• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آسیب شناسی نجوم زدگی در سمپاد

• شروع کننده موضوع mira
  • تاریخ شروع

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري
پاسخ : آسیب شناسی نجوم زدگی در سمپاد

به نقل از Pariya :
چه رشته ای میخوای دانشگاه انتخاب کنی ؟
فیزیک به احتمال 90 درصد
چون باید از فیزیک وارد کیهان شناسی و اختر فیزیک شد

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

استاد نجوم ما میگفت رشته ی نجوم رو توی ایران ادامه دادن ، مثل شکارچی اژده ها شدنه ! خوندنش براتون هیجان و جذابیت خودشو داره ولی بعدش که یه شکارچی شدی ، نه کسی هست که بخوای اینکار رو یادش بدی ، از همه مهم تر اژده هایی نیست که بخوای شکارش کنی!

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Pariya :
استاد نجوم ما میگفت رشته ی نجوم رو توی ایران ادامه دادن ، مثل شکارچی اژده ها شدنه ! خوندنش براتون هیجان و جذابیت خودشو داره ولی بعدش که یه شکارچی شدی ، نه کسی هست که بخوای اینکار رو یادش بدی ، از همه مهم تر اژده هایی نیست که بخوای شکارش کنی!
بعد پس چرا خودشون نجوم خوندن؟ :-/ ^-^ ینی الان پشیمون بودن استادتون؟
+نجوم با اختر فیزیک فرق داره دیگه؟

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

واقعا نجوم از زندگي سمپادياي شهر ما پاك شده خب همه چي دليل داره مثلامااگه بخايم فعاليت كنيم كسي پشتيباني نمي كنه بعدشم همه فك ميكنن كه نجوم چي بهشون مي ده كه أينم اصلا حل نمي شه

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد

به نقل از آیدا-ق :
بعد پس چرا خودشون نجوم خوندن؟ :-/ ^-^ ینی الان پشیمون بودن استادتون؟
+نجوم با اختر فیزیک فرق داره دیگه؟
رشته دانشگاهیشون نجوم نیست ! در کنار رشته دانشگاهی نجومو هم خوندن !
+اختر فیزیک = فیزیک ستاره ها ، تولد و مرگ و .. نجوم = شامل حرکات اجرام و کلا هر چی به آسمون ربط داره یه جورایی که ستاره هام شامل میشه :D

به نقل از Hitler :
واقعا نجوم از زندگي سمپادياي شهر ما پاك شده خب همه چي دليل داره مثلامااگه بخايم فعاليت كنيم كسي پشتيباني نمي كنه بعدشم همه فك ميكنن كه نجوم چي بهشون مي ده كه أينم اصلا حل نمي شه
آره ما هم یه فعالیتکی میکردیم ولی الان دیگه کلا هیچ کاری نمیکنیم !
دیگه کلا فعالیت های نجومی من فقط المپیادش شده...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Pariya :
رشته دانشگاهیشون نجوم نیست ! در کنار رشته دانشگاهی نجومو هم خوندن !
+اختر فیزیک = فیزیک ستاره ها ، تولد و مرگ و .. نجوم = شامل حرکات اجرام و کلا هر چی به آسمون ربط داره یه جورایی که ستاره هام شامل میشه :D
آره ما هم یه فعالیتکی میکردیم ولی الان دیگه کلا هیچ کاری نمیکنیم !
دیگه کلا فعالیت های نجومی من فقط المپیادش شده...
هوم! بعله! بعد خب ایشون خیلی خب نابغه بودن که تونسن،ینی میشه نجوم رو "درکنار" یه رشته دیگه خوند؟ :-/
پس فکرم درست بوده،فرق دارن،خب وضعیت اختر فیزیک هم تعریفی تر نیس احتمالا دیگه :rolleyes:

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد

به نقل از آیدا-ق :
هوم! بعله! بعد خب ایشون خیلی خب نابغه بودن که تونسن،ینی میشه نجوم رو "درکنار" یه رشته دیگه خوند؟ :-/
پس فکرم درست بوده،فرق دارن،خب وضعیت اختر فیزیک هم تعریفی تر نیس احتمالا دیگه :rolleyes:
اخترفیزیک هم در حال حاضر توی ایران تهش استاد دانشگاهه...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از Pariya :
اخترفیزیک هم در حال حاضر توی ایران تهش استاد دانشگاهه...
متاسفانه :rolleyes: :|
ینی ما هیچ آینده ای نخواهیم داش اینجور که معلومه :rolleyes:

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد

به نقل از آیدا-ق :
متاسفانه :rolleyes: :|
ینی ما هیچ آینده ای نخواهیم داش اینجور که معلومه :rolleyes:
نه ببین اگر بتونی یه دانشجو خیلی عالی توی دانشگاه باشی و یه فعالیت خیلی خفنی :D مثلا ارائه یه مقاله عالی و اینا داشته باشی میتونی واسه دانشگاه های خارج پذیرش بگیری!
بعد هم اختر فیزیک یه چیزه نو پایی هست ولی اگه بهش توجه شه میتونه خیلی زود پیشرفت کنه ، مثله هوافضا که در ارز (املا؟) چند سال خیلی پیشرفت کرد .

