پسر؟دختر؟هیچکدام؟

شروع موضوع توسط wdr ‏2019/4/17 در انجمن تربیت کودک و خانواده

?

اگر قرار باشه فقط یک فرزند داشته باشید، ترجیح میدید

1. پسر باشه

11 رای
    13.8%
  2. دختر باشه

24 رای
    30.0%
  3. فرقی نمیکنه

21 رای
    26.3%
  4. نمیخوام بچه دار شم(فارغ از شرایط اقتصادی)

24 رای
    30.0%
  1. *kevin*

*kevin* کاربر نیمه فعال

امتیازات:
    +36 / -6
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    9999
    من اگه بخوام یه بچه داشته باشم اول از خودم میپرسم که: میتونی یه پدر واقعی باشی؟
    دوم میپرسم:همسرت میتونه یه مادر واقعی باشه؟
    سوم اینکه: میتونیم یه گروه واقعی پدر و مادر باهم تشکیل و کارای گروهی فرزند پروری رو انجام بدیم ؟( کارای گروهی مسلما ویژگی های مختص خودشو داره)
    چهارم میگم:به نظرت دنیا اونقدر برات جذاب بوده که یه نفر دیگه رو هم وارد و درگیرش کنی؟اگه بوده میتونی اونجوری که تونستی از دنیا لذت ببری رو بهش یاد بدی؟
    بنچم:محیطی که توش قرار داری محیط مناسبی( برای هر جنسیتی ) محسوب میشه؟
    قبلا سوال ششمی هم داشتم با این مضمون که(بهتر نیست یه بچه رو به فرزندخواندگی قبول کنی؟) که از سوالام حذف شد
    با توجه به سوالام احتمالا هیچ وقت به فکر بچه نباشم ولی خب زندگی جریان داره و مسیر اینده تفکرات ادمو عوض میکنه

این که بعضی هاتون اظهار کردید که محیط ایران(از دید سکشوال) برای دختر ها مناسب نیست باید بگم که این حرفتون برا پسر ها هم کاملا صدق میکنه.پدوفیلیا در ایران بیداد میکنه وپسرا هم مطمئنا به اندازه دخترا ازش اسیب مبینن
    فرض کنید خیلی خیلی گشنتونه و تنها اپشن موجود براتون یه غذاییه که هیچ علاقه ای بهش ندارید،اون غذا رو نمیخورید؟
    تقریبا چنین وضعیتی(در زمینه سکشوال) تو جامعه ایرانم دیده میشی(البته نظر شخصیمه)

• لایک لایک x 5
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  2. arcana

arcana کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +6,443 / -74
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    jah
    سال فارغ التحصیلی:
    96
    رشته دانشگاه:
    med
    دختر دختر (((:
    دلم میخواد دختر باشه و شبیه بچگیای خودم باشه ((((:
    البته اگه باباش خوشکل باشه هم میتونه دختر باشه و خوشکلیای باباشو به ارث ببره (((((:

• لایک لایک x 6
  3. Han¡

Han¡ کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +896 / -47
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    0000
    اگه پسر باشه و درست تربیت شه میشه کوه و پشت آدم وایمیسته
    دخترم باشه درست بزرگ شه میشه بهترین رفیق و دلیل نفسای آدم
    اما وقتی که ناخلف باشن از گربه هم بی چشم و رو تر میشن
    حالا چه فرقی می‌کنه دختر با پسر؟؟:-?

