• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معلمی یا ...

معلمی یا

• برای تحربی ها : پرستاری فیزیوتراپی بینایی سنجی و ... رو بهتر از معلمی می خوام

رای‌ها: 17 51.5%
  • برای تحربی ها : معلمی رو بهتر از پرستاری فیزیوتراپی بینایی سنجی و ... می خوام

رای‌ها: 0 0.0%
  • برای ریاضی ها:مهندسی ها رو بهتر از معلمی می خوام

رای‌ها: 11 33.3%
  • برای ریاضی ها:معلمی رو بهتر از مهندسی ها می خوام

رای‌ها: 1 3.0%
  • برای انسانی ها:رشته های تاپ انسانی رو بهتر از معلمی می خوام.

• برای انسانی ها:معلمی رو بهتر از رشته های تاپ انسانی می خوام.

رای‌ها: 2 6.1%
  • برای زبان ها:رشته های تاپ زبان رو بهتر از معلمی می خوام.

• برای زبان ها:معلمی رو بهتر از رشته های تاپ زبان می خوام.

• برای هنر ها :رشته های تاپ هنر رو بهتر از معلمی می خوام.

• برای هنر ها :معلمی رو بهتر از رشته های تاپ هنر می خوام.

• رای‌دهندگان
    33
  • شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام نتیجه های انتخاب رشته ها اومد و یه چیزی که نسبت به پارسال واضح بود (ولی خوب شاید بعضی ها متوجهش نشدن) امسال نسبت به پارسال ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجائی نسبت به پارسال خیلی بیش تر بود.
مشاور ها (مخصوصا اونایی که از شهرای بزرگ میان که بازار کار رونق بیش تری نسبت به شهر های کوچیک داره)برای ما ریاضی ها که می گفتن مهندسی ها رو بالا تر از استخدامی ها بزنین.
برا تجربی ها نمی دونم چه جوریه برای انسانی هم که کلن اصلا
ولی قبولی ها رو که می بینم هم خوب زیاد بوده هم این که بعضی افراد هستن اصلا رقبتی به این امر ندارن
می خواستم نظرتون رو بدونم چرا دوست دارین چرا دوست ندارین بهتر از چه رشته هایی دوست دارین چه رشته هایی رو بهتر از معلمی دوست دارین.

برای سؤال نظر سنجی هم راهنماییم کنین که کامل ترش کنم

ویرایش دوم:الآن خودم ریاضی هستم می دونم بین مهندسی کامپیوتر خوب های تهران و حتی بعضی دانشگاه های دیگه و معلمی اگر استعداد داشته باشی باید مهندسی کامپیوتر رو انتخاب کرد ولی نه منظورم از بین این دو انتخاب موندن اینه که رتبه حدود 2000 تا 4000باشه مثلا

آخرین ویرایش:

a.khakpour77

گُم‌دَرسَر!!!
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 تهران
شهر
فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
مدال که نه...اما سه تا مرحله یک دارم...
دو تا ادبی، ی زیست...
دانشگاه
علوم‌پزشکی تهران
رشته دانشگاه
ژنتیک
خب. ی مسئله‌ی مهمی ک وجود داره، اینه ک رشته‌هایی مثل پرستاری و فیزیو رو اگه خوب باشی و پارتی هم داشته باشی، از نظر شغلی آینده‌ی بهتری خواهی داشت نسبت ب معلمی، با توجه ب اوضاع مملکتمون ک متأسفانه معلم‌ها اوضاع خوبی ندارن چ از نظر حقوق مادی حین خدمت و چ در دوران بازنشستگی، حقشونم خیلی بیشتر خورده میشه
و این ک دانشگاه فرهنگیان مصاحبه داره و ی فارغ‌التحصیل بنظرم براش راحت‌تره رشته‌ای بخونه ک مصاحبه و استرس اینچنینی نداره

امسالو نمیدونم شرایط چجوریه، اما من ۹۶ بخاطر ی چیز مسخره، اضافه وزن، رد شدم مصاحبه رو:|
و دختری ک اومده بود و قبلش ب من گفت ک فقط ب اجبار پدرش اومده و هیچ علاقه‌ای ب معلمی نداره قبول شد:|
و این ک در این مصاحبه‌ها نمیتونیم نقش پارتی و رابطه رو نادیده بگیریم(البته همه‌جا هست متأسفانه)

و این ک یک فیزیوتراپ خوب میتونه ب جایی برسه ک درآمد ۲۰ میلیونی یا حتی بیشتر داشته باشه، اما یک معلم نهایتاً میشه مدیر و حقوقش ب ۵ میلیون میرسه(درباره‌ی معلمای کنکور نمیگم، چون اکثراً فارغ‌التحصیل فرهنگیان یا تربیت معلم نیستن)

ولی درکل بستگی ب علاقه‌ی شخصی هم داره...

• شروع کننده موضوع

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
در مورد مصاحبه بله دوران شما 3 برابر ظرفیت می گرفتن مصاحبه خیلی تأثیر داره و نمی دونم مصاحبه نمره داشته یا نه ولی الآن

اول این که دو برابر ظرفیت (نفر دوم رو داریم محض احتیاط می گیریم که اولی اگر خیلی دیگه اوضاعش بد بود دومی رو قبول کنیم) بعد بخش معاینه پزشکی طرف اومده بود پا پرانتز بود می گفت نگاه 5 سانته فاصله 4 رد می کنم که قبول شی ولی تربیت بدنی ور نداری قد و وزن رو اصلا چک نمی کرد شفاهی تو ویامیستادی یه نفر دیگه که اونم برای مصاحبه اومده می خوند بهت می گفت خودت به پزشک می گفتی بخش مصاحبه تخصصی که سؤالای روانشناسی می پرسن و می خوان واکنش های فرد رو در شرایط مختلف بپرسن نهایت شرایطی که من رو قرار دادن این بود که بین این که زنت به خاطر نمره ندادن به قومش ازت طلاق می گیره کدوم رو انتخاب می کنی اونم با یه شوخی ردش کردم عملا مصاحبه آسونی بود فقط می مونه گزینش که نمی دونم سخت گیری ها تو این زمینه چه قدر بوده ولی در کل مصاحبه شدید ساده بوده امسال و این که مصاحبه هیچ نمره ای نداره فقط رتبه کشوری مهمه یعنی حتی اگر کسی با سهمیه ازتون ظاهرا جلو زده نگران نباشین اولویت با شماست ولی اگر تو منطقه 3 هستین و رتبه خوبی تو منطقه آوردین حواستون باشه که اون منطقه 1 فقط کافیه رتبه کشوریش از شما بهتر باشه واز اولویت با اونه.

و این که آخه بعضی ها رو می بینم که می دونن نمی تونن حتی با پشت کنکوری شدن به جایی برسن (همون فیزیوتراپی و غیره رو هم قبول نیستن ) ولی از معلمی پرهیز می کنن.

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
ممکنه فرهنگیان استانی کلا دبیری زبان نگیره امسال؟

hosam.r

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه