• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موزیک بد و بی‌محتوا

سبک موسیقی که ازش بدتون میاد

• رای‌دهندگان
    51
  • Poll closed .

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
(اینا صرفا نظر و سلیقه شخصی بنده هستش) خب من از اکثر سبک ها به جز کلاسیک غربی و سنتی ایرانی خوشم نمیاد، قبلا خیلی گوش می دادم ولی بنظرم بیشترشون مسخره‌ان، خیلی از رپر ها صدای گوش خراشی دارن،موسیقی درست حسابی ندارن و در ضمن متن شون هم چرت و پرته و فکر نمی کنم یه آدم عاقل بخواد که اوقات فراغتش رو اینجوری پُر کنه... از پاپ هم خوشم نمیاد چون خیلی اشباع شده و بیشتر هم با گیتار هستش که با سلیقه‌ی من سازگار نیست. البته موارد معدودی رپر خارجی داشتیم که آهنگ های مفیدی داشتن و ضد ظلم و ... بودن، من اکثریت رو گفتم.
متال و این داستانا هم که وحشی بازیه :/

اگه دفاعی دارید خوشحال میشم بشنوم (در واقع بخونم) :-"
البته لازمه اضافه کنم که در تمامی این سبک ها بدون شک استثنا های فراوانی وجود داره ولی نظرم درباره کلیت همینه

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
البته لازمه اضافه کنم که در تمامی این سبک ها بدون شک استثنا های فراوانی وجود داره ولی نظرم درباره کلیت همینه
یه نکتهٔ کلی هست که یادت میارم: تقریبا هر چیزی باکیفیتش کم‌تر هست. نوشتن شعر قوی، ساختن آهنگ قوی، صدای خوب و... کار می‌بره و هر کسی این همه کار نکرده و خیلیا بدون توانایی قابل قبول، صرفا آهنگ دادن بیرون.
خودم یکی از سبکای اصلی‌ای که گوش میدم رپه و متن برام مهمه. می‌تونم چند نفرو پیشنهاد بدم که هم صداشون قویه هم متنشون (مثلا رض، بهرام، یاس یا خیلی از آهنگایی که مهراد هیدن تو آلبومای شخصیش داده هر چند رپ نباشن).
به جز این، آهنگایی که واسه مهمونی خوندن بیشتر از نود درصد مفهوم متنشون یه چیزیه در حد «به من مواد بدهید. چقدر آن دختر داف است.» و از این نظر بیشتر از نود درصد مزخرف محضن ولی بعضیاشون به جز مفهوم قابل تحملشون، چهار تا آرایهٔ ادبی دارن دست کم.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
همیشه این بحث تکراری وجود داره که سلیقه تا چه میزان در مدیوم‌های فرهنگی مثل موسیقی و فیلم و ... دخیله.
من به نظرم بخشی‌ش سلیقه‌س اما بخشی‌ش هم تخصصی عه. اصلاً سلیقه چیزیه که رفته‌رفته در افرادی که خودشون رو وقف یک مدیوم می‌کنن و راجع بهش مطالعه می‌کنن و ... ساخته میشه و به سمت بهتر شدن پیش میره. پس ما «سلیقه‌ی خوب» و «سلیقه‌ی بد» داریم. موسیقی هم حتماً شامل این اصل میشه و فرق کار سطح پایین و سطح بالا کاملاً مشخصه.
من یادمه تا ۱۸ سالگیم علاقه‌ای به راک و متال نداشتم و فقط پاپ ایرانی گوش می‌کردم. نه اینکه پاپ ایرانی بد باشه، اما به قول لندنیا کسی که فقط لندن رو دیده باشه لندن رو هم نمی‌شناسه. باید همه‌جا سرک کشید و مقایسه کرد. سلیقه‌ی خودم بعد از ۷ سال کاملاً عوض شد. الان هم ممکنه پاپ ایرانیِ قدیمی گوش بدم اما هرگز رغبتی واسه موسیقی‌ای که در حال حاضر داره تو کشور و حتی جهان تولید میشه ندارم و به نظرم بی‌ارزشن اکثراً.
در اصل هدف از این مدیوم‌ها اینه واسه‌ی مردم ساخته و پرداخته بشن و بهشون خوراک روحی داده بشه تا هم لذت ببرن هم روشون تأثیرات مثبتی بگذاره و در نهایت تبدیل به فرد بهتری از لحاظ نگرش به مسائل بشن و واسه جامعه هم آدم بهتری باشن و این خیلی مهمه. تو کشور ما به مردم shit خورانده میشه اگه بخوام خیلی رک بگم. چه از لحاظ سینمایی چه موسیقایی. و از اینا بدتر اینه که مردم هم واسشون اهمیتی نداره این موضوع.
سوال نهایی هم ممکنه این باشه که موسیقی خوب به چه موسیقی‌ای میگن. جواب دادن بهش برام یکم سخته اما پاسخ ساده‌ش اینه موسیقی خوب به هیچ عنوان موسیقی پیچیده نیست. و اتفاقاً احتیاجی هم نیست که شنونده‌ش حتماً دکترای موسیقی داشته باشه. صادق نجوکی میومد آهنگ‌هایی می‌ساخت که بسیار عامه‌پسند بودن و از لحاظ کیفی هم خیلی سطح خوبی داشتن. خوانندگان نسل قدیم همگی درخشان بودن و ترانه‌هاشون هم معنی و مفهوم داشت. هنوز هم مردم بعد ۴۰-۵۰ سال اونا رو صد بار پلی می‌کنن و خسته نمیشن. آهنگایی که چنین مختصاتی دارن آهنگای خوبی‌ان اغلب. آهنگای الان فقط همون سالِ اول اعتبار دارن. تاریخ انقضاشون بسیار کوتاهه.

