• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فعالیت کم اعضای انجمن

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : فعالیت کم اعضای انجمن

به نقل از neda :
ما فرزگاهمون خیلی وقته راه افتاده! www.farzgah87.blogfa.com همه ی کارهایی که تا حالا واسه کارگاه علوم رو هم کردیم توش نوشتیم!
کارهایی هم که مهمد میگه خوبه، ولی تا اون موقع خیلی دیر میشه! باید به فکر کارهایی باشیم که تا تابستون تموم نشده بشه عملیشون کرد، ولی من به شخصه که هیچی به ذهنم نمیرسه!:D

قبلا این وبلاگ لینک داشت. توی قسمت لینک ها سایت سمپادیا هم بود. طبق آمارهای سایت ما ورودی به سمپادیا از اون جا داشتیم. اما متاسفانه تو قالب جدید این لینک ها نیستن. ممنون میشم اگر توی قالبش لینک سمپادیا رو بزارین و یا توی یکی از پست ها آخرش رو یک سطری در مورد سمپادیا بنویسید.

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

نحوه ی تبلیغ سمپادیا در همایش ها می تونه بودن اسم سمپادیا زیر پوستر ها باشه! و توی سایت هم تمامی مباحث مربوط به اون همایش مورد نظر وجود داشته باشه! عکس های درست و حسابی و مطالب کامل و علمی و انتقادی ...! یعنی سایت پشتیبانی همایش ها، سمپادیا بشه. من چنین فکری کردم که گفتم ! حالا بحث با شما ! خوبه !؟

به نظرمن نوشتن اسم سمپادیا زیر پوستر ها خیلی جالب نیست. در ضمن میگید که سایت پشتیبان همایش، یعنی چی؟ یعنی چه کمکی به همایش ما میتونه بکنه؟ ما الان عمده ترین مشکلمون، مشکل مالیه که اینجا کمکی نمیتونه بکنه!! :D
فکر کنم بهترین راه همون فرزگاه باشه که آمار بازدید وبلاگ ما هم بالاتر بره

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

سایت پشتیبان توی ایران معنی نداره! به این توجه نکرده بودم! سایتی که پوشش خبری و اطلاعاتی بده! جایی که در مورد همایش و چگونگی و چرایی اون بشه اطلاعات بدست آورد! جایی که شما رو با اون همایش آشنا می کنه! جایی که اگه اون همایش نرفتین و اینجا رو خوندین احساس کنین رفته بودین و همه چیز رو می دونین! جایی که اگه وقت دارین، مجبورتون کنه برین بازدید !
من توی پوستر های زیادی دیدم که زیر پوستر نوشتن که این همایش توسط چه مرکزی و چه دانشگاهی انجام می شه و سایت همایش رو هم داده بودن!! البته توی پوستر های تهرانی ها نبوده یا من ندیدم!! اما من فکر نمی کنم اشکالی داشته باشه!
(الان هم داریم یه کاری می کنیم که به اطلاعات فیزیکی در مورد شبیه سازی فوتبال برای کامپیوتر نیاز داریم! اگه راه بیفته می شه یه رویداد سمپادیایی ! اگه کسی اطلاعات داره به من بگه!)

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

اين كه ميگيد پوشش خبري و اطلاعاتي بده خوبه، ولي در ادامه گفتين كه زیر پوستر نوشتن که این همایش توسط چه مرکزی و چه دانشگاهی انجام می شه و سایت همایش رو هم داده بودن. سايت كارگاه ما كه سمپاديا نميشه! ميشه فرزگاه و سايت مدرسه! وقتي هم كسي بياد براي بازديد، ديگه نيازي به بازديد از سايت نداره! مگر فقط جنبه ي تبليغاتيش كه اين مد نظرتونه! در ضمن من دوباره تاكيد ميكنم كه كارگاه تو بهمن ماهه، بايد به فكر كارهايي باشين كه زود تر بشه انجامش داد! الان هم خيلي مشخص نيست كه چي به چيه (كارگاه رو ميگم)، پس بهتره فعلا بيخيال اين موضوع بشيم تا دقيقا معلوم بشه.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

الان کنار دست من ویژه نامه ی سمینار23 موجوده! توی این قسمت می شه همون حرف هام رو نوشت!!
اینکه الان یه دفعه تو تابستون اینجا شلوغ می شه و می شه پر فایده باشه درته! ولی سال همین یه ماه نیست! مهر که بشه بچه ها بهینه تر باید کار کنن! چون فراغت حالا رو ندارن! طوری نیست! به قول شما تا اون موقع خدا بزرگه! (البته این قول شما نیست، مفهوم اقوال شماست :D)
پس الان می خوای یه راهی پیدا کنیم که تا یه ماه آینده بچه ها کلی بحث و حرف زده باشن! همین که کاربر جدید اضافه می شه کمک می کنه، فقط باید مواظب سوختن بحث ها با مقاله ها باشیم!
مثلاً یه سری بحث ها پر نظر شدن، بعد من میام 20 تا مقاله یه دفعه ای می ذارم توی سایت و اون بحث ها سرد می شن و تازه! این مقاله ها هم به جایی نمی رسه! تنها راه تقویت بحث و بجایی بحث است!
حالا چطوری !؟

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

خب الان قضیه فرق کرد! :D
منظورم همین بود، چون تو طول سال تحصیلی مسلما بچه ها کمتر به اینجا سر میزنن، مثلا من دیگه روزی 2 ، 3 بار نمیام!!
ما هم یه نشریه داریم به اسم "گذر"، شاید این چیزی که میگید بد نباشه، البته نظر بچه های دیگه هم خیلی مهمه، بهتره اول با اونا هماهنگ کنم بعد اینجا مطرحش کنم! :D
شما ویژه نامه ی سمینار23 رو از کجا آوردین؟! ???

