1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
    ثبت نام عضویت

حسابرسی و پرداخت دنگی

شروع موضوع توسط هوش سیاه ‏2019/9/20 در انجمن جامعه‌شناسی

1. هوش سیاه

هوش سیاه کاربر فعال

امتیازات:
    +111 / -0
    نام مرکز سمپاد:
    حلّی
    شهر:
    تهران
    رشته دانشگاه:
    کامپیوتر
    موضوعی که شاید برای برخی بحث برانگیز باشه و حتی آدما رو دچار اختلاف یا جدایی کنه اینه که در عرف جامعه اینطور جا افتاده که معمولا همیشه پسره که پول غذای شام یک دیت رو حساب میکنه و به دختر اجازه دست به جیب شدن نمیده. این مورد میتونه بسط پیدا کنه به حساب کردن غذای بقیه مهمونا، دوستان، همکاران، فامیل و غیره.
    سوالی که مطرحه اینه که آیا با این عرف که همیشه پسر باید خرج کنه موافقید؟ سوال بعدی هم اینه که تا چه حد به دنگی بودن اعتقاد دارید؟ در خصوص این مورد بحث کنید.

• تاپیک خوب تاپیک خوب x 6
    • لایک لایک x 1
  2. hastikhanoom

hastikhanoom کاربر خاک انجمن خورده
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +16,015 / -177
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    قم
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    به نظرم این مسئله رو خودمون دیگه میتونیم جدای از فرهنگ خانوادگی مون مدیریت کنیم.
    من آبم با مردایی که بهشون برمیخوره دختر حساب کنه تو یه جوب نمیره :-" و بیرون هم با دوستام میرم هر کسی خودش سفارششو حساب میکنه. ممکنه یه مناسبتی باشه بخوایم کسی رو مهمان کنیم اما واقعا جز این توجیهی نداره یک نفر کلا حساب کنه :-?

• لایک لایک x 4
  3. Farnaaaz

Farnaaaz کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +2,126 / -29
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    داراب
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    من فکر میکنم وقتی بار مالی یک رابطه ( خانواده یا شکل های دیگه) صرفا روی دوش یک نفر نیست، وقتی این روزا زن و مرد دارن پا به پای هم کار میکنن، این گزینه خرج کردن یک نفر برای بقیه هم میتونه تغییر کنه. موضوع مهمون کردن نزدیکا و اینجور چیزا جدا هست اما تعارفات خیلی وقتا اضافیه!
    من با دوستام ک هستیم، حتی تو تاکسی، هرکس سهم خودشو پرداخت میکنه. اینطوری همه احساس راحتی دارن و کسی هم معذب نمیشه.

• لایک لایک x 4