• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سلبریتی ها

• شروع کننده موضوع

Nightmare8887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1405
ببینید میخوایم درباره اثری که سلبریتی ها روی مردم دارن اینجا بگیم.
یکسری از سلبریتی ها هستند که بدون هدف سیاسی و اجتماعی زندگی می‌کنند. که خب از اینا بگذریم
اما یکسری های دیگه هم از لحاظ اجتماعی هم از لحاظ سیاسی میخوان رو مردم اثر بگذارن
از لحاظ سیاسی هم سه دسته هستند:
۱_دسته اول که از نظام طرفداری میکنن( فلان فلان شده ها)
۲_ دسته دوم که از غرب حمایت میکنن (غرب زده)
۳_ دسته سوم هم کسانی هستند که برای مردم کار می‌کنند
یعنی منظورم اینکه از مردم دفاع میکنن
مثلا خانم ترانه علیدوستی که چند سال پیش گفتش که اگه باسه اسکار دعوت بشم نمیام چون آمریکا مردم ایرانو تحریم کرده و من چرا باید بیام به کشوری که مردممو مورد فشار قرار داده و از اون طرف امسال تو تظاهرات و اینا از مردم دفاع کردن .من احساس میکنم که ایشون اینکار هارو بدون اینکه از طرف خاصی تحریک بشن انجام دادن و جزو افراد مزدور نبودن حالا چه مزدور اینور چه اونور
از لحاظ اجتماعی هم اثر خیلی زیادی مخصوصا در قشر سنی نوجوان و جوان دارن.
شما از تتلو بگیر و برو جلو.
ملت ما هم یه مقداری سلبریتی زده هستند البته شاید تو بقیه کشور ها هم اینطوری باشه نمیدونم .
نظراتتون رو بگید درباره سلبریتی ها اینکه چقدر تاثیر دارن و اینکه کدومشون راست میگن کدومشون حرف مفت میزنن و اینا.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
جایی که اگه اورژانس اجتماعی بیاد چارتا اتوبوس آدم جمع میکنه میبره
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
ندارم متاسفانه
یکسری از سلبریتی ها هستند که بدون هدف سیاسی و اجتماعی زندگی می‌کنند. که خب از اینا بگذریم
اما یکسری های دیگه هم از لحاظ اجتماعی هم از لحاظ سیاسی میخوان رو مردم اثر بگذارن
مثلا خانم ترانه علیدوستی که چند سال پیش گفتش که اگه باسه اسکار دعوت بشم نمیام چون آمریکا مردم ایرانو تحریم کرده و من چرا باید بیام به کشوری که مردممو مورد فشار قرار داده و از اون طرف امسال تو تظاهرات و اینا از مردم دفاع کردن .من احساس میکنم که ایشون اینکار هارو بدون اینکه از طرف خاصی تحریک بشن انجام دادن و جزو افراد مزدور نبودن حالا چه مزدور اینور چه اونور
ملت ما هم یه مقداری سلبریتی زده هستند البته شاید تو بقیه کشور ها هم اینطوری باشه نمیدونم .
نظراتتون رو بگید درباره سلبریتی ها اینکه چقدر تاثیر دارن و اینکه کدومشون راست میگن کدومشون حرف مفت میزنن و اینا.
دسته اول که مهران رجبیه 😂🤦‍♂️

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

من فکر نمیکنم هیچ کدوم این گروه ها از بقیه شون بهتر یا بدتر باشن.
چرا کسی که از مردم دفاع میکنه خوبه؟ به عنوان عضوی از عموم جامعه، طبیعتا من و شما از آدمایی که از حقوق ما دفاع میکنن خوشمون میاد.
ولی فکر نمیکنم کسی که به خاطر منافعش از حکومت یا غرب حمایت میکنه مرتکب کار بدی شده باشه، تا وقتی که سود حاصل از تصمیمش از زیانش برای خود اون شخص بیشتر باشه.
اگه فرضا مهران رجبی داره واسه هر قسمت اجرای یه برنامه چند ده یا چند صد میلیون پول میگیره، به احتمال خوبی توی جبهه های دیگه نمی‌تونسته انقدر پول دربیاره. همونطور که فرخ نژاد رفت آمریکا و با پهلوی شام خورد.

هیچ خوب و بدی وجود نداره، این که یه سری از مردم پیگیر این آدما هستن هم (از مهران رجبی گرفته تا شیک و با کلاس هاشون مثل علیدوستی) صرفا از حماقتشونه، وگرنه هیچکدوم ازین آدما ذره‌ای صلاحیت اینو ندارن که حرفاشون مرجع رأی و نظر دیگران باشه.

• شروع کننده موضوع

Nightmare8887

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1405
من فکر نمیکنم هیچ کدوم این گروه ها از بقیه شون بهتر یا بدتر باشن.
چرا کسی که از مردم دفاع میکنه خوبه؟ به عنوان عضوی از عموم جامعه، طبیعتا من و شما از آدمایی که از حقوق ما دفاع میکنن خوشمون میاد.
ولی فکر نمیکنم کسی که به خاطر منافعش از حکومت یا غرب حمایت میکنه مرتکب کار بدی شده باشه، تا وقتی که سود حاصل از تصمیمش از زیانش برای خود اون شخص بیشتر باشه.
اگه فرضا مهران رجبی داره واسه هر قسمت اجرای یه برنامه چند ده یا چند صد میلیون پول میگیره، به احتمال خوبی توی جبهه های دیگه نمی‌تونسته انقدر پول دربیاره. همونطور که فرخ نژاد رفت آمریکا و با پهلوی شام خورد.

هیچ خوب و بدی وجود نداره، این که یه سری از مردم پیگیر این آدما هستن هم (از مهران رجبی گرفته تا شیک و با کلاس هاشون مثل علیدوستی) صرفا از حماقتشونه، وگرنه هیچکدوم ازین آدما ذره‌ای صلاحیت اینو ندارن که حرفاشون مرجع رأی و نظر دیگران باشه.
درسته . تقریبا میشه گفت که اکثرا نه تنها صلاحیتش رو ندارن که دلیلش هم منافع شخصی اون فرده. یا اصلا این سلبریتی ها سواد سیاسی ندارن.
اما با این حال تاثیرشون تو مردم زیاده . و من هم خودم ازشون شاید تاثیر گرفتم .
حالا اینارو اینطوری میگیم
تحلیل گر ها چطور؟
یعنی مثلا خب یکی مث رافئی پور که طرفدار اینوره
امید دانا که نشسته اونجا و کلا از هیچ گروهی دفاع نمیکنن چی؟
اینجور آدما سودی میبرن از این کارشون؟ یا میشه به حرفاشون اعتماد کرد ‌. که خب من فکر میکنم کمی خود نمایی در حرف هاش وجود داره . مثلا هی میگه من توانمندم و اینا.انگار سعی داره اثبات کنه که خودش بالاست که یکجایی جذبش کنن و یه پولی چیزی بهش بدن .

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
تحلیل گر ها چطور؟
یعنی مثلا خب یکی مث رافئی پور که طرفدار اینوره
امید دانا که نشسته اونجا و کلا از هیچ گروهی دفاع نمیکنن چی؟
اینجور آدما سودی میبرن از این کارشون؟ یا میشه به حرفاشون اعتماد کرد ‌. که خب من فکر میکنم کمی خود نمایی در حرف هاش وجود داره . مثلا هی میگه من توانمندم و اینا.انگار سعی داره اثبات کنه که خودش بالاست که یکجایی جذبش کنن و یه پولی چیزی بهش بدن .

هر کسی میتونه اسم خودشو بذاره تحلیل گر. تو این مورد هم باز به فهم مخاطب بستگی داره که تحلیل چه کسی رو بخونه. به نظرم آدم مستقل از گرایشی که داره باید نظر گروه های دیگه رو هم بدونه. ولی اون کلاسی از آدما رو که از هر جناحی انتخاب میکنه و مرجع قرار میده، سطح فهم و معلوماتش مشخص میکنن.
مثال:
یه نفر رائفی پور رو نماینده‌ی تفکر حامی حکومت میدونه و معادلش تو جریان مخالفش رو یه نفر در حد علی کریمی یا نمیدونم هر کس دیگه‌ای قرار میده. در نتیجه وقتی به عنوان مخالفش باهاش بحث میکنی، همه اش ارجاعت میده به حرفای "مخالفای بی ربط".

در مورد سود و اینا هم، بالاخره هر کسی باید از یه جایی نون دربیاره و خب این که از کجا پول میگیره نشون میده جهت گیریشو. هر کسی رو میبینید که فعالیت جدی میکنه تو این مسائل داره بابت کارش پول هم میگیره. امید دانا که مشخصه از کدوم طرف پول میگیره دیگه. n بار تا حالا نشون داده اینو. تو کامنتاشم برید مشخصه. کلا هر آدمی از هر طرفی مشمول این قاعده میشه. از ارزشی ها بگیر و تا آدمایی مثل مانا نیستانی. البته این لزوما به این معنی نیست که این آدما صرفا برای پول کار میکنن، خیلیا به صورت کلی به کارشون اعتقاد دارن، اما قطعا پیش میاد وقتایی که ممکنه اختلاف نظری با اون نهاد یا کسی که براش کار میکنن داشته باشن و علیرغم این، نظر خودشون رو منعکس نکنن.

amirTT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
-2
همه شون یکین دنبال منافع کسی گوش به حرف اینا باشه و امثال علیدوستی یا رجبی و اینا باشه باید بره به قهقرا جدا. فکرکن عقلت دست سلبریتی باشه

• لایک
امتیازات: D3la

Mahdi Ashtari

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1403
به نظرم فارغ از اینکه کدام دسته از سلبریتی ها درست می گویند (و هرکس بنابر عقاید سیاسی اش می گوید فلان دسته درست می گوید) مسئله مهم تر این است که اصلا سلبریتی ها باید در این مسائل اظهار نظر کنند و نظراتشان درست است یا خیر؟!
قطعا افراد مشهور در فعالیت هاشون در زمینه های مختلف هنری و بازیگری و ورزشی و...یک سری اندیشه های فلسفی،اعتقادی،اجتماعی و فرهنگی و...رو به مخاطب می رسانند.
اما ورود این افراد به مواردی که تخصصی از آن ندارند آسیب زا است برای مثال در امور سیاسی به جای اینکه مردم به تحلیل های کارشناسان علوم سیاسی مراجعه کنند به تحلیل های سلبریتی ها مراجعه می کنند و این باعث ایجاد تفکرات سطحی و بدون تحلیل و بینش عمیق در جامعه می شود.

مسئله دیگر سلبریتی زدگی است که متاسفانه در جامعه جهانی و ایران وجود دارد.
این می تواند آسیب های زیادی از جمله پیروی کورکورانه از نظرات سلبریتی ها،عدم مراجعه به اندیشمندان و متخصصان و رشد کارهای جاهلانه را در پی داشته باشد.
برای مثال در سال های نه چندان دور به علت تبلیغات چند سلبریتی برخی نمونه های بزاق خود را برای درمان بیماری سرطان فردی ارسال می کردند.
در حالی که به هشدارهای متخصصین ژنتیک و بیوتکنولوژی پیرامون خطرات دراختیار قراردادن اطلاعات بیومتریک و ژن ها ناآگاه بودند.

پدیده دیگری که با آن مواجه هستیم دانشمندان سلبریتی هست.
این پدیده هم آسیب های زیادی دارد.

البته استفاده از سلبریتی ها برای ترویج امور مختلف فرهنگی و اجتماعی در جامعه روی مثبت این مسئله است.
اما مهم این است که چه تفکری را در جامعه رواج می دهند و مهمتر اینکه آنها باید در راس باشند و خود این تفکرات را ایجاد و مدیریت کنند یا اینکه در تعامل با متخصصان و اندیشمندان باشند.

بالا