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

ندا جان گذر شايد خيلي جواب نده... البته، مثلا اگر پايين صفحه يه جمله فقط لينك بدين جواب مي ده، اما اين كارو نمي كنين!‌ مگه نه؟
شايد اگر نشريه داشته باشين خوب بشه... دارين؟

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

امروز به صورت بسیار عجیب رفته بودم کتابخونه ی مرکز دنبال کتاب الگوریتم نویسی (زبان اصلی و مخم سوت کشید!) بعد به صورت اتفاقی "برای فردا" رو دیدم :D ! ما رو دسته کم نگیرین :D بدست آوردن این چیزا که آسونن :D !
آهان! می خواستم نظر بدم!
فکر کنم آمار و اطلاعات سایت برای تشویق بچه ها به پست زدن و موضوع ساختن و شرکت در بحث ها خوب باشه! نه !؟ :D

فعالیت کم اعضای انجمن  68
مشاعره 62
جملات پر معنا(جملات قصار) 50
انتقاد هایی درباره سایت 48

یعنی الان هممون داریم دنبال راه حل می گردیم! و این تاپیک شده پر پست ترین موضوع !!!
الان هم 620 کاربر توی سایت ثبت نام شدن!! نمی دونم کی می خوایم شروع کنیم به فعالیت بیشتر !
شروع نمی کنیم !؟

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بذارین یه بار دیگه به مناسبت شروع سال اینجا راه هارو بررسی کنیم :D

سال تحصیلی چند وقتی است شروع شده. چندتا از اعضا امسال سال سومن و سال بعد پیش و .. برای همین فعالیت اینجا در گسستگی زمان کم به نظر می رسه. یعنی هر روز 30 نفر آنلاین نمی شن (البته فعلا!) این مشکلی هست که با تبلیغات و اعضای جدید و گذر زمان و... درست می شه!
سوالی که می خوام اینجا بررسی کنیم، نیاز های یه سمپادی است! این نیاز ها چی هستن ؟! و سایت سمپادیا که قراره پاسخ گوی خوبی برای این نیاز ها باشه، باید چکاری بکنه !؟

max

کاربر فعال

به نظر من دلیل کم بودن فعالیت اعضا اینه که سمپادی ها همه که بی کار نیستن . بالأخره هرکی یه کاری داره که نمیاد پست بده.
مثلا یکی داره درس می خونه، یکی اختراع و اکتشاف می کنه ، یکی آزمایش می کنه و یکی هم برنامه نویسی کامپیوتر می کنه.
البته این رو هم اضافه کنم: یه عده ی قلیلی هم حال ندارن پاور‎(POWER)‎ کامپیوترو فشار بدن.
مثل خود من. من برای دادن پست های غیر علمی و کوتاه و بدون عکس از موبایل استفاده می کنم . مثل همین پست.
البته کم پیدا می شه کسی که با موبایل پست بده.
به نظر من برای حل این مشکل ، چند تا کار باید کرد:
فروم رو از گفتگوهای ساده به سمت کار های عملی ببریم ، آموزش ها و فعالیت ها زیاد بشه ، مدیران زیاد خشونت به خرج ندن تا جمع صمیمی ایجاد بشه و ...
و در پاسخ شما آقای بذرکار باید بگم سمپادی ها به موقعیت مناسب،بودجه کافی ، تشویق ، حس رقابت ، حس انگیزه و علاقه به کار و ... نیاز دارن.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

{همه که بی کار نیستن} این یعنی ما بیکاریم !؟! :D
{فروم رو از گفتگوهای ساده به سمت کار های عملی ببریم} -> ما قسمت علمی و گفت و شنود آزاد داریم، همه چیزی بالقوه آمادن! فقط لازمه بچه ها بیان کار کنن.
{آموزش ها و فعالیت ها زیاد بشه} -> برای زیاد شدن آموزش ها هر کسی تا جایی که می تونه کمک باید بکنه. فعلا آموزش ها کامپیوتر و عکس/گرافیک از بقیه جاها به روز تر هستن.
{مدیران زیاد خشونت به خرج ندن تا جمع صمیمی ایجاد بشه و ...} -> هیچ مدیری خشونت به خرج نداده! همین که ما داریم با اسم خودمون اینجا فعالیت می کنیم برای بیشتر شدن صمیمیت و راحتی شماست (;
ما تشویق ها و حس رقابت و انگیزه و علاقه و حمایت رو می تونیم در دست بگیریم. البته اگه کسی کاری بخواد بکنه! تا کسی قدم پیش نذاره که نمی بینه ما آماده ی کمک هستیم!
منتظر نظر بقیه هم هستیم. حتی اگه تکراری باشه!

taraneh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
ارومیه
مدال المپیاد
مطالعه برای المپیاد نجوم (فعلا مرحله 2!)

