چند همسری ، اری یا خیر ؟!

شروع موضوع توسط sadlove ‏2019/11/4 در انجمن تربیت کودک و خانواده

1. chicallunnaa

chicallunnaa کاربر نیمه فعال
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +57 / -3
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان5
    شهر:
    مشهد
    سال فارغ التحصیلی:
    99
    کسی که پای رفتن داره بالاخره میره حالا چه امروز چه فردا.مگه فرقیم میکنه؟!
    بعدشم به جای چن تا چن تا زن گرفتن به نظر من بهتره این عقیده رو تو مملکت درست کنن که بابا زن بیوه یا مطلقه همونقدر حق داره که یه
    مجرد داره . حتما لازم نیست یه نفر خیر بشه!

• لایک لایک x 9
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  2. venusi

venusi کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +9,040 / -164
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    شاهرود
    سال فارغ التحصیلی:
    93
    رشته دانشگاه:
    عمران

میخوام هم جواب صحبت های شمارو بدم و هم نظرم در مورد تاپیک

ببینید اصلا بحث قوانین و شرع نیست.

زن امروزی همچین مساله ای رو نمیپذیره.زن امروزی زن صدر اسلام نیست که بترسه و یا ضعیف باشه.
    چون مستقل هست و درامد داره و میتونه زندگیش رو بدون مرد مدیریت کنه و اگر روزی همسرش بیاد بگه قانون میگه من اجازه دارم همسر دومی داشته باشم شک نکنید و شک نکنید که ترجیح میده تنها زندگی کنه.

مطمعن باشید که زن امروزی همچین مساله ای رو نمیپذیره.

در نتیجه ی بخشی از جامعه در مورد ازدواج قانونی دچار تردید میشه.
    و ی بخشی هم ترجیح میده که طلاق بگیره و تنها زندگی کنه.

• لایک لایک x 8
  3. Leo

Leo کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +11,399 / -704
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خدابنده
    سال فارغ التحصیلی:
    0000
    فایل "جمعیت بر حسب استان به تفکیک سنین منفرد و جنس" رو از بخش سرشماری سال 1395 سایت مرکز آمار دانلود کن.
    اگه به سنین ازدواج دقت کنی، میبینی که تعداد دخترها کمتر از پسرهاست. (مثلا برای سن 25 سالگی، 797911 پسر و 778592 دختر در ایران زندگی میکنه.)
    یعنی اگه قرار بر این باشه که برحسب کمبودِ زوج و معیارهای جمعیتی ازدواج صورت بگیره، چندهمسری باید برای دخترها باشه نه پسرها!
    [که مطمئنم این مسئله چیزی نیست که احکام و فقه اسلامی باهاش موافق باشن.]

• لایک لایک x 10
  4. سارا خانم

سارا خانم Savora

امتیازات:
    +5,055 / -1,022
    نام مرکز سمپاد:
    Frz
    شهر:
    Teh/Gh
    سال فارغ التحصیلی:
    02
    متاسفانه نتونستم مخالفتتون رو با متن خودم تشخیص بدم.
    یکی از کاربران برداشت اشتباه کرده بود و فکر میکرد چندهمسری که در اسلام حلال شده تنها برای برطرف کردن نیازها و تمایلات مرده. که خب من توضیح دادم اینطور نیست.
    بعدی هم گفته بود چندهمسری نگاه کالا مانند به زنه که بنده باز مخالفت خودمو اعلام کردم.
    و بعد هم منظور از عدالت در آیه رو توضیح دادم.
    اصلا به چندهمسری در زمان حال کاری نداشتم.

