• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌های دانشگاه شریف

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : سمپادی های دانشگاه شریف

به نقل از اسیمو :
من اسفند شریف بودم...
یه کاغذایی تو سلف زده بودن...فکر کنم انجور بود:نوشته بود 4 بعد 3 یا چهار تا لیوان جلوش کشیده بود
ذهنمو بدرقم مشغول کرده بود یعنی چی؟

اونی که جلو آب‌خوری بود؟ :-"
اونو برا کم‌تر مصرف کردن لیوان یکبار مصرف ها نوشته بودن که چقدر ضرر داره و اینا چقدر ب محیط زیست آسیب میرسونه و ...

mlk

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیراز
شهر
شیراز

سلام بچه ها. میشه یه مقدار در مورد دانشگاه شریف بیشتر توضیح بدید؟ جوش...حال و هواش...اینکه ایا باید واقعا روزی 7-8 ساعت درس خوند؟ فزقش با دانشگاه تهران چیه؟ ایا واقعا کسایی که برق شریف می خونن خیلیییییی فوق العاده و باهوش اند؟

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از mlk :
سلام بچه ها. میشه یه مقدار در مورد دانشگاه شریف بیشتر توضیح بدید؟ جوش...حال و هواش...اینکه ایا باید واقعا روزی 7-8 ساعت درس خوند؟ فزقش با دانشگاه تهران چیه؟ ایا واقعا کسایی که برق شریف می خونن خیلیییییی فوق العاده و باهوش اند؟
سلام. "باید؟" هفت هشت ساعت مفید توی یه روز نداری که بخوای بخونی فکر کنم، (من که نداشتم! ) پس نه. (جز موارد استثنا)
نه نیستن، اما اگه احیاناً منظورت از فوق‌العاده بودن، مدال داشتن و رتبه‌ی خوبه، آره مدال‌دار زیاد هست بینشون، رتبه‌های خوب هم خیلی هست.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از mlk :

کنکوره مگه داداش :-"
تو طول ترم روزی ۲ساعت هم مث آدم بخونی الف میشی :-"
ولی اگه نخونی تا شب امتحان حتی ممکنه مجبور شی تا صُبِ امتحان بیدار باشی :D

erfan.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی5
شهر
تهران

فك نكنم انقد خرخوني بخواد!يه نفر هست اسمش دامون نشتاعلي هست دكتري برق شريف ميخونه الان بعد اين بشر ٢٤ساعت يا توي مدرسست يا داره نماز ميخونه معدلشم19.47شده بود ي بار.نمونه هاي مشابه ديكش هم علي اصغر شريفي و سروش شريفي كه جفتشون دكتري برقن اما همش توي مدرسه ما هستن درحال درسيدن نديدمشون تا به حال

+راستي دوستان عزيز شريف آخرين رتبه بندي دانشكاه لايدن هلند رو روي دانشكاه هاي ايران حتما يه نكاه بكنيد شايد عزا بكيريد برا دانشكاهتون. . .

*پست های متوالیتون ادغام شد.| لطفا پست متوالی ندید./ تشکر

erfan.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی5
شهر
تهران

!جدا اينطور فك ميكني؟!دانشكاه وظيفه اصليش توليد علم نه توسعه علم(منظور صرفا برورش دانشجو هست) و متاسفانه(اين رو كه ميكم تاب رنك هاي دانشكده برقتون قبول دارن)صنعتي شريف توي جند سال اخير اصن توجهي به اين مسئله نكرده و خب طبيعي هست كه الان دانشكاه ٥ام كشور بشه و همجنين اين معتبر ترين رنك دانشكاه هاي دنياست به هيج عنوان نميشه زير سوالش برد ابدا+شما جو قوي علمي دانشكاه هاي ديكه رو مكه ديدي؟
درضمن من از اون جهت كفتم عزا كه شريف زير دانشكاه تبريز قرار كرفته كه به نظرم فاجعست!‏‎ ‎

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

می‌شه منم یه چیزی بگم؟!
این رنکینگها خیلی عجیب و غریبن و به نظر من نمی‌شه زیاد بهشون استناد کرد در مورد دانشگاه‌های ایران. با چه منطقی دانشگاه تبریز بالاتر هست از شریف و تهران؟! بعد امیرکبیر دانشگاه خوبیه. ولی من نمی‌تونم بپذیرم که از شریف و تهران بهتره. کلا شخصا نمی‌تونم به این رنکینگ‌ها اعتنا کنم. شاید هم مشکل من باشه.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از مهســـــــــــــا :
می‌شه منم یه چیزی بگم؟!
این رنکینگها خیلی عجیب و غریبن و به نظر من نمی‌شه زیاد بهشون استناد کرد در مورد دانشگاه‌های ایران. با چه منطقی دانشگاه تبریز بالاتر هست از شریف و تهران؟! بعد امیرکبیر دانشگاه خوبیه. ولی من نمی‌تونم بپذیرم که از شریف و تهران بهتره. کلا شخصا نمی‌تونم به این رنکینگ‌ها اعتنا کنم. شاید هم مشکل من باشه.

رنکینگ ها معیار هاشون متفاوته حالا مثن یکی معیار اصلیشو مساحت و تعداد رشته گذاشته، اینجور دانشگاه کردستان از شریف هم بهتره :-‌" :د

erfan.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی5
شهر
تهران

راستش برا خود منم جا سوال داره واقعا!دانشكاه تبريز كه هيجي اون فاجعست واقعا.ولي بلي تكنيك كارش درسته جدا.اكه بخوام اوايل تاسيس اميركبير رو ياد آوري كنم ميبينيد كه جند صد تاي اول كنكور اونجا رو انتخاب ميكردن.شايد داريم به اون دوران برميكرديم.ولي اينكه شريف ٥ بشه جدا جوك هستش در نوع خودش.

+دوست عزيز اكه مساحت انقد مهمه كه مساحت اميركبير خيلي كمتر از شريف(برندهاش رو هم حساب كنيم اكه)و تهران هستش.تعداد رشته رو نميدونم اما.ولي با اين اطلاعات انتخاب رشته سال بعدم رو فاجعه تصور ميكنم.هركي يه جيز ميكه!

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از EAGLE<¤> :
راستش برا خود منم جا سوال داره واقعا!دانشكاه تبريز كه هيجي اون فاجعست واقعا.ولي بلي تكنيك كارش درسته جدا.اكه بخوام اوايل تاسيس اميركبير رو ياد آوري كنم ميبينيد كه جند صد تاي اول كنكور اونجا رو انتخاب ميكردن.شايد داريم به اون دوران برميكرديم.ولي اينكه شريف ٥ بشه جدا جوك هستش در نوع خودش.

چند سالته مگه تو؟ (:|
اصن شریف بد، شما خوب، شما امیرکبیر رو بزن تو انتخاب رشته بزار بقیه بمونن تو جهل.