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
الان هم ممکنه پاپ ایرانیِ قدیمی گوش بدم اما هرگز رغبتی واسه موسیقی‌ای که در حال حاضر داره تو کشور و حتی جهان تولید میشه ندارم و به نظرم بی‌ارزشن اکثراً.
در اصل هدف از این مدیوم‌ها اینه واسه‌ی مردم ساخته و پرداخته بشن و بهشون خوراک روحی داده بشه تا هم لذت ببرن هم روشون تأثیرات مثبتی بگذاره و در نهایت تبدیل به فرد بهتری از لحاظ نگرش به مسائل بشن و واسه جامعه هم آدم بهتری باشن و این خیلی مهمه. تو کشور ما به مردم shit خورانده میشه اگه بخوام خیلی رک بگم. چه از لحاظ سینمایی چه موسیقایی. و از اینا بدتر اینه که مردم هم واسشون اهمیتی نداره این موضوع.
اگه حرفی واسه زدن داشته باشم تو همین خلاصه میشه.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
من از اهنگایی ک خواننده همینجوری چرت و پرت میبافه بدم میاد... حالا بعضیا میگن تتلو... اونم گاهی از اهنگاش واقعا ب دلم میشینه....
سبک خاصیم نیست... من همه چی گوش میدم...
اها ی سریام مث گلزار واقعا موندم چجوری میان میخونن....

Taha_IDLE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان دوره اول علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
خب خب خب
دیدم اکثر تاپیکا درمورد علایقه
حالا بگین از چه سبک موسیقی بدتون میاد؟و چرا؟
یه موزیک بد چه ویژگی هایی داره؟(محتوا،ریتم و .....)
چرا از موزیک رپ بد یاد میشه؟
چرا موزیک راک و متال برای بعضی افراد جالب نیست؟(بلند بودن صدا؟، محتوا؟ و ......)
:-b:-b:-b
جواب بدین و به سلیقه ی هم احترام بزارین
1- از هیچ سبکی بدم نمیاد
2- محتواش شبیه رپه
3- موزیک رپ یا هیپ هاپ به خاطر فحاش ها و حرف های +18 ای که توش زده میشه باعث شده مردم دید بدی نسبت به این سبک موسیقی پیدا کنن اما خب خیلی رپر هم هستن که از حرف های +18 استفاده نمی کنن. الان مردم مثالشون برای بد بودن رپ آهنگایی هستش که از تتلو شنیدن اما از همینجا می خوام به هرکی که این رو می خونه و به همین دلیل تتلو بدش میاد از رپ: برادر/خواهر من به پیر به پیغمبر به هرکی که می پرستی تتلو رپر نیست. :| تتلو رپ نمی خونه هر از گاهی یه رپ ول میده اما خب کارش رپ نیست. اما خب رضا پیشرو یا خلسه یا پوتک و... حجم فحاش هاشون زیاده. از همینجا هم بگم اگر طرفدار رضا پیشرو یا خلسه یا پوتک و... هستن که انا گفتم از دست من ناراحت نشید من خودم هم طرفدار پوتک و خلسه هستم اما خب نباید حقیقت رو پوشوند و روش در پوش گذاشت. حالا از طرفی مقابل اینا سهراب ام جی تا حد خوبی فحاشی نمی کنه(اینم یه مثال بود ناراحت نشید).
4- موزیک راک خب در مورد این هم میشه گفت یکی از محتواش خوشش نمیاد یکی از صدای بلند بدش میاد اینا همش به فرد متقابل بستگی داره

