• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بهترین کمک درسی برای پایه دهم رشته تجربی

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

دلآرا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کیش
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام‌دوستان شما چه انتشاراتی رو برای دروس ریاضی فیزیک زیست و شیمی پیشنهاد میدین؟
که هم درسنامه و پاسخنامه و سوالات تستی خوب و کاملی داشته باشه؟

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
زیست و شیمی ب ما خیلی سبز گفتن...
ریاضی هم نردبان
فیزیک هم نشر الگو

Slawter

آی‌دْی‌کِی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
4215
سلام‌دوستان شما چه انتشاراتی رو برای دروس ریاضی فیزیک زیست و شیمی پیشنهاد میدین؟
زیست خیلی سبز و فاگو، شیمی مبتکران و خیلی سبز، و فیزیک و ریاضی هم میکرو خوبن.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

دلآرا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کیش
سال فارغ التحصیلی
1405
نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام. میدونم رشتم ریاضیه ولی توی درس شیمی میتونم کمک کنم
تقریبا میشه گفت کتاب شیمی عالی توی بازار نداریم و باید بین بد و بدتر یکیو انتخاب کنی
اگه دنبال یادگیری هستی و سطح ساده میخوای کتاب خیلی سبز معمولی، جامع مهروماه، و پاور تست های مهر و ماه کمکت میکنه
توی سطح سخت اینا خوبن
نشر الگو سوالاش متوسط رو به بالاست(البته اونی که نوشته مسعود جعفریه) و مسائل قشنگی داره. اما یه کتابی هست که جامع پایه هست که امسال نوشتنش. این کتاب نویسندش مسعود جعفری نیست. مولفش شهرام شاهپرویزی و حسین شرانلوعه. این کتاب رو برای منبع اول توصیه نمیکنم بلکه برای منبع سوم به بعد توصیه میکنم. مسائل نسبتا ساده تر ولی سوالای مفهومی و حفظی سخت ولی خوب.
کتاب بعدی سه سطحیه که نه میشه گفت خوبه نه بد. سعی کن بیشتر توی فاز سنجش استفاده کنی و از غلط زدن یا نزدن سوالای دشوارترش نا امید نشی چون معمولا دری وریه این تیپ سوالاش.
نردبام دهم نداره(الان نمیدونم شاید هادیان فرد نوشته باشه) برای همین رد میشیم😂
بهمن بازرگان رو باید ببینی واقعا شیمیت خوبه یا نه. اما من برای یه کنکوری توصیه نمیکنم به چند دلیل. درسته این کتاب ظاهرا آموزش خوب و تستای سختی داره ولی غالبا خارج چارچوبه. توی درسنامه میاد قضیه هایی که توی کتاب شیمی نگفته رو یا اضافه گفته با یه ساز مخالف با کتاب زده برای همین ممکنه سر جلسه کنکور خصوصا گنکور ۱۴۰۲ که حفظی محور بود، جوب بزنین و کار خراب شه. کتاب بعدی آیکیوعه که من توصیه برای یه دهمی نمیکنم بخاطر اینکه برای یه دهمی ممکنه نا امید کننده باشه ولی برای ریز شدن روی کتاب درسی بنظرم حفظیات رو خوب پوشش میده.
شیمی جامع منتظران ارزش خرید نداره اگه خیلی سبزو میزنی چرا که تقریبا کپی همن
میکرو افتضاح تالیف شده و واقعا توی حفظیات نا امید میکنه آدمو. اما میکرو طلایی بعض بقیشونه
اما توی موضوعیا اول برای مسائل خیلی سبز خوبه و بعد اگه مسائل خلاقانه تر خواستی، برو سراغ نشر الگو تستاش بعضی وقتا چرت و پرت میشه ولی واقعا خوشفکرن. توی عبارت نامه اگه میخوای اول دستت گرم شه مهروماه چون که خیلی سبز حالت پراکندگی داره و خط فکریشون با مهروماه تا حدودی فرق داره. ولی بنظرم جفتشو بزن.
دیگه با این تعداد منبع به تسلط خوبی میرسی

