضی خوشم نمیاد یجو.رایی متنفررررررررررررررررررررررم
از یه طرفی هم شنیدم میگن ریاضی یپبری درصد اینکه شغل بهتری گیرت بیاد بیشتره؟؟؟

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از آرینـآ :
سلام دوستان ممنون میشم کمکم کنید
من عاشق زیستم یعنی هر چقدرم بشینم زیست بخونم خسته نمیشم
اما شنیدم میگن اگه ریاضی بخونی بعد تغییر رشته بدی بهتره چون تجربیا ریاضی و فیزیکشوتن معمولا ضعیفه
اما خب من اصلا از فیزیک و ریاضی خوشم نمیاد یجو.رایی متنفررررررررررررررررررررررم
از یه طرفی هم شنیدم میگن ریاضی یپبری درصد اینکه شغل بهتری گیرت بیاد بیشتره؟؟؟
زیست درس اسونی نیس که بری ریاضی و بعد تغییر رشته بدی و به همین راحتی زیستو بخونی و برسی به بچه های دیگه. اینم اصن یه چیز قطعی نیس که ریاضی فیزیک بچه های تجربی ضعیفه. کاملا بستکی به خودت داره اگه فیزیک و ریاضی رو هم از اول به همون اندازه ای که لازم دارن روشون وقت بذاری به تسلط میرسی. به خصوص فیزیک تجربی که سطحش تو کنکور نسبت به فیزیک ریاضی پایین تره. به نظر من بری تجربی بهتره!

Abbas27

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهدا
شهر
شهربابک

سلام
من ریاضی فیزکم تقریبا عالیه(خداروشکر) ولی از رشته های دانشگاهی ریاضی فیزیک خوشم نمیاد در واقع میخوام برم تجربی اگه خدا بخوا دکتر بشم یعنی از بقیه ی شغلای رشته ی تجربی هم خوشم نمیاد ولی عاشق پزشکیــم :-\ :-\
حالا نمیدونم وضعیت درس زیستم چه جوری میشه :-? :(
به نظر شما از کجا بفهمم به زیست علاقه دارم یا نه و یا تو تجربی موفق میشم یا نمیشم؟؟؟؟؟؟؟
حالا میگین چه کار کنم تجربی برم؟ نرم؟ برم؟ نرم؟ برم؟ نرم؟

Abbas27

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهدا
شهر
شهربابک
;کسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟ =(( =(( =(( =(( =((
خواهشا زود ج بدییییییییییین! :-w :-w :-w :-w :-w :-w

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

تو جواب سوال بالا هم گفتم ی سری کتاب ها هس ک اونا رو بخونی تا بفهمی علاقه داری یا نه....اگه فک میکنی عاشق پزشکی هستی حتمن برو تجربی فوق فوقش اگه حالا زیستت ضعیف باشه وقت زیادی داری تا قویش کنی... (;

Abbas27

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهدا
شهر
شهربابک

به نقل از 10^2 :
تو جواب سوال بالا هم گفتم ی سری کتاب ها هس ک اونا رو بخونی تا بفهمی علاقه داری یا نه....اگه فک میکنی عاشق پزشکی هستی حتمن برو تجربی فوق فوقش اگه حالا زیستت ضعیف باشه وقت زیادی داری تا قویش کنی... (;

یعنی میگی من برم این کتابای قُلُمبه سُلُمبه رو بخونم تابستونم رو خراب کنم تا بفهمم علاقه دارم یا نه؟ :O :O :O :O :O :O :O :O :O
اینجوری که دیگه زده میشم از هر چی زیسته
نمیشم؟؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-? :-?

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

نه نمیشی...نمیگم ک بشین عین بچه های المپی خوب بخوننشون...فقد یه نگاه بنداز...واقعن تابستون تو با این چیزی خراب میشه؟؟ :O

hosseinhbh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
mashhad
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان اگه علاقه انسان یه چیزی بینه شیمی زیست باشه یا میشه گفت بیوشیمی به نظرتون کدوم رشته بهتره ؟

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی۲/دبیرستان حلی۱۰/دبیرستان علامه طباطبایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از hosseinhbh :
دوستان اگه علاقه انسان یه چیزی بینه شیمی زیست باشه یا میشه گفت بیوشیمی به نظرتون کدوم رشته بهتره ؟

به نظرت تو شاخه ی ریاضی یا انسانی یا هنر یا زبان، میتونی چنین چیزی پیدا کنی؟
قطعا دبیرستان تجربیه!! و اینکه ما زیست مخض هم نداریم! باید مشخص کنیم چه قسمتی از زیست.

DAVICHI

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
Ahvaz

نظرتون راجع به اینکه دبیرستان رو ریاضی بخونیم و هر تابستون روی زیست اون سال کار کنیم چیه ؟ فکر میکنید جواب بده ؟

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از DAVICHI :
نظرتون راجع به اینکه دبیرستان رو ریاضی بخونیم و هر تابستون روی زیست اون سال کار کنیم چیه ؟ فکر میکنید جواب بده ؟
باتوجه به اینکه زیست مهمترین درس رشته تجربی هست و ضریب بالایی داره کار چندان درستی به نظر نمی یاد که خودتون بخواید تابستون بخونید.درنهایت تصمیم گیرنده شما هستی اگه فکر می کنی میتونی و پشتکار داری بسم الله!!!
با این کار انگار داری لقمه رو دور سرت می پیچونی!

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97

بر چه اساسی باید انتخاب رشته کرد؟

بالا