• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی اجتماعی با جنس مخالف

آیا با دوستی اجتماعی جنس مخالف بعد ازدواج موافقین؟

• دخترم، بله

• پسرم، بله

• دخترم، خیر

• پسرم، خیر

نتایج فقط بعد از رای‌دادن قابل مشاهده هستند. لطفا الکی رای ندید!
  • شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
سوال رو تو حرف بزن مطرح کردم، اما دلم میخواست دربارش بحث بشه، اینجا لطفا با ذکر موافق یا مخالف بودنتون، علتش رو هم توضیح بدین.سوال اینه:
آیا با دوستی اجتماعی با جنس مخالف بعد ازدواج موافقین؟چرا؟
دوستی اجتماعی جنس مخالف یعنی دوستی عادیِ عادی.اما به صورت دوستی.نه کاری.نه هدفمند‌.

آخرین ویرایش:

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
بچه ها یه سوال
با دوستی اجتماعی جنس مخالف بعد ازدواج موافقین؟
موافق لایک
مخالف دیس
بازش کن یکم حداقل دوست اجتماعی تا چ حد ؟ینی روابط و طوریه ؟:))ببخشید از بس در مورد دوست اجتماعی شنیدم نمیتونم واقعا متمایزش کنم با بقیع چیا:))

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
بچه ها یه سوال
با دوستی اجتماعی جنس مخالف بعد ازدواج موافقین؟
موافق لایک
مخالف دیس
نمیدونم دقیقا ولی فکر نمیکنم با اون منطق و دیدگاه مجردی بشه طیِ تأهل هم ادامه دادش...مثلا شاید اگر همسرت رو با اون دوست آشنا کنی و دوستیتون سه نفره بشه و در نهایت همسرت هم با حضور این شخص توی زندگیتون مشکلی نداشته باشه بشه ادامه داد...
+اما خودم به شخصه وقتی پارتنرم با دوست های دختری که داشت و میدونستم که سالهاست با هم دوستن هم بیرون میرفت خیلی حس خوبی نداشتم و حساس میشدم...درنتیجه احتمالا دوست ندارم چنین روابطی لااقل دور از چشم من داشته باشه و متقابلا خودم هم سعی میکنم اینجوری نباشم.
https://www.instagram.com/p/B9Ed-3CgpHN/?igshid=1ot3z1xwh9bhu
اینم ببینید بد نیست.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
بازش کن یکم حداقل دوست اجتماعی تا چ حد ؟ینی روابط و طوریه ؟:))ببخشید از بس در مورد دوست اجتماعی شنیدم نمیتونم واقعا متمایزش کنم با بقیع چیا:))
عادی ترین حالت.حتی اگه دست ندیو اینا
ولی دوستی
نه کاری نه هدفمند.برای خوشگذرونی

• شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
نمیدونم دقیقا ولی فکر نمیکنم با اون منطق و دیدگاه مجردی بشه طیِ تأهل هم ادامه دادش...مثلا شاید اگر همسرت رو با اون دوست آشنا کنی و دوستیتون سه نفره بشه و در نهایت همسرت هم با حظور این شخص توی زندگیتون مشکلی نداشته باشه بشه ادامه داد...
+اما خودم به شخصه وقتی پارتنرم با دوست های دختری که داشت و میدونستم که سالهاست با هم دوستن هم بیرون میرفت خیلی حس خوبی نداشتم و حساس میشدم...درنتیجه احتمالا دوست ندارم چنین روابطی لااقل دور از چشم من داشته باشه و متقابلا خودم هم سعی میکنم اینجوری نباشم.
https://www.instagram.com/p/B9Ed-3CgpHN/?igshid=1ot3z1xwh9bhu
اینم ببینید بد نیست.
موافقم مرسی
اکثرا هم دخترا موافقن برای همون تو حرف بزن عمومی هم گذاشتم

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
موافقم مرسی
اکثرا هم دخترا موافقن برای همون تو حرف بزن عمومی هم گذاشتم
بدی حضور یه دوست اجتماعی جنس مخالف توی زندگی اینه که اگه صمیمیتت زیاد باشه باهاش وقتی مشکلی پیش میاد بین تو و همسرت احتمالا میری پیشش(حالا حضورا یا مجازا) و درد و دل میکنی... اونم طبیعتا سعی میکنه آرومت کنه و توی آشفتگی های ذهنی و روحی ممکنه ناخودآگاه مقایسه کنی کسی رو که ناراحتت کرده(همسرت) و کسی که داره آرومت میکنه(دوستت)رو و احساس علاقه ای پیش بیاد و در نهایت اون چیزی که نباید بشه اتفاق بیفته...
باید خیلی چارچوبا حفظ و رعایت بشه...بیشتر از همه ما دخترا باید سعی کنیم کمتر راجع به زندگی خصوصیمون با همه حرف بزنیم [نمیشه کتمانش کرد...هممون با خیلیا ممکنه راجع به زندگیمون حرف بزنیم و این اشتباهه]