جدی جدی اگه میخوای این شکلی بزرگشون کنی آرزو میکنم اصن ازدواج نکنی:))

آخرین ویرایش: ‏2019/4/29
    • لایک لایک x 1
  4. Leopard

Leopard کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +8,488 / -564
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خدابنده
    ببین منظورم این نبود که هر لحظه ممکنه یکی تو خیابون به یه دختر تجاوز کنه ولی پسرا در امانن. کلا منظورم تجاوز جنسی نبود زیاد.
    کلا حقوق اجتماعی منظورمه دیگه. به پسرا متلک نمیندازن، به پسرا زور نمیگن، پسرا میتونن تو خیلی از تفریحات شرکت کنن که دخترا نمیتونن، پسرا میتونن بخندن، پسرا میتونن راحت لباس بپوشن، پسرا راحت تر شغل پیدا میکنن، حرف پسرا بیشتر شنیده میشه، پسرا راحت تر میتونن حقوق قضاییشون رو بگیرن، و هزاران تبعیض دیگه که بین دختر و پسر تو ایران هست.
    به علاوه، حتی تو بحث تجاوز جنسی، کسی که به دختر گرایش داره و بهش تجاوز میکنه خیلی بیشتر از کسیه که پدوفیلیه و به پسرا تجاوز میکنه. چرا؟ اولا چون دختر خیلی سخت تر میتونه شکایت کنه و حقش رو بگیره. چه به دلایل اجتماعی و فرهنگی و چه به دلایل قضایی و احکام دینی. دوما گرایش به جنس مخالف طبیعتا بیشتر از بیماریِ پدوفیلیه!
    یکم کلی تر نگاه کن یعنی. از خیلی از جهات ایران جای مناسبی واسه دختر بودن نیست و خیلی از حقوقشون پایمال میشه.

• لایک لایک x 5
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  5. *kevin*

*kevin* کاربر نیمه فعال

امتیازات:
    +36 / -6
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    9999
    نمیدونم چن سالته ولی احتمالا سنت باید بالا باشه که این حرفو بزنی و اینطور چیزا رو ندیده باشی
    یا هم که مدرسه هایی که میرفتی(یا میری)خیلی ارمانی و خوب بوده
    این دیگه خیلی بی انصافیه.به پسرا زور نمیگن
    مثلا؟
    اگه یه پسر تو یه مدرسه عادی صورتی بپوشه،هم بهش متلک میندازن، هم بهتش زور میگن،هم بقیه پسرا تو تفریحاتشون راهش نمیدن یا اگرم راهش بدن تو اکثر مواقع هدف شومی دارن.مسلما این معنای راحت لباس پوشیدن نیست
    :|:|:|
    بر چه اساسی این حرفو میزنی؟ به جز بعضی کارهای خاص معمولا برای ادمای عادی فرقی نداره کارو به کی میدن
    تقریبا تو این مورد موافقم
    بهث گرایشات نیست.چون وقتی میگی تجاوز منظورت هجوم یه ادم عقده و گشنس به یه انسان که در دسترسشه.اینجا بیشتر بحث دسترسی مدنظره،و مطمئنا دسترسی متجاوزا به پسرا راحت تره و خانواده ها کلا در مورد دخترا محافظه کارانه تر عمل میکنن
    خود تو اگه یه دختر وپسر همسن و کوچیک داشته باشی ترجیح میدی کدومشونو یک ساعت پیش همسایه ای که هیچ بچه کوچیکی نداره ،بذاری؟
    موافقم که حقوق دخترا خیلی خیلی خیلی بیشتر از پسرا پایمال میشه ولی خب به نظرم ایران جای مناسبی حتی برای پسر ها هم نیست

• دیسلایک دیسلایک x 3
    • لایک لایک x 1
  6. Pan

Pan کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +2,270 / -82
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    بجنورد
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    دانشگاه:
    تهران
    نتیجه این داستان: اگر کسی از تبعیض جنسیتی واضح موجود در ایران حرف زد بریزیم سرش با شعار "آخه به پسرا هم سخت میگذره!"

انقدر تحت تاثیر جو جهانی نباشین. اگر در غرب انقدر حرف‌های مدافع حقوق مرد و ضدفمنیست زیاده به خاطر اینه که زن و مرد در اونجا حقوق حداقل روی کاغذ برابر داره و در بین موج سه فمنیسم یه سری حرفای شدید و غیرمنطقی زده میشه، نه که این حرفا به درد ایرانی بخوره که مردسالاریش کاملا مشخصه و دونه دونه قوانینش بوی تبعیض جنسیتی میده. اگر میخواین از حقوق مردا در ایران حرف بزنین خب بزنین اونا هم به اندازه زنا نیاز دارن به دفاع مخصوصا در ایران که حقوق همه دائما در حال پایمال شدنه ولی حواستون باشه اینجارو با آمریکا و اروپا اشتباه نگیرین و تا هرکی از تبعیض جنسیتی علیه زنا حرف زد بریزین سرش. این جور خط فکری در ایران نه تنها تاثیری برای مردا نداره، دفاع از حقوق زنان رو هم عقب میندازه.

+ مشکل اینجاست که به خاطر سوشل مدیا و جلو رفتن خط‌های فکری همه‌ی کشورا در کنار هم بعضی در ایران میان از حرف‌های غرب الان تقلید میکنن بدون توجه به اینکه کشور ما الان چندین سال از غرب عقب‌تره و نمی‌تونیم همزمان با سیر تفکرات اونا پیش بریم.

آخرین ویرایش: ‏2019/4/19
    • لایک لایک x 6
  7. notron1

notron1 کاربر نیمه فعال

امتیازات:
    +37 / -6
    نام مرکز سمپاد:
    ...
    شهر:
    ...
    سال فارغ التحصیلی:
    1394
    دانشگاه:
    1392
    دختر
    بیشتر هوای خانواده رو داره.می تونی امیدوار باشی که سر پیری بچه ت هست.

• دیسلایک دیسلایک x 2
    • لایک لایک x 1
  8. mastermind81

mastermind81 ...loading

امتیازات:
    +1,076 / -334
    نام مرکز سمپاد:
    به تو چه
    شهر:
    یه جایی
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    من دختر میخوام:D:rolleyes::-b

میشه حداقل این جا بحث نکنیم ،بزارید حداقل ده دقیقه تو این سایت احساساتی شیم!

9. پرنیان.ک

پرنیان.ک ...ordinary...

امتیازات:
    +10,210 / -195
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    خرم آباد
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    واسم فرقی نداره واقعا هم با کلاس بیست و اندی نفره ی پسر سر و کله زدم هم دختر...هر کدوم جذابیتای مختص خودشو داره واسه من به شخصه،ولی دارم تو جامعه ای زندگی میکنم(حداقل تو شهر ما) که هر چقدم بگن فرق نداره خیلی از خانواده ها پسر رو ترجیح میدن...نمیدونم احتمالا به خاطر ادامه ی نسلشون!
    درنتیجه اگه همسرم همشهریم باشه ترجیح میدم بچه ی اولم پسر باشه که دل پدر و مادر همسر نشکنه ((:

• لایک لایک x 1
  10. *aysan*

*aysan* کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +2,702 / -29
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    *#*#
    سال فارغ التحصیلی:
    1396
    دانشگاه:
    CFU تهران
    رشته دانشگاه:
    زیست شناسی
    میدونم ریپلای ممنوعه اما ما نباید به عنوان یه مونث هم چنین جملاتیو نشر بدیم که مثلا برا نشکستن دل فلانی بچم پسر باشه
    وقتشه که کم کم کمک کنیم این وضعیت جنسیت گرایی تو جامعمون کمرنگ و بی رنگ بشه

آخرین ویرایش: ‏2019/5/20
    • لایک لایک x 5
  11. پرنیان.ک

پرنیان.ک ...ordinary...

امتیازات:
    +10,210 / -195
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    خرم آباد
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    فکر نمیکنم هیچکدوم از جملاتم ضد جنسیتی بوده باشه. من گفتم که خودم واسم هیچ فرقی نمیکنه که جنسیت چی باشه اما اگه واقعا اطرافم کسی باشه که ترجیحی بین این دو داشته باشه من هم از خوشحالی اون خوشحال میشم...
    من و شما الان نمیتونیم طرز فکر نسل های قبلی رو تغییر بدیم؛ما خیلی هنر کنیم خودمون و نهایتا نسل آینده رو درست شکل بدیم.

• دیسلایک دیسلایک x 3
    • لایک لایک x 1