Taha_IDLE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
(اینا صرفا نظر و سلیقه شخصی بنده هستش) خب من از اکثر سبک ها به جز کلاسیک غربی و سنتی ایرانی خوشم نمیاد، قبلا خیلی گوش می دادم ولی بنظرم بیشترشون مسخره‌ان، خیلی از رپر ها صدای گوش خراشی دارن،موسیقی درست حسابی ندارن و در ضمن متن شون هم چرت و پرته و فکر نمی کنم یه آدم عاقل بخواد که اوقات فراغتش رو اینجوری پُر کنه... از پاپ هم خوشم نمیاد چون خیلی اشباع شده و بیشتر هم با گیتار هستش که با سلیقه‌ی من سازگار نیست. البته موارد معدودی رپر خارجی داشتیم که آهنگ های مفیدی داشتن و ضد ظلم و ... بودن، من اکثریت رو گفتم.
متال و این داستانا هم که وحشی بازیه :/

اگه دفاعی دارید خوشحال میشم بشنوم (در واقع بخونم) :-"
خب برادر من شما رپ هایی که شنیدی صداهای خاننده هاش گوش خراش بوده رپر هم داریم صداش گوش نوازه

Taha_IDLE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
با توجه ب چیزی ک تازه تو دینی خوندم انگار ک این تاپیک حرامه :))
فک کنم ب جز بیکلامش بقیش حرامه:///////
خب آره اما خب ببین الان نمی خوام بحث رو سیاسیش کنم اما خب چند وقت پیش یادته گفتن هر کی دنبال آهنگه از ایران بره
اما خب ما ها سرود ملیمون هم با آهنگ و خواننده ساخته شده پس نمیشه گفتش این بده تامام همه چیز تا یه حدی خوبه

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
خب برادر من شما رپ هایی که شنیدی صداهای خاننده هاش گوش خراش بوده رپر هم داریم صداش گوش نوازه
من آهنگ های اکثر رپر های ایرانی رو شنیدم، در کل بنظرم مسخره است، یا اعتراضیه که اصلا خوشم نمیاد، جدا از حرفی که می زنه مثلا چند دقیقه می خوام آرامش داشته باشم نه اینکه بدونم مشکلات جامعه چیه، یا هم که بذله گویی...
گفتن هر کی دنبال آهنگه از ایران بره
این موردی که میگی؛ اولا که مصاحبه‌ی ایشون با روزنامه بصورت کتبی منتشر شد و قطعا یکم به جزئیات پر و بال داده شده بود، بعدشم ایشون اولش گفت در شرایط سخت اقتصادی، واردات بعضی کالا های لوکس مثل عینک آفتابی و ... در صورتی که نیاز پزشکی بهشون نباشه، غیر ضروریه ( و کاملا هم منطقی گفتش) درباره موسیقی هم بنظر من اون فرد مصاحبه کننده کِرم داشته و آخر یه حرفی از دهن اون نماینده در رفته و اینم کلی آب و تاب داده بهش، با همه‌ی اینها، نماینده بعد چند روز خودش یه ویدئو منتشر کرد و در اون ویدئو گفتش که اصلا منظورش درباره موسیقی اون نبوده و ... و عذر خواهی کرد ( و با این ویدئو تمام شایعات و خزعبلات تکلیفش معلوم میشه) (قصد نداشتم بحث کنم ولی خودتون این بحث رو مطرح کردید :-")

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اصلا منظورش درباره موسیقی اون نبوده و ... و عذر خواهی کرد ( و با این ویدئو تمام شایعات و خزعبلات تکلیفش معلوم میشه) (قصد نداشتم بحث کنم ولی خودتون این بحث رو مطرح کردید :-")
اساسا چرا باید نماینده مجلس چنین چیزی رو مطرح کنه؟حالا قبول داریم بی سواده ولی اگر مشکل از خودش نیست نباید چنین قضیه ای رو مطرح کنه.ضمن اینکه مشکل واردات فقط با وارد نکردن آلات موسیقی حل میشه؟:)) تقصیرم کلا شد مال خبرنگار؟:))

هرچیزی رو توجیه نکنید آقای محمد رضا.