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
بدی حضور یه دوست اجتماعی جنس مخالف توی زندگی اینه که اگه صمیمیتت زیاد باشه باهاش وقتی مشکلی پیش میاد بین تو و همسرت احتمالا میری پیشش(حالا حضورا یا مجازا) و درد و دل میکنی... اونم طبیعتا سعی میکنه آرومت کنه و توی آشفتگی های ذهنی و روحی ممکنه ناخودآگاه مقایسه کنی کسی رو که ناراحتت کرده(همسرت) و کسی که داره آرومت میکنه(دوستت)رو و احساس علاقه ای پیش بیاد و در نهایت اون چیزی که نباید بشه اتفاق بیفته...
باید خیلی چارچوبا حفظ و رعایت بشه...بیشتر از همه ما دخترا باید سعی کنیم کمتر راجع به زندگی خصوصیمون با همه حرف بزنیم [نمیشه کتمانش کرد...هممون با خیلیا ممکنه راجع به زندگیمون حرف بزنیم و این اشتباهه]
چ سنجیده !

Karin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Urmia
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
بیشتر خیانتا سر همین حرفایی ک گفتی پیش میاد

• شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
من موافقم با این
اگر کسی مخالفه بیاد نظرشو بگه

@Samineh
@آ.ا
ریحانه رو نمیتونم تگ کنم.بئاتریس
@Fatemeee

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
فکر میکنم این قضیه به حساسیت های شخصی برمیگرده.الان یعنی وقتی دو طرف ازدواج میکنن باید صرفا رابطه دوستیشون رو با جنس مخالفشون قطع کنن؟لزوما هم این دوستی بعد از ازدواج که به وجود نمیاد قبلش هم هست پس باید طرف مقابل یا خودمون رو تحت فشار بذاریم که با دوستاش ارتباطشو کم کنه؟خب من فکر نمیکنم این زندگی مشترک هم به جایی برسه :/
در مورد دردودل کردن هم اگر احساس میکنیم که ممکن این مشکل پیش بیاد خب میتونیم یه دوست دیگه رو برای سنگ صبور شدن انتخاب کنیم.همین الان هم ما با همه دوستامون از شخصی ترین مسائل زندگیمون حرف نمیزنیم.

• شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
فکر میکنم این قضیه به حساسیت های شخصی برمیگرده.الان یعنی وقتی دو طرف ازدواج میکنن باید صرفا رابطه دوستیشون رو با جنس مخالفشون قطع کنن؟لزوما هم این دوستی بعد از ازدواج که به وجود نمیاد قبلش هم هست پس باید طرف مقابل یا خودمون رو تحت فشار بذاریم که با دوستاش ارتباطشو کم کنه؟خب من فکر نمیکنم این زندگی مشترک هم به جایی برسه :/
در مورد دردودل کردن هم اگر احساس میکنیم که ممکن این مشکل پیش بیاد خب میتونیم یه دوست دیگه رو برای سنگ صبور شدن انتخاب کنیم.همین الان هم ما با همه دوستامون از شخصی ترین مسائل زندگیمون حرف نمیزنیم.
یک مقدار ناخودآگاهه یعنی مثلا من دوستمو که پسره ماهی یبار میبینم میگیم میخندیم ولی همسرمو هرروز.کلا چون انسان مملوء از ایراده در سکوت و سکون یا همون دوری ایراد ها دیده نمیشن.برای همینم هست که من میام همسرم رو با دوستم مقایسه میکنم و کم کم سرد میشم.اگر یه تایمی وقت نداشت برام نمیگم ممکنه دوستم هم اون وقت رو نداشته باشه برای همسرش.میرم ازش میپرسم:"تو هم اینجوری وقت نمیذاری؟" بزرگشم میکنیم که بتونیم خودمونو خالی کنیم.اونم (چون هر انسانی برای کارش دلیل داره و حق به جانبه) میاد میگه نه من اینجوری میکنم اینجوری میکنم.بعد من سرد میشم و ناراحت.درحالیکه بهترین کار در این موارد اینه که یادمون بیاد هیچکیو جز هم برای صحبت نداریم.حالا فکر کن من برم به دوست دخترم مسائل شخصیمو بگم.هرچند اینم به صورت افراطی جالب نیست ولی خب آدمه دیگه موجود اجتماعیه.اونم میاد بدی های همسرشو میگه((: و با هم دنبال راه حل میگردیم.

