• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

برنامه ریزی هفتگی

آیا شما برنامه ریزی هفتگی مکتوب دارین؟

• بله - کاملا

رای‌ها: 9 9.8%
  • بله - تا حدودی

رای‌ها: 35 38.0%
  • خیر - مطلقا

رای‌ها: 48 52.2%

• رای‌دهندگان
    92
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
آیا شما برنامه ریزی هفتگی مکتوب دارین؟

دقت کنید که پرسیدم مکتوب . یعنی باید برنامه نوشته شده باشه.

منظور از برنامه اینه که شما نوشته باشید فلان روز هفته چه کارهایی قرار است انجام دهید.

در نظر سنجی شرکت کنید.

Eli nabeghe

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شيراز
مدال المپیاد
كامپيوتر
پاسخ : برنامه ریزی هفتگی

نه.

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

مرگ بر دیکتاتور!(در اینجا کسی که می گه باید برنامه مکتوب داشته باشیم!)

haras

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران!
مدال المپیاد
دارم ریاضی می خونم ببینم چی میشه...
رشته دانشگاه
ایشالا مکانیک!

نه!

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

نه ندارم!!...چون یه بار امتحان کردم اصلا نمیشه طبق اون پیش رفت!!...خیلی اتفاقا میفته و اونجوری فقط اعصاب آدم خورد میشه!!
ولی بعضی وقتا واسه امتحانا و اگه یه روز باید کلی کار انجام بدم چرا!!...تو یه صفحه تک تک مینوسمشون و جلوشون یه مربع میزارم(بدون تعیین زمان و این حرفا!!)!!...هر کدوم رو که انجام دادم جلوش تیک میزنم...این جوری کاری هم یادم نمیره!!

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

به نقل از sn7khat :
نه ندارم!!...چون یه بار امتحان کردم اصلا نمیشه طبق اون پیش رفت!!...خیلی اتفاقا میفته و اونجوری فقط اعصاب آدم خورد میشه!!
ولی بعضی وقتا واسه امتحانا و اگه یه روز باید کلی کار انجام بدم چرا!!...تو یه صفحه تک تک مینوسمشون و جلوشون یه مربع میزارم(بدون تعیین زمان و این حرفا!!)!!...هر کدوم رو که انجام دادم جلوش تیک میزنم...این جوری کاری هم یادم نمیره!!
کاملا تایید میشه ؛ اصلا بر طبق منوال پیش نمیره ولی موقعی که تعیین بکنم که مثلا فلان ساعت امروز باید این درس رو بخونم خیلی مفید تره.

fatemeh_k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بابل
شهر
بابل خانم

آره بابا
برنامه ریزی دیگه چیه؟
هر چه پیش آمد خوش آمد!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

هر چه پیش می آید خوش نمی آید آخه !!!

بچه ها تصویر دفتر برنامه ریزی رو بگذارید اینجا تا بررسی کنیمشون.

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

داشتن که دارم، ولی مشکل اینجاست که یکی بود یکی نبوده!
یعنی خیلی وقتا نمی‌شه باهاش پیش برم! فکر کنم مشکل اینجاست که استاندارد نیست. از مشاور مدرسه هم که خوشم نمیاد برم پیشش بهش بگم واسم برنامه استاندارد بنویس! فکر کنم باید ساعت هاشو کمتر کنم.
الان که فصل امتحاناست دیگه برنامه مرنامه تعطیله! حالا اگه تونستم می‌زارم برناممو.
ترم دوم می‌خوام به طور جدی روش کار کنم! :D

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

ترم دوم می‌خوام به طور جدی روش کار کنم! پوزخند
من یک ساله میخوام از هفته بعد به طور قطعی شروع کنم به پر کردن دفتر برنامه ریزی :D
ولی حتما از هفته بعد این کار رو می کنم =)) =))

امید بخشنده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
نرم افزار

جالبه هیچکس نداره ... من در حد کلی می نویسم ... فردا فلان کارا رو انجام بدم

زرينه

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان اهواز

به نظر من اين كه آدم برنامه ريزي كاملا مكتوب داشته باشه كفايت نمي كنه. من خودم هر روز مخصوصا مواقعي كه كارهام زياده، يه ليست از كارهام مي نويسم و يه زمان تقريبي براشون در نظر مي گيرم. ولي مثلا وقتي مي بينم يه كاري رو واقعا نمي رسم دقيقا اون روز انجام بدم حذفش مي كنم. مهم اينه كه يه شخص بتونه در طول روز 80-90 درصد كارهايي رو كه در نظر داشته به طور كامل انجام بده.