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از آیدا-ق :
استاد ایشون فک کنم طلا نجومه :D مدال المپیاد ربطی به نابغه بودن نداره ! بنابراین خودتونو دست کم نگیرین (;
اکثر بچه های نجوم میرن مهندسی . و عده ای تا یه مدتی نجوم تدریس می کنن و یه سری مطالعه دارن تو نجوم . بنابراین میشه نجومو در کنار یه رشته دیگه خوند ! اما کم کم که تو رشته خودشون حرفه ای تر میشن ، نقش نجوم کم رنگ و کم رنگ تر میشه . بنابراین به خودتون بستگی داره ! شما می تونی موسیقی رو کنار یه رشته دانشگاهی یاد بگیری و ادامه بدی ! به همون نسبت و حتی آسوده تر می تونی نجومم بخونی . بازم میگم فقط و فقط به خودت بستگی داره ...
به نقل از pariya :
نه ببین اگر بتونی یه دانشجو خیلی عالی توی دانشگاه باشی و یه فعالیت خیلی خفنی :D مثلا ارائه یه مقاله عالی و اینا داشته باشی میتونی واسه دانشگاه های خارج پذیرش بگیری!
بعد هم اختر فیزیک یه چیزه نو پایی هست ولی اگه بهش توجه شه میتونه خیلی زود پیشرفت کنه ، مثله هوافضا که در ارز (املا؟) چند سال خیلی پیشرفت کرد .
آدم خفن رو زمین نمیمونه ! (کنفوسیوس و دوستان ) بنابراین باهات موافقم
ولی در مورد خط آخر ! هوافضا خیلی با اخترفیزیک فرق داره ! سرعت پیشرفت مهندسی خیلی تفاوت داره با علوم پایه . به خصوص رشته ای مث هوافضا که یه علم نظامی محسوب میشه ، حسابش سواست . از اون ورم رشته ای مث اخترفیزیک که کاربردش خیلی ناچیزه باعث میشه از سرعت پیشرفتش کاسته شه .
کلا یه قانون کلی و میشه گفت مزخرف وجود داره و اونم اینکه برای پیشرفت باید پول خرج شه ! و کشور های صنعتی و ... برای علومی که کاربرد دارن و به نفع خودشونه بیشتر پول خرج می کنن و بدیهیه تو این علوم پیشرفت خیلی بیشتر و سریع تر اتفاق میفته . شاخه ی اخترفیزیک هم رسما یه شاخه ی کم رنگ به حساب میاد تو فیزیک ...

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد

به نقل از @Hosein@ :
استاد ایشون فک کنم طلا نجومه :D مدال المپیاد ربطی به نابغه بودن نداره ! بنابراین خودتونو دست کم نگیرین (;
اکثر بچه های نجوم میرن مهندسی . و عده ای تا یه مدتی نجوم تدریس می کنن و یه سری مطالعه دارن تو نجوم . بنابراین میشه نجومو در کنار یه رشته دیگه خوند ! اما کم کم که تو رشته خودشون حرفه ای تر میشن ، نقش نجوم کم رنگ و کم رنگ تر میشه . بنابراین به خودتون بستگی داره ! شما می تونی موسیقی رو کنار یه رشته دانشگاهی یاد بگیری و ادامه بدی ! به همون نسبت و حتی آسوده تر می تونی نجومم بخونی . بازم میگم فقط و فقط به خودت بستگی داره ...آدم خفن رو زمین نمیمونه ! (کنفوسیوس و دوستان ) بنابراین باهات موافقم
ولی در مورد خط آخر ! هوافضا خیلی با اخترفیزیک فرق داره ! سرعت پیشرفت مهندسی خیلی تفاوت داره با علوم پایه . به خصوص رشته ای مث هوافضا که یه علم نظامی محسوب میشه ، حسابش سواست . از اون ورم رشته ای مث اخترفیزیک که کاربردش خیلی ناچیزه باعث میشه از سرعت پیشرفتش کاسته شه .
کلا یه قانون کلی و میشه گفت مزخرف وجود داره و اونم اینکه برای پیشرفت باید پول خرج شه ! و کشور های صنعتی و ... برای علومی که کاربرد دارن و به نفع خودشونه بیشتر پول خرج می کنن و بدیهیه تو این علوم پیشرفت خیلی بیشتر و سریع تر اتفاق میفته . شاخه ی اخترفیزیک هم رسما یه شاخه ی کم رنگ به حساب میاد تو فیزیک ...
کی ؟ استاد من ؟ نه اتفاقا اصلا مدال المپیاد نداه :D المپیادم توصیه نمیکنه :D
درمورده اختر فیزیک هم... :-? یه جورایی درست میگی !