بعد اینکه من شنیدم درحال حاضر اگه مردی بخواد چند همسر داشته باشه حتما باید با رضایت زن اولش باشه.
    پس قاعدتا اگه زن اول قبول نکنه اون مرد نمیتونه ازدواج کنه.
    نمیدونم از کدوم قسمتش باید دان کنم.
    اما خب اینکه واضحه که تعداد جنسیت ها تغییر میکنه و ممکنه در سال هایی تعداد پسران بیشتر بشه. من هم گفتم "معمولا" تعداد دختران بیشتر بوده که واقعا هم همینطور بوده.
    با این حال این بخشی که شما نقل قول کردید فقط یک قسمتِ یکی از نکاتی بود ک توسط بنده گفته شده و بقیه ی نکات هم از اهمیت خودشان برخوردارند.

«مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور به ایرنا، گفت: تا سال های قبل از سال ۹۰ تعداد دختران مجرد در سن ازدواج بیشتر از پسران بود، اما در سال های اخیر تعداد پسران مجرد در سن ازدواج نیز در حال افزایش است.»
    «علی اکبر محزون با بیان اینکه در مجموع ۱۱ میلیون و ۲۴۰ هزار دختر و پسر مجرد در کشور وجود دارد، افزود: ۵ میلیون و ۵۷۰ نفر از آنها پسر و ۵ میلیون و ۶۷۰ نفر نیز دختر در سن ازدواج هستند که این افراد هرگز ازدواج نکرده اند.»

«آمارها نشان می دهد در سال ۹۳ تعداد خانم های مجرد کشور از تعداد آقایان مجرد بیشتر بود. در سال گذشته ۴۸ درصد خانم‌های در سن ازدواج كشور هرگز ازدواج نكرده‌اند. مديركل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتی سازمان ثبت‌احوال كشور خرداد ماه سال گذشته به افکارنیوز گفته بود: آقايان در سن ازدواج كشور با طيف سنی ۲۰ تا ۳۴ شامل ۱۲ ميليون و ۷۰ هزار نفر می‌شوند كه از اين تعداد ۵ ميليون و ۵۷۰ هزار نفر هرگز ازدواج نكرده‌اند. بنابراين ۴۶ درصد آقايان در سن ازدواج كشور هرگز ازدواج نكرده‌اند. همچنين خانم‌های در سن ازدواج كشور با طيف سنی ۱۵ تا ۲۹ سال شامل ۱۱ ميليون و ۷۹۰ هزار نفر می شوند، از اين تعداد ۵ ميليون و ۶۷۰ هزار خانم هرگز ازدواج نكرده‌اند. »

https://www.khabaronline.ir/news/476076/افزایش-تعداد-پسران-مجرد-ایرانی-آمار-دختران-مجرد-۳-برابر-پسران
    این سایت داره میگه همیشه تعداد دختران بیشتر از پسران بوده با اینحال تعداد پسران هم رو به افزایشه
    که حالا ظاهرا ب گفته ی شما در سال 1395 این قضیه معکوس هم شده.

آخرین ویرایش: ‏2019/11/7 در 17:23
    • لایک لایک x 1
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  5. maedeh mohaghegh

maedeh mohaghegh [email protected]

امتیازات:
    +1,199 / -9
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان ٢
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    تلگرام:
    اگه چند همسری آقایون جهادی بزرگه و تکثیر عشق !! میکنه میشه دلایلی اورد که واسه خانوم ها هم فوایدی میتونه داشته باشه....
    مگه نمیگید زن موجود ضعیف و ظریفیست که نیاز به حامی و مراقبت داره ؟؟! خب پس خیلی خوبه که بتونه چند تا همسر اختیار کنه
    یکی از شوهرا آشپز خوبی باشه یکی دیگه کارای خونه رو کنه و بعدی هم مسئول خرید باشه .... آخری هم بره دوره های ماساژ و ناز و عشوه خریدن بگذرونه ... البته اینو مدیون کلاسای رایگانی هستیم که دولت واسه مردامون میذاره !!
    مردا قوی ترن دیگه ... خونه تکونی راحت تر انجام میدن
    وقت مهمونداری قابلمه سنگین برنج رو بهتر آبکش میکنن ، ظرفای سنگین میوه و چایی رو با یه دست جابه جا میکنن ..
    ما خانوما هم قول میدیم عدالت و تعادل رو برقرار کنیم !!
    دلایل بالا شما رو راضی کردن به چند همسری خانوما ؟؟ قانع شدید ؟؟؟
    پس توقع نداشته باشید کسی با استناد به تنوع طلبی ، نجات جامعه و عمل به دستورات اسلام قانع بشه ....