اتفاقا آقاي بذركار كاربران سايت هر پستي ميذارن تيم مديريت ضايعشون ميكنه واسه همين هم بعضيها ديگه ميان فعاليت كنن البته دلايل ديگه اي هم هست كه دوستان گفتن نميخوام ديگه تكرار مكررات بشه. به نظر من همه ي بحثها جاي خودشونو دارن و لازم هستن چه علمي چه غير علمي. اما بايد ببينيم چطوري ميشه بحثها رو پرطرفدار كرد

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

من با آقاي بذركار موافقم!

يه مشكلي هست...
به نظر من ما نيروي جوان كم داريم و فضا هم براي بچه هاي جوون ترمون كمتر داريم...

من مي گم ما داريم مي ريم از دبيرستان خيليامون. تعداد بچه هاي راهنمايي و مثلا اول دبيرستان خيلي كمه و خب به نظر من چيز جالبي واسه شون نداره. يه كاري كنيم كه فضا واسه شون جالب شه...

ضمنا، من شديدا مشتاق كمكتون هستم كه منو راهنمايي كنيد: سمپاديا در دبيرستان فرزانگان نياز به معرفي داره!!

يه چيز ديگه، ما واسه اينجا خرج داريم مگه كه بودجه بخوايم؟!!؟؟

پي نوشت: به نظر من وضعيت كارگاه علوم پايه ي دوم ما خرابه و مديريت داره گند مي زنه بهش و من معتقدم كه فعلا روش حساب نكنيم زياد... (ندا گوشاتو بگير!)

به نظر من جو خوبه ضمنا!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من با پگاه که با من موافقه، موافقم!
برخورد بد مدیران! مدیران سایت که : مدیریت و محمد مطهری هستن! محمد مطهری که خیلی خوب جواب بچه ها رو داده! مدیریت هم به خاطر مدیر بودن و وظیفه ای که داره، مجبوره رسمی باشه! می بینین که نیاز به تذکر های مدیریت نداریم! اگه بچه ها اشتباهی بکنن مدیریت رفعش می کنه! اون هم با تذکر خوب و دوستی/صفا/صمیمیت!
{تیکه کلام یکی از معلمای راهنماییمون دوستی-مهربانی بود!}

یادآور بشم:
به نقل از مـ‌‍‌‌همّد بذرکار :
بذارین یه بار دیگه به مناسبت شروع سال اینجا راه هارو بررسی کنیم :D

سال تحصیلی چند وقتی است شروع شده. چندتا از اعضا امسال سال سومن و سال بعد پیش و .. برای همین فعالیت اینجا در گسستگی زمان کم به نظر می رسه. یعنی هر روز 30 نفر آنلاین نمی شن (البته فعلا!) این مشکلی هست که با تبلیغات و اعضای جدید و گذر زمان و... درست می شه!
سوالی که می خوام اینجا بررسی کنیم، نیاز های یه سمپادی است! این نیاز ها چی هستن ؟! و سایت سمپادیا که قراره پاسخ گوی خوبی برای این نیاز ها باشه، باید چکاری بکنه !؟

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

من مي گم بياين از يه سري بچه هاي كوچيكتر بخوايم بگن چي واسه شون جذابه...
يه كم كار سختي هست اما مي ارزه!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اگه دقت کرده باشین من هم چنین کاری کردم! {من توی این چند نفر سنم بیشتر بود و دیگه یاد دوران دبیرستان نیستم!}
اما خودمون هم باید نظر بدیم. حتما از چند تا از بچه ها می پرسیم (; دستتون درد نکنه..

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
Massachusetts Institute of Technology
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

فکر کنم با یه معضل جدید روبرو بشیم: هرزه نگاری یا فعالیت بد اعضای انجمن! :O

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بله معضل هرزه نگاری هم داره شروع میشه. البته قبلا هم شروع شده !
امروز یک یوزر نامحترم کلی عکس و مطلب غیراخلاقی گذاشته بود. اونم از نوع شدید. این دومین مورده !

در مورد خشونت مدیران هم باید بگم اگر واقعا مشکلی هست موردی بگین. کلی نگین. خشونت هم تاحدودی لازمه.

taraneh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
شهر
ارومیه
مدال المپیاد
مطالعه برای المپیاد نجوم (فعلا مرحله 2!)

منظور از خشونت مديران كه بهش اعتراض شده اين نيست كه با مطالب غيراخلاقي برخورد ميكنند منظور اينه كه خيلي جدي ميگيرن بعضي چيزها رو مثل بعضي شوخي ها يا بعضي سؤالات كه غيراخلاقي يا بد نيستند. وگرنه برخورد با مطالب غيراخلاقي خيلي هم لازمه

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

به نظر من مديرا برخوردشون همه جا خوب بوده و يادم نيست جايي گير بيخود داده باشن.

بالا