• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عصر جدید

عصر جدید ؟

• موفق

رای‌ها: 100 60.6%
  • نا موفق

رای‌ها: 65 39.4%

• رای‌دهندگان
    165

SHERLOCKMATS

Goalkeeper
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد جهانی تنبلا
دانشگاه
کابل
رشته دانشگاه
کابل شناسی
تلگرام
اینستاگرام
چرا جلف عزیزجان ؟ اینکه با خوشرویی با بقیه رفتار کنی جلفه ؟ قطعا غرورش با اون حرف جریحه دار نمیشده ! معنی واقعیه زندگی چیه جز شاد بودن و شاد کردنه بقیه ؟ اون کلمه ای که اقای حسینی برای شوخی به کار بردن لبخند رو لبه همه نشوند ! ( البته نه لبخندی که به خاطر کوچیک شمردن و مسخره کردن باشه ! )
گفتن هر کلمه ای تو هر جایی برای هر کسی مناسب نیست.
بعد از اون، اصلا من درباره غرور اون بچه حرف نمیزنم
با استفاده از این کلمات فقط شخصیت خودشو کوچک میکنه
ایشون میتونه با استفاده از کلمات مناسب و بامعنی، منظور مشابهی رو برسونه. (با همون میزان شوخی و خنده)
اصلا این کلمه به شخصیتش نمیخوره (اگه امین حیایی میگفت قابل هضم تر بود)

پ.ن :خب البته اگه شما عاشقش باشید این متن فقط جکه!

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
ی چیزی بگم
کسی میدونه چجوری اون کارارو انجام میده سعید ؟
چرا من حس میکنم موکل داره ؟
سعیدفتحی روشن چه می کند؟
مروری بر اجرای نهایی «سعید فتحی‌روشن» در برنامه فینال عصر جدید و افشای تمامی رازهای آن ذهن‌خوانی یا ذهن‌بازی؟ «فتحی‌روشن» که این روزها به عنوان یک شعبده‌باز و منتالیست در کشور مطرح شده است، در آخرین اجرای خود در فینال عصر جدید توانست با ذهن‌خوانی و پیشگویی‌هایش، حیرت داوران، تماشاگران و بینندگان را برانگیزد.

اما راز این کارهایش چه بود؟
انتخاب عکس غذا از بین برگه‌ها این یک ترفند قدیمی شعبده‌بازی است که شعبده‌باز چند کارت مختلف را نشان می‌دهد، در حالی که کارت‌های زیرین همه یک شکل هستند و هنگام چیدن کارت‌ها روی میز، کارت‌های متنوع را زیر دسته مخفی می کند و فقط کارت‌هایی با یک شکل رو قرار می‌گیرند که بیننده هرکدام را انتخاب کند، همان کارت مد نظر شعبده‌باز است!

باز کردن قفل صندوقچه در این شعبده هم از ترفند قفل جادویی استفاده شد. قفلی که مخصوص شعبده‌بازی است و فقط 2 رقم اول آن تاثیرگذار است (که در این تردستی همان اعداد 1 و 3 اول سال تولد است) و 2 رقم بعدی هرچه باشد، مهم نیست و قفل باز می‌شود!

انتخاب صفحه کتاب این هم ترفند قدیمی دیگری است که کتاب دو صفحه با یک شماره صفحه یکسان دارد و صفحه اولی که بیننده انتخاب می‌کند، قبلا با شیء برجسته‌ای (مانند چوب کبریت) مشخص شده و در ورق زدن کتاب همان صفحه می‌آید (به نوعی به بیننده همان صفحه القا می‌شود) و صفحه دوم واقعی است که بریده شده است و در مرحله بعدی باعث تعجب بیننده می‌شود! پیدا کردن دفترچه خاطرات با مشخصات شخص گل سر سبد اجرای فتحی روشن این بخش است که البته آسان‌ترین بخش آن هم بود چراکه دستیارش مشخصاتی را که داوران اعلام کرده بودند، درون دفترچه‌ای نوشته و آن را در نردبان جاسازی کرده بود.

