• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انحنای نور

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک دانش اموزی/طلای استانی.نقره کشوری

h.r

.......کاربر خسته........
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی(میری)
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
تو غلط کردی من یک ماهه بت هالیدی رو معرفی کردم هرچقد خونده باشی از بر نمیشی:D:D:D:D:D
غلط نکن من که قبل از تو خونده بودم تو به محمد امین معرفی کردی توهم زدی .
.راستی جهان در پوست گردو رو هم ناصحی بت گفت یادت رفته

آخرین ویرایش:

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
بر وبچ قمی چه پرچم بالایی دارن توفیزیک
چه قدوسی چه مشکینی

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
غلط نکن من که قبل از تو خونده بودم تو به محمد امین معرفی کردی توهم زدی .
.راستی جهان در پوست گردو رو هم ناصحی بت گفت یادت رفته
حسام تو بمن هالیدیو گفتی؟تو به من هالیدی رو گفتی؟تو مسلمون نیستی الله وکیلی:)):)):)):)):))تو موقعه ای که اندازه نارگیل بودی من فیزیک هالیدی میخوندم بدبخت.:)):)):)):)):))

آخرین ویرایش:

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
ببخشید دخالت می کنم ولی شما هر چی اثبات میشه رو فورا قبول می کنین؟؟؟؟
من خودم یکی از بزرگ ترین مشکلاتم اینه که نمیتونم سریع هرچیزی رو قبول کنم و حتما باید به خودم هم اثبات بشه:D البته نمیگم این خوبه ها... اتفاقا دردسر زیاد داره و یکی از دلایلی که منو اینقدر از همه عقب انداخته همینه. حتی مباحث اولیه و ساده ی فیزیک هم هنوز تو ذهنم وول میزنه. هی با خودم میگم: از کجا می دونن؟ آزمایششون چی بوده؟ چند بار تکرارش کردن؟ از کجا معلوم آزمایش دیگه ای نباشه که اینو نقض کنه و ...:((:((:((
ولی حالا بی خیال یه کاریش می کنیم:D

متاسفانه منم مشکله شمارو دارم.حتی هنوز جاذبه رو هم اونقد برام اثبات نشده.اخه چیز عجیب غریبیه جاذبه.نه مدرکی نه هیچی.البته خواسته بودن ذره ای به اسم گراویتون رو داخل جدول استاندارد بکنن که نتونستن.یا مثلا من هنوز روی ایده های 110 سال پیشه فیزیکم فکر میکنم.مثلا شاید باورتون نشه من هنوز دارم روی اتر فکر میکنم.اما این احساس خیلی خوبه.باعث میشه چیزی رو بدون مدرک قبول نکنید.
اما این قانون سیالات ارشمیدکاملا درسته.منم گفتم اثبات شده چون بعضی از دوستان کوته فکر به حرفای یک بچه کلاس هفتمی مثله من استناد نمیکنن.راستی در مورد مشکلتون توی نسبیت دارم یک مقاله خیلی به زبان ساده مینیویسم که بهتون میدمش.اخه اون فیلمه خیلی به زبان ساده و خوب بود اما سعی کردم سادش کنم.
در پناه حق.

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
متاسفانه منم مشکله شمارو دارم.حتی هنوز جاذبه رو هم اونقد برام اثبات نشده.اخه چیز عجیب غریبیه جاذبه.نه مدرکی نه هیچی.البته خواسته بودن ذره ای به اسم گراویتون رو داخل جدول استاندارد بکنن که نتونستن

در مورد این قضیه توروخدا نگید این دیوونست و ازم اشکال نگیرید.قطعا مدرکی هست ولی اونقد برام ملموس نیست.در هر صورت گیر ندید.:)):)):)):D:D:D:D:D

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
نه بابا من خودم استاد گیج بازی و نفهمیدن و سرکله زدن با اینکه چرا قانع نمیشم هستم. برا چی باید گیر بدم؟
یکی باید بیاد منو درست کنه:))
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ.
همه این مشکلو دارن

