• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

درخواست پناهندگی قهرمان جودوی ایران و جهان به دلیل فشار مسوولین

باید با این اوصاف چه کرد؟

• رهبر میگه سازوکار جهانی مشکل داره، پس دیگه شتر سواری دولا دولا نمیشه.از عرصه جهانی ورزش انزوا بجوییم

رای‌ها: 1 1.5%
  • شتر سواری دولا دولا با اقامت امریکای آقازاده ها شد، پس با ورزش هم میشه. همین روند ادامه پیدا کنه.

رای‌ها: 10 14.9%
  • بکشیم زیر این مسخره‌بازیا و کاسه ی داغ تر از آش نشیم. با اسرائیل بازی کنیم.

رای‌ها: 56 83.6%

• رای‌دهندگان
    67

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
فلسطین و لبنان هم مثل ایران بخش های موافق و مخالف با دولت اسلامی داره.
لبنان دو قطبیه ولی فلسطین اجماع و تک قطبیه علیه ایران چه از هدف قرار دادن حرم حضرت زینب با موشک فجر ایرانی و چه از شهید خواندن صدام حسین ملعون و نصب تندیس اون

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
چند وقت پیش سایت طرفداری ورزشکارهایی که پناهنده شده بودند رو مرور کرده بود. خوندنش خالی از لطف نیست.
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم.
قبلاً به این صورت بود که ورزشکارها با نماینده اسرائیلی رو به رو نمی‌شدند و با افتخار این کار اعلام می‌شد بعدش دیدن این‌کار چه جریمه سنگینی داره و کل فدراسیون تعلیق می‌کنند دست به دامان گواهی پزشک و باخت مصلحتی شدند.
این رفتار شبیه اون بچه‌های کوچیک می‌مونه که جوگیر می‌شند یه چیز می‌گند بعدش از رو لجبازی از حرفشون برنمی‌گردند.
اگه واقعا آرمان هست چرا پشت ورزشکار قایم می‌شند؟
الان فقط یه سری ورزشکار پاسوز می‌شند و حتی به آرمانی هم عمل نمیشه و فقط تو صدا و سیما داخلی تبلیغ می‌کنند :))
این ورزش‌ها بین عموم درجه اهمیت بالایی مثل فوتبال نداره پس اصلا بهش فکر نمی‌کنند. ولی اگه با افزایش تیم‌های فوتبال تو جام‌جهانی با اسرائیل هم‌گروه بشیم احتمالاً با یه نرمش قهرمانانه قانون تغییر می‌کنه :))
قشنگ نیست که خودمون نتونیم چیزی به این سادگی رو اصلاح کنیم و منتظر اجبار جامعه جهانی باشیم.

اینطور فکر نمی‌کنم. یه نرمش قهرمانانه یا یک جام زهر می‌تونه مسیر رو خیلی هموار کنه ولی خب بیشتر حس می‌کنم تا وقتی یه چیز بحران نشه اصلاً بهش پرداخته نمی‌شه.
چند ماه پیش ایران با فدارسیون جهانی جودو توافق کردن که باخت مصلحتی وجود نداشته باشه ولی باز هم پایبند به توافقشون نبودن‌.
مسعود شجاعی و احسان حاج صفی زمانی که توی تیم پانیونیوس یونان بودن با مکابی اسرائیل بازی کردن و محروم شدن!

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
چند ماه پیش ایران با فدارسیون جهانی جودو توافق کردن که باخت مصلحتی وجود نداشته باشه ولی باز هم پایبند به توافقشون نبودن‌.
مسعود شجاعی و احسان حاج صفی زمانی که توی تیم پانیونیوس یونان بودن با مکابی اسرائیل بازی کردن و محروم شدن!
خب الان دست گذاشتی رو نقطه جالب.
محروم شدند؟ کجا محروم شدند؟
جفتشون که تو جام‌جهانی حضور داشتند حتی الان هم یکیشون تو لیگ ایرانی بازی می‌کنه :))
همون اول یکم وامصیبتا سر دادند و تهش هم کوتاه اومدند.
یه قسمت مضحک ماجرا هم اونجاست وقتی که استدلال خودشون علیه خودشون اعلام بشه اون استدلال رو اشتباه عنوان می‌کنند.
مثلا وقتی که کفش فوتبالیست‌های ایرانی تحریم شد اعتراض می‌کردند چرا سیاست رو با ورزش قاتی می‌کنید!

