• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نجات از پرتگاه

• شروع کننده موضوع

پریشون

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
درسته این زندگی ارزششو نداره ولی مقاومت کن مرد

• لایک
امتیازات: PD

Ahoora.o

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان علامه حلی
شهر
ملایر
سال فارغ التحصیلی
1404
براش پی ام احساساتی مینویسم و بهش میگم خیلی دوست دارم همه خیلی دوست دارن تو آدم مهمی هستی اگه تو نباشی خیلی اتفاقای خوب توی دنیا نمیفته و خیلی حرفای دیگه.

آخرشم مینویس:
تصمیم با خودت.....

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
به نظرم تمومش کن بابا

sa🌙

هیچی دائمی نیس،غیرِ جوهر تتو…
نام مرکز سمپاد
فرزانگان5
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
بهش میگم رفیق این ور با اون ور فرقی نداره خیلی
خودتو عذاب نده:)

sara-s

panda^^
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1403
باهاش حرف میزنم تا ببینه با نبودش،همه چیز درست نمیشه بلکه بدتر میشه،بهش میگم که کیا از نبودش غصه میخورن،بهش میگم نباید تسلیم مشکلات شه و وقتی کاملا آگاهش کردم بهش میگم من وظیفمو انجام دادم و هر چیزی لازم بود رو بهت گفتم حالا نوبت توئه که تصمیم بگیری.

Mooni

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
داروسازی
بستگی داره مشکلش چی باشه اگه به خاطر مشکلات عاطفی و تنهایی و طرد شدن از جامعه باشه میشه با حرف زدن و اینا آرومش کرد که فعلا بیخیال بشه
ولی وقتی مثلا به خاطر مشکل مالی و له شدن زیر فشار زندگی باشه یک سال هم باهاش حرف بزنی فایده نداره قاعدتا باید مشکلش رو حل کنی

BlueAmir

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شیراز - تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
Brunel Universiti
رشته دانشگاه
مهندسی عمران / civil engineering
چرا باید قبل از دیدن یه جوجه کوچولو که صدات میکنه بابا/مامان بری بمیری؟؟؟
چرا باید قبل از اومدن PS5 بمیری؟؟؟
چرا باید قبل از اینکه ازدواج کنی یا عشق واقعیت رو پیدا کنی بمیری؟؟؟
اگه نمیری بیشتر فرصت داری شیرچای بخوری.
اگه نمیری بیشتر فرصت داری فیلم ببینی.
اگه نمیری بیشتر فرصت داری با خونواده و دوستات وقت بگذرونی.
در صورتی که اگه بمیری همه دوست ها و فامیل زده میشن... و کلی دلیل دیگه... ولی اگه تصمیمت رو گرفتی راحت باش!

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
تایتانیک رو یادتونه ؟:-"
اولش ک رز میخواست خودشو بکشه رو میگم
اگه طرف دختر بود من همون کاری رو میکنم ک جک کرد:))
{اینطور حالتی ک اگه خودتو پرت کنی منم خودمو پرت میکنم و اینا....:-"}
اگه پسر بود ضایع اس این حرکت رو بزنم ... یحتمل پسره میگه ب یه ورم و خودشو میندازه...تازه تا مدت ها رفیقاشم مسخره ام میکنن
طرف اگه پسر بود دعوتش میکنم ب پارتیP:>:-"
------------------------------------------------
فروش قرص های مخصوص خودکشی ۱۰۰ در۱۰۰ تضمینی فقط در پ.خ اینجانب
یکی بخر دوبار بمیر:-"
با ما آسوده بمیریدx:

نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
فیزیک
من توی این شرایط قبلا چند بار قرار گرفتم . راستش جوابی ندارم بدم چرا که آدم ها همه مثل هم نیستن ، بیشتر جواب هایی که دادین چیزی نیستن که خودتون توی شرایطش قرار بگیرین بزنین .می دونی چیه ؟ شاید آدم بتونه دوتا جمله قشنگ برای غریبه ای که دم پل ایستاده بگه حالا غریبه هم نه آشنا اصلا. اما اگه همون آدم یه آدمی باشه که بهتون نزدیک باشه ، احتمالا حرف هایی که قراره بزنین فرق می کنه .
من نمی دونم تا حالا کسی رو از خودکشی منصرف کردم یا نه ، چون ممکن بود اگه من باهاشون حرف نمی زدم یکی دیگه رو پیدا می کردن و باهاش حرف می زدن و منصرف می شدن .
آدما معمولا در عمق نا امیدی هم امید اندکی دارن و برای این میان سراغ حرف زدن که ته دلشون یه اندک امیدی دارن .
یادمه یک بار یکی از دوستام پیام داد و بهم رمز های کاربریش و لیست چیز هایی که باید پاک بشن و جایی که دفترچه خاطرات و نوشته های شخصیش رو گذاشته بود داد . گفت هر وقت تونستی پاکشون کن . از این که حالش انقدر بد ناراحت بودم اما از این که هنوز هم بعضی چیز ها براش مهم بود خیالم تا یه حدی راحت شد که کاری نمی کنه .
دوست خیلی نزدیکی داشتم که هر بار که خیلی فاکد آپ میشد میومد و شروع می کرد به حرف زدن درباره ی خودکشی ، و خب هر دفعه حرف ما یک جوری جمع میشد که انتهاش قانع میشد که خودکشی نکنه . من قانعش نمی کردم اون خودش میخواست قانع بشه ، برای همین می اومد که حرف بزنه . البته یه بار هم انگار دلیل کافی برای این که بیاد حرف بزنه نداشت و حرفی هم نزد و خداحافظی ای هم نکرد . هر چند که شاید آدم توقع داشته باشه که خداحافظی بکنن آدما قبل از خودکشی اما اگه یه بار تجربه کنین این نوع از حال و احوال رو ، دیگه از کسی توقع نخواهید داشت . البته باز هم اعصابتون خورد میشه از خداحافظی نکردن بقیه :) .
خود منم اگه یک روزی واقعا تصمیم رو برای این کار بگیرم ، قبلش با کسی حرف نمی زنم و حوصله شنیدن حرف کسی هم نخواهم داشت . برای من ، حتی اگه یک نفر هم باشه که دوست داشته باشم باهاش حرف بزنم ، همین دلیل خوبی برای خودکشی نکردن هست .

در کل از تجربه هایی که داشتم می تونم بگم که کلن درباره این مسئله هیچی نمی تونم بگم . البته این رو حدس می زدنم که شنونده ی خوب بودن برای آدمی که حالش بده خیلی مهمه .شاید توی این لحظه ها آدم باید بیشتر شنونده خوبی باشه تا گوینده ی خوبی .

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۳
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی
واقعا نمیدونم چی بگم که تاثیر قطعی بذاره، بستگی به خیلی چیزا داره و مسئله مهمیه و نمیشه به این سادگی چیزی گفت... فقط برای خودم شاید اینطوری میتونم بگم و کسی که شبیه من باشه...
زندگی سر تا تهش ملالت و دلزدگی و یکنواختیه، به قول فیلسوفی آونگیه که بین ملالت و رنج در نوسانه، آدم اگه نخواد خودشو به اون راه بزنه واقعا هیچ لذتی برای چشیدن نیست و هیچ دلیلیم برای ادامه یه زندگی بی‌معنی ای که تو شروعش نقشی نداشتیم، نیست. آدم وقتی به جایی میرسه که تصمیم میگیره پایانشو خودش رقم بزنه واقعا دیگه هیچ چیز مثبتی نمیبینه، هیچ نقطه امیدی گرمش نمیکنه، من حداقل در مورد خودم تنها چیزی که باعث میشه ادامه بدم اینه که آدم وقتی داره خودشو از هستی ساقط میکنه، یه جورایی وقتی دیگه خیالش راحت شد که راه برگشتی نیست، برای چند ثانیه هم که شده پشیمونی شدیدی وجودشو میگیره، و تازه چشمش به یه سری چیزای مثبت باز میشه، من ترجیح میدم وقتی دارم میمیرم به این فکر نکنم که چه کارهایی میتونستم بکنم و چه چیزهایی رو از خودم دریغ کردم، و نگرانی های دیگه... به جاش ترجیح میدم آرزو کنم زیاد زندگیم طول نکشه ولی عوضش موقع مرگ دیگه چیزی برای حسرت نداشته باشم، دوست ندارم برای یه چیز بد یه پایان بد داشته باشم، ترجیح میدم با این فکر که من تاثیری رو این پایان نداشتم با خیال راحت بمیرم! شایدم این لحظه مرگ به یه عمر رنج زندگی نیرزه ( گرچه شاید بعدا سرمون به سنگ خورد! و چیزی اومد و وضعیتی شد که احساس رضایت حاصل شد ) ولی به هرحال هرکسی دلیل خودشو داره... یه بار زندگیه، گرچه احتمالا یه دقیقشم زیاد باشه ولی یه بار شاید بیرزه امتحان کردنش، قبل و بعد زندگیم یه نوع دیگه از یکنواختیه، وقتی زندگی ارزششو نداره، مردنم ارزششو نداره که براش کاری کنی.