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
من خودم که دهم بودم،زیست تک پایه خیلی سبز رو داشتم ولی خب کافی نیست.آی کیو هم بسیار کتاب خوبیه.برای فیزیک هم نشر الگو رو داشتم که عالی بود نردبام هم میتونی بگیری اون سوالاش خیلی خفنه.ریاضی هم نشر الگو مهر و ماه هم بد نیست.شیمی خیلی سبز جالب نیست به نظرم بیشتر موضوعی هاش برای کنکور خوبن ولی برای شیمی ۱۰۰ درصد کتاب بهمن بازرگان رو پیشنهاد میکنم.

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
لیست کتابایی که دارم : (دهم تجربیم !)
زیست : نشر الگو و آبی قلمچی
شیمی : جزوه معلم و آبی قلمچی
فیزیک : نشر الگو و جزوه معلم و سه سطحی قلمچی
ریاضی : خیلی سبز و جزوه معلم و آبی قلمچی
*《 کتاب های قلمچی رو به اصرار مامانم خریدم ولی چیز خاصی ندارن و اگر میخواید تو آزموناش رتبه تاپ داشته باشید اینارو بخونید 》*

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

دلآرا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کیش
سال فارغ التحصیلی
1405
متشکرم❤️
تقریبا میشه گفت کتاب شیمی عالی توی بازار نداریم و باید بین بد و بدتر یکیو انتخاب کنی
اگه دنبال یادگیری هستی و سطح ساده میخوای کتاب خیلی سبز معمولی، جامع مهروماه، و پاور تست های مهر و ماه کمکت میکنه
توی سطح سخت اینا خوبن
نشر الگو سوالاش متوسط رو به بالاست(البته اونی که نوشته مسعود جعفریه) و مسائل قشنگی داره. اما یه کتابی هست که جامع پایه هست که امسال نوشتنش. این کتاب نویسندش مسعود جعفری نیست. مولفش شهرام شاهپرویزی و حسین شرانلوعه. این کتاب رو برای منبع اول توصیه نمیکنم بلکه برای منبع سوم به بعد توصیه میکنم. مسائل نسبتا ساده تر ولی سوالای مفهومی و حفظی سخت ولی خوب.
کتاب بعدی سه سطحیه که نه میشه گفت خوبه نه بد. سعی کن بیشتر توی فاز سنجش استفاده کنی و از غلط زدن یا نزدن سوالای دشوارترش نا امید نشی چون معمولا دری وریه این تیپ سوالاش.
بهمن بازرگان رو باید ببینی واقعا شیمیت خوبه یا نه. اما من برای یه کنکوری توصیه نمیکنم به چند دلیل. درسته این کتاب ظاهرا آموزش خوب و تستای سختی داره ولی غالبا خارج چارچوبه. توی درسنامه میاد قضیه هایی که توی کتاب شیمی نگفته رو یا اضافه گفته با یه ساز مخالف با کتاب زده برای همین ممکنه سر جلسه کنکور خصوصا گنکور ۱۴۰۲ که حفظی محور بود، جوب بزنین و کار خراب شه. کتاب بعدی آیکیوعه که من توصیه برای یه دهمی نمیکنم بخاطر اینکه برای یه دهمی ممکنه نا امید کننده باشه ولی برای ریز شدن روی کتاب درسی بنظرم حفظیات رو خوب پوشش میده.
میکرو افتضاح تالیف شده و واقعا توی حفظیات نا امید میکنه آدمو. اما میکرو طلایی بعض بقیشونه
اما توی موضوعیا اول برای مسائل خیلی سبز خوبه و بعد اگه مسائل خلاقانه تر خواستی، برو سراغ نشر الگو تستاش بعضی وقتا چرت و پرت میشه ولی واقعا خوشفکرن. توی عبارت نامه اگه میخوای اول دستت گرم شه مهروماه چون که خیلی سبز حالت پراکندگی داره و خط فکریشون با مهروماه تا حدودی فرق داره. ولی بنظرم جفتشو بزن.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

دلآرا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کیش
سال فارغ التحصیلی
1405
من خودم که دهم بودم،زیست تک پایه خیلی سبز رو داشتم ولی خب کافی نیست.آی کیو هم بسیار کتاب خوبیه.برای فیزیک هم نشر الگو رو داشتم که عالی بود نردبام هم میتونی بگیری اون سوالاش خیلی خفنه.ریاضی هم نشر الگو مهر و ماه هم بد نیست.شیمی خیلی سبز جالب نیست به نظرم بیشتر موضوعی هاش برای کنکور خوبن ولی برای شیمی ۱۰۰ درصد کتاب بهمن بازرگان رو پیشنهاد میکنم.
مرسی😍

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
توی سطح سخت اینا خوبن
مبتکران که خیلی خوبه!!!
در کنارش تست های آی کیو جامع هم بزن

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
مبتکران که خیلی خوبه!!!
در کنارش تست های آی کیو جامع هم بزن
نوری واقعا این بحث سلیقه ایه و هر کسی با یه چیز حال میکنه برای همین ریسک نباید کرد و همه کتابای بازار رو زد اما واقعا من تجربش کردم. بازرگان کتاب خوبیه برای کسی که میخواد المپیاد شیمی بخونه و کل شیمی دبیرستانشو جمع کنه نه کسی که کنکور میخواد بده. کنکورای جدید ینی ۴۰۱ و ۴۰۲ واقعا از خط فکری بازرگان جدا شدن. باید توی چهارچوب کتاب وزارتی مطالعه داشت خصوصا شیمی که امسال نزدیک ۸۰ درصد سوالا از متن کتاب یا مستقیم اومده بود یا برداشت شده بود.
خلاصه حرفم:همه کتابای بازارو بزنین. شیمی درسته که باید آروم آروم توش پیشرفت کنین خصوصا مادر مسائل که استوکیومتریه. نگران نباشین فقط باید تست و مسئله توی شیمی زیاد حل کنین تا مسلط بشین چرا که تا تست نزنین نمیفهمین کجای کتاب مهمه و میشه ازش تست طرح کرد

god of teasing

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیمارستان فارابی
شهر
کلمه
سال فارغ التحصیلی
1404
زیست من هم میکرو داشتم هم نشر الگو
ولی با اختلاف نشر الگو
یجورایی اون نرمی میکرو رو نداره
ویس داره که کمک کننده اس موقعی که معلم خوب درس نداده
نمیدونم برای من الگو راحت تر بود چون اخرش هم از قلمچی جمع اوری شده داشت
سوالاش سطح بندی داره عادی و atp
بعدش ازمونک داره
از سراسری جمع شده داره
ازمون جمع بندی اخر هر فصل داره
درسنامه اش مثل خیلی سبز الکی پاره نمیکنه مثل میکرو هم نیست که ابکیه

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
بر
برای ریاضی اگه میخوای قوی کار کنی و جزوه خوبی داری توی مدرسه نشر الگو تست (آبی)
اگر نیاز به درسنامه هم داری خیلی سبز تک پایه
حتما هر کدوم از این آپشن ها رو برداشتی سوالای آزمون نشانه یا ماز پایه دهم سال قبل ( یعنی امسال), رو هم برای هر فصل کار کن(سوالای آزمونای دوازدهم شون به دردت نمیخوره ترکیبی زیاد داره. آزمون های مخصوص همون پایه مدنظرمه) چون رد سوالای کنکور رو میشه توی این آزمونا زد

Scarlett

✷‿✷
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام، نظرات من
ریاضی: میکرو(گاج نقره ای)، نشرالگو، خیلی سبز(آی کیو و نردبام سطحشون بالاتره زیاد)
فیزیک: خیلی سبز و نشرالگو به نظرم(مخصوصا خیلی سبز)
شیمی: مبتکران(البته چون تعداد تست هاش از بقیه کتاب ها خیلی بیشتره، بعضی معلم ها پیشنهاد نمیکنند) و خیلی سبز و آی کیو(سطح بالاتر از خیلی سبز) شاید

mahdikomari

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه امینی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
-1
سلام با توجه به چاپ جدید میکرو های تک پایه که شدن میکرو قرن جدید و نکته ی مهم که مولف ها تغییر کردند باید عرض کنم

