1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
  ثبت نام عضویت

سئو چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم

شروع موضوع توسط rezahaghi ‏2020/1/26 در انجمن شبکه و اینترنت

تگ‌ها:
 1. rezahaghi

  rezahaghi کاربر نیمه فعال

  ارسال‌ها:
  6
  امتیازات:
  +11 / -4
  نام مرکز سمپاد:
  میرزا کوچک
  شهر:
  رشت
  سال فارغ التحصیلی:
  1393
  سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند به عبارت دیگر سئو راهکاریست در جهت افزایش کمیت و کیفیت ترافیک وب سایت با استفاده از نمایش وب سایت شما در نتایج طبیعی جستجو.
  [​IMG]

  امروزه این مفهوم به Search Experience Optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قایل شویم.
  برخلاف ظاهر ماجرا که سئو را برای موتورهای جستجو نشان می دهد، اما در واقع سئو بیشتر با کاربران وب سایت در ارتباط است. چرا که خود موتورهای جستجو نیز به کاربران خود وابسته هستند. سئو در حالت کلی درباره چیزهاییست که افراد در موتورهای جستجو به دنبال آن هستند، پاسخ هایی که به دنبال آن می گردند، کلماتی که برای جستجو از آن استفاده می کنند و همینطور محتوایی که زمان خود را برای آن صرف می کنند. آگاهی از پاسخ این پرسش ها موجب ارتباط شما با کاربرانی شده که از اینترنت برای یافتن پاسخ به پرسش هایشان استفاده می کنند.
  [​IMG]
  چرا باید به سئوی سایت خود اهمیت دهیم؟
  هدف سئو کمک به وب سایت‌ها در بدست آوردن محل بالاتر در نتایج جستجو آن هم به صورت طبیعی و با استفاده از روش های اخلاقی و همچنین افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران در جستجو است. نمایش دادن مرتبط ترین صفحات با کلمه ی جستجوی وارد شده دارای مزیت های زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو است.

  بسته به اینکه چگونه کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرند، سئو هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. زمان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری اولیه برای بهینه شدن سایت و یا یک صفحه است. اگر چه ممکن است نتایج بهینه‌سازی به سرعت دیده نشوند ولی در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه‌بندی سایت و افزایش بازدیدکنندگان می شود. برای وب سایت‌ها خیلی مهم است که در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل به خصوص جزو سه نتیجه اول که 58.4 درصد کلیک‌ها را شامل می‌شود، قرار گیرند. این موضوع به خصوص برای آنهایی که با افزایش ترافیک سایت به تعداد مشتریانشان اضافه می‌شود، بسیار مهم خواهد بود.
  یک مطالعه دیگر نشان می‌دهد جستجو کنندگان خیلی دوست دارند روی لینک های طبیعی نتایج جستجو کلیک کنند؛ این مطالعه مشخص می‌کند 72.3 درصد کاربران گوگل روی لینکهای طبیعی نتایج جستجو کلیک می‌کنند و تنها 27.3 درصد کاربران روی لینک های خریداری شده کلیک خواهند کرد. این یکی دیگر از دلایلی است که سئو از اهمیت برخوردار است و توسعه دهندگان و صاحبا وب سایتها حاضر هستند برای آن زمان و هزینه صرف کنند.

  بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:
  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.
  • باعث ایجاد برند می شود.
  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
  • باعث می شود وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.
   
  • تاپیک خوب تاپیک خوب x 6