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
خدمتون عرض کنم که این اثبات شده اقای عزیز.منم ننوشتم جرم اهن سنگین تر از جرم پنبست.من عینه اینو نوشتم:
"ولی جالبه بدونی یک کیلو اهن سنگین تره" سنگین تر سنگین تر سنگین تر.قطعا اونقد سواد دارید که بدونید سنگین تر با پرجرم تر فرق داره. به دلیل قانون ارشمیدس هم هست.میتونید با یک سرچ ساده کلی اطلاعات بدست بیارید:
http://toranji.blog.ir/post/which-are-heavy-1kg-cotton-or-1kg-iron
خیلی واضح هست این قضیه.منظوره من هم در اونجا که نوشتم "همیشه مقدار هوای درون جسم مهم نیست" مربوط به یک بخش دیگه از قانون سیالات ارشمیدس هست.
من وقتم رو روی این مسائل ساده حروم نمیکنم و دیگه در مورد این مطلب توضیح نمیدم.چون کسی که میباید بفهمه فهمید.

افرادی مثله شما یک انسان هستن که فکر میکنن خیلی باهوشن.میگن فردی که فکر میکنه باهوشه از فردی که فکر میکنه باهوش نیست خطرناک تره.اگر بخودتون زحمت میدادید بجای گشتن دنبال اسم مول و اینجور چیز ها یک سره انگشت تحقیق میکردید الان این حرفو نمیزدید.
متاسفم برای خودم که با گفتن کلمه سمپادی ها منو با چون شمایی جمع میبندن.متاسفم/
موفق باشید

من جای تو بودم به علمی مثل فیزیک اتکا نمیکردم و گفته های هالیدی و امثالهم رو بعنوان حرفای خودم و در مسیر روشنفکرنمایی خودم به کار نمیبردم، اگر قرار بود همه مثل تو به حرفای آدمای قبل از خودشون رجوع کنند، هیچی پیشرفت نمیکرد و هنوز تو غار تشریف داشتیم، فکر کن نیوتون به حرف آدمای قبل خودش اتکا میکرد و چیزی از جاذبه نمیگفت، یه چیزیم بگم به خاطر بسپار، هر جا فیزیک منطقی از در وارد بشه فیزیک هالیدی باید راشو بکشه بره چون واقعا چیزی برای گفتن نداره و در مقابل فیزیک مدرن که خیلی انعطاف پذیر تر از فیزیک هالیدی هست خیلی دیکتاتور به نظر میاد، در ضمن در فیزیک نه چیزی صد در صد اثبات و نه چیزی صد در صد رد میشه و به اصطلاح علمیه که قانون هاش با مقتضیات هر زمان نسبت مستقیم داره که کی کشف شده باشن و کی کشف نشده باشن، اون چیزی که شما مد نظرته علم باشکوه ریاضیاته که حرفش همه جا حرفه و میگه که 1 کیلو = 1 کیلو ! در نظر بگیر یه نفر روشنفکرنما مثل خودت 100 سال پیش جلوی کشف یک قانون فیزیک رو میگرفت و استدلالش هم این بود که قانون های قبلی #اثبات_شده هستند و قابل اصلاح و قابل انتقاد نیستن، اونوقت چه اتفاقی می افتاد؟!
در ضمن من انتظار داشتم فیزیکی‌ها خیلی فروتن‌تر از این حرف‌ها باشند، از اونجایی که با علم نجوم و ستارگان ارتباط نزدیکی دارن و میدونن که جایگاه هیچ کس در جهان هستی اونقدری نیست که بخواد بقیه رو از زاویه بالا نگاه کنه...

