• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سندرم استکهلم

نظر شما به صورت خلاصه؟

• بله

• خیر

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!
  • شروع کننده موضوع

Thea

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
nyb
سال فارغ التحصیلی
1405
برای اولین پست لطفا درباره این سندرم سرچ نکنید و فقط متن زیر رو نقد کنید(مخصوصا دخترها)

در انیمیشن «دیو و دلبر»، هنگامی که بل از قلعه‌ی دیو فرار می‌کند و دیو به دنبالش می‌رود، گرگ‌ها در جنگل به بل حمله می‌کنند، دیو از او دفاع می‌کند و زخمی می‌شود. در ادامه‌ی داستان، بل برای دیو دلسوزی می‌کند و نگران حالش است. وقتی دشمنان دیو می‌خواهند به قلعه‌ی او حمله کنند و او را از بین ببرند، بل به آن‌ها می‌گوید که این دیو، خوش‌قلب است و نباید به او آسیب بزنند.

لطفا این اتفاق رو نقد کنید و نظرتون رو با دلیل و ... بیان کنید ، یعنی به نظر شما دلسوزی و نگرانی و دفاع بل از دیو کاملا منطقی و درسته؟

☭ɐudɐrgnilɐ⋊

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
نمیدونم چیه....
توضیح بده!🚶‍♂️

• لایک
امتیازات: Thea

505

قاتل هندزفری
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1403
اینکه نگران کسی بشه که ازش دفاع کرده خصوصا تو اون شرایط که هیچکس اون اطراف نبود به نظر من اوکیه ..ولی اینکه بعدش بازم باهاش تو قصر موند واقعا قابل دفاع نیست
البته سر این سندرم همیشه بحث بوده ...به نظر من دیو و دلبر یه مثال درست نیست بهتره یه مثال دیگه هم بزنین مثلا تو شرایطی که گروگان گیر سودی به گروگان نرسونه چون اینجا دیو ازش دفاع کرد و خب آسیب هم دید به خاطر همین خیلیا ممکنه دلسوزی و نگرانی بل رو به این موضوع ربط بدن

god of teasing

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیمارستان فارابی
شهر
کلمه
سال فارغ التحصیلی
1404
اینکه نگران کسی بشه که ازش دفاع کرده خصوصا تو اون شرایط که هیچکس اون اطراف نبود به نظر من اوکیه ..ولی اینکه بعدش بازم باهاش تو قصر موند واقعا قابل دفاع نیست
البته سر این سندرم همیشه بحث بوده ...به نظر من دیو و دلبر یه مثال درست نیست بهتره یه مثال دیگه هم بزنین مثلا تو شرایطی که گروگان گیر سودی به گروگان نرسونه چون اینجا دیو ازش دفاع کرد و خب آسیب هم دید به خاطر همین خیلیا ممکنه دلسوزی و نگرانی بل رو به این موضوع ربط بدن
از طرفی تو بانک هم وقتی گروگان سردش بوده بهش کاپشنشو داده
یا حتی به یکیشون یه تیر یادگاری داده
اصن یکی از چیزای جالب این قضیه همین مهربونی های کوچیکیه که انجام دادن
من black mirror فصل 5 قسمت 2 رو یه مثال دیگه میدونم

نام مرکز سمپاد
علامه اسلامی
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
مکتب تتلویه
رشته دانشگاه
هرزه شناسی
هر کس اینو با منطق خودش قضاوت میکنه و این نمیتونه به صورت کلی قبول بشه
(به نظرم کاری درسته که نتیجه اش به نفع خودش باشه )
................................................
یه چیزی اگه همون دیو به جای شاهزاده پولدار، مثلاً یه کشاورز بی پول و زشت بود، بل بازم باهاش میموند؟
به نظرم بل فقط مجذوب خوش قلبی دیو نشده

بالا