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
اونی که باید ازین مملکت بره، عین اختاپوس چسبیده و ول نمیکنه
خب هرکسی اگه یه اختاپوس باشه که هیچ‌جا مث ایران نمیتونه مفت‌خوری کنه،هیچ وقت نمیره:)

_SAEED

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
دکتر شهریاری
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
دو تا نقره
بی منطقی مسئولین ...
فکر میکنن با بازی نکردن با اسرائیل کشوری رو تحریم کردند و به رسمیت نشناختند ....
درحالی که در حال خورد کردن خود در بین جوامع بین المللی هستند ....
#اینجا_ایران_است

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
محروم شدند؟ کجا محروم شدند؟
جفتشون که تو جام‌جهانی حضور داشتند حتی الان هم یکیشون تو لیگ ایرانی بازی می‌کنه :))
دقیقا یادم نیست چه اتفاقی افتاد ولی یه مدت محروم شدن از فوتبال ملی و الان هر دوتاشون توی ایران بازی میکن.

یه مورد دیگه هم یادمه از همین جودو، آرش میراسماعیلی که الان رئیس فدراسیون جودو هم هست در المپیک 2004 آتن برای اینکه با اسرائیل مسابقه نده به بهانه رعایت نکردن حد وزن مجاز کنار کشید. اون زمان دولت پاداش طلا رو دادن بهش.
حالا این مسائل نمیدونم تا کجا کشیده میشه ولی امیدوارم ورزش ایران تعلیق بشه تا بلکه یه فکر اساسی برای این مسائل بشه.

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظرم خوب کرد رفت
منم بودم میرفم
الان فقط سازمان جودوی جهانی باید یه حرکتی بزنه و کل فدراسیون جودوی ایران رو تحریم کنه تا لذت را آنطور که باید ببریم و دلمان خنک شود/m\

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
خیلی خوشم اومد از مشارکتتون. دمتون گرم. مخصوصا کسی که گفته بود اگر قضیه تیم فوتبال باشه جرئت نمیکنن بازی نکنن خیلی خوب گفته بود. مسوولین میدونن که ملّت کمابیش در صحنه‌ی ما وقتی پای نیاز درجه یکشون برای زندگی (نه شغله نه همسر نه خونه نه ماشین نه آب و غذا. فوتباله. واقعا بهش که فکر میکنم میخوام بالا بیارم.) کشیده میشه وسط، دیگه از هیچی نمی‌ترسن. تا خود صحرای جولان همه چیز رو از ریشه درو میکنن=)). این حرکتای نمادین فقط وقتی که صرف داشته باشه براشون انجام میشه. وگرنه...

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
به نظرم خوب کرد رفت
منم بودم میرفم
الان فقط سازمان جودوی جهانی باید یه حرکتی بزنه و کل فدراسیون جودوی ایران رو تحریم کنه تا لذت را آنطور که باید ببریم و دلمان خنک شود/m\
خب اگه تعلیق کنن ، اون ورزشکار هایی که کلی برای مسابقات تلاش کرده بودن هم نمی تونن بازی کنن به عبارت دیگه تر و خشک با هم میسوزد !

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
آفرین بهش، بهترین کارو کرد.
مملکتی که مسئولینش نزارن تو کاری براش بکنی و مردمش هم جیکشون درنیاد رو باید ول کرد و رفت.
نمیدونم تا کی میخوان در دفاع از دیگران به مردم خودشون ظلم کنن.
لعنت به اینا، لعنت به اونایی که به اینا میدون دادن تا سوارشون بشن.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
حالا جدا از این چرا اقازاده هارو به ایران برنمی گردونن اگه با نظام مشکل دارن
"سرفه های متوالی" اهم اهم... هم... اهم اهم.. "شدید تر میشود" ..اوهو اوهو اوهو.... مک.. اوهو... مک فارلین... "صدایش در نطفه خفه میشود"

MAHDI.....

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
والا رفتیم ولی دریغ از برگزیده شدن.......
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
اتفاقا محروم شدن اما با دخالت فیفا و عذرخواهی خودشون برگشتن !
به نظر من باید دست ورزشکار ها رو باز بذارم که خودشون انتخاب کنن.
مثلا علیرضا جهانبخش موقعی که تو لیگ هلند بود تو قراردادش قید کرده که بود که مقابل تیم های اسرائیلی بازی نمی کنه.
البته همون طور که بالا تر گفتن حذف و کنار گذاشتن های بی سر و صدا از اتفاقی هایی هست که ممکنه براشون بیفته.
اون محرومیت که فرمالیته بود بگن ما خط قرمز و آرمان داریم وگرنه اصل کار، اون بازی‌های جام‌جهانی بود که حضور داشتند.
حاج‌صفی تو اینستاگرام خودش عذرخواهی کرد ولی شجاعی عذرخواهی نکرد چون از نظرش منطقی نبود.