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
من جای تو بودم به علمی مثل فیزیک اتکا نمیکردم و گفته های هالیدی و امثالهم رو بعنوان حرفای خودم و در مسیر روشنفکرنمایی خودم به کار نمیبردم، اگر قرار بود همه مثل تو به حرفای آدمای قبل از خودشون رجوع کنند، هیچی پیشرفت نمیکرد و هنوز تو غار تشریف داشتیم، فکر کن نیوتون به حرف آدمای قبل خودش اتکا میکرد و چیزی از جاذبه نمیگفت، یه چیزیم بگم به خاطر بسپار، هر جا فیزیک منطقی از در وارد بشه فیزیک هالیدی باید راشو بکشه بره چون واقعا چیزی برای گفتن نداره و در مقابل فیزیک مدرن که خیلی انعطاف پذیر تر از فیزیک هالیدی هست خیلی دیکتاتور به نظر میاد، در ضمن در فیزیک نه چیزی صد در صد اثبات و نه چیزی صد در صد رد میشه و به اصطلاح علمیه که قانون هاش با مقتضیات هر زمان نسبت مستقیم داره که کی کشف شده باشن و کی کشف نشده باشن، اون چیزی که شما مد نظرته علم باشکوه ریاضیاته که حرفش همه جا حرفه و میگه که 1 کیلو = 1 کیلو ! در نظر بگیر یه نفر روشنفکرنما مثل خودت 100 سال پیش جلوی کشف یک قانون فیزیک رو میگرفت و استدلالش هم این بود که قانون های قبلی #اثبات_شده هستند و قابل اصلاح و قابل انتقاد نیستن، اونوقت چه اتفاقی می افتاد؟!
در ضمن من انتظار داشتم فیزیکی‌ها خیلی فروتن‌تر از این حرف‌ها باشند، از اونجایی که با علم نجوم و ستارگان ارتباط نزدیکی دارن و میدونن که جایگاه هیچ کس در جهان هستی اونقدری نیست که بخواد بقیه رو از زاویه بالا نگاه کنه...

از گفته هاتون معلومه نه هیچی از فیزیک میدونید نه هیچی از علم.من به هیچ حرفی اتکا نکردم.اگر بجای اینکه 10 خط متن بنویسید و وقته من و خودتونو بگیرید یک بادکنک برمیداشتید فرو میکردید تو اب میفهمیدین که من درست میگم.من یک بچه 13 سالم.نزدیک 4 ساله فیزیک میخونم.2 تا مقام المپیاد فیزیک دانش اموزی دارم.چندین همایش مختلف رفتم.اما با این وجود هنوز هم به حرف من به نگاه یک حرفه بچه گونه
نگاه میشه .پس من مجبورم بگم که این موضوع اثبات شده.فیزیک هالیدی بزرگترین کتاب اموزش فیزیک نیوتونی در دنیا هست(البته مدرن هم داره)پس رو حرف اقای هالیدی حرف نزن که کسی نیستی در برابر ایشون.
اشکالات زیادی که تو متنتون بود انقدر مسخرست که خندم گرفت:
1-فیزیک منطقی؟؟؟چیزی به این اسم وجود نداره
2-هالیدی چیزی برای گفتن نداره؟؟؟ اره هالیدی حرفی برای گفتن نداره.یکی شما راست میگی یکی چوپان دروغ گو.فیزیک هالیدی در ساال 1960 نوشته شده.یعنی 59 سال قبل.اما هنوز هم تدریس میشه.