آخرین ویرایش:

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
دقیقا همینطوره. حساسیتای شخصی؛ واسه همین اولش موافقت طرف مقابل رو مطرح کردم.
فکر میکنم از مسائلیه که اگر واسه کسی اهمیت ویژه داره باید قبل از ازدواج راجع بهش صحبت بشه با طرف.
و البته نه اینجوری که بری بپرسی شما با وجود دوست اجتماعی جنس مخالف من مشکلی نداری که؟ اینجوری صریح سوال رو پرسیدن اصلا جواب نمیده چون شخص ممکنه واسه خوب جلوه دادن خودش عقیده ی واقعیشو بروز نده و بعدا تو زندگی به مشکل بخورید. معمولا مشاورای ازدواج و خانواده میگن که غیر مستقیم باید از یه سری از افکار طرف مقابل توی صحبت ها با خبر شد. مثلا تو این مورد میتونی ازش بخوای تورو با دوستاش آشنا کنه و تو هم این کارو کنی...اینجوری اگه دوست غیرهمجنس داشته باشه متوجه میشی که با این مسئله مشکلی نداره و اگه مسئله ای با دوست غیرهمجنس تو داشته باشه بیانش میکنه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
یک مقدار ناخودآگاهه یعنی مثلا من دوستمو که پسره ماهی یبار میبینم میگیم میخندیم ولی همسرمو هرروز.کلا چون انسان مملوء از ایراده در سکوت و سکون یا همون دوری ایراد ها دیده نمیشن.برای همینم هست که من میام همسرم رو با دوستم مقایسه میکنم و کم کم سرد میشم.اگر یه تایمی وقت نداشت برام نمیگم ممکنه دوستم هم اون وقت رو نداشته باشه برای همسرش.میرم ازش میپرسم:"تو هم اینجوری وقت نمیذاری؟" بزرگشم میکنیم که بتونیم خودمونو خالی کنیم.اونم (چون هر انسانی برای کارش دلیل داره و حق به جانبه) میاد میگه نه من اینجوری میکنم اینجوری میکنم.بعد من سرد میشم و ناراحت.درحالیکه بهترین کار در این موارد اینه که یادمون بیاد هیچکیو جز هم برای صحبت نداریم.حالا فکر کن من برم به دوست دخترم مسائل شخصیمو بگم.هرچند اینم به صورت افراطی جالب نیست ولی خب آدمه دیگه موجود اجتماعیه.اونم میاد بدی های همسرشو میگه((: و با هم دنبال راه حل میگردیم.

این مسائل الانم هست بین دوست پسرامون
این دوست جنس مخالف میتونه صمیمی ترین دوست ما نباشه پس نمیایم راجع به مسائل خصوصیمون باهاش حرف بزنیم.بعد هم وقتی کسی از زندگی شخصیش به خصوص از همسرش میناله معمولا نمیان بهش بگن که من فلان کارو میکنم و ببین من چقدر خوبم بنابراین اون دوست جنس مخالف هم اگر آدم سالمی باشه و از غرور کاذب رنج نبره سعی میکنه که یه جوری شدت دلزدگی تو از رفتار همسرت رو بیاره پایین و دلیل بیاره که چرا مثلا اون کار رو کرده که تو ناراحت شدی.

Karin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Urmia
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
ولی بنظر من خیانت هیچ توجیهی نداره و باید از زندگی مشترک با همچین ادمی کنار کشیدو رفت
ادمی ک بخواد خیانت کنه خوب و بدو دوست اجتماعی و غیر اجتماعی و....نداره طلاق برا این روزاس دگه طلاقتو بگیر برو با دوست اجتماعیت ازدواج کن یا دوست شو
ذات خراب کار خودشو میکنه تحت هر شرایطی
#موافقم
چون حداقل اگه قرار سست بشه زودتر تا منم زودتر دکمه ... بزنم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
من موافقم با این
اگر کسی مخالفه بیاد نظرشو بگه

@Samineh
@آ.ا
ریحانه رو نمیتونم تگ کنم.بئاتریس
@Fatemeee
به نظر من این چارچوب های دوستی رو از همین الان باید گذاشت ...اگه یه چیز مشخصی رو گذاشت بعدا ها اصلا مشکلی پیش نمیاد :-"
و اینکه بخاین مقایسه کنین ...خوب اگه بحث مقایسه است که تو ذهن ایجاد شه میتونین با هر کسی مقایسه کنین ...اصلا دلیل منطقی نیست ...و خوب سوالا چرا مشکلی پیش میاد آدم بیشتر باید بره سمت دوست پسرش؟ من با این قسمت مشکل دارم :-"
فقط باید مرز های دوستی رو خیلی بیشتر از دوستی دختر ایجاد کنین ...بقیه چیزا حله

negarin

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
واسه جواب دادن به این سوال از این زاویه که همسرخودتون یه دوست اجتماعی جنس مخالفش داشته باشه نگا کنید، اگه مشکلی نداشتید من حرفی ندارم دیگه:/
البته من مجردم و نمیتونم نظری بدم ولی خب تصورش واسم خوشایند نیس:/

• شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
  • شروع کننده موضوع

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستی عادی عادی غیر هدفمند رو
من عادی عادی معنا نمیکنم !:///
عقاید متفاوته ب هر حال...
منظورم از هدفمند هدفی غیر از خوش گذشتن بود‌.
به نظر منم در حیطه ی کاری یا همکلاسی مثلا میشه تعاملات رو پذیرفت.تا وقتی هدف کار و درس باشه.

بالا