• لایک لایک x 8
  6. سارا خانم

سارا خانم Savora

امتیازات:
    +5,055 / -1,022
    نام مرکز سمپاد:
    Frz
    شهر:
    Teh/Gh
    سال فارغ التحصیلی:
    02
    اممم...:-?:|:|
    یعنی شما میگین زن چندتا شوهر بگیره تا نوکریشو کنن؟؟:| خب بره نوکر بگیره چرا ازدواج کنه؟:| مگه زن از طرف شوهرش به محبت و ابراز عواطف نیاز نداره؟ این کار چ کمکی به اون میکنه؟
    ------
    من به شما پیشنهاد میکنم کتاب "نظام حقوق زن در اسلام" رو مطالعه بفرمایید فکر میکنم نصف شبهاتتون راجع به حقوق زن در اسلام حل میشه و اون نصف باقی هم ب مرور زمان و پرسش و کتاب های تکمیل کننده ی مفید دیگر ان شاء الله حل خواهد شد.

• دیسلایک دیسلایک x 9
    • لایک لایک x 1
  7. آرش.

آرش. کاربر نیمه حرفه ای
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +2,113 / -222
    نام مرکز سمپاد:
    سمپاد شهریار
    شهر:
    شهریار
    سال فارغ التحصیلی:
    1389
    گرچه به نظرم بهتر بود شما میرفتی اسناد بالا دستی و پایین دستی رو نگاه کنی اما خب از ویکی شیعه که فیلتر هم نیست (نتیجه اینکه به دست جمهوری اسلامی میگرده!) براتون آوردم....گرچه به پونزده تا هم میتونستم اشاره کنم اما خب همون نه تایی که همه میدونن کافیه برای اثبات ازدواج های مکرر پیامبر خاتم!....http://fa.wikishia.net/view/همسران_پیامبر(ص)

این قضیه دستگیری برای زنان بیوه هم اونجا نوشته شده،و حتی اتحاد بین قبایل!......خب اینا دلایلی هستن که ما و مورخا از ظن خودمون برای ایشون میگیم و مینویسیم !....و بیشتر شبیه به جوک هستن تا دلیل!........ و اینکه عایشه که بچه بود و بیوه نبود پس کلا قضیه بیوه بودن منتفیه و تمام دلایل توجیهیش!....و ...باقی موارد که از حوصله ی من رد توجیهاتش خارجه!.....

نه ساله بوده عایشه نه سیزده!....نه سال و سیزده و حتی هیجده سالشم کودک حساب میشه برای یه مرد پنجاه ساله!.....اینکه هیکل یه دختر به سی ساله ها بخوره یا بلوغ جسمی و جنسیش در اثر کار کردنای طاقت فرسا زودتر اتفاق بیفته دلیل خوبی برای ازدواج باهاش نیست!.....(این ها کلا دلایل و قوانین حاکم بر اسلامه و لا غیر که دام گیر ملت های جهان شده!)

ایشون نه زن دایم داشته !....صیغه و کنیز و کلفت ها براشون دیگه کفایت میکرده ....چون خدیجه همسر اول ایشون در سال 619 میلادی فوت میکنه و خود محمد بن عبدلله پیامبر عظیم الشان اسلام! در 632 میلادی!.. یعنی تمام این نه یا سیزده یا پانزده یا 46 زن را در مدت 13 سال اختیار کرده!.....یعنی یا سالی حدود یک همسر اختیار کرده درخوشبینانه ترین حالت و یا در بد بینانه ترین حالت سالی سه یا چهار همسر!...یعنی به عبارتی هر فصل از سال رو یک همسر دربالین داشتن ایشون!.....خب شما هم یه مقدار انصاف داشته باشید بانو! ...آخه یه انسان مگه چقدر توان داره که این مقدار از انرژی رو صرف همسر داری بکنه!؟.....بیشتر از این در توان نداشتن! ...انسان است و ظرفیت هایش!...../
    /

