• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درخواست پناهندگی قهرمان جودوی ایران و جهان به دلیل فشار مسوولین

باید با این اوصاف چه کرد؟

• رهبر میگه سازوکار جهانی مشکل داره، پس دیگه شتر سواری دولا دولا نمیشه.از عرصه جهانی ورزش انزوا بجوییم

رای‌ها: 1 1.5%
  • شتر سواری دولا دولا با اقامت امریکای آقازاده ها شد، پس با ورزش هم میشه. همین روند ادامه پیدا کنه.

رای‌ها: 10 14.9%
  • بکشیم زیر این مسخره‌بازیا و کاسه ی داغ تر از آش نشیم. با اسرائیل بازی کنیم.

رای‌ها: 56 83.6%

• رای‌دهندگان
    67

شانا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
خبر کوتاه بود و جانسوز
فدراسیون جهانی جودو ، ایران رو بخاطر وقایع توکیو(ماجرای سعید مولایی و پناهندگی) تعلیق و از هرگونه فعالیت مرتبط با این رشته محروم کرد.

+تبریک به تمامی عرزشی ها چون دیگه جودومون نمیتونه مسابقه ای شرکت کنه تا با اسرائیل رو‌به‌رو بشه
خدارو شکر..ورزشی که میخواد انقد سگی باشه چه بهتر که نباشه..
کاش تمام ورزش ایرانو تعلیق کنن خیالمون راحت شه الاقل..خصوصا فوتبالشو

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
+
اگر ایران ادعا داره اسرائیل رو به رسمیت نمیشناسه خیلی مقتدرانه نباید حاضر بشه بازی کنه و هزینش رو هم بده. نه اینکه با ترس از تعلیق شدن روی بیاره به باختن تو بازی های قبل یا تظاهر به مصدومیت و اینا.
خب یه کشور میتونه این کارو کنه که نفوذش زیاد باشه و کل دنیا نوچه هاش...الان ما دنیا رو گرفتیم یا اونا؟ما فقط خودمونو منزوی کردیم

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
الان اسرائیل اومد گفت: وااای، چون شما منو قبول ندارین برم غصه بخورم و خودمو نابود کنم و دیگه کشور نباشم:/ فقط مسیر بردشو هموار کردیم( با تاکید روی کردیم)-__-

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
الان اسرائیل اومد گفت: وااای، چون شما منو قبول ندارین برم غصه بخورم و خودمو نابود کنم و دیگه کشور نباشم:/ فقط مسیر بردشو هموار کردیم( با تاکید روی کردیم)-__-
یحتمل چنین چیزی هست که جودوی ایران رو محروم کردن و روی سایر فدراسیون ها هم فشار هست ، اگه ایران مثلا جلوی ورزشکارهای یمنی شرکت نمی کرد کسی براش مهم هم نبود

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
نخیر
نتیجه گیریت اشتباهه
علتش این نیست ، علتش اینه که ذات ورزش نزدیک کردن ملت ها و ایجاد صلح و دوستیه
اما روشی که ایران داره اجرا میکنه ، عکس این ماجراست
پس داره از ذات ورزش دور میشه ( یا ورزش رو کثیف میکنه ) ، پس اونها با این دید ایران رو محروم میکنن
اگر یک کشور دیگه هم همینکار رو با کشور ثالثی انجام میداد ، همین وضع براش پیش میومد
از یه طرف دیگه حتی اگه ما ذات ورزش رو در نظر نگیریم ایران با این کارش داره زحمات چندین و چند ساله ورزشکارا برای یک حمایت احمقانه به باد میده

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
ذات ورزش نزدیک کردن ملت ها و ایجاد صلح و دوستیه
دلیلتون برای این حرف قشنگ چیه؟
چرا وقتی آمریکا کفش های ورزشی فوتبالیست های مارو تحریم کرد کسی از این حرف های قشنگ نمی زد و ورزش سیاسی بود و آمریکا تعلیق نشد؟