هنگامی که شعبده‌باز جعبه را روی پله آخر نردبان گذاشت، دست درون آن می کند، ضلع پایینی جعبه که برای این کار طراحی شده را باز می کند و دفترچه دستیارش را از درون پله آخر نردبان برمی‌دارد که تمام مشخصات درون آن درست است، به جز سوتی دستیار در تخمین سال تولد فرد مد نظر! آگهی فوت ساخت این آگهی هم با یک پرینتر کنترل از راه دور جیبی و پرینت روی برگه‌ای که اطرافش بریده شده، کاری ندارد! به همین سادگی ولی با سرعت و مهارت و تمرین زیاد و البته دستیار ورزیده و مجری جودهنده (احسان علیخانی!)

آخرین ویرایش:

^N^

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
1401
گفتن هر کلمه ای تو هر جایی برای هر کسی مناسب نیست.
بعد از اون، اصلا من درباره غرور اون بچه حرف نمیزنم
با استفاده از این کلمات فقط شخصیت خودشو کوچک میکنه
ایشون میتونه با استفاده از کلمات مناسب و بامعنی، منظور مشابهی رو برسونه. (با همون میزان شوخی و خنده)
اصلا این کلمه به شخصیتش نمیخوره (اگه امین حیایی میگفت قابل هضم تر بود)

پ.ن :خب البته اگه شما عاشقش باشید این متن فقط جکه!

حرفاتون متین... در مورد موضوع غرور من اشتباه برداشت کردم...
باشه قبول میکنیم اون حرف در شان ایشونه نبوده... باید کلماته سنگین تری (!) استفاده میکردن که در حد یه استاد دانشگاه و نویسنده و ... باشه ! تا کسایی که نمیتونن درکشون کنن نقدشون نکنن !البته از اینم بگذریم چون به اندازه ی ادمای روی کره ی زمین طرز فکر داریم که بعضیاشون 180 درجه با اون یکی فرق داری !ولی اینم دلیل نمیشه ک به خاطر یه خطا برچسبه خوب یا بد بودن بزنیم ! همون طور که نمیشه به خاطره دفاع کردنه من از ایشون چون برام قابله احترامن برچسبه عاشقه ایشون بودن به حرفام بزنین !این حرف از کسی که سعی در نقده بقیه داره بعیده ! منم میتونم بگم شما سطحی نگرین چون به خاطره اینکه دخترم و از یه فرد مشهور دفاع کردم بهم گفتن عاشقشم ! ایشون فرده بزرگیه... نمیدونم ...شاید شما فقط همون قسمت رو دیدن! یا شایدم خواستین که همون قسمتو ببینین! ولی به هرحال به خاطر یه کلمه که به مزاج شما خوش نیومده نمیشه گفت ایشون بد صحبت میکنن... (منظورم از بد بی ادبی نیست !)
شخصیته یه فرد رو با یه کلمه اش مشخص نمیکنن !

SHERLOCKMATS

Goalkeeper
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد جهانی تنبلا
دانشگاه
کابل
رشته دانشگاه
کابل شناسی
تلگرام
اینستاگرام
باشه قبول میکنیم اون حرف در شان ایشونه نبوده... باید کلماته سنگین تری (!) استفاده میکردن که در حد یه استاد دانشگاه و نویسنده و ... باشه ! تا کسایی که نمیتونن درکشون کنن نقدشون نکنن !البته از اینم بگذریم چون به اندازه ی ادمای روی کره ی زمین طرز فکر داریم که بعضیاشون 180 درجه با اون یکی فرق داری !ولی اینم دلیل نمیشه ک به خاطر یه خطا برچسبه خوب یا بد بودن بزنیم ! همون طور که نمیشه به خاطره دفاع کردنه من از ایشون چون برام قابله احترامن برچسبه عاشقه ایشون بودن به حرفام بزنین !این حرف از کسی که سعی در نقده بقیه داره بعیده ! منم میتونم بگم شما سطحی نگرین چون به خاطره اینکه دخترم و از یه فرد مشهور دفاع کردم بهم گفتن عاشقشم ! ایشون فرده بزرگیه... نمیدونم ...شاید شما فقط همون قسمت رو دیدن! یا شایدم خواستین که همون قسمتو ببینین! ولی به هرحال به خاطر یه کلمه که به مزاج شما خوش نیومده نمیشه گفت ایشون بد صحبت میکنن... (منظورم از بد بی ادبی نیست !)
ممنون
البته منظورم اون عشق نبود
بیشتر جنبه طرفداریش منظورم بود

