• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عکاسی نجومی

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام
عکس از ستاره

images

دوست دارید یه عکسی مثل این عکس بگیرید؟
خوب شروع میکنیم بحث در مورد چگونه گرفتن عکسی به این شکل است من میگم اگه خواستید چیزی اضافه کنید بگید :
راه اول :
1. باید یه جای کویری و کاملا تاریک و بی نور باشید که هوا هم ابری و آلوده نباشد
2. برای گرفتن این عکس سرعت شاتر دوربین شما باید روی چند دقیقه یا حتی چند ساعت باشد و چون هیچ دوربینی این امکان رو نداره پس شما سرعت رو روی : BULB که در بعضی از دوربین ها با B نشان داده میشود قرار دهید این یعنی تا وقتی شما دستتون رو از روی دکمه ی شاتر برنداشته اید هنوز شاتر باز است و دارد عکس میگیرد شما باید این رو تا حداقل 30 دقیقه تا هشت ساعت نگه داشته و عکس را بگیرید
یادتون باشه که ایزو روی کمترین حالت و دیافراگم هم روی بیشترین عدد ممکن باشد ( ابته بستگی به نور اطراف دارد این چیزی که من گفتم برای این بود که کمترین نور بیاد تا در هشت ساعت نورتون اون قدر نشود که عکس سفید شود)
برای پیدا کردن یه جای خوب میتونید به سایت Darkskyfinder.org بروید و بفهمید اونجایی که میخواید برید آیا آلودگی نوری دارد یا نه سعی کنید کم نور ترین جا را انتخاب کنید
اینجا میتونید یه نخ یا یه چیزی بگذارید که به جای دستتون عمل کند و مجبور به دو سه ساعت نگه داشتن دکمه شاتر نباشید
راه 2 :
مثل همون بالا ولی میتونید سرعت شاتر رو روی 20 ثانیه قرار داده و سه پایه رو بچرخانید ( هدف از گرفتن این عکس ها نشان دادن مسیر حرکت ستاره هاست پس راه اول را انجام دهید )
راه 3 :
شیوه استاتیک است که در آن به مدت 30 ثانیه نوردهی می‌کنید و این کار را با چیزی مانند فاصله سنج، بارها و بارها تکرار می‌کنید. سپس، در فوتوشاپ، آن‌ها را به صورت لایه‌های یک تصویر با هم ترکیب می‌کنید و یک عکس به دست می‌آید. کافی است حالت Blending را در فوتوشاپ فعال کنید تا فوتوشاپ ستاره‌ها را روی هم بگذارد و مسیر حرکت را در عکس نهایی به شما بدهد. این روش در حال کسب محبوبیت است، چرا که فایل‌هایی که برای تولید یک ویدئوی زمانی از حرکت ستاره‌ها لازم دارید را هم به شما می‌دهد.

نکته : سعی کنید زمانی بروید به کویر که ماه نباشد یعنی همون روز های اول ماه های قمری چون واقعا بسیار بد است و عکس را نابود میکنم

MAHia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانـگانـ‌ـ ـیک
شهر
کرمان‌
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
باختم بهش... :دی
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : عکاسی نجومی

یه مقاله‌ی مختصر و مفید اینـجا هست، توصیه اونایی به عکّاسی نجومی علاقه دارن، بخونن این مقاله رو. :د
توی فرصتای بعدی خلاصه و نکات مفیدش رو توی همین تاپیک میزارم.

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90
پاسخ : عکاسی نجومی

دوستان برای شروع عکاسی آسمان شب ، اگه بخواهیم دوربین DSLRبگیریم و به خاطر تازه کاربودن هم ترجیحا سراغ قیمت های بالا نریم و به توجه به مدل های جدیدی( به نسبت اونهایی که تو صفحه اول این تاپیک معرفی شده ) که وارد بازار شده چه دوربینی رو پیشنهاد میکنید؟
اگه پاسخی داشتین بگین اطفا! :)

بالا