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
یحتمل چنین چیزی هست که جودوی ایران رو محروم کردن و روی سایر فدراسیون ها هم فشار هست ، اگه ایران مثلا جلوی ورزشکارهای یمنی شرکت نمی کرد کسی براش مهم هم نبود
چرا فکر می‌کنی اگه اعلام کنیم که ما یمن رو به رسمیت نمی‌شناسیم و جلوش بازی نمی‌کنیم برامون جریمه‌ای در پی نداره؟
تا حالا دیدی که طی این سال‌ها عربستان بیاد بگه ما با یمن یا قطر بازی نمی‌کنیم چون به رسمیت نمی‌شناسیمش؟
دلیلتون برای این حرف قشنگ چیه؟
چرا وقتی آمریکا کفش های ورزشی فوتبالیست های مارو تحریم کرد کسی از این حرف های قشنگ نمی زد و ورزش سیاسی بود و آمریکا تعلیق نشد؟
آمریکا نگفت که ما کشور ایران رو به رسمیت نمی‌شناسیم و باهاش فوتبال بازی نمی‌کنیم. آمریکا ایران رو تحریم کرده که کفش به ایران نمی‌فروشیم. نمی‌گم رفتار درستیه ولی با 40 سال رو به روی کشورت بازی نکردند تفاوت آشکاری داره.
ما از لحاظ سیاسی با آمریکا مشکل داریم، پرچمشون رو میسوزونیم و مرگ بر آمریکا سر می‌دیم اینکه اونا نخواهند چیزی به ما بفروشند چیز عجیبی نیست. چیز عجیب اینه که تماشاچی‌های عراقی به بازیکن‌های تیم فوتبال ذوب آهن تو ورزشگاه کربلا حمله می‌کنند و بعد ایران بهشون برق مفتی می‌ده :D

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
دلیل حرفم که کاملا واضح و مشخصه ، چون ذات ورزش قهرمانی همینه که گفتم ، یک نگاهی به تاریخچه ی المپیک بندازید متوجه میشید
کجاش مشخصه؟ ورزش برای قهرمان شدنه و یا سلامتی و سرگرمی ، باید دلیل منطقی بیارید برای حرفتون و بگید چرا ورزش باید الزاما وسیله ی نزدیکی ملت ها بشه؟ شاید ملتی بخواد ورزش کنه ولی نخواد نزدیک بشه !!

نایکی اولا یک شرکت امریکایی هست نه یک ملت و دولت
من مخالف اجبار عدم حضور جلوی ورزشکارای اسرائیلیم ، قبلا هم اینو گفتم بازم میگم .
اما نمی فهمم فرق شرکت با دولت ، شخص ،یا یه جمعیت و فدراسیون چیه؟ همشون یه سری تقسیم بندین همین
این حق رو داره که اموالش رو به هر شخصی بفروشه یا نفروشه
چرا شرکت حق داره هر کاری که به سود خودش می دونه بکنه ولی یه شخص یا یه فدراسیون چنین حقی نداره؟؟ اموال ورزشکار مگه ورزشش نیست؟ این حق رو نداره در راستای نظرات خودش از ورزشش استفاده کنه؟؟؟؟ورزشکاری که تازه اگه با اسرائیلی بازی نکنه به ضرر خودشه رو مجبور کنیم که باید بازی کنی چون باعث دور شدن ملت ها میشی؟ یه شرکت یا دولت حق داره باعث دور شدن ملت ها بشه ولی یه ورزشکار حق نداره بر اساس نظر خودش تصمیم بگیره بازی کنه یا نکنه؟(من مخالف اجبار به بازی نکردن با اسرائییلی ها هستم توسط فدراسیون ولی حتی اگه تصمیم شخصی یه ورزشکارم بود این مسئله فکر نکنم فرق چندانی در برخورد جهانی باهاش می شد)
علت اعتراضات به نایکی چی بود؟ وقتی خود ایران ، داره اسرائیل رو تحریم میکنه..
این سوال رو برعکسم میشه پرسید ،هر کی با توجه به منافعش اعتراض می کنه من به شخصه گله ای به نایکی ندارم اگه از اونطرف هم ورزشکارها و فدراسیون ها و هر کسی یا سازمانی حق انتخاب واقعی داشته باشه
چرا فکر می‌کنی اگه اعلام کنیم که ما یمن رو به رسمیت نمی‌شناسیم و جلوش بازی نمی‌کنیم برامون جریمه‌ای در پی نداره؟
تا حالا دیدی که طی این سال‌ها عربستان بیاد بگه ما با یمن یا قطر بازی نمی‌کنیم چون به رسمیت نمی‌شناسیمش؟
اینکه چرا فکر می کنم جریمه ای نداره اگه با یمن بازی نکنی به خاطر اینه که مثلا الان عربستان این همه مدت یمنو محاصره کرده و می کششون کسی کاری باهاش نداره ولی وقتی پالایشگاه عربستان رو می زنن و نفت بالا میره داد و فریاد همه بلند میشه،(یه دریافت کلی از شیوه ی برخورد سازمان های جهانی با مسائل)
شاید برخورد ورزشی با همه برابر باشه شایدم نباشه ولی برداشت من اینه که نیست
اما در مورد قسمت دوم حرفت ، اصولا عربستان نمیگه قطر و یمن یه کشور نیستن ، صرفا باهاشون خصومت داره ، این دوتا با هم فرق دارن . اگرم عربستان یا یه ورزشکار عرب با یه یمنی بازی نکنه از نظر من مشکلی نداره ، حق داره و نباید جریمه ای براش باشه (حدس می زنم در عمل یمنی رو تعلیق کنن اگه یه عربستانی باهاش بازی نکنه )
اینکه اونا نخواهند چیزی به ما بفروشند چیز عجیبی نیست.
چرا انقدر عجیبه بازی نکردن یه ورزشکار با یکی دیگه که حتی مجبور میشن خودشون رو مصلحتی قبل مواجهه ببازون؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
من عرض کردم "ذات ورزش قهرمانی" نزدیک شدن ملت ها به هم هست نه اصولا ذات ورزش ، ذات ورزش بله سلامتی هست و نه سرگرمی
الان هم همین موضوع پیش اومده دیگه ، فدراسیون جودو تعلیق شده و جودوی قهرمانی نداریم ، باید برای همون سرگرمی جودو کار کنند قهرمان های کشور که سالها تلاش کردند :D
نگفتین دلیل خودتون چیه که الزاما ورزش قهرمانی یا هر نوع ورزشی باید باعث نزدیک شدن بشه که بر اون اساس یکیو به خاطر بازی نکردن با دیگری تعلیق کنن؟چ
خب من در ادامش گفتم که این نفروختن ، بواسطه ی تحریم های امریکا صورت گرفته ، فقط یه قسمت جمله رو میخونید؟ در ضمن نفروختن کفش ، باعث نمیشه یه عده توی یک کشوری ، از قهرمان شدن محروم بشن ، هرچند که من هنوزم نمیفهمم که توی کشوری که همه دم از حمایت از کالاهای داخلی میزنن ، چرا باید عدم استفاده از کفش های امریکایی ، مسئله ساز بشه ، با دید حمایت از کالای داخلی ، چه بهتر که تحریم کردن
چه فرقی داره حالا تحریم . شما هم اصلا به حرف اصلی من توجه نکردید . میگم اصلا چه چیزی حق انتخاب بازی کردن یا نکردن رو از یه نفر می گیره؟؟؟چرا شرکت حق انتخاب داره به هر کی میخواد بفروشه ولی ورزشکار نه؟
دقیقا منظورم همین بود که این سوال رو میشه برعکس هم پرسید ، بله مشکل همینه که (توی ایران) این حق انتخاب وجود نداره
یه ورزشکار مستقل هم نمی تونه با اختیار خودش با یکی دیگه بازی نکنه و محروم نشه