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
با توجه ب چیزی ک تازه تو دینی خوندم انگار ک این تاپیک حرامه :))
فک کنم ب جز بیکلامش بقیش حرامه:///////
با استناد به احکام اسلامی اگر بخوام بگم موسیقی حرام نیست.
موسیقی غنا دار حرامه و تشخیص غنا هم خیلی سخته. نمیشه قطعی گفت که یک موسیقی غنا داره یا نه. معنای غنا هم توی احکام دقیقا معنای واژه ایش نیست. ولی نه موسیقی حرام نیست نگران نباشید و خیلی تشخیص غنا هم راحت نیست که بشه گفت حرامه یا نه.بعضی مواقع بسته به فرده.
خب آره اما خب ببین الان نمی خوام بحث رو سیاسیش کنم اما خب چند وقت پیش یادته گفتن هر کی دنبال آهنگه از ایران بره
اما خب ما ها سرود ملیمون هم با آهنگ و خواننده ساخته شده پس نمیشه گفتش این بده تامام همه چیز تا یه حدی خوبه
در ضمن جمهوری اسلامی هم نماینده اسلام نیست و حتی به لحاظ اجرای اسلام هم خیلی ضعیف و افراطی عمل کرده. نماینده اسلام قرارش ندید که فلان مسئول یه چیزی گفت یعنی حرف اسلامه. از دیدگاه اسلامی هرگز موسیقی فی نفسه حرام نیست. کسایی که میگن موسیقی به جز نی و عزاداری حرامه هم آدمای افراطی و خشک مغزین به لحاظ دینی.

Taha_IDLE

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
با استناد به احکام اسلامی اگر بخوام بگم موسیقی حرام نیست.
موسیقی غنا دار حرامه و تشخیص غنا هم خیلی سخته. نمیشه قطعی گفت که یک موسیقی غنا داره یا نه. معنای غنا هم توی احکام دقیقا معنای واژه ایش نیست. ولی نه موسیقی حرام نیست نگران نباشید و خیلی تشخیص غنا هم راحت نیست که بشه گفت حرامه یا نه.بعضی مواقع بسته به فرده.

در ضمن جمهوری اسلامی هم نماینده اسلام نیست و حتی به لحاظ اجرای اسلام هم خیلی ضعیف و افراطی عمل کرده. نماینده اسلام قرارش ندید که فلان مسئول یه چیزی گفت یعنی حرف اسلامه. از دیدگاه اسلامی هرگز موسیقی فی نفسه حرام نیست. کسایی که میگن موسیقی به جز نی و عزاداری حرامه هم آدمای افراطی و خشک مغزین به لحاظ دینی.
بله

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
حس میکنم با نفرت از کی پاپ زاده شدم اصلا.
طفلیا اهنگاشونم خوبه صداشونم خوبه ها ولی نمیدونم چرا حاضرم کوه بکنم تا یه دقیقه کی پاپ گوش بدم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
چقد زشته که آهنگ بندری رو تو نظر سنجی گذاشتین وقتیکه فقط در حد چند تا آهنگ شاد در عروسی شنیدین میاین اینو تعمیم میدین به همه آهنگا

اسدالهی

ilia asadollahi
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
یه چیزی که توی این تاپیک به هیچ وجه تفکیک نشده مسئله موزیک بد از سلیقست.
من اجازه دارم تا از هر سبک موسیقی ای خوشم نیاد و این مسئله سلیقه منه. اما اجازه ندارم بگم به عنوان مثال رپ موسیقی بدیه چون من دوستش ندارم. در تمام این سبک موسیقی هایی که توی نظر سنجی هست هم موسیقی خوب و محتوا دار تولید شده و یا میشه بشه و هم موسیقی های بد و هنر کالا وار که محتوایی ندارن.
قضاوت یک اثر چه موسیقی و چه هر اثر دیگه جدا از سلیقست. اما توی نظر سنجی گفته شده از کدوم خوشتون نمیاد. یعنی بد و بی محتوا بودن رو از دیدگاه سلیقه بررسی کرده! قضاوت یه اثر جدا از ناظر باید انجام بشه نه اینکه بخوایم ارزش یه اثر رو با سلیقه و فردی بسنجیم و بهش برچسب بزنیم. حالا اینکه من رپ یا هر سبک دیگه ای رو دوست ندارم مسئله جداییه.

