• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کره جنوبی

بیشتر در کودوم عرصه با کره آشنایید؟

• تکنولوژی

رای‌ها: 23 31.5%
  • دراما و موسیقی

رای‌ها: 39 53.4%
  • فرهنگ و صنعت گردشگری

رای‌ها: 12 16.4%
  • زبان و دین

رای‌ها: 8 11.0%
  • تاریخ و نحوه پیدایش

رای‌ها: 7 9.6%
  • ورزش

رای‌ها: 5 6.8%
  • هیچکدام

رای‌ها: 19 26.0%

• رای‌دهندگان
    73
  • شروع کننده موضوع

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
خب سلام همه
نم دونم اینجا انجمنی درستیه یا نه ولی مرتبط تر پیدا نکردم
دوستان گل در رابطه با مقاله ای ک در باره تصویر کره جنوبی از دیدگاه بین المللی قرارهای نوشته بشه ، گروه ما روی خاورمیانه و بخصوص ایران تمرکز کرده
خب ، ب همین دلیل ازتون می خام ک بیاین و هر نظری در باره کره جنوبی از تکنولوژی گرفته تا موسیقی و دراما و ذهنیتتون درموردش رو با ما ب اشتراک بزارین و اگه حال داشتین نقاط مثبت و منفی اون کره ای ک تو ذهنتون هست رو بیان کنید

Ghobaad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1300
فوتبال خوب بازی می‌کنن

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
بعضی سریال های کره ای (نه اونایی که تلویزیون میذاره!) واقعا قشنگه یه چیز جالب برای من افراد معروفشون بود که وقتی می خوان از هم تشکر کنن یه کامیون وسیله برا هم میفرستن:D . مثلا یکی از بازیگرا برا اون یکی یه کامیون قهوه فرستاده بود محل کارش :D:-?
درست مثل ایران دیگه :D
و فکر کنم گوشواره و رنگ کردن مو تو مرداشون بیشتر از زناشون باشه ( بدون هیچ سندی ):-?:D

• شروع کننده موضوع

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
بعضی سریال های کره ای (نه اونایی که تلویزیون میذاره!) واقعا قشنگه یه چیز جالب برای من افراد معروفشون بود که وقتی می خوان از هم تشکر کنن یه کامیون وسیله برا هم میفرستن:D . مثلا یکی از بازیگرا برا اون یکی یه کامیون قهوه فرستاده بود محل کارش :D:-?
درست مثل ایران دیگه :D
و فکر کنم گوشواره و رنگ کردن مو تو مرداشون بیشتر از زناشون باشه ( بدون هیچ سندی ):-?:D
فهمیدم کی رو میگی

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
یه قراردادی چند سال پیش صدا سیما ایران با کره جنوبی بست
تا فیلم و سریال های اون ها رو با بالاترین کیفیت
و از دست خودشون بگیره
چون حجابشون از بقیه کشور ها بهتر بود...:D
و ....

• شروع کننده موضوع

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
یه قراردادی چند سال پیش صدا سیما ایران با کره جنوبی بست
تا فیلم و سریال های اون ها رو با بالاترین کیفیت
و از دست خودشون بگیره
چون حجابشون از بقیه کشور ها بهتر بود...:D
و ....
جدی؟

• شروع کننده موضوع

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
دوستان ی نگاهی هم ب نظر سنجی بندازین

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
با جومونگ با کره اشنا شدم :)
خاک بر سر صدا و سیمای ما که اتو اشغالای کره ای رو میخره و خودش نمی تونه یه فیلم درباره تمدن ایرانی بسازه خاککککک

Manamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
من میخوام فقط نقاط منفیشون و بگم
* نژاد پرستن . بفهمن زرد نیستی کلی ازت تعریف میکنن!
* سعی در منافع خودشون دارن . مثلا سوار تاکسی که بشی ببینن که چهره ات به کره ای ها نمیخوره از روی قصد مسیرو طولانی می کنه تا پول بیشتری بگیره
* بفهمن مسلمونی . میپرسن چند تا زن داری؟ من شنیدم 4-5 زن دارن مسلمون ها
* به شدت درونگرا هستن و با غیرکره ای ها (غیر کره ای که میگم منظور کسی که اونجا زندگی کنه و منظورم توریستی که یه هفته اونجا باشه نیست)خیلی گرم نمی گیرن
*خییییییییییییییلی از مغازه هاشون/شرکت و.... اصلا فردی که کره ای نباشه استخدام نمیکنن
*کلا فساد که همه جا هست ولی ببین عزیزم اگه دیدی ایرانی توو کره بازیگری چیزی شد (حتی سطح پایین و نقش سطحی ) یه خدماتی داده چون اونا همینجوریشم غیر کره ای استخدام نمیکنن و خیلی خیلی با خودشون جور ترن
*اکثرا (50 درصد ) دین ندارن و به نظرم داشتن اعتقادات (حتما اسلام و نمیگم )زیباست
* و در پایان باید بگم که اصلا اصلا اخلاقاشون شبیه این درامایی که میسازن نیست و در حسرت رفتن به کره نباشید (که خودم یه زمانی بودم !) اینم یه لینک از مصاحبه با مردم کره که حتی خودشون کی دراما ها رو قبول ندارن!!!!!

آخرین ویرایش:

علی.

لنگر انداخته ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
سامسونگ و الجی کره جنوبی ان.
همین :|

----

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
4
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
-
من میخوام فقط نقاط منفیشون و بگم (بریم برای دیسلایک های فراااااوان:D)
* نژاد پرستن . بفهمن زرد نیستی کلی ازت تعریف میکنن!
* سعی در منافع خودشون دارن . مثلا سوار تاکسی که بشی ببینن که چهره ات به کره ای ها نمیخوره از روی قصد مسیرو طولانی می کنه تا پول بیشتری بگیره
* بفهمن مسلمونی . میپرسن چند تا زن داری؟ من شنیدم 4-5 زن دارن مسلمون ها
* به شدت درونگرا هستن و با غیرکره ای ها (غیر کره ای که میگم منظور کسی که اونجا زندگی کنه و منظورم توریستی که یه هفته اونجا باشه نیست)خیلی گرم نمی گیرن
*خییییییییییییییلی از مغازه هاشون/شرکت و.... اصلا فردی که کره ای نباشه استخدام نمیکنن
*کلا فساد که همه جا هست ولی ببین عزیزم اگه دیدی ایرانی توو کره بازیگری چیزی شد (حتی سطح پایین و نقش سطحی ) یه خدماتی داده چون اونا همینجوریشم غیر کره ای استخدام نمیکنن و خیلی خیلی با خودشون جور ترن
*اکثرا (50 درصد ) دین ندارن و به نظرم داشتن اعتقادات (حتما اسلام و نمیگم )زیباست
* و در پایان باید بگم که اصلا اصلا اخلاقاشون شبیه این درامایی که میسازن نیست و در حسرت رفتن به کره نباشید (که خودم یه زمانی بودم !) اینم یه لینک از مصاحبه با مردم کره که حتی خودشون کی دراما ها رو قبول ندارن!!!!!
من یه سری اطلاعات ناقصی دارم که حاصل از استاد زبان کره ایمون ( که مثلا سالی چند ماه میره اونجا زندگی میکنه)
سرچام و صحبت با بقیه بوده.
+ در ادامه ی نژاد پرستی : شنیدم مثلا بعضی چیزا خیلی براشون مهمه گردی صورت- سفیدی - بزرگ بودن چشم ها( کادوی تولد خیلی از ۱۶ ساله های پولدارشون مثیکه عمل گشاد کردن چشمه) و خب اینطوریه که شنیدم اروپایی و غربیا رو بیشتر میپسندن مخصوصا آمریکایی ها ولی خب نژاد پرستی های منفیشون بیشتر تو مسناشون دیده میشه( مثل ژاپن)
+ چیزی که من شنیدم درون گرا نیستن صرفا خون گرم نیستن با غریبه ها مثل ما ایرانیا، کلا سرشون تو کار خودشونه و خیلی کم پیش میاد ملت حتی بهم تو مترو یا خیابون نگاه کنن
+ بهداشتم اونقدرا رعایت نمیکنن (البته در نهایت از خیلی شرایط ایران بهداشتی ترن قاعدتا)
+ برعکس خیلی از جاها مثل آمریکا و اینا که باید تیپ بدی (tip‌) مثلامیری کافه یا رستورانی چیزی، اینا تیپ براشون اختیاریه و حتی بعضابهشون برمیخوره اگه تیپ بدی