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اینکه چرا فکر می کنم جریمه ای نداره اگه با یمن بازی نکنی به خاطر اینه که مثلا الان عربستان این همه مدت یمنو محاصره کرده و می کششون کسی کاری باهاش نداره ولی وقتی پالایشگاه عربستان رو می زنن و نفت بالا میره داد و فریاد همه بلند میشه،(یه دریافت کلی از شیوه ی برخورد سازمان های جهانی با مسائل)
شاید برخورد ورزشی با همه برابر باشه شایدم نباشه ولی برداشت من اینه که نیست
اما در مورد قسمت دوم حرفت ، اصولا عربستان نمیگه قطر و یمن یه کشور نیستن ، صرفا باهاشون خصومت داره ، این دوتا با هم فرق دارن . اگرم عربستان یا یه ورزشکار عرب با یه یمنی بازی نکنه از نظر من مشکلی نداره ، حق داره و نباید جریمه ای براش باشه (حدس می زنم در عمل یمنی رو تعلیق کنن اگه یه عربستانی باهاش بازی نکنه )
چرا انقدر عجیبه بازی نکردن یه ورزشکار با یکی دیگه که حتی مجبور میشن خودشون رو مصلحتی قبل مواجهه ببازون؟
فکر نمی‌کنم مقایسه‌ی درستی باشه، مثل این میمونه که بگم چون توی دانشگاه خواجه نصیر حقوق اولیه دانشجو اهمیت نداره بقیه دانشگاه‌های تهران هم به همین منوال هست. و طبق حرف خودت، بحث شاید و اما اگر پیش میاد حالا برداشت تو اینه که این برابری تو ورزش نیست خب دیدگاه خودته برای یه چیزای سلیقه‌ای فقط می‌شه شنید و بحث خاصی صورت نمی‌گیره.
برداشت منم اینه که ورزش مخاطب بیشتری نسبت به مسائل سیاسی به خودش اختصاص می‌ده و نابرابری‌ها بیشتر تو افکار عمومی بازتاب می‌شه و مخالفت می‌شه. در واقع اینطوری بگم که فرض کن تو دنیا x درصد از انسان‌ها اطلاع دارند یمن کجا هست و بعدش حالا بخواهند خودشون رو درگیر مسائل سیاسیش کنند. از طرف دیگه هم تیم فوتبال یمن تو عرصه بین المللی مهمی مثل المپیک حاضر باشه و کشوری از بازی کردن باهاش امتناء کنه. در این حالت بنظر من nx درصد (n>1) از موضوع مطلع شده و بازتاب منفی از خودشون نشون می‌دند و احتمالاً با کشور خاطی برخورد می‌شه.
حالا اینکه چرا از دست دادن جون مردم بازتاب کمتری بین مردم داره به مدیا برمی‌گرده و اینکه مردم خودشون رو درگیر مسائل پیچیده نمی‌کنند. خود من هم الان نمی‌دونم عربستان و یمن از کی با هم مشکل دارند و اصلاً حوثی‌ها کیا هستند. برای تحلیلش باید وقت زیادی بذارم. ولی اگه همین تیم عربستان و یمن در یه تورنومنت ورزشی بخواهند شرکت کنند انتظار دارم جفتشون به قوانین اون تورنومنت احترام بذارند. اگه قوانینش رو قبول ندارند شرکت نکنند و اگر شرکت می‌کنند قوانینش رو اجرا کنند. تصمیم‌گیری در خصوص این مسئله به مراتب ساده‌تر هست.
من نگفتم که بازی نکردن چیز عجیبی هست. خلاصه حرفم اینه که اگه می‌خواهید در یه تورنومنت بین المللی شرکت کنید باید قوانینش رو بپذیرید، اگه قوانینش رو قبول ندارید و می‌خواهید به قوانین اعتراض کنید. خب مختارید ولی اگه هم جریمه شدید پای خودتونه. رفتار ایران اینطوری هست که می‌گه من قوانین رو قبول ندارم و می‌خواهم حضور پیدا کنم! همچنین زیر پوستی اعتراض می‌کنم چون می‌ترسم به طور علنی اعتراض کنم. حالا هم که مشخص شده خاطی قوانین هستش فدراسیون رو تعلیق کردن و گفتن ما شما رو نادیده می‌گیریم.
رفتار خارج از تورنومت دو کشور به خودشون ارتباط داره مثلاً ایران می‌تونه به عراق بگه مردم شما به ما بی‌احترامی کردن و از اون ناراحت باشه بهش برق مفتی نده. یا آمریکا بگه مردم شما به ما بی‌احترامی کردن ما خوشمون نمیاد بهتون کفش بفروشیم.

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
وقتی به پیشینه ی المپیک نگاه می کنیم ، میبینیم که با هدف نزدیکی بین ملت ها ساخته شد ، اولین سالهای المپیک هم ، یکی از شرط های ورود به المپیک غیرحرفه ای بودن ورزشکارها بوده ( این مفهوم رو میرسونه که اصلا ذات ورزش اهمیت خاصی نداشته و هدف نزدیک کردن ملت ها و صلح و دوستی بوده )
حالا با توجه به این موضوع ، وقتی یک ایرانی (به زور و فشار فدراسیون ) حاضر به بازی در برابر یک اسرائیلی نباشه ( با باخت یک مرحله قبل از خوردن به حریف اسرائیلی ) ، پس هدف المپیک رو نقض کرده ( بازیهای انتخابی المپیک هم قسمتی از المپیک محسوب میشه ) با این حساب ، فدراسیون جودوی ایران تعلیق میشه

این حق کاملا در تمام دنیا ( بجز ایران ) برای ورزشکار موجوده ، و اگر سعید مولایی با نظر خودش این کار رو انجام میداد و روبروی حریف اسرائیلی بازی نمیکرد ، خب میشد شخص خودش رو محروم کرد ( بازهم بعلت زیرپا گذاشتن علت اصلی المپیک ) ، اما چون با فشار مسئولین فدراسیون این کار رو انجام داده ، پس حالا فدراسیون مقصر شناخته میشه و تعلیق ، و اینکه الان سعید مولایی میتونه در المپیک بصورت مستقل شرکت کنه ، اوج آزادی هست و اوج حق انتخاب

ببین حق انتخاب وجود داره ( هرجای دنیا بجز ایران ) اما چون با هدف المپیک و ورزش قهرمانی متضاد هست ، اونوقت پس جریمه براش بدنبال داره ( چرا حق انتخاب رو فقط در راستای بازی نکردن در نظر میگیری؟ در راستای بازی کردن هم در نظر بگیر ) بگرد در تاریخ اگه کسی در مسابقات جهانی یا المپیک حاضر نشده بود در مقابل حریفش بازی کنه بعلت اینکه از یک نژاد خاص ، یا یک کشور خاصه و محروم نشده بود ، من حرفت رو قبول میکنم.