MAHDI.....

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
والا رفتیم ولی دریغ از برگزیده شدن.......
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
به نظرم خوب کرد رفت
منم بودم میرفم
مدافع کار اونا نیستم...
ولی برای این طرز تفکر که میگه آفرین ایران رو تحریم کنید وااااقعا متاسفم[-|

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
به نظرم خوب کرد رفت
منم بودم میرفم
اینطوری میشه حماقت مرکّب!

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
خب اگه تعلیق کنن ، اون ورزشکار هایی که کلی برای مسابقات تلاش کرده بودن هم نمی تونن بازی کنن به عبارت دیگه تر و خشک با هم میسوزد !
یا به اینکه نمیتونن با اسرائيل بازی کنن درست شکایت کنن یا پناهنده شن و برن
در غیر اینصورت اینجا موندن و تعلیق شدن حقشونه

مدافع کار اونا نیستم...
ولی برای این طرز تفکر که میگه آفرین ایران رو تحریم کنید وااااقعا متاسفم[-|
ایران باید مشخص کنه دوست داره جودوش تحریم بشه یا با اسرائیل بازی کنه
حق انتخاب داره (:

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
اون موقعیت خود اون بنده خدا خیلی مهمه نا سلامتی جهانی و اینا ولی نمی دونم می شه با مسابقات دانش آموزی استانی و کشوری مقایسش کرد یا نه؟ یه نمونه دیگه هم دیدم طرف کشتی گیر بوده بعد همین جوری یه حرکت اعتراضی زده بود (هر دو شون نا راضی بودن از قضیه باخت تو دور قبل که مبادا با حریف اسرائیلی بخورن.)
می گم احیاناً این ورزشکارای عزیز (آقا واقعا من اینا رو دوست دارم ) نمی تونن با خودشون بگن گور بابای این مسابقه نمی خوامش مطمئنم کشورم عوضش رو می ده.
البته مشکلش این جایه که همون مدال آورای المپیکی رو گاهی می بینیم درست حمایت نمی کنن بعد یه جای دیگه حمایت های ناجور داریم.

دلیل این قضیه رو نمی دونم بالا کسی گفته من فکر کنم (مطمئن نیستم) اینه که می گن ما اسرائیل رو به عنوان کشور قبول نداریم یه رژیم خوب ولی کلاهمون رو قاضی کنیم وقتی این همه دم و دستگاه به هم زده می شه بهش گفت کشور دیگه ولی خوب نباید قبولش کنیم و این بازی نکردن باهاش تو مسابقات همون قضیه قبول نداشتنش به عنوان یه کشوره (چون تا کشوری نباشه که نمی تونه تیم بده)

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
یا به اینکه نمیتونن با اسرائيل بازی کنن درست شکایت کنن یا پناهنده شن و برن
در غیر اینصورت اینجا موندن و تعلیق شدن حقشونه
قطعا تا حالا اعتراض شده ولی پاسخ روشنی نگرفتند. کافیه شما یه بار کارت تو یه اداره دولتی گیر کنه ببینی چقدر پیگیریش سخته حالا همچین موضوعی که به نظر افراد بالادست کشور ارتباط داره به این راحتیا با اعتراض ساده حل نمیشه.
حتی همین پناهنده شدن‌ها هم یه نوع اعتراضه ولی تو ایران چطوری این اعتراض رو پوشش می‌دند؟
تهدید‌ها و فشار‌های رئیس فدراسیون جهانی جودو بالاخره مولایی را دچار دوگانگی در تصمیم گیری کرد
منبع
تازه پناهنده شدن برای همه خوشایند نیست. اینجا وطنشون هست و دوست دارند نماینده کشورشون باشند. همه به این سادگی نمی‌تونند گزینه پناهندگی رو قبول کنند.
می گم احیاناً این ورزشکارای عزیز (آقا واقعا من اینا رو دوست دارم ) نمی تونن با خودشون بگن گور بابای این مسابقه نمی خوامش مطمئنم کشورم عوضش رو می ده.
نه اون کشور نمی‌تونه عوضش رو بده. اون ورزشکار می‌خواد در عرصه بین المللی مطرح باشه و مدال بیاره. اون وقت به خاطر یه حرف که قبول نداره باید پاسوز بشه.
چطوری عوضش رو بده؟ پول؟ عوض هرچیزی پول نیست. تازه پول که همینطوری خودش میومد چون خود کشور در صورت افتخار آفرینی باید از ورزشکار تقدیر کنه.

بالا