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
تا جایی که به کسی توهین نشه تو یه آهنگ مخالفتی ندارم ( به جز دیس ترک تو رپ که خیلی لذت بخشه )
قبلا خیلی رو بی تی اس مانور میرفتم و درگیر میشدم
الان که فک میکنم زیادی حساس میشدم چون هر کسی سلیقه ای داره
اما در نهایت ما هم موسیقی غنی و با مفهوم داریم هم موزیک بد
ولی خب نمیشه کسی رو مجبور کرد چیزی که دوست نداره گوش بده یا عکس همین موضوع

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
محتوای موسیقی فقط متن و لیریک اون نیست. ملودی، تنظیم، میکس، خوانندگی و... هم جز موسیقیه. موسیقی پاپ بعد از انقلاب ایران از همه ابعاد ریده! آهنگ‌های پاپی هم که ملودی اونها برای شما خوشاینده اکثرا کپی از آثار سایر آهنگسازان کشورهای دیگه ست. خواننده درست و حسابی موسیقی پاپ هم وجود نداره و حتی آقای به اصطلاح صدای ایران، ابی، هم خارج از ریتم، تنالیته و دتونه میخونه. واقعا نمیدونم افرادی که پاپ گوش میدن چطور با این همه بی محتوایی کنار میان

Bk_201

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپاد نیستم
شهر
به شما ربطی نداره
سال فارغ التحصیلی
1404
محتوای موسیقی فقط متن و لیریک اون نیست. ملودی، تنظیم، میکس، خوانندگی و... هم جز موسیقیه. موسیقی پاپ بعد از انقلاب ایران از همه ابعاد ریده! آهنگ‌های پاپی هم که ملودی اونها برای شما خوشاینده اکثرا کپی از آثار سایر آهنگسازان کشورهای دیگه ست. خواننده درست و حسابی موسیقی پاپ هم وجود نداره و حتی آقای به اصطلاح صدای ایران، ابی، هم خارج از ریتم، تنالیته و دتونه میخونه. واقعا نمیدونم افرادی که پاپ گوش میدن چطور با این همه بی محتوایی کنار میان
این که همه ی خواننده های پاپ ایران بعد از انقلاب رو بد میدونید نشان از تعصب کور کورانه ی شماست
خواننده ها ‌واهنگسازانی مثل شادمهر عقیلی رو نمیشه یک کپی کار بی سواد خطاب کرد
ابی خارج از ریتمه؟
امیدوارم منظورتون اجرای آخرش باشه و الا اگر منظورتون پنجاه سال فعالیتش در موسیقیه که امیدوارم در این نوع اندیشه ی خودخواهانتون نسبت به موسیقی پاپ تجدید نظر کنید
شاید موسیقی پاپ ایران حال و روز خوبی نداشته باشه ولی نمی‌تونید همه رو باهم زیر سوال ببرید

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
این که همه ی خواننده های پاپ ایران بعد از انقلاب رو بد میدونید نشان از تعصب کور کورانه ی شماست
خواننده ها ‌واهنگسازانی مثل شادمهر عقیلی رو نمیشه یک کپی کار بی سواد خطاب کرد
ابی خارج از ریتمه؟
امیدوارم منظورتون اجرای آخرش باشه و الا اگر منظورتون پنجاه سال فعالیتش در موسیقیه که امیدوارم در این نوع اندیشه ی خودخواهانتون نسبت به موسیقی پاپ تجدید نظر کنید
شاید موسیقی پاپ ایران حال و روز خوبی نداشته باشه ولی نمی‌تونید همه رو باهم زیر سوال ببرید
مشخصه که شما گوش موسیقی خوبی نداری و موزیک خوب و بد رو از هم تشخیص نمیدی. به جای گوش دادن به موسیقی خوب ( موسیقی خوب از هر ژانری، پاپ، کلاسیک، مقامی، راک و...) و تقویت گوش موسیقیایی خودتون و یا تحقیق در مورد خوانندگان اینطوری نظر میدی که معلوم میشه چه کسی خودخواهه و تعصب کورکورانه داره!

شادمهر که ده‌ها آهنگاش کپی هست، خواننده خوبی هم نیست! فالش میخونه، دتونه میشه. ابی هم اجرای آخرش که نه، ده‌ها اجرای زنده داره که مشخصه در چند سال گذشته همیشه فالش میخونده و به کمک استودیو و نرم افزار‌های صدا آهنگاش رو کوک در می‌اورده. موسیقی پاپ در ایران خواننده‌های بسیار خوبی در گذشته داشته، هایده، حمیرا، مهستی، گوگوش، عارف و... که من نمیشناسم و قطعن شادمهر و ابی جز اون‌ها نیست:))

اوصیکم بالموسیقی الخوب تا گوش موسیقیایی شما بهتر بشه

بالا