در نهایت میتونم بگم که دولت ایران با دولت اسرائیل مشکل داره ، نه مردم دو کشور باهم که حالا نخوان روبروی هم بازی کنن.
اگه فدراسیون جهانی بر اساس قوانین خودش ورزشکاریو به خاطر بازی نکردن با یه حریف تعلیق کنه کارش درسته ولی اگه فدراسیون ایران با یه ورزشکار بر اساس قوانین خودش برخورد کنه کارش غلطه و گرفتن حق انتخابه؟؟؟
این چیزیه که من بهش میگم استاندارد دوگانه ، چون من معتقدم کار هر دو غلطه ولی شما معتقدید فقط ایران کارش غلطه !
و اینکه من پرسیدم به نظر خودتون منطقیه این مسئله که ورزش الزاما باید ملت هارو بهم نزدیک کنه یا نه؟؟در مورد تاریخچه ی المپیک نپرسیدم ،
فکر نمی‌کنم مقایسه‌ی درستی باشه، مثل این میمونه که بگم چون توی دانشگاه خواجه نصیر حقوق اولیه دانشجو اهمیت نداره بقیه دانشگاه‌های تهران هم به همین منوال هست. و طبق حرف خودت، بحث شاید و اما اگر پیش میاد حالا برداشت تو اینه که این برابری تو ورزش نیست خب دیدگاه خودته برای یه چیزای سلیقه‌ای فقط می‌شه شنید و بحث خاصی صورت نمی‌گیره.
برداشت منم اینه که ورزش مخاطب بیشتری نسبت به مسائل سیاسی به خودش اختصاص می‌ده و نابرابری‌ها بیشتر تو افکار عمومی بازتاب می‌شه و مخالفت می‌شه. در واقع اینطوری بگم که فرض کن تو دنیا x درصد از انسان‌ها اطلاع دارند یمن کجا هست و بعدش حالا بخواهند خودشون رو درگیر مسائل سیاسیش کنند. از طرف دیگه هم تیم فوتبال یمن تو عرصه بین المللی مهمی مثل المپیک حاضر باشه و کشوری از بازی کردن باهاش امتناء کنه. در این حالت بنظر من nx درصد (n>1) از موضوع مطلع شده و بازتاب منفی از خودشون نشون می‌دند و احتمالاً با کشور خاطی برخورد می‌شه.
حالا اینکه چرا از دست دادن جون مردم بازتاب کمتری بین مردم داره به مدیا برمی‌گرده و اینکه مردم خودشون رو درگیر مسائل پیچیده نمی‌کنند. خود من هم الان نمی‌دونم عربستان و یمن از کی با هم مشکل دارند و اصلاً حوثی‌ها کیا هستند. برای تحلیلش باید وقت زیادی بذارم. ولی اگه همین تیم عربستان و یمن در یه تورنومنت ورزشی بخواهند شرکت کنند انتظار دارم جفتشون به قوانین اون تورنومنت احترام بذارند. اگه قوانینش رو قبول ندارند شرکت نکنند و اگر شرکت می‌کنند قوانینش رو اجرا کنند. تصمیم‌گیری در خصوص این مسئله به مراتب ساده‌تر هست.

من نگفتم که بازی نکردن چیز عجیبی هست. خلاصه حرفم اینه که اگه می‌خواهید در یه تورنومنت بین المللی شرکت کنید باید قوانینش رو بپذیرید، اگه قوانینش رو قبول ندارید و می‌خواهید به قوانین اعتراض کنید. خب مختارید ولی اگه هم جریمه شدید پای خودتونه. رفتار ایران اینطوری هست که می‌گه من قوانین رو قبول ندارم و می‌خواهم حضور پیدا کنم! همچنین زیر پوستی اعتراض می‌کنم چون می‌ترسم به طور علنی اعتراض کنم. حالا هم که مشخص شده خاطی قوانین هستش فدراسیون رو تعلیق کردن و گفتن ما شما رو نادیده می‌گیریم.
رفتار خارج از تورنومت دو کشور به خودشون ارتباط داره مثلاً ایران می‌تونه به عراق بگه مردم شما به ما بی‌احترامی کردن و از اون ناراحت باشه بهش برق مفتی نده. یا آمریکا بگه مردم شما به ما بی‌احترامی کردن ما خوشمون نمیاد بهتون کفش بفروشیم.
خوب من شاید اشتباه فکر می کنم که قوانین معمولا برای اسرائیل فرق داره !
اما این که چون قانون ترنمنت جهانی فلانه و ورزشکارا توش شرکت کردن باید به قانونش احترام بزارن چندان دلیل قابل قبولی نیست . این قانون با حق انتخاب و ساده ترین حقوق ورزشکار در تضاده ، خوب ورزشکارم دوست داره طبعا توی عرصه ی جهانی خودش رو بسنجه و ترنمنت های دیگه ای با این کیفیت نیست .