با تمام احترامی که برای شما قائلم اما به اندازه ی کافی نوشتم و سعی میکنم زمانم رو برای کنکورم سیو بکنم تا این بدیهیات!....میگن : گفتم الف ، گفت دگر هیچ مگو ، در خانه اگر کس است، یک حرف بس است!.

• لایک لایک x 5
    • دیسلایک دیسلایک x 4
  8. maedeh mohaghegh

maedeh mohaghegh [email protected]

امتیازات:
    +1,199 / -9
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان ٢
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    تلگرام:
    من با مثال زدن چند همسری خانوم ها خواستم نشون بدم که پشت چند همسری آقایون هم منطقی نیست ... داشتن چندین همسر چه کمکی به آقایون میکنه ؟؟؟
    در مورد معرفی کتاب هم باید تشکر کنم.... کتابی که وقتی ۱۵ سالم بود خوندم و کتابای خیلی بیشتری که هیچ کدوم نتونستن شبهات منو درخصوص حقوق زن در اسلام برطرف کنن ... از جمله نفقه ، دیه ، حق طلاق .... کدوم کتاب میتونه دلیلی برای این بیاره که اگر مرد مهریه زن رو پرداخت کنه با گفتن طلاقت دادم میتونه بره به زندگی خودش برسه ؟؟؟؟ متاسفانه اینا جزئی از حقوق اسلامی هستن !

• لایک لایک x 4
  9. سارا خانم

سارا خانم Savora

امتیازات:
    +5,055 / -1,022
    نام مرکز سمپاد:
    Frz
    شهر:
    Teh/Gh
    سال فارغ التحصیلی:
    02
    نمیدونم تا کجای این بحثو دنبال کردید اما درچند پست جداگانه نکاتی ب صورت خیلی خلاصه عرض کردم و ب نظر میرسه که همه رو نخوندین.
    درضمن چندبار هم ب این نکته اشاره کردم ک خودم با چندهمسری در زمان حال مخالفم هرچند هر خانواده ای در شرایط خودش قرار دارد و ممکن است من با فهمیدن شرایط یک خانواده نظر خودم رو عوض کنم و بهشون حق بدم که چندهمسری ب صلاحشونه.
    با این حال حلال بودن چندهمسری مرد در اسلام شرایط و دلایلی داشته ک باز ب صورت خیلی مختصر نوشتم.
    حقوق زن به شدت بحث بازیه و به کارشناس مربوطه و بحث دوطرفه و با زمان زیاد احتیاج داره و خود من هنوز شبهات زیادی دراین باره دارم ک ان شاء الله حل خواهد شد. بنابراین ب خوبی پیچیدگی این مبحث رو درک میکنم و ب مخاطبم هم حق میدم
    اما اینکه شما این همه مطالعه داشتید و ب جایی نرسیدید برام خیلی جای تعجب داره.
    اگه در این زمینه ماهر بودم قطعا داوطلب میشدم تا سوالاتتون رو پاسخگو باشم اما حیف که سوادم بشدت پایین است و تنها میتوانم ب جستجوی بیشتر برای رفع شبهات خودم ادامه بدم. (شاید زمانی ب این مرحله از دانش رسیدم ک حاضر شدم بنشینم و ب شبهات دیگران هم پاسخ دهم)
    با این حال خواستم بگم که این مباحث به شدت ب مطالعه و جستجو احتیاج دارن و البته یک منبع خوب معتبر.
    این مبحث آنقدر طولانی و باز است و جای گفتگو دارد که در اکثر مواقع به همه ی جوانب آن پرداخته نمیشود و سوالات زیادی در ذهن باقی می مانند.
    و البته این تاپیک اصلا تاپیک اعتقادی هم نیست حتی! هرچند اگر بود هم باز درد زیادی را دوا نمیکرد اما حداقلش این بود که ذکر مباحث اعتقادی مربوط در یک تاپیک خیلی مانعی نداشت اما الان تاپیک، تربیت کودک و خانواده است و حتی جای مطرح کردن حکم طلاق در اسلام هم اینجا نیست.

