1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
    ثبت نام عضویت

اسلام و ایران - سود یا ضرر

شروع موضوع توسط ehsan.AK ‏2019/8/14 در انجمن تاریخ و تمدن

تگ‌ها:
?

اسلام برای ایران بیشتر سود داشته یا ضرر

1. سود

10 رای
    20.8%
  2. سود و ضرر برابر

7 رای
    14.6%
  3. ضرر

31 رای
    64.6%
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. امیرحسین

امیرحسین کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,366 / -187
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    بوشهر
    سال فارغ التحصیلی:
    91
    دانشگاه:
    خواجه نصیر
    رشته دانشگاه:
    مهندسی برق - مخابرات سیستم
    من بخش اول صحبتت رو متوجه نشدم. دین اسلام فارغ از خوب یا بد بودنش نمیشه که تاثیرش روی یک کشور مثبت واقع شده باشه.
    پیشنهاد می‌کنم بدون پیش‌فرض دینی از نظر تاریخی مرور کن ببین چه چیزهایی اسلام به ایران داده و چه چیزهایی گرفته و کدوم برای دیگری سود یا ضرر بیشتری داشته.
    اینکه یه مسلمان شاهنامه رو نوشته خدمت اسلام به ایران محسوب نمی‌شه. خدمت یه ایرانی به ایران هست. شما برای اینکه بگی که اسلام برای ایران کاری کرده باید بیای بگی فلان چیز که حاصل از تفکرات اسلامی بوده فلان رویداد به وجود اومده. یا بیای بگی به واسطه اسلام اعراب فلان کار برای ایران انجام دادن.
    @maleck :)
    برای من مهم نیست که ثابت کنم فردوسی شیعه بوده یا سنی. فقط به طور کلی می‌گم لطف کنید که اینطوری به شاعر برچسب نزنید. همینطوری هست که به فردوسی برچسب زن‌ستیزی یا نژاد پرست می‌زنند. فکر می‌کنم بهتره که از شاهنامه لذت برده بشه و این چیزا رو به اهل فن این حوزه بسپاریم یا اینکه به چیزهای قوی‌تری استناد کنیم.

آخرین ویرایش: ‏2019/9/5
    • لایک لایک x 4
  2. ehsan.AK

ehsan.AK کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +750 / -69
    نام مرکز سمپاد:
    میرزا کوچک خان-۲
    شهر:
    رشت
    سال فارغ التحصیلی:
    1401
    اعراب جاهلیت فقط تا زمانی اعراب جاهلیت به حساب میان که اسلام رو نپذیرفته بودن
    بعد پذیرش اسلام اونا اعراب مسلمان به حساب میان و اسلام هم باید پاسخگوی اعمالشون باشه

آخرین ویرایش: ‏2019/9/6
    • لایک لایک x 3
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  3. امیرحسین

امیرحسین کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,366 / -187
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    بوشهر
    سال فارغ التحصیلی:
    91
    دانشگاه:
    خواجه نصیر
    رشته دانشگاه:
    مهندسی برق - مخابرات سیستم
    چون در خصوص شیعه یا سنی بودن فردوسی بحث می‌کردی.
    1) به تاپیک ارتباط نداشت.
    2) برای اثبات صحبت خودت فقط چند بیت آوردی که حتی مشخص نیست چقدر صحت دارند و خود اون بیت‌ها هم به تنهایی چیزی ثابت نمی‌کنه.
    گفتم که با این نحوه که چند بیت بیاریم و بخواهیم به شاعر برچسب بزنیم می‌تونیم فردوسی رو زن ستیز یا نژاد پرست بنامیم. و این شیوه بحث درست نیست.
    3) نقل قول کردن آخرین پستت باعث می‌شد هیچ متنی نمایش داده نشه مجبور شدم تگت کنم :D

• لایک لایک x 2
  4. boodika

boodika کاربر فوق حرفه ای
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +5,640 / -229
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    رشت
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    دانشگاه:
    الزهرا تهران
    رشته دانشگاه:
    اقتصاد
    تلگرام:
    خب تا کی میخواین اسپم دونی کنین همه تاپیک ها رو؟؟سیاسی اعتقادی تاریخی؟

توجه
    انجمن تاریخ و تمدن جای بحث و مجادلات سیاسی و اعتقادی نیست!جای فتوای فلانی و ارزشی و غیر ارزشی نیست!جای دعوای سلطنت طلب ها و جمهوری طلب ها نیست!و ختم کلام جای عقده گشایی سیاسی نیست...اگه دلتون میخواد برین یه تاپیک بزنین صبح تا شب هتاکی کنین و فحش بدین تا خیالتون راحت شه و فکر کنین خیلی فهمیدین...همه تاپیک های سیاسی و تاریخی و حتی اعتقادی شده متلک و اسپم خسته نشدین؟میان فحش میدین که چی؟
    هر گونه پست شامل محتوای بی ارزش بدون درنگی پاک میشه چون هدفی جز انحراف تاپیک و دعوا در پیش نداره..

+به انجمن قوانین هم یه سر بزنید بد نیست.

• لایک لایک x 3
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.