erfan.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی5
شهر
تهران

؟!جه ربطي به سن داره الان؟!من يكي رو ميشناسم توي دانشكاه خودتون ٧سالكي بهش از بركلي دكترى افتخاري دادن.شايد سنم به اوايل تاسيس اميركبير نرسه ولي مطالعه داشتم خب
مكه من كفتم اميركبير خوبه يا ميخوام اميركبير رو انتخاب كنم؟!(:/
شماها جرا تا يكي حرف ميزنه جبه ميكيريد سريع!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از EAGLE<¤> :
؟!جه ربطي به سن داره الان؟!من يكي رو ميشناسم توي دانشكاه خودتون ٧سالكي بهش از بركلي دكترى افتخاري دادن.شايد سنم به اوايل تاسيس اميركبير نرسه ولي مطالعه داشتم خب
مكه من كفتم اميركبير خوبه يا ميخوام اميركبير رو انتخاب كنم؟!(:/
شماها جرا تا يكي حرف ميزنه جبه ميكيريد سريع!
آخه حرفتون زیاد منطقی نیست!
باشه خب! قوبل امیرکبیر بهترین دانشگاه ایران! برو شما انتخابش کن! دانشجوهای شریف نمی‌تونن کاری کنن واسه اینکه رنکینگ فلان اومده گفته شریف خیلی پایین‌تر از دانشگاهی مثل تبریزه!!!! براشون هم مهم نیست. حرف فرزانه هم همینه! می‌گه خب که چی؟! :D این نظر دانشجوها نیست. حتی نظر دانشجوهایی که مثلا یه مقطع تحصیلی رو تو امیرکبیر بودن و مقطع دیگری رو در شریف بودن هم این نیست!
یکی از معیارهای اصلی در رنکینگ دانشگاه‌ها، تعداد مقالات هست یا تعداد استادیار، دانشیار و استاد تمام و مربی! این رو که دانشجو حس نمی‌کنه که! شاید واقعا تعداد مقالات امیرکبیر خیلی زیاد باشه. ولی دانشجو و به خصوص دانشجوی کارشناسی بهش چه ربطی داره که تعداد مقالات استادها و سال بالایی‌های ارشد و دکتراش چقدر هست؟! دانشجوی کارشناسی چیزی که بهش این حس رو می‌ده که دانشگاهش خوبه یا نه و سطح علمیش بالاست یا نه، اینه که احساس کنه واقعا داره چیزهای سخت و به درد بخوری رو یاد می‌گیره و پروژه‌ها و تکالیفش در حدی هست که اون دانش لازم رو بهش منتقل کنه یا نه! و اینکه آيا داره برای بازار کار واقعی آماده می‌شه یا نه! تعداد مقالات چیزی نیست که برای دانشجوی کارشناسی مهم باشه!!
از نظر علمی به نظر من شریف از تهران و تهران از امیرکبیر بالاتر هست. ولی از نظر عملی حداقل حسی که من پیدا کردم تو این چند سال این بوده که امیرکبیر از شریف و همینطور از تهران خیلی بالاتره. (تهران از یه لحاظ‌هایی از نظر عملی بهتر از شریفه .از یه لحاظ‌هایی هم هیچ فرقی با شریف نداره! بستگی به رشته داره.)

باز هم شما می‌تونید برای انتخاب رشته‌تون معیار رو رنکینگ دانشگاه قرار بدید. می‌تونید هم سعی کنید کمی دید واقعی‌تر و خارج از آمار و عدد و رقم از دانشگاه‌ها و نوع آموزششون به دست بیارید.
علی ای حال، موفق باشید! از بچه‌های شریف هم معذرت می‌خوام که تو تاپیکشون اومدم جواب دادم!

