شناخت روحیات ملل

شروع موضوع توسط Radikal ‏2019/9/1 در انجمن جغرافیا و گردشگری

مدیران: Radikal
 1. Radikal

  Radikal کاربر خاک انجمن خورده

  ارسال‌ها:
  1,513
  امتیازات:
  +24,191 / -443
  نام مرکز سمپاد:
  فرزانگان
  شهر:
  تهران
  سال فارغ التحصیلی:
  94
  دانشگاه:
  صنعتی شریف
  رشته دانشگاه:
  سیاستگذاری علم و فناوری
  یکی از فاکتور های بسیار مهمی که توی صنعت گردشگری مهمه، برخورد درست با ملت های مختلفه، اغلب کشور های خاص عقاید و رفتار خاص خودشون رو دارن که رفتار کردن بر طبق اون گرایشات میتونه میزان رضایت از سفرشون رو به شدت افزایش بده، برای مثال فرانسوی ها اغلب درونگرا هستند و با غریبه ها راحت گرم نمیگیرن، همچنین فاصله شخصی براشون خیلی مهمه ، در نتیجه اگر یک تور فرانسوی بخواد وارد ایران بشه احتمالا اگر متصدیان هتل و کارفرمایان و تور لیدر و ... بهشون خیلی نزدیک نشند و سعی نکنند وارد حریم خصوصیشون بشن، رضایت بیشتری از سفرشون دارن ، این افراد احتمالاً زمان بیشتری رو نیاز دارن که تنها باشن و برخورد ها باید باهاشون غیر شخصی باشه و از پرسیدن سوالات شخصی اجتناب بشه.
  در نقطه مقابل اسپانیایی ها هستند که به گرمی با افراد برخورد میکنند، فاصله شخصی زیاد براشون مهم نیست و اگر مثلا شما نزدیک بهشون بایستید یا باهاشون دست بدید و حرف بزنید احتمالا این رو تجاوز به حریم خصوصی تلقی نمیکنند!

  اگر تجربیاتِ مشابهی دارید ، یا برخورد داشیت و ... به اشتراک بذارید؟!

  به نظرتون ایرانی ها چطور گردشگرانی هستند؟!
   
  • تاپیک خوب تاپیک خوب x 4
  • لایک لایک x 1
 2. A M I N

  A M I N کاربر خاک انجمن خورده

  ارسال‌ها:
  1,746
  امتیازات:
  +15,725 / -546
  نام مرکز سمپاد:
  BHT
  شهر:
  LNG
  سال فارغ التحصیلی:
  1397
  دانشگاه:
  SBU
  رشته دانشگاه:
  ARC
  مسافرایی که میان شمال، معمولا ظاهر متفاوت و خیلی بازی دارن که فک کنم رو فرهنگ این منطقه تاثیر گذاشته! معمولا خیال می کنن روستا چون تو خیابونش خالیه ینی حیاط خلوته و بلند بلند هم دیگه رو صدا می زنن و با ضبط ماشین آهنگ گوش میدن. یه عده ای هم بی اجازه (=عین گاو) از درخت توی باغ که کنار جاده ست، میوه می چینن(=می دزدن)! بگذریم از اونایی که آشغال می ریزن و اینا بماند.
   
  آخرین ویرایش: ‏2019/9/8
  • لایک لایک x 3
مدیران: Radikal