آخرین ویرایش:

JASima

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
دلیلشومیپرسم

Kourosh06

کاربر فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
همیشه برداشتمون از زندگی با اون چیزی که زندگی واقعا هست یکی نیست.
شاید فکر کنیم بی خاصیتیم، ولی در واقع خیلی وقت ها سود مند واقع شدیم، سودی شاید خیلی کوچک ولی خیلی ارزش مند.
شاید فکر کنیم خدا دیگر از ما نا امید شده و هرگز ما را نمیبخشد، ولی در واقع علتی دارد که خدا به"بخشنده و مهربان" بودن معروف باشد.
شاید فکر کنیم که با خودکشی خلاص می شویم، ولی در واقع با نابود کردن جسممون، روحمون درست نمیشود، بلکه برای همیشه در همان حالت افسرده و درمانده باقی می ماند.
بهترین کار اینه که از چند دید مختلف به زندگی نگاه کنیم.

victor:/

vIctor is loser:/
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 8
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
بهش میگم قبل ازینکه خودتو بکشی اونی که باعث اینهمه بد بختیت شده رو بکش :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
آسمونو ببین
میلیارد ها میلیارد ستاره و سیاره هست
بلکم میلیون ها سیاره این زمین و بلکم تو هر کدومشون عین ما ۸ میلیارد جمیعت
بدون نبودن من و تو که هیچی کل این هشت میلیارد امروز از رو زمین محو شن باز مهم نیس

هر چقدر داری درد میکشی... خالی هستی یا عذاب وجدان داری هیچ کدوم از اینا اونقدر بزرگ نیست که ارزش اینو داشته باشه
لذت عبور نسیم از لای موهاتو
تابیدت خورشید رو صورتت و
خوندن کتاب مورد علاقه ات رو
و همه و همه ی لذت های کوچیک و حقیر و زیبا رو از خودت بگیری
مرگ یه روز نصیبت میشه
یه روز از این خواری رها میشی ولی فعلا میتونی از اونچه که داری ( زمان ) لذت ببری

آخرین ویرایش:

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
بهش میگم عشقی ساقیت باهاته :D برو انجامش بده نتری
س

ALIREZA =)

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1404
با این وضعیت (همیشه) من همیشه جای این تاپیک روخالی می دیدم / اقا هدف زدن تاپیک به وسیله یک تازه کار اینکه : اقا اگه یکی خواست خودکشی کنه قبلش اومد سایت سمپاد یه چرخی بزنه وارد این تاپیک بشه دست از کارش بکشه / یعنی یکی خواست جلوتون خودکشی کنه چی بهش می گید ؟ / یا چه کاری انجام می دید واسش؟
عمرا خودکشی کنه کسی داره دنبال این میگرده مردم نازشو بکشن تا خودکشی نکنه :|
اون دنبال توجه نه خودکشی

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بهش پیشنهاد میدم یکم الکل بخور میدونم بده ولی در لحظه باعث میشه از خودکشی منصرف بشه...

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
عمرا خودکشی کنه کسی داره دنبال این میگرده مردم نازشو بکشن تا خودکشی نکنه :|
اون دنبال توجه نه خودکشی
اتفاقا يه عده هستن كه از شدت فشارى كه بى توجهى ديگران بهشون اورده اينكارو ميكنن اتفاقا زيادم هست

بالا