+ حسرت که خب هر جایی به جز ایران و چند کشور آفریقایی - خاورمیانه ای و ... شرایطش خوبه و در مقایسه با ایران همچنان رفتنش خیلی ارزش داره
ولی در تایید دوستمون شبیه فانتزی هایی نیس که ملت تو ذهنشون میسازن و مردم به شدت ظاهر پرست و سطحی ای دارن
+ اقامت و شهروند شدن و ایناشم مثیکه خیلی داستان داره، سر بانک هم مثلا میگفتن کسایی که اونجا میرن قبلا ظرف سه هفته اینا ماکس حساب براشون ساخته میشد و اوکی بود ولی چند سال خیر اولا خیلی بانک های محدودیبه ایرانیا خدمات میدن بعدم ممکنه تا ۶ ماه طول بکشه
+ ولی خب واسه ادامه تحصیل و بعد از اون رفتن به کشور دیگه خیلی فرصت خوبیه مخصوصا کارشناسی که خیلی از جاهاا اصن فاند نمیدن یا شانس ادم خیلی کمتره برای قبولی

من خودم میخواستم اول برم سمت کره و ژاپن حتی یه ترم کلاس کره ای هم رفتم ولی با تحقیق بیشتر و صحبت با کسایی که رفتن همه با قاطعیت خوبی میگفتن برای یک ایرانی رفتن به کانادا و آمریکا و ... فرصت خیلی بهتریه تا کره، خواستم یه تابستون برم ببینم چجوریه که خورد به کرونا کنسل شد ما هم بیخیال شدیم: ))

Reyhuneeeh

A Dreamer
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
بسیاااار بسیاااار هیت میدن خیلیی زیاد
اینجا هم هیت ها زیاده ولی تو کره هیت ها ب قدری زیاده که
بعضی از خواننده ها و سلب های معروفشون نمیتونن تا آخر عمرشون ازدواج کنن چرا؟ چون هیت بالایی میگیرن

Sara221

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دیگه فیلماشون که معلومه چقدر خوبه.از پیر پسر و خاطرات یک قاتل گرفته تا انگل که درو کرد تمام جایزه ها رو. اما سریالهاشون هم بعضیاش خیلی قشنگه. از طرفی می دونم مردمش هم خیلی انتقادی ان.مثلا اگه یکی از بازیگرا تصادف کنه و مست بوده باشه شده تا زندان هم میبرنش. از طرفی بازیگر هاش هم خیلی دست به کمکشون زیاده که به خاطر همین جلب رضایت مردمشونه. مثلا سر کرونا یه عالمه ماسک و مواد ضدعفونی به انواع خیریه ها و بیمارستانها اهدا کردن بازیگراشون. بعد مردم رفته بودن برای اون بازیگرانی که اهدا نکرده بودن کامنتای انتقادی بد نوشته بودن و گفته بودن اون همه پولشون را چرا الان که نیازه خرج نمیکنن.

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
جریان چیه چرا همه گیر دادن به کره و ژاپن و چین دیگه جایی نیست تو دنیا؟ چرا کره :-? (:/

^N^

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
1401
جریان چیه چرا همه گیر دادن به کره و ژاپن و چین دیگه جایی نیست تو دنیا؟ چرا کره :-? (:/
دقیقن به همون دلیل ک یه مدت ترکیه و زبان ترکی خیلی جا افتاده بود ...
انگار هر چند سال یه بار یه دوره ی جدید از رویاسازی و فانتزی بافی از یه کشور شروع میشه که شروعش با دیدن فیلمای اون کشوره ....
نه اینکه تلاش برای رفتن و پیشرفت بد باشه ها ! نه ! ولی یه وقتایی اونقدر سطح توقعمونو بالا میبریم ک وقتی با اصل قضیه مواجه میشیم بد میخوره تو ذوقمون !