Golnoosh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 !
شهر
همدان
مدال المپیاد
شیمی میخوندم ☺
دانشگاه
علوم پزشکی همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

نه . من ذهنيشم به زور دارم!

Ehsan.IN$PIRE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیست میخونم!؟ نه بابا مارو چه به مدال المپیاد

من که به غیر از زمان امتحانا درس نمیخونم. چیرو برنامه ریزی کنم؟

نازنين اطاعتي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
اگر خدا بخواد رياضي!
دانشگاه
اميدوارم شريف

من جمعه هر هفته واسه هفته ي بعد برنامه مي ريزم.هميشه هم موبه مو انجامش مي دم.

phsec

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی شعبه کهریزک
شهر
توابع تهران

نازنین جان میشه برنامتون رو یا اینجا (اگه دوست دارین) اگه نه برای من پیغام خصوصی کنین . البته اگه همینجا بزارید بهتره چون دوستان دیگه هم استفاده می کنن . فقط خواهشن بزارید دیگه .
با تشکر ;

نازنين اطاعتي

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بندرعباس
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
اگر خدا بخواد رياضي!
دانشگاه
اميدوارم شريف

به نقل از phsec :
نازنین جان میشه برنامتون رو یا اینجا (اگه دوست دارین) اگه نه برای من پیغام خصوصی کنین . البته اگه همینجا بزارید بهتره چون دوستان دیگه هم استفاده می کنن . فقط خواهشن بزارید دیگه .
با تشکر ;
خب يكم براتون توضيح ميدم.
قبل از برنام ريزي بايد چندتا چيز رو مشخص كني:
1-در هر روز هفته چه درسهايي رو داري.
2-براي هر روز چه چه مقدار درس و چه امتحاني داري.
3-در كدوم درسها قويتر هستيد و در كدوم درسها ضعيفتر.
4-براي هر درس چه مقدار زمان لازم داري.
5-روزي چندساعت مي توني درس بخوني.(طي يكي دو هفته اين مقدار دستت مي ياد.)

بايد يكي دو هفته امتحاني كار كنيد.اين جوري خيلي چيزايي كه مهمه و قبلا راجع به خودتون نمي دونستيد رو متوجه ميشيد.

خب فرض مي كنيم الان شما تمام موارد بالا رو مشخص كرديد.يه سر رسيد يا دفتر برنامه ريزي يا حتي يه دفتر معمولي بر مي داريد.

خب نگاه مي كنيم كه در روز شنبه چه درس هايي رو تو مدرسه خواهيم داشت.براي مثال عربي و زبان و شيمي و رياضي.ومي دونيم كه معلم رياضي نمي خواد درس بده و امتحان مي گيره پس لزومي نداره اونو تو برنامه بذاريم.عربي چندتا تمرين ميده كه حدودا يك ساعت وقت لازم داره(اين مقدار بعد از چند هفته برنامه ريزي مشخص مي شه).زبان و شيمي هم درس ميدهند پس حدودا 1.5 ساعت وقت لازم دارند.
اين عدد هارو جلوي درس مربوطه توي صفحه ي مر بوط به شنبه مي نويسيم.و به همين تر تيب براي روز هاي ديگه ي هفته هم مشخص مي كنيم.نكته ي مهم ديگه درس هايي هستند كه براي فرداي اون روز داريم.معمولا چون قبلا اون درسها رو خونديم نيازي به دوباره خواني نست ولي اگر لازم داريد كمي درسهاي فردا رو هم مرور كنيد مي تونيد كمي وقت هم براي اونها در نظر بگيريد.اين كار رو جمعه ي هفته ي قبل انجام ميديم.
حالابراي مثال الان شنبه هست و ميخواهيم برنامه ي اون روز رو عملي كنيم.به برنامه نگاه مي كنيم مثلا الان بيشتر مايليم عربي بخو نيم پس جلوي اون درس ساعت مي زنيم و شروع به خوندن مي كنيم. و به همين ترتيب تا آخر روز پيش مي ريم.

2 نكته ي مهم ديگه:
1-هميشه يه مقدار وقت خالي بذاريد تا اگر مجبور شديد درسي خارج از برنامه رو بخونيد وقت داشته باشيد.
2-اگر در درسي خاص مثلا فيزيك ضعيف هستيد طوري برنامه بريزيد تا هر شب كمي فيزيك بخونيد.

alre

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
دانشگاه
تبریز

نه دالم

زرينه

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان اهواز

به نقل از نازنين اطاعتي :
خب يكم براتون توضيح ميدم.
قبل از برنام ريزي بايد چندتا چيز رو مشخص كني:
1-در هر روز هفته چه درسهايي رو داري.
2-براي هر روز چه چه مقدار درس و چه امتحاني داري.
3-در كدوم درسها قويتر هستيد و در كدوم درسها ضعيفتر.
4-براي هر درس چه مقدار زمان لازم داري.
5-روزي چندساعت مي توني درس بخوني.(طي يكي دو هفته اين مقدار دستت مي ياد.)

بايد يكي دو هفته امتحاني كار كنيد.اين جوري خيلي چيزايي كه مهمه و قبلا راجع به خودتون نمي دونستيد رو متوجه ميشيد.

خب فرض مي كنيم الان شما تمام موارد بالا رو مشخص كرديد.يه سر رسيد يا دفتر برنامه ريزي يا حتي يه دفتر معمولي بر مي داريد.

خب نگاه مي كنيم كه در روز شنبه چه درس هايي رو تو مدرسه خواهيم داشت.براي مثال عربي و زبان و شيمي و رياضي.ومي دونيم كه معلم رياضي نمي خواد درس بده و امتحان مي گيره پس لزومي نداره اونو تو برنامه بذاريم.عربي چندتا تمرين ميده كه حدودا يك ساعت وقت لازم داره(اين مقدار بعد از چند هفته برنامه ريزي مشخص مي شه).زبان و شيمي هم درس ميدهند پس حدودا 1.5 ساعت وقت لازم دارند.
اين عدد هارو جلوي درس مربوطه توي صفحه ي مر بوط به شنبه مي نويسيم.و به همين تر تيب براي روز هاي ديگه ي هفته هم مشخص مي كنيم.نكته ي مهم ديگه درس هايي هستند كه براي فرداي اون روز داريم.معمولا چون قبلا اون درسها رو خونديم نيازي به دوباره خواني نست ولي اگر لازم داريد كمي درسهاي فردا رو هم مرور كنيد مي تونيد كمي وقت هم براي اونها در نظر بگيريد.اين كار رو جمعه ي هفته ي قبل انجام ميديم.
حالابراي مثال الان شنبه هست و ميخواهيم برنامه ي اون روز رو عملي كنيم.به برنامه نگاه مي كنيم مثلا الان بيشتر مايليم عربي بخو نيم پس جلوي اون درس ساعت مي زنيم و شروع به خوندن مي كنيم. و به همين ترتيب تا آخر روز پيش مي ريم.

2 نكته ي مهم ديگه:
1-هميشه يه مقدار وقت خالي بذاريد تا اگر مجبور شديد درسي خارج از برنامه رو بخونيد وقت داشته باشيد.
2-اگر در درسي خاص مثلا فيزيك ضعيف هستيد طوري برنامه بريزيد تا هر شب كمي فيزيك بخونيد.

اين مدل كه نوشتي بيشتر براي سال اول دوم جواب ميده! من خودم بيشتر از همه حسابان و فيزيك و هندسه و جبر و شيمي مي خونم. بقيه درس ها توي حاشيه هستن! حالا يا زنگ تفريح يا وقت هاي مرده! البته من نميگم يه وقت خداي ناكرده نخونيدشون ها!!

آیدا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
زیست

سلام
من برنامه میریزم-جمعه ها- اما همونطور که بعضیا می گفتن :D نمیشه همه ی هفته کامل باهاش جلو رف!! چون مثلا 1روز که فک میکنی دبیر امتحان میگیره" درس مسده..یا برعکس و ازین اتفاقا...! راستی 1مشکل دیگه ی من اینه که نمیدونم وقتای اضافیمو آخر روز چیکار کنم!؟؟مثلا چه درسی و چجوری کار کنم! {-8 لطفا راهنمایی کنین! :)

بالا