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از pariya :
کی ؟ استاد من ؟ نه اتفاقا اصلا مدال المپیاد نداه :D المپیادم توصیه نمیکنه :D
درمورده اختر فیزیک هم... :-? یه جورایی درست میگی !
خب پس من اصلاح می کنم . استاد ایشون اصن نمیدونه المپ چیه :))

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از @Hosein@ :
خب پس من اصلاح می کنم . استاد ایشون اصن نمیدونه المپ چیه :))
فك كنم كه اين ديگه بي احتراميه L-:

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از Hitler :
فك كنم كه اين ديگه بي احتراميه L-:
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصن فک نمیکردم همچین برداشتی شه ! با ادبیات ما آشنا نیستین ... زود قضاوت نکنین ...
استاد ایشون بسیار آدم فاضل و دانشمندی می باشند ...

Hitler

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سنندج
دانشگاه
دانشگاه کردستان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از @Hosein@ :
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اصن فک نمیکردم همچین برداشتی شه ! با ادبیات ما آشنا نیستین ... زود قضاوت نکنین ...
استاد ایشون بسیار آدم فاضل و دانشمندی می باشند ...
خب شما بايد جوري بنويسيد كه يكي كه مثه من كه شما مي گيد تازه به ميدان اومده بد برداشت نكنه

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از @Hosein@ :
اکثر بچه های نجوم میرن مهندسی . و عده ای تا یه مدتی نجوم تدریس می کنن و یه سری مطالعه دارن تو نجوم . بنابراین میشه نجومو در کنار یه رشته دیگه خوند ! اما کم کم که تو رشته خودشون حرفه ای تر میشن ، نقش نجوم کم رنگ و کم رنگ تر میشه . بنابراین به خودتون بستگی داره ! شما می تونی موسیقی رو کنار یه رشته دانشگاهی یاد بگیری و ادامه بدی ! به همون نسبت و حتی آسوده تر می تونی نجومم بخونی . بازم میگم فقط و فقط به خودت بستگی داره ...آدم خفن رو زمین نمیمونه ! (کنفوسیوس و دوستان ) بنابراین باهات موافقم
اوهوم،متوجه هستم
آره دیگه به هرحال اون رشته ای که کاربرد بیشتری داره متقاضی بیشتری هم داره،این یه چیز طبیعیه
توی خارج از کشور دقیقا به غیر از سازمانای فضایی چه جاهای دیگه ای کابرد داره و امکان استخدام هست؟ :-?

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد

من حرفمو پس میگیرم ما تو هوافضا هم پیشرفتی نکردیم :| امروز یکی توجیهم کرد . کامل .

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از pariya :
من حرفمو پس میگیرم ما تو هوافضا هم پیشرفتی نکردیم :| امروز یکی توجیهم کرد . کامل .
چرا آخه؟
چه توجیهی؟

hba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 1
مدال المپیاد
برنز فیزیک

به نقل از pariya :

نکنه از این دانشجوهای عقده ای بود که درسش رو نمی خواد بخونه انتظار پیشرفت داره.

پیشرفت ها اکثرا" تو مالک اشتره و صداش رو در نمیارن . اما باز هم خیلی کمه.

+++ احساس شدید به نخبه ها تو هوا فضا است. اکثر زمینه های مهندسی مرتبط با هوا فضا است.مثل نانو و شیمی.

یعنی برای پیشرفت حرکت جهادی تو اکثر رشته لازمه.

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد

ما بیشتر داریم کار تبلیغاتی میکنیم ، مثلا ماهواره ، پول زیادی دادیم ، رفتیم موتورشو از یه جا خریدیم ، فلان چیزشو از یه جا دیگه .سر هم کردیم ماهواره فرستادیم فضا !! ما خودمون نتونستیم وسائل اولیشو بسازیم ، صنعت داره میخوابه ما داریم این کارا میکنیم !

×بحث داره از موضوع تاپیک خارج میشه !

بالا