^N^

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
1401

SHERLOCKMATS

Goalkeeper
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد جهانی تنبلا
دانشگاه
کابل
رشته دانشگاه
کابل شناسی
تلگرام
اینستاگرام
البته اگه شما تو طرز صحبت کردن ایشون دقت کنید همیشه بین صحبتاشون از چنین کلماتی ( به قول انگلیسی ها slang) استفاده میکنن

SHERLOCKMATS

Goalkeeper
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد جهانی تنبلا
دانشگاه
کابل
رشته دانشگاه
کابل شناسی
تلگرام
اینستاگرام

^N^

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
1401
البته اگه شما تو طرز صحبت کردن ایشون دقت کنید همیشه بین صحبتاشون از چنین کلماتی ( به قول انگلیسی ها slang) استفاده میکنن

میدونی گاهی اوقات برای سنگین نشدنه جملات و تغییر نکردنه جو این مدل کلمات لازمه...تا به اصطلاح حرف رو کمی دوستانه تر بکنه تا از حالته خیلی جدی دربیاد...
البته این نظر منه....

SHERLOCKMATS

Goalkeeper
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد جهانی تنبلا
دانشگاه
کابل
رشته دانشگاه
کابل شناسی
تلگرام
اینستاگرام
میدونی گاهی اوقات برای سنگین نشدنه جملات و تغییر نکردنه جو این مدل کلمات لازمه...تا به اصطلاح حرف رو کمی دوستانه تر بکنه تا از حالته خیلی جدی دربیاد...
البته این نظر منه....
درسته
ولی اگه میخواد جملات سنگین نشه میتونه کلا از کلمات خیلی رسمی استفاده نکنه

چند تا کلمه از این مدل کلمات، بین کلمات رسمی جملات زیبایی رو به وجود نمیاره (که ایشون اینطوری صحبت میکنن)

^N^

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زابل
سال فارغ التحصیلی
1401
درسته
ولی اگه میخواد جملات سنگین نشه میتونه کلا از کلمات خیلی رسمی استفاده نکنه

چند تا کلمه از این مدل کلمات، بین کلمات رسمی جملات زیبایی رو به وجود نمیاره (که ایشون اینطوری صحبت میکنن)

عرض کردم این نظر منه
گاهی اوقات بله ولی گاهی اوقاتم درست و زیبا از اب در میاد اون جمله

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
عصرجدید نشون داد که هم‌چنان می‌توان با احسان علیخانی مردم را سر کار گذاشت،در اوضاعی که وضع مملکت در بدترین شرایط تاریخ 7000 ساله ایرانه از احساسات مردم سو استفاده می کنند

Anoshaazar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحيه ١ تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
آقا من يه چى بگم اين عصر جديد تنها چيزى كه نيست جديده O_oخدا وكيلى همه كشورا كهنه كردن ما تازه شروع كرديم...تازه مال اونا با كيفيت تره!!خب لامصبا تقليد نكنيد خودتون بسازيد!

