• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

استرس

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : استرس

باشه ، اما قبول داری یه جاهایی بیخیالی به ضرر آدمه ؟

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

در یک زمان تنها یک کار رو انجام بدین!
انجام چندین کار به طور هم زمان ممکنه به شما احساس سازندگی و مفید بودن دهد، اما این احساس اشتباهه. هیچگاه نمی میشه با انجام کارهای متعدد نتایج خوبی برای هر کدوم از اونها رقم زد. هنگامی که در حال انجام کاری هستین، بقیه ی کارها مثل کار با کامپیوتر، کار با موبایل و ... کنار بذارید و فقط روی کاری که در حال انجام هستید، تمرکز کنید تا استرس کاریتون کم بشه

تلاش نکنین تا همه چیز روکنترل کنین!
کنترل کردن و در دست داشتن همه ی امور امری محاله. گاهی اوقات قسمت و تقدیر سبب می شه تا همه ی کارها طبق میل و خواسته ی شما انجام نه. سعی کنید به کارهایتان از این زاویه نگاه کنید . بدین ترتیب استرس این را که عاقبت کارها چه خواهد شد، نخواهید داشت.

سیما

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان
دانشگاه
ایشالا که شهید بهشتی :)
رشته دانشگاه
داروسازی

دقیقا با نظر کانگورو موافقم! یکی از بهترین راهکار ها اینه که در لحظه فقط به همون کاری فکر کنید که دارین انجام میدین! یعنی بعد از یه برنامه ریزی روزانه، در تایمی که درس میخونین صرفا درس بخونین! اگه سریال میبینین فقط "سریال ببینید"! منظورم اینه که این که اگه در لحظه ای که دارین درس میخونین به خواب فک کنید و لحظه ای که میخواین بخوابین به درس فک کنید باعث میشه نه در اون لحظه خوب درس بخونید نه خوب بخوابید و همیشه به جای تمرکز رو ی کاری که دارین انجام میدین استرس کاری دارین که هنوز وقت انجام شدنش نرسیده! موفق ترین آدم هایی که تو زندگیم دیدم این ویژگی رو داشتن و همیشه با آرامش زندگی کردن! کسایی که هم تو درسشون عالین، هم فیلمی که میبینن رو با تمام جزییات به ذهنشون میسپرزن، هم خواب کافی و با آرامش دارن هم...

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

من هم جزوگروه 2 هستم فکرمیکنم - یه وقتایی استرس حتی جلوی فکرکردنم روهم میگیره.

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

من رسما اعلام میکنم که جز گروه 3 هستم چون تقریبا همه ی علائم استرس تو اون گروه رو دارم!

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از سیزیف :
من هم جزوگروه 2 هستم فکرمیکنم - یه وقتایی استرس حتی جلوی فکرکردنم روهم میگیره.
اگه جزء گروه 2باشی ینی ناشی از بی نظمیه!آدم بی نظمو بی برنامه ای هستی؟ ;;)

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

دقیقا" ، من بعضی وقتا استرسم خیلی زیاد میشه درحد«ناجور»ینی ،مسابقه داشتیم استارت زده بودم تا استاد بگه حاضر ورو قلبم ازقفسه سینه ـم زد بیرون ینی .
دست ِ عرق کرده حتی !

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از سیزیف :
دقیقا" ، من بعضی وقتا استرسم خیلی زیاد میشه درحد«ناجور»ینی ،مسابقه داشتیم استارت زده بودم تا استاد بگه حاضر ورو قلبم ازقفسه سینه ـم زد بیرون ینی .
دست ِ عرق کرده حتی !
اینطوری که میشی جزء گروه 3!!!بالاخره جزء کدوم گروهی؟ :-?

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

خوب گاهی اوقات گروه دو گاهی هم 3 .
ضربان قلبم خیلی بالا رفته بود قبل مسابقه ودرنتیجه به معنای تمام گندزدم .

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نظرمن گاهی استرس ...رو به خودمو ن تلقین میکنیم یهنی میگیم دل شوره داریییم

+اونایی که استرس دارن ضربان قلبشون خیلی شدیده ...پس من پیشنهاد میکنم حتما نفس عمیق بکشند

+اینکه اگر دجای ثابت وای نستن ..درحال جنب وجوش باشن :)

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از Shek8fe :
باشه ، اما قبول داری یه جاهایی بیخیالی به ضرر آدمه ؟

+اره صدرصد بیخیالی برادم ضرر داره

+بیخیالی بعضی وقتا ازخیلی چیزا مارو عقب میندازه

لنگه کفش

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
کرمان

مخم قفل میکنه واسه امتحان اگه استرس بگیرم
:|

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از کیانا¹ :
مخم قفل میکنه واسه امتحان اگه استرس بگیرم
:|
دو حالت ممکنه سر یک جلسه امتحان پیش بیاد.یا تو اون درسُ خونده باشی یا نخونده باشی.حالا اگه خونده باشی و این استرسُ داشته باشی که نکنه نتونم خوب جواب بدم یا سخت باشه و اینا باید تو درس خوندنت دقت کنی.باید شب قبل که داری درسُ میخونی مطمئن باشی آره من صد در صد مطالب این کتابُ یاد دارم و شک نکنی به درس خوندن و نحوه مطالعت.حالت دوم اینکه تو اون امتحانو نخونده باشی.خب در این حالت استرس اینو داری که شاید نمرَم خیلی کم بشه یا شاید این درسُ بیفتم.که این هم راه داره.اینکه قبول کنی وقتی زحمتی براش نکشیدی نباید انتظار نمره خوب یا پاس شدن داشته باشی.اینو بفهمی استرس نداری.با خودت هی تکرار کن که من در حد توانم نمره میگیرم.در حد همونی که یاد دارم.

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
استرس می تواند به دو شکل متفاوت تجربه شود:

دیسترس(Distress):

تجربه مداوم غرق شدن در مسئولیت هاست. دیسترس حرکت در تونل مشکلات است. بی آنکه انتهای تونل معلوم باشد. مانند مشکلات مالی، تعارض در روابط بین فردی، تعهدات بیش از حد، دست و پنجه نرم کردن با یک بیماری مزمن یا تجربه کردن یک ضربه روحی شدید.

یوسترس (Eustress):

نوعی استرس مثبت و مفید است. در حالت یوسترس ما تحت فشار هستیم، ولی این فشار به ما انرژی و انگیزه می دهد تا مسئولیت هایمان را انجام داده و به اهدافمان برسیم. تحصیل کردن، ازدواج با فردی که دوستش داریم، ترفیع شغلی و تغییر شغل از جمله یوسترس های فشارزا اما مفید هستند.

بنابراین استرس همیشه مضر نیست. در واقع استرس می تواند ما را به سوی دادن پاسخ موثر به یک موقعیت هدایت کند (مثل اضطراب قبل از امتحان) این بدان معناست که شما می توانید تصمیم بگیرید که استرس اثر مثبت یا منفی روی زندگی شما داشته باشد.
پژوهش های عملی و تجربه های شخصی نشان می دهد که ما نمی توانیم موقعیت های استرس آفرین را از زندگی حذف کنیم، اما می توانیم آنها را مدیریت کنیم.
استرس هنگامی زیان آور است که شما توانایی کنترل آن را نداشته باشید. هنگامی که استرس شدید، برای مدت طولانی ادامه پیدا کند اثرات روحی- روانی شدیدی مانند افسردگی، عصبانیت، فقدان خلاقیت، مشکلات گوارشی، میگرن های شدید بر انسان مستولی می گردد.

این تاپیک خیلی وقته خاک میخوره...حیفه.

آخرین ویرایش:
بالا