موفق و موید باشید

• لایک لایک x 3
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  10. H.Omani

H.Omani کاربر فعال
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +55 / -6
    نام مرکز سمپاد:
    مشكيني
    شهر:
    قم
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    حالا موافقين يا مخالف؟

11. amir78

amir78 کاربر فعال

امتیازات:
    +452 / -12
    نام مرکز سمپاد:
    شهید دستغیب 1
    شهر:
    شیراز
    سال فارغ التحصیلی:
    1396
    رشته دانشگاه:
    پزشکی

واقعا با عقل جور در نمیاد یک نفر تا ۵۰ سالگی فقط یه همسر داشته باشه و بعدش شهوتران بشه
    و بعدبرای شهوت با زن هایی ازدواج کنه که اکثرا دو سه تا شوهر قبلا داشتن و همشون هم از قبیله های متفاوت بودن

• لایک لایک x 8
  12. mhs.1d

mhs.1d کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +7,875 / -31
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    یزد
    سال فارغ التحصیلی:
    96
    دانشگاه:
    تهران
    رشته دانشگاه:
    ریاضی
    اینستاگرام:
    این قضیه‌ی توجیه کردنِ ما در راستای مزیت‌های چندهمسری، منو یاد اون دوستم میندازه که برام از مزیت‌های پلی‌اموری (polyamory) میگفت و می‌خواست ترغیبم کنه تا بهش رو بیارم. بابا همشون ریدن. چه خبرتونه هرروز یه کتگوری از رابطه رو مد می‌کنید و حتی بقیه رو هم ترغیب می‌کنید بهش آخه؟ چندهمسری و پلی‌اموری و گروپ و فلان و فلان همشون یه عنن. همشون باگ‌های سیستم و تکاملن. هیچ توجیهی هم ندارن.

• لایک لایک x 7
    • دیسلایک دیسلایک x 2
  13. سارا خانم

سارا خانم Savora

امتیازات:
    +5,055 / -1,022
    نام مرکز سمپاد:
    Frz
    شهر:
    Teh/Gh
    سال فارغ التحصیلی:
    02
    با چی؟ با چندهمسری یا ازدواج یه خانوم مطلقه با یه آقای مجرد؟

14. Z.BBH04

Z.BBH04 کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +2,788 / -122
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان ۷
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1401
    لایکی ک کردم برای ادامه ندادن بحث بود
    و اینکه بنظرم بحث برای اینجا دیگه کافیه

( من دلایل محکم خودم روربرای رد کردن دارم ، ولی خب حال ندارم . تایم ندارم . شما هم همجنین..
    ممنون ک تایم گذاشتید( یم))

• لایک لایک x 2
  15. Reyhuneeeh

Reyhuneeeh کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +599 / -28
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 6
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    عاقا اصن مگ چند همسری رو تو کتابای اجتماعی و تاریخمون یکی از عوامل فساد در دوران ناصر الدین شاه ننوشته بودن؟
    الان چی میگن اینا://///

• لایک لایک x 7
  16. əlireza

əlireza کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +5,570 / -365
    نام مرکز سمپاد:
    ..
    شهر:
    ..
    سال فارغ التحصیلی:
    876
    دانشگاه:
    ---
    اینو شما احتمالن توی تلگرام یا اینستا دیدی:-"

• لایک لایک x 2
  17. mahta.e

mahta.e کاربر نیمه حرفه ای
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +1,161 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    تلگرام:
    هنوز دارید بحث میکنید؟
    چیز بد بده دیگ حرف زدن نداره ک انقد تامام:/

• لایک لایک x 5
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  18. H.Omani

H.Omani کاربر فعال
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +55 / -6
    نام مرکز سمپاد:
    مشكيني
    شهر:
    قم
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    بله چند همسري

• دیسلایک دیسلایک x 1
  19. آرش.