3-ما چیزی به اسم فیزیک هالیدی نداریم چرا چرت میگی.شما فکر کردی فیزیک هالیدی یک بخش از فیزیک هست نه پسرم امروزه دو بخش اصلی فیزیک داریم یک فیزیک نیوتونی یا کلاسیک دو فیزیک مدرن.اصلا مقایسه ی کتاب فیزیک هالیدی با علم فیزیک مدرن مثل اینکه بگیم از قم تا تهران چند تن جرم داره؟مسخرست واقعا این سطح اطلاعات علمی.
4- شما که دنباله تو چشم بودنی برو پایه های اصلی فیزیک سیالات رو یعنی فیزیک سیالات ارشمیدس کبیر رو از بین ببر و بگو اشتباهه.بعد مثه گالیله با پا بکوب به اهن و پنبه و بگو من میدونم شما یک کیلو هستید که شاید یک فرجی شد.
5-شما بازم با مغلطه و منطق دربازی دارید حرفه خودتون رو علمی نشون میدید.من هیچ وقت نگفتم که قوانین قبلی قابل اصلاح و انتقاد نیستن.من گفتم شما هنوز فرق سنگین تر و پر جرم تر رو نفهمیدید.
6-شما قطعا توقع ندارید که خودم برم دستگاه سنجش و ارزیابی طراحی پمپ گریز از مرکز(Pump Design Evaluation Set)و دستگاه گردابه (vortex Apparatus)و امثالهم رو بخرم و ازمایش سیالات ارشمیدس رو انجام بدم که.البته من به زور و بدبختی این ازمایش هارو کردم.البته از منطق شما بر میاد.
7-اگر جرم پنبه و اهن گرفته میشد 1k=1k ولی اینجا ما داریم سنگینی رو مورد بررسی قرار میدیم یعنی میتونیم به هر کدوم در شرایط مختلف فرمول های دیگه ای مثل بایونسی و گرانش و فشار سیال R فشار سیال L فشار سیال U فشار سیالD و ... که هر کدوم از اینا باعث تغییر میشن.
8-در اخر اینکه افرادی مثل شما که فقط ریاضی رو قبول دارید اخرش به هیچ جا نمیرسید.خودتون میخواید از اول علمو پایه ریزی کنید.اخه ساده ترین چیز تو مکانیک سیالات ارشمیدس همینه.مثله اینه که من بگم تو روز تو اسمون خورشید وجود داره,بعد شما بیای بگی نههه تو داری مثله ادمای 100 سال قبل فکر میکنیو نمیدونم تو روشنفکر گرا هستیو بعد وقتی منم میگم این اثبات شده تو هم بگی نه اینا قابل انتقاد و اصلاح هستن و تو نباید به حرفای اینا استناد کنی.این مثال مضحک بود چون همه میدونن تو روز خورشید تو اسمونه ولی همه فعالیت مکانیک سیالات ارشمیدس رو نمیدونن و نمیدونن که این قانون دقبقا مثله وجود خورشید در روز شفافه.یعنی از من مدرک میخواید که ثابت کنم تو روز روشن خورشید تو اسمونه.یکم از اون منطقه حد وسط گرایانه و دربازیتون بکشید بیرون تا وقت من و خودتون ودوستان رو نگیرید.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
خدمتون عرض کنم که این اثبات شده اقای عزیز.منم ننوشتم جرم اهن سنگین تر از جرم پنبست.من عینه اینو نوشتم:
"ولی جالبه بدونی یک کیلو اهن سنگین تره" سنگین تر سنگین تر سنگین تر.قطعا اونقد سواد دارید که بدونید سنگین تر با پرجرم تر فرق داره. به دلیل قانون ارشمیدس هم هست.میتونید با یک سرچ ساده کلی اطلاعات بدست بیارید:
http://toranji.blog.ir/post/which-are-heavy-1kg-cotton-or-1kg-iron
خیلی واضح هست این قضیه.منظوره من هم در اونجا که نوشتم "همیشه مقدار هوای درون جسم مهم نیست" مربوط به یک بخش دیگه از قانون سیالات ارشمیدس هست.
من وقتم رو روی این مسائل ساده حروم نمیکنم و دیگه در مورد این مطلب توضیح نمیدم.چون کسی که میباید بفهمه فهمید.