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
دقیقن به همون دلیل ک یه مدت ترکیه و زبان ترکی خیلی جا افتاده بود ...
انگار هر چند سال یه بار یه دوره ی جدید از رویاسازی و فانتزی بافی از یه کشور شروع میشه که اغاز این روند با دیدن فیلمای اون کشوره ....
نه اینکه تلاش برای رفتن و پیشرفت بد باشه ها ! نه ! ولی یه وقتایی اونقدر سطح توقعمونو بالا میبریم ک وقتی با اصل قضیه مواجه میشیم بد میخوره تو ذوقمون !
ژاپن با انیمه هاش داره فرهنگ کشور خودشو به شکل گسترده ای در سطح جهان معرفی میکنه
مره هم که خدای تکنولوژیه

Bastani

به دنبال پشمک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1405
عام من کیپاپ و کی دراماشون و سلباشون یکم اشنایی دارم
عمل زیباییو رو یه ابزار برای بهتر شدن و پذیرفته شدن توسط جامعه میدونن ( براشون عادیه یه نفر حتی مرد بره عمل کنه)
این مسئله درمورد ارایش کردن به خصوص در مرد ها هم پذیرفته شده دوست دارن تو زیبایی حرف اولو بزنن
مرداشون ریش نمیزارن اگرم بزارن تو جامعه پذیرفته نمیشن ( مثلا استخدامش نمیکنن و اینا)
از پر سرعت ترین اینترنت برخوردارن
دیگه اینکه با ایرانیا ( به خصوص اون دسته که امریکا رو میپرستن) خیلی خوب نیستن و اونطور که میدونم یه ایرانی نمیتونه تو بانکاشون حساب باز کنه
به غذایی به اسم کیمچی رو در همه وعده های غذاییشون میخورن و خیلی پرطرفداره مثل نودلشون
اونطور که من خوندم و شنیدم فقط از اینترنت اکسپلورر استفاده میکنن و حتی وب سایت های کره برای مرورگر پیش فرض ویندوز طراحی شده و وقتی از کروم یا مثل اونا استفاده کنن، به خوبی کار نمی کنن به جای گوگل هم از وب سایت «naver» استفاده میکنن
خواب کمی دارن و ساعت کاری بالا هم براشون عادیه ( عموما کمتر از 7 ساعت میخوابن)
رو سربازی خیلی حساسن و فقط دفاع از نام میهن در عرصه بین المللی ( مثلا یه بازیکن خوب فوتبال) میتونه از سربازی معافشون کنه
یه چیز عجیبی که دارن اینه که وقتی بچه هاشون بدنیا میان یه سالشونه (مث خیلی از کشورای اسیا)
یعنی اگه من با یه کره ای تو یه سال بدنیا اومده باشم اما اون ازم یه سال بزرگتره
جایگاه اجتماعی و نژاد خونی براشون خیلی خیلی مهمه
مردمشون علاقه زیادی به خرید دارن
مثل اینکه مصرف الکل ازاده اما محدودیت سن داره فکر کنم
فقط 3 درصد از جمعیتشون اضافه وزن دارن و به خاطر غذا های سالمشونه(رکورد سالم ترین مردمو دارن)
بزرگترا و افراد بالای 60 سال براشون خیلی مهمن خصوصا اونایی که به تناسخ باور دارن
با لقب همو صدا میکنن
60 درصدشون بدون دین هستن و خیلیاشون اصلا خدا رو قبول ندارن
یکی از بزرگترین اقتصاد های دنیا رو دارن
اهان یه سئول هم دارن که خیلی خوشگله :))
دیگه همینا رو بلدم
من تا به حال کره نرفتم اما خب اینا رو هم خوندم هم از چند نفر که اونجا زندگی میکنن شنیدم

بالا