• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهارت‌های پولسازتر از رشته‌های دانشگاهی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
میدونیم که بعضی مهارت ها هستند که تو دانشگاه رشته خاصی ندارند ولی خیلی پولسازتر از اکثر رشته های دانشگاهی هستند. یعنی اگر کسی هدفش از دانشگاه شغل و درآمد داشتن باشه خیلی منطقی‌تره که نره دانشگاه و اون مهارت رو یاد بگیره. اینجوری تا دوستش بعد ۴ سال مدرک بگیره این هم کار رو یاد گرفته هم کلی پول درآورده.
مثلا آرایشگری الان همین داستان شده. هم تو قسمت خانم ها و هم آقایون شدیدا درآمد داره. کسی میتونه عددهای دقیقی از درآمدهاشون بگه؟
اگر هم مهارت دیگه ای میشناسید که اینجوری باشه معرفی کنید. درآمدشم بگید.

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
چه موضوع خوبی
(تو این فکر بودم اینو ایجاد کنم بچه ها نظرشونو بگن)
تاجایی که من میدونم لزوما هر ارایشگری نمیتونه خوب دربیاره اینکه بشناسنت ومعرفیت کنند و انواع مدلارو خوب اجرا کنی هم خیلی مهمه. یکی از کارایی که دیدم میکنند یه چند ماه میرن تویه مغازه نسبتا مشتری دار کار میکنند بعد میان بیرون(تو این مدت یه سری مشتریارو بر میزنند واسه خودشون)
این اماری که من دارم(چیزی که خودارایشگر میگف:-?) واسه ۲ سال پیشه اوج کارشون نزدیکای عید(اسفند) در روز حدودا ۲۰ تا ۲۵ تاسر کوتاه میکنند به طور میانگین ۲۵ تومن ازشون میگرفت. به نظرم اگه مغازه از خودت باشه میصرفه وگرنه اجاره چیزی درنمیاد اخرش
.................
به نظرم۴ ۵ ماه به صورت فشرده وقت روی برنامه نویسی گذاشت میشه به یه درامد حداقلی رسید (میشه به تدریج افزایشش داد) امنیت شغلیشم ب نظربالاتره چون چیزی نیست که همه در سطح متوسط به بالا بلد باشند

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
عنوانش یکم برام مسخره بود، ولی وقتی متن رو خوندم فهمیدم جالبه، چون بالاخره رشته های دانشگاهی حد اقل بخش اعظم شون به پول نمیرسه و اون مهارت هایی ک در طول تحصیل متوجهشون میشیم شاید نقش مفید تری در اشتغال داشته باشه
الان مثلا همکارای بابام یکیشون مثلا مهندسی مواد خونده ولی توی کارای مدیریتی از صد تا مدیریت بهتره!
یه سریا از روی حسادت این چیزا رو غیر تخصصی و تخصص نداشتن میبینن البته
خیلیا زبانشون قوی بوده و الان مشغول تدریس زبان شدن
اینها چند تا مورد بود ک خودم دیدم ک مثل همون ارایشگری بازار خوبی داره الان
خودم به شخصه میخوام هر سال چند تومنی ک پس انداز میکنم گاو و گوسفند بگیرم!
اینو باید قبول کنیم ک تضمینی وجود نداره ک در رشته ی تحصیلی مون پول در بیاریم و چ بهتر از همین اول دستمونو به مهارت های پول زا ( زبان، آرایشگری و... ) یا کارای غیر تخصصی بند کنیم
من خودم یه بار داشتم از یکی از خیابون های دانشگاه رد میشدم یه حرفی شنیدم خیلی تاثیر گذار بود، یارو با رفیقش حرف میزد من تو این ۴ سال، یه ماشین خریدم و ۱۰۰ تومنم در اوردم
این باعث شد ک منم یه قسمتی از فکرم بره سمت کار و درآمد در کنار تحصیل!
طولانی شد

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
برنامه نویسی!
اگه تنها هدفتون از دانشگاه رفتن ایجاد درآمد و بحث مالی قضیه است،هرگز سمت رشته های کامپیوتر نرین چون فقط وقتتونو هدر دادین.دروس عمومی،کلاس های شلوغ دانشگاه،رفت و آمد و ...فقط ۴ سال از وقتتونو هدر داده.

این پست رو بخونین.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
من یه استاد دارم ارشد ِ طراحی و دوخت داره. میگه تنها کاربردی که تا حالا واسم داشته این بوده که تو ساعتی n تومن می‌گیری، من n + 10 تومن! فقط وقت تلف کردم و هزینه‌ی اضافی داشته واسم.

رشته‌ی من تو گروه پوشاک و صنایع دستیه و به جرئت می‌تونم بگم با این وضعیتی که علاقه‌ی ملت به مد و فشن و ظاهر خوب داشتن روز به روز داره بیشتر میشه، اگه یکی یه ذره همت داشته باشه می‌تونه به جاهای خوب برسه. از تدریس بگیر تا قبول سفارشات دوخت و طراحی لباس و کار در مزون‌ها یا تاسیس آموزشگاه‌های فنی و ...

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
میدونم اسپمه اما لطفا دوستانی که تجربه دارن بیان بنویسن

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
کسی میتونه عددهای دقیقی از درآمدهاشون بگه؟
تو اصفهان چون هاشور بلد بودن که خوب تازه امده واز تتو هم میگن بهتره 65 میلیون درامد داشتند در ماه

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
یه بنده خدایی را میشناختم سال 86 بود تازه از زندان اومده بود بیرون مرتکب قتل عمد شده بود و همه ی زندگیش را داده بود برای رضایت خانواده مقتول ،تقریبا میتونم بگم مدرکش زیر دیپلم بود تنها سرمایه اش هم یک خاور ، ایشون با شرکت در مزایده های پتروشیمی ها و فولاد و ذوب آهن و با دادن رشوه به مسیولین برگزار کننده مزایده تقریبا تمام مزایده هارا برنده میشد، الآن میلیارد براش هیچه و اوف چه زندگی و وضعی که نداره

Asdfghjk

...
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
برنامه نویسی!
اگه تنها هدفتون از دانشگاه رفتن ایجاد درآمد و بحث مالی قضیه است،هرگز سمت رشته های کامپیوتر نرین چون فقط وقتتونو هدر دادین.دروس عمومی،کلاس های شلوغ دانشگاه،رفت و آمد و ...فقط ۴ سال از وقتتونو هدر داده.

این پست رو بخونین.
امروزه با وجود اینترنت و منابع اموزشی فراوان این قضیه راجع به بقیه رشته های مهندسی هم کم و بیش صدق میکنه . ولی دانشگاه رفتن و سروکله زدن با استادهای باتجربه یه چیز دیگه اس (منظورم دانشگاه های درپیت نیست )

نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
عمران
کلا همه چیز توی ایران وارونه س و مشاغل خدماتی از تولیدی بیشتر درآمد داره. حتی میوه‌فروش ها هم درآمد خیلی بالایی به نسبت یه مهندس خیلی خوب توی ایران داره ن. میوه فروشی میشناختم توی منطقه ی متوسط اصفهان که قبل از گرونی های سال اخیر ماهی 15 تومن درآمد داشت. این مقدار رو خودش میگفت. چون اصفهانی بود ضربدر دوش کنین تا مقدار حقیقی به دست بیاد:))

بالا