ریاضی جدید میکرو قرن جدید دهم (که مولفش محمد حسین صابری نویسنده آی کیو جامع که بهترین منبع ریاضی کنکور هس) میتونی نمونه اش رو تو چی بخونم ببینی چقدر درسنامه و بانک تستش معرکه اس

فیزیک بنظرم اگه سطحت متوسطه فیزیک پایه خیلی سبز که هم دهم و یازدهم داره بخش دهم رو میتونی حل کنی و برای سال بعد بخش یازدهم
اما اگه سطحت متوسط رو به بالاس نشر الگو پایه رو بزن که جدیدالتالیفه و عالی

شیمی فقط بازرگان خیلی سبز هم خوبه ببین با کدوم راحت تر ارتباط می‌گیری.

زیست هم امسال میکرو تبدیل شد به میکرو قرن جدید مثل اون ریاضی مولف هاش هم تغییر کرد گروه زیستاز! که فکر کنم هر کنکوری می‌شناسه این کتاب رو تألیف کردن فوق العاده اس

همه ی این کتاب هایی که معرفی کردم رو پیشنهاد میکنم برو نمونه ببین ببین کلا با کتاب حال می‌کنی یانه اما بنظرم باکیفیت ترین کتابا اینا بودن!
موفق باشی

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
قسمت نشد شرکت کنم :(
سلام من نمیدونم چجوری ملت میتونن یک کتاب تست رو چندین باررر مرور کنن و تازه چند تا کتاب تست دیگه هم جز اون حل کنن! ولی من آخر سال فقط نصف کتاب تستمو حل کردم هنر کنم همون یدونه رو تموم کنم😮‍💨

kalahari

کاربر نیمه‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
shb
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
شیمی مبتکران بگیر تازه دهمی هستی وقتت خیلی زیاده کامل بخونش تستاشو بزن
فیزیک واقعیتش فیزیک دهم چیز خاصی نداره یه کتاب بگیر باهاش کار کن حالا من بودم یا خیلی سبز میگرفتم یا نشر الگو
ریاضی دهمم اسونه ولی بستگی به سطحت داره اگه ریاضیت خوبه میکرو بگیر به نظرم اگرم ضعیفی یا برو کلاس یا کتاب اموزش شگفت انگیز خیلی سبز رو بگیر با یه کتاب تست معمولی مثل خیلی سبز
زیست خیلی سبز بگیر با یه منبع جمع جور تر مثل سه سطحی
یوقتم جوگیر نشی بری کلی کتاب بخری همینا به نظرم درست کار کنی هیچ جای مبهمی برات باقی نمیمونه توی دهم

fαтeмe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
علوم پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی
چون دهمی هستی و وقت داری واسه شیمی مبتکران رو حتما بهت توصیه میکنم. هم به شیمی علاقمندت میکنه هم درسنامش واسه فهم شیمی لازمه. مخصوصا که اولین سالیه که با شیمی مواجه هستید و ممکنه واستون زیاد روان نباشه

برای فیزیک هم فرقی نمیکنه صرفا یه کتاب تست خوب بازار که اکثرا همه بچها میخرن رو بخر. چون واسه فیزیک بیشتر باید خودت زحمت بکشی تا کتاب. بعدم تمام تستاشو بزن پس سعی کن یکی کم حجم تر بگیری‌... دلیلم دارم برای حرفم. یک اینکه روحیه میگیری وقتی میبینی کتاب تموم شده و میتونی مرورش کنی. دو اینکه میتونی از هر مبحث حداقل دوتا تستو زده باشی. یعنی اینطوری نیست که یه مبحث بری خیلی بزنی مبحث دیگه جابمونه پس کتاب تستی که زیادی پر باشه نیازی نیست

بالا