آرش. کاربر نیمه حرفه ای
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +2,113 / -222
    نام مرکز سمپاد:
    سمپاد شهریار
    شهر:
    شهریار
    سال فارغ التحصیلی:
    1389
    گرچه این پیام رو جواب بدم دیگه وقت نمیزارم روی پیام دیگه ای ، اما دیدم شما نقل قول کردی گفتم بی ادبیه که جواب نقل قول رو ندم.

آقا امیر مشکل از عقل هیچ کس نیست ، من و شمایی که تا اینجای کار تونستیم بخونیم و بنویسیم یعنی عقل یک انسان معمولی رو داریم !. ..پس مشکلی برای فهم وجود نداره ...مشکل از اونجایی شروع میشه که به خوندن کتاب های دینی و تاریخی دبیرستان اکتفا میکنیم و توی فهم ساختار قومی و قبیله ای و تعداد این قبیله ها و محل قرار گیری هر کدوم از قبیله ها و زمان وقوع وقایع تاریخ اعراب صحرا نشین بدوی دچار مشکل میشیم!!.....حالا به شما میگم چرا ( البته کوتاه و مختصر سعی میکنم بشه چون نه حوصله ی شما میکشه نه من!...دیگه گذشت ازمون دنبال این چیزا باشیم، الان اولویت هام عوض شده و باید به فکر شغل و در آمد و ازدواج و این صحبتا باشم اما مختصری توضیح میدم که سرنخی باشه برای دوستان نوجوونمون که توی سایت هستن و اوایل تحقیق و تفحصشون درمورد دین و مذهب و کلا جهانه!)

اول اینکه اعراب اون زمان رو اونقدر نباید بزرگ تصور کرد!...یه چیز توی مایه های کوچ نشین های خودمون بودن که توی کپر زندگی میکردن و همچین قبیله هایی که میفرمایی شاخه های خیلی گسترده ای نداشته و کلا جمعیت چند هزار نفری، توی سرتاسر مناطق اسلامی بوده که همشون کنار هم زندگی میکردن! و تمام این هارو الان ما بر اساس خانوادهاشون دسته بندی کردیم و اصلا اون ساختار قبیله ای به اون شکلی که شاید شما تصور بفرمایی وجود نداشته تا کسی بخواد از طریق ازدواج این ساختار هارو به هم نزدیک کنه!.چون عربستان اون زمان و این زمان یه صحرای لم یزرعه که فقط تووش خرما عمل میاد و مارمولک(چلپاسه) و مار و عقرب...... و فقط شتر میتونه دووم بیاره و خر و استر و اعراب عربستان!.........اما ........اصلا به فرض محال این ساختار ها هم بوده و درست بگی ، اونوقت کی گفته همه ی زن ها از طایقه های متفاوت بودن!؟ (من نیستم که میگم از طایفه های یکسانی بودن اکثرن، تاریخ میگه)......بعدم اونوقت دختر 6 ساله رو با چه منطق قبیله ای میتونه به ایشون داده باشن؟!!( اینم اطلاع دارم که تا نه سالگی به ایشان دست نزده ، خب ده سالگی چی!؟ به ایشان بازم دست نزده!؟)..و اینکه اگه میگن برای دستگیری از بیوه ها بوده پس چرا قبل از فوت خودش آیه نازل شده یا کرده! که کسی حق نداره باهاشون ازدواج کنه؟! مگه بد میشد یکی بیاد دستگیری کنه از بیوه ای که دوباره بیوه شده!؟.....(این سوالا برای جواب دادن نیست که شما جواب بدی !....برای فکر کردن بدون تعصبه!....)