erfan.sh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی5
شهر
تهران

خود زني ميكنما!بابا من نميخوام برم اميركبير جرا هي تكرار ميكنيد اين شد دو بار!
اينجا جاش نيست اما برا آخرين حرفي كه ميزنم بكم كه واسه تك تك حرفاتون مثال نقض دارم.من بفكر اينم كه اكه جند سال ديكه جاي دانشكاه ها باهم عوض بشه سر موقعيت شغلي آدم كه به مدركش هست جه بلايي مياد.همين.مثلا حدود ٣٠سال قبل دندون بزشكي بهشتي آدما با ٤٠٠٠قبول ميشدن الان زير ١٠٠اينا ميخواد فكنم حالا اونايي كه ٣٠قبل مدرك كرفتن مدركشون با ارزش شده حالا فرض كنيد برعكس اين اتفاق بيوفته من صرفا دغدغم اينه كه مدركم بعدا بي ارزش نشه همين ن دعوا سر اينكه اميركبير خوبه يا تهران . . .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از EAGLE<¤> :
خود زني ميكنما!بابا من نميخوام برم اميركبير جرا هي تكرار ميكنيد اين شد دو بار!
اينجا جاش نيست اما برا آخرين حرفي كه ميزنم بكم كه واسه تك تك حرفاتون مثال نقض دارم.من بفكر اينم كه اكه جند سال ديكه جاي دانشكاه ها باهم عوض بشه سر موقعيت شغلي آدم كه به مدركش هست جه بلايي مياد.همين.مثلا حدود ٣٠سال قبل دندون بزشكي بهشتي آدما با ٤٠٠٠قبول ميشدن الان زير ١٠٠اينا ميخواد فكنم حالا اونايي كه ٣٠قبل مدرك كرفتن مدركشون با ارزش شده حالا فرض كنيد برعكس اين اتفاق بيوفته من صرفا دغدغم اينه كه مدركم بعدا بي ارزش نشه همين ن دعوا سر اينكه اميركبير خوبه يا تهران . . .
در مورد بازارکار رشته‌های مهندسی اسم دانشگاه خیلی کمتر اهمیت داره تا مهارت‌های عملی شما!

Sheldon Cooper

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

در مورد بحث های مضحک بالا یه توضیحی بدم اول،
تو بیش از 80% رنکینگ ها دانشگاه آزاد اسلامی بالاتر از شریف و تهران قرار می‌گیره. و تو خیلی از رنکینگ های معتبر تر هم تهران بالاتر از شریف... همه رنک هارو بریزید دور.
تو دانشکده های فنی ایران باسوادترین و قوی ترین اعضای هیئت علمی رو شریف داره ( البته تو رشته های مختلف بزرگان زیادی تو دانشگاه های دیگه کشور هم هستند ولی تو شریف متمرکز ترند )، اگر کنکور ملاک درستی باشه قوی ترین دانشجوهای ایران هم در شریف درس میخونن. تنها دانشگاهی که امریکا و کانادا میتونن بهش اعتماد کنن برای پذیرفتن دانشجو صنعتی شریفه ( که اخیران اعتمادشونو به همین یکی هم از دست دادن ). حالا شما بگید امیرکبیر فلانه و بهمانه. دانشجو ( اکثریتشون ) میان دانشگاه که زودتر از این ورطه رخت خودشون رو بیرون بکشن. زودتر ادمیشن بریتیش کلمبیا رو بگیرن. نمیرن علموصنعت تا با آزمایشگاه های دقیق مهندسی صنایع عشق کنن، میان شریف که توصیه نامه از پروفسور حجی نفر دوم تئوری صف دنیا بگیرند تا برند ام‌آی‌تی. درک کنید که اکثریت دانشجو های ما دنبال علم نیستند. دنبال فرار کردن هستند. یکم از این فاز ایده‌آلیستی بیرون بیاید.

و یه صحبت هم با کسایی که امشب رتبه‌شون رو دیدند و الان اومدن تو این تاپیک تا احساس کنن به آرزوشون رسیدند،
بچه‌ها شوق و ذوق شما به‌جاست، ما هم داشتیم، ولی اگر آدم نردِ خرخونی نیستید و قبل کنکورتون هزارتا کار فوق برنامه کردید و دنبال کارای جانبی دیگه هستید در کنار درس، دنبال آزادی پوشش بیشتر، دوستای صمیمی تر، فضای قشنگ تر و استادای راحت نمره بده تر هستید، برید دانشگاه تهران. شریف آدم رو پیر میکنه. اون مدینه فاضله ای که فکر میکردید نیست. تنها عاملی که ممکنه بخاطرش بیاید شریف بحث اپلای هست. اگر به اپلای اهمیت نمیدین برین تهران تا از 4 سال لیسانستون لذت ببرید. اگر مصمم به SUT هستید با خودتون طی کنید که بعدا پشیمون نشید.
آواز دهل شنیدن از دور خوش است.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه