• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظر شما درباره کتاب های آگاتا کریستی

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
پاسخ : آگاتا کریستی

به نقل از پگاه :
من با اسم "10 بچه زنگی" خوندم این داستانو! ( نهایت ترجمه یعنی :D )

یکی از بهترین کتاباش بود به نظرم!
بله بله درسته! تازه یادم اومد! ما هم به همین اسم خوندیم!
در حقیقت آگاتا کریستی توی این کتاب داره میگه که قانون در بعضی موارد درست و جوابگو نیست!
یه کم ترسناکه کتابش به نظر من!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از نسترنگار :
بله بله درسته! تازه یادم اومد! ما هم به همین اسم خوندیم!
در حقیقت آگاتا کریستی توی این کتاب داره میگه که قانون در بعضی موارد درست و جوابگو نیست!
یه کم ترسناکه کتابش به نظر من!

من خیلی خوشم اومد که قاضی وارگریو ( هارگریو؟ :D تو این مایه ها :D ) از یه طرف به دنبال عدالت بود و قاضی شده بود و از یه طرف اون لذت کشتن رو هم داشت ( که خودش مثال زده بود بچگیاش انگار حیوان آزاری میکرده ( درست یادم نیست :D ) ) و بعد اون لذت کشتن رو توی همون عدالت عملیش کرد
آدم هایی رو کشت که واقعا گناهکار بودن اما با روش معمول عدالت و دادگاه نشده بود محاکمه بشن

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

از لحاظ سارختار شخصیت هولمز خیلی کاراگاه تر و جذاب تره! در واقع زیبایی کتاب ها نحوه حل مسئله است نه خود مسئله! علتش هم به نظر من بر می گرده به پزشک بودن کنن دویل!
...........
اما پوارو آنچنان شخصیت خاصی نداره، حرکات محیرالعقول(!) در نیاره! (مثلا شرلوک یک بار از روی مقدار خاک روی یه کتاب گفت دقیقا چند روزه که دست نخورده!)
در واقع پوآرو چون شخصیت عادی تری داره در طول کتاب قدم به قدم باهاش میتونی پیش بری و حتی ممکنه بتونی مثل اون فکر کنی (مثلا تو کتاب پرده ( آخرین حضور پورارو) میشد قضیه رو قبل از صفحات آخر فهمید)
.....................................
اما شاهکار های آگاتاکریسی کتاب های بدون کاراگاه کلاسیکه(بر وزن بدون مهاجم کلاسیک!)! کتاب هایی که یک فرد معمولی یک حقیقت رو کشف میکنه (مثل تله موش!البته اگه اسمشو درست یادم مونده باشه!)
.................................................
البته یک صحنه جالب هست تو بازی شرلوک هولمز بیدار(البته بر اساس هیچ کتابی نیست) که تو قطار پسر بچه ای جعبه ای در دست داره که نمیتونه بازش کنه شرلوک بهش نزدیک میشه و با یک حرکت درو باز میکنه بهش میگه" همیشه از سلول های خاکستری مغزت استفاده کن..." صدای مادر بچه میاد که " هرکول ..بیا بریم" و صدای مامور قطار" خانوم پوراو چمدون هاتو می برم..."

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

من کتابای آگاتا کریستی رو نخوندم ولی تصمیم دارم تابستون بخونم
تو کتاب فروشی امام چندتا از رمان هاشو دیدم
حتما میخرمش

سنگین دل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

توصیه میشه حتما کتاب "و سپس هیچ کس نبود" رو توی لیست کتابایی که میخواین از این نویسنده بخونید، قرار بدید.
اگه وقت شد، فیلمش رو هم ببینید.

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

"ده بچه زنگی" رو فقط خوندم،خیلی سال پیش،چون خوشم نیومد تبدیل شد به تنها آگاتا کریستی عمرم

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از سنگین دل :
توصیه میشه حتما کتاب "و سپس هیچ کس نبود" رو توی لیست کتابایی که میخواین از این نویسنده بخونید، قرار بدید.
اگه وقت شد، فیلمش رو هم ببینید.

به نقل از نیمچه :
"ده بچه زنگی" رو فقط خوندم،خیلی سال پیش،چون خوشم نیومد تبدیل شد به تنها آگاتا کریستی عمرم

این دو تا کتاب یکی ان :D
جالبه نظر ها اینقدر متفاوت!

نیمچه: از چه نظر خوب نبود؟

سنگین دل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از نیمچه :
ده بچه زنگی همون و سپس هیچ کس نبوده!
از این لحاظ گفتم بخونید و ببینید که اگه کسی بخواد آگاتا کریستی رو بشناسه، این یه کتاب کافیه!

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

مگه من گفتم یکی نیستن؟!اتفاقا توی "" گفتم که تاکید کرده باشم ترجمه نشر هرمس رو خوندم...
دلیلش هم این بود که اون موقع که من این کتاب رو خوندم،کلا تو فضای کارآگاهی و اینای شرلوک هلمز بودم،حدود شش سال پیش،و کمال کتاب کارآگاهی رو تو آثار کنان دویل میدیدم و خانم کریستی هم کلا سبک دیگه ای داشتن که برای ذهن آغشته به شرلوک هلمز من بیمزه مینمودند....

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خب به نظر من نباید ده بچهزنگی رو میخوندین به عنوان اولین کتاب؛ با توجه به سبک خاص داستان. مثلت قتل در بین النهرین یه کتاب خوب برای شروعه.

چون یکی آگاتا کریستی میخونه دلیل نمیشه شرلوک هولمز نخونه که ولی شخصیت پوآرو به نظر من بهتره

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از نسترنّگار :
خب به نظر من نباید ده بچهزنگی رو میخوندین به عنوان اولین کتاب؛ با توجه به سبک خاص داستان. مثلت قتل در بین النهرین یه کتاب خوب برای شروعه.

چون یکی آگاتا کریستی میخونه دلیل نمیشه شرلوک هولمز نخونه که ولی شخصیت پوآرو به نظر من بهتره
نیما که نگفت کارش درسته...گفت چون اول اونو خوندم و به دلایل کاملا احساسی اون رو با پوآرو مقایسه کردم دیگه از اگاتا کریستی خوشم نمیاد...
ولی منم یادمه اولین داستان همون رو خوندم و الانم عاشق سبک اگاتا کریستی شدم...اخه کتاب خیلی شاخیه...اصلا هم چین زمینه ای چیزی نمیخواد...نمیدونم باز :-?
خیلی به نظرم آدم باهوشیه کریستی اگه خودش"مرگ"رو به عنوان محور انتخاب کرده(یعنی اگه به خاطر اثار قبلی و اینا انتخاب نکرده باشه)...اخه مرگ دقیقا چیزیه که هممون حتی مومنترین فرد به عقیده ای برای پس از مرگ نیز از آن میترسیم...و چقدر زیبا فضاسازی میکند حال و هوای انسانی را که میداند خواهد مرد اما کاری نمیتواند بکند...
واقعا داستانش منحصر به فرده...

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از نسترنّگار :

من به شخصه با هولمز بیشتر حال کردم چون هولمز انگلیسیه و پوآرو فرانسوی،هولمز نابغست ولی کان دویل اون رو به یه انسان آرمانی تبدیل نکرده،نقصهای فراوونی داره،معتاده به کوکائین و خیلی چیزهای دیگه...خب سلیقه ایه...

mojtaba h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
mashhad
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
زمین شناسی

من شب بی پایان و قتل در قطار سریع السیر شرق و قتل در استایلز وتشیع جنازه رو دوست دارم وبرا ی همین تو قفسه کتاب اسم تمام کتابهاشو آوردم.

mr.plus

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان

اول از همه اجازه میخوام که خودم کتابایی رو که خوندم نقد کنم که هر چند تعدادشون کمه اما اگه دوستان هم کتابایی رو که خوندن نقد کنن تعدادشون زیاد میشه:
1-کتاب قتل در قطار سریع السیر شرق: این کتاب واقعا فوق العاده است.پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو بخونید.داستان از آن قراره که قطاری در کولاک گیر میکنه و قتلی اتفاق میفته و کاآگاه هرکول پوآرو به بررسی اون میپردازه.آخر کتاب و قتی که قاتل معلوم شد دهان خواننده باز میماند.این کتاب به درد خوانندگان کم حوصله هم میخورد.
2- کتاب دشمن مرموز: این کتاب هم واقعا کتاب جالبی هست.درسته که کار آگاه نداره آما شخصیتهای داستان به خوبی مشکل را حل میکنند.
داستان از آن قرار است که آقای براوون(Mr.Brown) صاحب یک تیم بزرگ خلافکاران است و در نظر دارد تا بااستفاده از اعتصاب توسط کارگران ساده دولت را سرنگون کند. اما تاپنص و تامی دو شخصیت داستانی به دنبال او میگردند.این کتاب به درد خوانندگان کم حوصله نیز میخورد.
3-کتاب قتل با کتاب جادو:این کتاب واقعا کتابی کسل کننده است که فقط و فقط به درد خوانندگان باحوصله و طرفداران قصه های عاشقی میخورد و تا نصفه های کتاب ماجرایی اتفاق نمی افتد. این کتاب برای انتشارات نگاه میباشد.و کلا این کتاب رابرای خوانندگن احساسی توصیه میکنم.
با تشکر :D :D :D :D :D :D

sara mathers

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEHGAN III KARAJ
شهر
کرج

من از آگاتا کریستی معمولا کتابای پوآرو شو میخونم بین اونایی که خوندم هم از نظرم قتل های الفبایی و چهار غول بزرگ از همه قشنگ تر بوده.توصیه می کنم بخونیدشون. (;

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

تشییع جنازه و قتل در بین النهرین رو خوندم خیلی خیلی خوشم اومد
واقعا اگاتا نویسنده ی جالبیه

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

من همش خوندم و خوشم هم اومد.
البته به نظرم آگاتا کریستی واقعا خیلی باهوش بوده.
کتاب موردعلاقه ام پرده ست، چون داستانش خیلی پیچیده بود و هیچی به ذهنم نمیرسید. تله موش رو هم دوست داشتم، جنایت مضاعف و پس از تشییع جنازه هم قشنگ بود. کلا دوست دارم کتاباش رو. قشنگن. البته من اون کتابا رو که پوآرو توش بوده رو بیشتر دوست دارم، به نظرم پوآرو واقعا خوب وصف شده، طوریکه که من میتونم از پوآرو به عنوان یه صفت حرف بزنم. خوب بود، هرکسی باید بخونتش.

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

بین کتابایی که من خوندم "پرده" و "جنایت در کریسمس(a holiday for murder)" بهترین بودند.

nilufar77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اونور اب......هرجا شد

من عاشق اگاتا کریستیم...46 تا از کتاباشو خوندم...کتابای شرلوک هولمزم خوندم ولی واقعا اگاتا کریستی بهتره..شرلوک هولمز معماهای هیجان انگیزی نداره

atmosphere

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
زنجان
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

پرده به نظر من بهترین بودش