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
خوب من شاید اشتباه فکر می کنم که قوانین معمولا برای اسرائیل فرق داره !
اما این که چون قانون ترنمنت جهانی فلانه و ورزشکارا توش شرکت کردن باید به قانونش احترام بزارن چندان دلیل قابل قبولی نیست . این قانون با حق انتخاب و ساده ترین حقوق ورزشکار در تضاده ، خوب ورزشکارم دوست داره طبعا توی عرصه ی جهانی خودش رو بسنجه و ترنمنت های دیگه ای با این کیفیت نیست .
بنظرم اینکه یه تورنومنت درگیر بی‌نظمی و حاشیه‌های غیر ورزشی بشه از کیفیت اون تورنومنت کاهش پیدا می‌کنه و بنظرم طبیعی هست که با این بی‌نظمی‌ها و حاشیه‌ها برخورد بشه.
عجیبه که از ساده‌ترین حق ورزشکارصحبت می‌کنی این که یه ورزشکار بتونه توی تورنومنت شرکت کنه و رقابت کنه حقی هست که فدراسیون‌های ایران از ورزشکار می‌گیرند. شما فرض کن فدراسیون جهانی هیچ مشکلی نداشت که ورزشکار ایرانی از بازی انصراف بده، باز اینکه اون ورزشکار بدون انتخاب خودش از مدال باز مونده باعث سرخوردگیش می‌شه و از حق طبیعی مسابقه دادن خودش باز مونده. تو این شرایط از کی انتظار داه که حقش رو بگیرند؟ همون فدراسیون جهانی!
منم به این اعقتاد هستم که ورزشکار باید حق رو داشته باشه که توانایی‌های خودش رو در عرصه‌های جهانی بسنجه ولی ایران این حق رو بهش نمی‌ده چون یه سری تفکرات سیاسی و غیر ورزشی پشت ماجرا هستش.
بدیهی هست که اون ورزشکار برای مسئولین که تفکرات خودشون رو تزریق می‌کنند اهمیت نداره. اگه اونقدر با آرمان‌هاشون با ارزش هست از طریق خود فدراسیون‌ها آرمان‌هاشون رو رسمی اعلام کنند.
این کار رو نمی‌کنند چون فدراسیون‌های دیگه هم تعلیق می‌شه و پس اون باید نارضایتی مردم رو پاسخگو باشند و دوست ندارند با مردم مقابله کنند. چون اون موقع مشخص می‌شه که این تفکرات زاده‌ی قشر محدودی از جامعه هست. (البته اینکه خود قشر وسیعی از جامعه خواستار همچین چیزی بود باز سندیت نمی‌شد ولی خب در این مورد حتی همین پشتوانه هم وجود نداره.)

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
بنظرم اینکه یه تورنومنت درگیر بی‌نظمی و حاشیه‌های غیر ورزشی بشه از کیفیت اون تورنومنت کاهش پیدا می‌کنه و بنظرم طبیعی هست که با این بی‌نظمی‌ها و حاشیه‌ها برخورد بشه.
یکم بزرگنماییه گفتن اینکه عدم رعایت یه قانون الکی باعث بی نظمی میشه به دو دلیل :
۱-تا همین چند سال پیش ورزشکارای ایرانی به راحتی از مسابقه با اسرائیلی ها انصراف میدادن و هیچ بی نظمی ای هم رخ نمی داد و اصولا انصراف دادن یه نفر باعث بی نظمی نمی شه ،
۲- این رفتار به ضرره ورزشکاره ، هیچ کس نمیاد توی یه تورنمنت که انصراف بده و قهرمان نشه مگر در موارد خاص مثل همین قضیه که ممکنه آرمان ورزشکار چیزی دیگه باشه
۳- اگه منظورت اینه که مثلا انصراف ورزشکار باعث کاهش حذابیت میشه خوب ورزشکاری که نهواد بازی کنه هم فکر نکنم خیلی جذاب بشه بازیش

دراسیون‌های ایران از ورزشکار می‌گیرند
ببین من هیچ وقت این رفتارو تایید نکردم .. متوجه نمیشم چرا به محض اینکه یک رفتار جهانی یا بهتر بگم غربی نقد میشه فکر می کنن تو از وضعیت داخل راضی هست و یا بالعکس وقتی یکی وضعیت داخل رو نقد میکنه فکر می کنن غرب زدست .
اتفاقا اجبار به ترک زمین ارزش این رفتار رو کاملا در سایه ی خودش می بره و تمام موارد ترک زمین تحت اسم اجبار کم ارزش می شن .

این کار رو نمی‌کنند چون فدراسیون‌های دیگه هم تعلیق می‌شه و پس اون باید نارضایتی مردم رو پاسخگو باشند و دوست ندارند با مردم مقابله کنند. چون اون موقع مشخص می‌شه که این تفکرات زاده‌ی قشر محدودی از جامعه هست
درسته و موافقم که این تصمیم اقلیت یا اکثریت نیست بلکه تصمیم خود ورزشکاره