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
در کل نه که بگم هیچ جذابیتی نداره، ولی تعداد لحظاتی که ازش لذت میبرم خیلی کمتر از کل برنامه‌س

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
من این برنامه رو از همون مراحل ابتداییش تا فینال تقریباً به طور کامل دنبال می‌کردم. اینو هم داخل پرانتز بگم که تنها برنامه‌ای از تلویزیون بود که نگاه می‌کردم! سوای یه سری از نواقصی که داشت و انتقاداتی که به ساختارش و داوراش دارم و الان بهش نمی‌خوام بپردازم، برنامۀ سرگرم‌کننده‌ای بود. به گرد پای نمونه‌های خارجیش نمی‌رسید قاعدتاً ولی خب برای ایران خوب بود. فینالش از نیمه‌نهاییش ضعیف‌تر بود (واقعاً اجراهای نیمه‌نهایی خیلی بهتر بودن) اما در کل اونی که همه از اول می‌دونستیم برنده میشه برنده شد و کاملاً هم محق بود. ترتیب آرا هم دقیقاً همون چیزی شد که حدس می‌زدم. این که خیلیا بحث بازی با احساسات رو وسط کشیدن فازشون رو درک نمی‌کنم چون هنر و استعدادش و البته دغدغه‌مندبودنش به همه از خیلی قبل‌تر ثابت شده بود. وقتی مردم اولین بار عبادی رو دیدن کف و خون بالا اورده بودن و ادعا می‌کردن این دختر چقد هنرمنده و از همه بهتره و ... نمی‌دونم چی شد که یهو نظرشون عوض شد! انگار نه انگار تو همون نیمه‌نهایی رکورددار آرای مردمی شده بود. در کل برای وجهۀ این برنامه هم بد میشد اگر کس دیگه‌ای رو به عنوان قهرمان معرفی می‌کردن چون در قد و قوارۀ این عنوان نبودن. امیدوارم در فصل دوم پیشرفت‌هایی که لازمه داشته باشن و ایراداتشون رو رفع کنن.

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
من این برنامه رو از همون مراحل ابتداییش تا فینال تقریباً به طور کامل دنبال می‌کردم. اینو هم داخل پرانتز بگم که تنها برنامه‌ای از تلویزیون بود که نگاه می‌کردم! سوای یه سری از نواقصی که داشت و انتقاداتی که به ساختارش و داوراش دارم و الان بهش نمی‌خوام بپردازم، برنامۀ سرگرم‌کننده‌ای بود. به گرد پای نمونه‌های خارجیش نمی‌رسید قاعدتاً ولی خب برای ایران خوب بود. فینالش از نیمه‌نهاییش ضعیف‌تر بود (واقعاً اجراهای نیمه‌نهایی خیلی بهتر بودن) اما در کل اونی که همه از اول می‌دونستیم برنده میشه برنده شد و کاملاً هم محق بود. ترتیب آرا هم دقیقاً همون چیزی شد که حدس می‌زدم. این که خیلیا بحث بازی با احساسات رو وسط کشیدن فازشون رو درک نمی‌کنم چون هنر و استعدادش و البته دغدغه‌مندبودنش به همه از خیلی قبل‌تر ثابت شده بود. وقتی مردم اولین بار عبادی رو دیدن کف و خون بالا اورده بودن و ادعا می‌کردن این دختر چقد هنرمنده و از همه بهتره و ... نمی‌دونم چی شد که یهو نظرشون عوض شد! انگار نه انگار تو همون نیمه‌نهایی رکورددار آرای مردمی شده بود. در کل برای وجهۀ این برنامه هم بد میشد اگر کس دیگه‌ای رو به عنوان قهرمان معرفی می‌کردن چون در قد و قوارۀ این عنوان نبودن. امیدوارم در فصل دوم پیشرفت‌هایی که لازمه داشته باشن و ایراداتشون رو رفع کنن.
بازم میگم حقش نبود

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

afsoon.s

.؛.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
----
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
تربیت بدنی
خب حالا بگین کسی هست که بخواد سری بعد شرکت کنه تا حمایتش کنیم یا نه؟ :-)))

HeiSenberG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
1399
خب حالا بگین کسی هست که بخواد سری بعد شرکت کنه تا حمایتش کنیم یا نه؟ :-)))
یکی بیاد تا بریم اونجا شمشیر بکنم تو شکمش از اون ورش بزنه بیرون بالای ۱۰ میل رای میاریم:D

بالا