افرادی مثله شما یک انسان هستن که فکر میکنن خیلی باهوشن.میگن فردی که فکر میکنه باهوشه از فردی که فکر میکنه باهوش نیست خطرناک تره.اگر بخودتون زحمت میدادید بجای گشتن دنبال اسم مول و اینجور چیز ها یک سره انگشت تحقیق میکردید الان این حرفو نمیزدید.
متاسفم برای خودم که با گفتن کلمه سمپادی ها منو با چون شمایی جمع میبندن.متاسفم/
موفق باشید

نوابغ در مورد جرم بحث نمیکنه بلکه درباره سنگینی اجسام داریم صحبت میکنیم که به نیروی ارشمیدس وچگالی شاره جاری در اون بستگی داره.

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
فیزیک هالیدی بزرگترین کتاب اموزش فیزیک نیوتونی در دنیا هست(البته مدرن هم داره)پس رو حرف اقای هالیدی حرف نزن که کسی نیستی در برابر ایشون
فیزیک هالیدی خیلی کتاب اسونی چرا دارین رو اون بحث میکنید
به جز دانشگاه های ازاد بعید بدونم دانشگاه دیگه ایی اونو تو لیسانس تدریس کنه وبیشتر منبع المپیادی کتاب بهتر از اون در خصوص نیوتن کتاب مکانیک کلاسیک مورین وبعد مکانیک تحلیلی فاولز تو حوزه ترمودینامیک فقط کتاب زیمانسکی
البته باید مشتق وانتگرال رو بلد باشید که فکر کنم براتون سنگینه ولی خواستین من میتونم کمکتون کنم تو انتگرال||=||||=||(;

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
-در اخر اینکه افرادی مثل شما که فقط ریاضی رو قبول دارید اخرش به هیچ جا نمیرسید.خودتون میخواید از اول علمو پایه ریزی کنید.اخه ساده ترین چیز تو مکانیک سیالات ارشمیدس همین

ریاضیات زاده شده فیزیک:D:D:D
همین نیوتن نبود شما لنگ انتگرال گرفتن بودید وتازه همین انیشتین هم نبود لنگ حساب تانسوری بودید که بابا ریاضدانان

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
همین بسط تیلور رو هم از ما دارید :)):)):))

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
فیزیک هالیدی خیلی کتاب اسونی چرا دارین رو اون بحث میکنید
به جز دانشگاه های ازاد بعید بدونم دانشگاه دیگه ایی اونو تو لیسانس تدریس کنه وبیشتر منبع المپیادی کتاب بهتر از اون در خصوص نیوتن کتاب مکانیک کلاسیک مورین وبعد مکانیک تحلیلی فاولز تو حوزه ترمودینامیک فقط کتاب زیمانسکی

حرفه شما درسته اما امروزه 90 درصد کتاب های علوم تجربی رو از هالیدی میگیرن.تو دانشگاه که به درد نمیخوره که.مگر برای سطوح خیلی پایین.اخه معمولا کتب درسی زیست رو از روی زیست سلمون مینویسن فیزیک رو از فیزیک هالیدی. مورین هم خوبه اما خوب خوندنش برای کسی که پیش مطالعه نداره وحشتناک سخت.البته از فیزیک سایمون اسونتره. توح حوزه ترمودینامیک و حرارت هم زیمناسنیکی خوبه.
به هر حال فکر کنم نظراتتون نزدیک به من بود.

alireza85

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ایت الله مشکینی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
ریاضیات زاده شده فیزیک:D:D:D
همین نیوتن نبود شما لنگ انتگرال گرفتن بودید وتازه همین انیشتین هم نبود لنگ حساب تانسوری بودید که بابا ریاضدانان
من که نگفتم ریاضی به درد نمیخوره.گفتم فقط نباید با ریاضی فکر کرد.افرادی که بقیه علوم رو قبول ندارن تو ریاضی به مشکل بر میخورن
وگرنه من که خودم ریاضی رو خیلی قبول دارم و اعتقاد دارم یجورایی خدا دنیارو با ریاضی نوشته.(مبالغه)

بالا