دوم اینکه شمای نوعی اگه پول نداشته باشی حتی اگه بزارنت وسط تایلند چه کاری از دستت بر میاد به جز نگاه کردن؟!؟......برای اینکه متوجه عرض من بشی یه نگاه به تاریخ زندگی پیامبر اسلام بکن!....و همچنین زمان رخ داد هایی مثل زمان تولد این بزرگوار! ، زمان ازدواج با خدیجه و اوضاع مالی ایشون و مقایسه با اوضاع مالی همسرش که به امراه القریش ( شاهزاده قریش) معروف بوده که 80 هزار شتر داشته ! و کسب و کار پیامبر(گوسفند داری مثل پدر بزرگای خیلی از ماها!) قبل و بعد ازدواج و قبل و بعد فرار به مدینه و میزان دارایی پیامبر قبل و بعد هجرت(ازدواج های بعدی 95 درصدش بعد از هجرت بوده!) و زمان مرگ همسر اول یعنی خدیجه و مقدار دارایی پیامبر بعد از مرگ خدیجه و همچنین تعداد یاران پیامبر در مکه که فقط خودش بوده و اهل بیتش! ! و تعداد یارانش بعد از فرار به مدینه و زمان ازدواج با سوده همسر دومش و بعد عایشه و زمان بستن پیمان عقبه با بزرگان یهود تازه مسلمان شده ( 75 تن!) و بعدش زمان هجرت(همان فرار به مدینه!) و بعدم ببین راهزنی نخله (که چهار ماه رو اعراب برای خودشون حرام (یعنی محترم!) اعلام کرده بودن که دزدی و خونریزی نکنن) چه زمانی به دستور پیامبر اتفاق افتاده و بعد زمان جنگ های اولیه ی بعد از هجرت و مقدار غنایمی که از این جنگ ها به دستور پیامبر به دست میاوردن !(و نحوه تقسیمش!)...و بعد زمان جنگ سریه که چه تعداد زمین زراعی و دارایی مالی و چهار پا و زن کنیز و فرزندانی که تحت عنوان غلام میاوردن، به دست آورده و کلا تعداد جنگ هایی که پیامبر ازشون عنیمت جنگی کسب میکنه و نحوه ی تقسیم مال رهزنی شده ( خمس از اینجا میاد : یک پنجم برای تهیه ابزار جنگی ، یک پنجم برای زن و فرزندان ، یک پنجم برای سربازان ، یک پنجم سهم الله!( که به جیب کی میرفته؟!) و یک پنجم سهم پیامبر!( خب این به جیب کی میرفته!؟ ) و در آخر زمان فتح مکه و زمان ازدواج با ماریه قبطی کنیزی که بهش هدیه میدن( صد در صد این باعث نزدیکی اقوام دیگه نمیشه و هدیه رو هم که متعاقبا نمیشه پس داد!:) و زمان مرگ این بزرگوار!.....

این نوشته ها تا الان ده دقیقه از وقتم گرفت که میتونستم ده تا تست قرابت باهاش بزنم اما یه مقدار زمان میزارم و تاریخ این چیزایی که گفتم رو در میارم و مینویسم چون میدونم امروز من اینارو میگم کسی دنبالش نمیره چون همون تاریخ سال سوم دبیرستان یا دوازدهم نظام جدید رو همه با نمره ده پاس کردیم و در بهترین حالت بیست گرفتیم و کتابشم پرت کردیم یه ور!.....( سرانه مطالعه هم که عالی!..بعد ژاپن ما صد و پنجاهیم!........... و ناگفته نمونه که همچین خودمم تافته جدا بافته نمیدونم برای کسی بد جا نیفته!........اما خوندن این مطالب از نوجونی برام جالب بود و الان به برکت اینترنت و فضای مجازی کتاب های ممنوعه راحت تر به دست میاد و گاهی سرکی به یاد چهارده پونزده سالگیم به این کتاب ها میزنم و گاهی هم میام مینویسم توی نت اما حوصله و زمان میخواد که دیگه من به تهش رسیده این دوتا....این بار مینویسم میره برای چند ماه یا چند سال دیگه که اگه حوصله ای بود بازم بنویسم)