فدراسیون جودوی ایران ، یک ارگان خصوصی هست و زیرنظر دولت اداره نمیشه و مستقیما زیر نظر فدراسیون جهانی جودو اداره میشه ( اصلا فدراسیون ایران ، حقی نداره که سیاست های دولت ایران رو دخالت بده ، اتفاقا فدراسیون ایران جایی هست که باید از حقوق فدراسیون جهانی در برابر سیاست های دولت ها دفاع کنه ، نه بالعکسش ) پس دخالت دولت در سیاست های ورزش جهان ، کاملا یک امر غلطه ( به این موضوع فکر کنید که هرکشور به موازات سیاست هاش ، بازی کردن با یک کشور رو تحریم کنه ، دیگه از رویداد بین المللی چی میمونه؟ جز یک اسم؟ ) ، پس باید بر طبق قوانین فدراسیون جهانی مسابقات برگزار بشه
کسی که با هزار زور و زحمت ، سهمیه ی المپیک کسب کرده ، باید دلیل موجهی از ترک مسابقه داشته باشه ، پس هدف ترک مسابقه هم مهمه ، ترک مسابقه اگر حتی بعلت اعتراض به داوری هم باشه ، متضمن جریمه برای فدراسیون ها خواهد شد
هزار بار میگم امیدوارم یک بار بخونیدش: من مخالف دخالت سیاست دولت ها در ورزش هستم ، ایضا مخالف دخالت سیاست های جهانی دیگه در ورزش هستم ، من موافق حق انتخاب ورزشکار در انجام مسابقه بر اساس اعتقادات شخصیش هستم و وقتی یک ورزشکار جواز مهارتی شرکت در یک رقابت رو کسب می کنه فقط به خودش مربوطه جلوی یه حریف بازی کنه یا نکنه ، نه کسی مثل حکومت ایران حق داره مجبورش کنه ببازه و نه کسی حق داره بگه باید بازی کنی ، ممکنه ورزشکار اصلا دلیل شخصی داشته باشه مثل فوت عزیزان و یا دلیل سیاسی و اعتقادی و تمام اینا به خودش بر می گرده ، نه سیاست دولتش و نه سیاست فدراسیون جهانی
کسی که سهمیه المپیک و رو با هزار زور زحمت به دست اورده به خودش مربوطه به سهمیش چیکار کنه ، اگه فدراسیون جهانی مجبورش کنه بازی کنه اون وقت فدراسیون جهانیه که باید جریمه بشه
شما هم پاسخ سوال بنده رو ندادین ، آیا شخص خاصی رو مدنظر دارین که حاضر نشده با همین دلیل با شخصی مسابقه بده و جریمه نشده باشه؟
سوالتو جواب ندادم چون فک کنم منظور منو درست نفهمیده بودی ، منظورم این بود که یه ورزشکار مستقل که ربطی به رژیم ایران هم نداره ، اگه تصمیم بگیره با یکی دیگه بازی نکنه بدون اجبار ، محروم میشه و اینطوری حق انتخابش از بین میره

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
متوجه منظورتون میشم اما هدف این موضوع رو درک نمیکنم که چرا یه نفر باید اینهمه زحمت بکشه و در نهایت ، حاضر نشه با یه حریف بازی کنه؟
احتمالا میگین برای آرمان هاش
خب کسی که احتمال میده همچین اتفاقی بیفته ، پس چرا میره در اون سطح ورزش میکنه ؟ آیا عاقلانست؟
آیا این یک عمل نمادینه؟ چه معنی ای میده؟

منظورم اینه هیچکسی بجز حالت اجبار تو اون سطح این کار رو انجام نمیده
خوب دلیلش به خودش مربوطه ، یک نفر می تونه یک حرکت نمادین یا غیر عاقلانه انجام بده ، ضمن اینکه هر کس در طی مسابقات با چند نفر مسابقه میده و احتمال مسابقه ندادن با یه نفر به خصوص همیشه زیاده .
ولی در هر صورت چنین امکانی هست ،
اگه هم طرف اینقد به آرمان هاش وابسته باشه که حاضر باشه اینهمه بخاطرش هزینه بده ، خب محرومیت فردیش رو هم بپذیره ، ایشالا به ثواب بیشتری میرسه
این استدلال رو ج.ا هم می تونه بیاره ، بگه اگه یکی قهرمانی براش انقدر مهمه با حریف اسرائیلی بازی کنه و عواقبشو بپذیره / بحثی که ما الان داریم دفاع از حقوق شخصی و آزادی انتخاب ورزشکاره و نه اینکه ورزشکار چه گزینه ای داره

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
پس دارین این نکته رو میگین که یک سری افراد ( خارج از ایران ) دارن از آرمان هاشون میگذرن ، از ترس محرومیت فدراسیون جهانی ، پس بنظرتون این آرمان ، آرمان حقیری نیست که با ترس از بین میره؟
اصلا چنین چیزی نگفتم ، بالفرض این هم گفته باشم و اصلا این گونه هم باشه ، چطور از فرضتون این نتیجه رو حاصل کردید؟؟ چه روش منطقی ای رو پیش گرفتید که به این نتیجه رسیدید که :
گذشتن انسان ها از یک آرمان به خاطر ترس —» حقیر بودن اون آرمان

اگر یک داعشی به خاطر آرمانش خودش رو منفجر می کنه دلیل بر ارزشمند بودن آرمانشه؟؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
کاملا ارزشمنده ، اما برای خودش ارزشمنده ، بقدری هم براش ارزشمنده که میتونه از جونش براش بگذره
کسی هم ممکنه آرمانش این باشه که مثلا با یه ورزشکار آفریقایی که رنگین پوست هست ، مسابقه نده ، آرمانش اینه ، پس آیا باید دست این فرد رو برای رسیدن به آرمانش باز گذاشت؟
به نظرم این دوتا اصلا قابل مقایسه نیست ، اسرائیل از وقتی که تشکیل شد خاک های بیشتری رو به کشور خودش اضافه کرد ، مثلا الان بلندی های جولان رو هیچ جای دنیا به جز خودش و امریکا قبول ندارن و روی نقشه ها این زمین ها رو سرزمین اشغالی نوشته (نقشه های بین المللی حتی )
حالا ایران میگه کل اسرائیل سرزمین اشغالیه ، یعنی چنین کشوری اصلا وجود نداره ، واگه جلوی این کشور واینسید نتیجش میشه همین که الان به عنوان وعده ی انتخابی قول کشور گشایی میدن !!!این یعنی نژاد پرستی
حالا مقایسه ی این تفکر (ایران)با یه تفکر نژاد پرستانه خیلی ناجوانمردانست(البته ببخشید)
قبول نداشتن اسرائیل یه حرکت نژاد پرستانه نیست ، ما با خود آمریکا بازی می کنیم در حالیکه اونو شیطان بزرگ می دونیم
اما در مورد بازی کردن با یه سیاه پوست ، یه نفر اگه با این کارش به کسی آسیب نزنه حق داره انجامش بده ، اگه حریفش سفید پوستم باشه باز حق داره ، اگه چشم بادومیم باشه باز حق داره اگه ایرانیم باشه باز حق داره
در واقع چیزی که پیامای من می خواد بگه همینه !!

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
شما عملا دارین از نژاد پرستی حمایت میکنید وقتی دارین میگین یه سفیدپوست این حق رو داره که با یک سیاه پوست بازی نکنه به صرف اینکه اون فرد فقط سیاهپوسته ، از طرف دیگه نژادپرستی اسرائیلیها رو محکوم می کنید

علت اینکه بنظرتون بی انصافی میاد ، اینه که شما خودتون دارای اون آرمان هستید (با اینکه بسیار برای آرمان تون احترام قائلم) وگرنه برای کسی که به آرمان شما معتقد نیست ، هردوی این مسائل به یک اندازه بی معنی میاد
نژاد پرستی یعنی اینکه با یه نفر صرف ویژگی خاصش مثل دین یا نژاد خاصش بازی نکنی ، در حالی که اگه یه یهودی با ملیتی غیر از اسرائیل باشه باهاش بازی می کنیم و این بازی نکردن ربطی به نژاد نداره
اینم تعریف ویکی پدیا از نژاد پرستی اگه نمی دونید:
نژادپرستی (انگلیسی: Racism) یا تبعیض نژادی[۱][۲](انگلیسی: Racial discrimination)، نوعی پیش‌داوریو تبعیض، که متمرکز بر تفاوت‌های نژادی حاصل از تفاوت‌های ظاهریِ جسمی/فیزیکی و نیز تفاوت‌های فرهنگی حاصل از زبان، آداب و رسوم، دین، تاریخ و امثال آن است. ساده‌ترین مثال برای نژادپرستی، برتر دانستن انسان‌های سفیدپوست (اروپایی) بر رنگین‌پوستان است با این استدلال که چون سفید بودن نشانهٔ برتری است و من سفیدم و تو سفید نیستی، پس من از تو برترم.[۳] در زبان فارسی به این مبحث نژادستیزی یا نژادگرایی[۴] نیز گفته می‌شود.

مثل اینکه باید ده بار هر مفهومیو تکرار کنم، من حرف منحصر به فردی در مورد سیاه و سفید نزدم بلکه هر فردیو مجاز دونستم که انتخاب کنه با کی بازی کنه با هر نژادی ،
شاید یکی خوشش نیاد واقعا بازی کنه با یکی دیگه و این بازی کردن باعث اسیب زدن بهش بشه ،ولی با بازی نکردنشم کسیو آسیب نرسونه

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
@Yucoodi
داری تو هر پیام یه حرف جدید میزاری دهن من و بحثو هی منحرف می کنی ، خواهش اگه میگی نژاد پرستی دقیقا تعریف نژاد پرستیو بیار و حرف منو باهاش انطباق بده

بالا