در مکه:
    زمان تولد پیامبر 570 میلادی
    زمان مبعث پیامبر :609 میلادی
    زمان مرگ خدیجه :620 میلادی
    زمان ازدواج با سوده: 621 میلادی
    زمان بستن پیمان عقبه:622 میلادی ....این پیمان برای این بود که یار جمع کنه توی مدینه که بتونه بره اونجا!
    در مدینه:
    زمان هجرت پیامبر : 622 میلادی....همون قضیه ی خوابیدن پسر عموی پیامبر ( علی بن ابی طالب!) به جای ایشان در خوابگاه و ادامه ماجرا!
    زمان رهزنی نخله : 623 میلادی.....پیامبر دستور میده به چند تا از یارانش که برن توی یکی از چهار ماه حرامی که اعراب حرام اعلامش کرده بودن از کاروانیان مکه رهزنی بکنن شبانگاه ( بی ادبی نمیکنم فقط به یاد حمله های غافل گیرانه ی جومونگ از کاروانیان قوم هان بیفتین تصویر بهتری بهتون میده .....راستی جومونگ یادتونه چطوری تونست یه ملت متحد تشکیل بده با غنایم و فرار به کوهستان؟!......من تا به حال چهار بار جومونگ رو دیدم و بسیار سخنان وزیر اعظم به دل میشینه برین حتما نگاه کنین ......:)
    زمان جنگ سریه : 624 میلادی .....دو سال پس از هجرت و چهار سال پس از فوت خدیجه همسر پیامبر، پیامبر اولین عنیمت به درد بخور رو به دست میاره ( زمین زراعی و چهار پاها و زنان و فرزندان اسیر شده که بین خودشون تقسیم میکنن به سبک همون خمس!)
    مجددا در مکه:
    زمان فتح مکه و زمان ازدواج با ماریه : 630 میلادی!.......طی ده سال از مرگ بانو خدیجه ایشون دهمین یا شایدم نهمین همسرشونه!
    زمان مرگ حضرت بزگوار اسلام!: 632 میلادی!.........به دلیل بیماری!....بیماریشون چی بوده بماند کمکی نمیکنه!....

تمام.نتیجه گیری با خودتون!
    ،اینم اخرین پیامم بود و بیست دقیقه از اون ده دقیقه ی اولی گذشت....از این به بعد جواب نمیدم فقط میخونم و خوشم بیاد لایک میدم و حوصله دیس دادنم ندارم :)

عذر میخوام که طولانی شد، خواستم مختصر بشه اما انگار این قضیه سر دراز داره ، این حرفا هم به هیچ جا نمیرسه ظاهرا!

موفق و موید باشید :)

آخرین ویرایش: ‏2019/11/11 در 02:47
    • لایک لایک x 6
    • دیسلایک دیسلایک x 2
  20. ahoora1398

ahoora1398 کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +252 / -14
    نام مرکز سمپاد:
    استعداد های درخشان علامه حلی
    شهر:
    ملایر
    سال فارغ التحصیلی:
    1404
    کاملا مخالفم [-|[-|مخصوصا وقتی که طرف از زن اول بچه داره بره زن دوم بگیره به زن اول فکر نمی کنی به آینده بچه ها باید فکر بشه حتی ممکنه مشکل روحی یا روانی شون تازه تا آخرعمرشون هم برچسب بچه طلاقی یا باباش 2 زن داره و... روش میگیره.:((#:-o:-w:-w:-w:OX_X:(8-|

البته هستن کسایی که وضعیتشون توپ توپه $_$$_$$_$باباهه هم فت 2 تا زن گرفت هیچ مشکلی نداره براشون.