• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آباد سازی میهن،یا خدمت به فرنگی ها!؟

بعنوان یک فارغ التحصیل سمپادی موفق،نیروی جوان و نخبه،درصورت وجود هردو راه،کدام را انتخاب میکنید؟

• رای‌دهندگان
    76
وضعیت
موضوع بسته شده است.

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
اگه میخواید ساختار سیاست در ایران را بشناسید و راه حل مشکلات امروز را بفهمید بدون هیچ تعصبی این سخنرانی را گوش بدید

https://t.me/abuzar_ghafari/145

DeadEnd

کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
مدال المپیاد
:>
تاپیکو بیارین بالا ازش خوشم اومد :)
پاسخ من اینه
شاید من بخوام ایرانو بسازم ، ولی به چه قیمتی ؟
ایرا نمیخواد ک بسازمش نه نه نه وایسین این حکومت نمیخواد ایرانمو بسازم
پس با موندن هم خودمو بدبخت کردم و هم ایرانمو :) پس میرم و موافق رفتنم
بمونم و کمک کنم به کسی که کمکمو نمیخواد ، این عین دیوونگیه
کشورمه ، دوسش دارم ولی با موندن کشورمو آباد نکردم . اونا رو آباد کردم
اونا
میرم جایی که به علمم و به استعدادم بها داده بشه
جایی که برای ضابته احترام قایل بشن نه رابطه
حرفم اینه که کار کردن برای نجات اینجا عین دست و پا زدن تو گله هر چی بیشتر دست و پا بزنی بیشتر فرو میری
اگر هم بخواین ایرانو بسازیم بریم 4 تا کتاب مهم ایرانی بخونیم ، شاهنامه ترویج بدیم ، فرهنگمونو به همه نشون بدیم و موندگارش کنیم
بخدا خیلی از کسایی که خارجن از داخلیا وطن پرست ترن

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
این عین دیوونگیه
کشورمه ، دوسش دارم ولی با موندن کشورمو آباد نکردم . اونا رو آباد کردم
اونا
پس یعنی کسایی که در تاریخ برای این کشور زحمت کشیدن در واقع داشتن برای حکومت حاضر زحمت میکشیدن؟این استدلال منو یاد جمله "اگه جنگ بشه نمیریم چرا واسه اخوندا بجنگیم؟" میندازه!
مناقع ملی یک کشور چه بخوایم و چه نخوایم با حکومت در هم تنیده شده و بعضی اوقات اگه بخوای براش تلاش کنی در واقع برای هر دو تلاش میکنی سیاست ها و کشور ها از هم جدا نیستن اگه بری امریکا خدمت کنی باز هم به تعبیری داری برای حکومتش خدمت میکنی با توجه به استدلالت!
ایران فقط به جمهوری اسلامی محدود نمیشه و نخواهد شد این یه حکومته که به ایران گره خورده اسمش.حکومت هام ابدی نیستن و اگر شما ناراحتی از این که خدمتت برای ایران به منزله خدمت به سیاسیون هست در واقع باید بدونید که اباد کردن کشورهای دیگه هم خدمت به سیاسیون اون هاست با توجه به این استدلال

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
آبادسازی خارج!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
من راستش دفعه اولی که این تاپیک زده شد و به نظرسنجی رای خارج رفتن رو دادم عقایدم اینجوری بود که کشورمو خودم انتخاب نکردم و افتخار بهش رو مسخره میدونم و اینکه وظیفه‌ای در قبال آبادسازیش نمیدونم برای خودم. ولی یه ذره تغییر کرده افکارم و الان به نظرم کشور هم یه چیزیه مثل خانواده که خوب و بد باید قبولش کنیم و کنار بیایم باهاش. حالا خانواده‌ی ما الان ایرانه که شاید یه زمانی خانواده‌ی خوشبختی به حساب میومدن ولی الان خیلی سست شده نهاد خانواده : )) و اونقدری دیگه اهمیتی برای هم نداریم. حقیقت اینه که تنها جایی که واقعا ممکنه به خود آدم اهمیت بدن کشور خود آدمه. کشورهای دیگه فقط به نفع شما برای کشورشون اهمیت میدن و فکر نمیکنم هیچ کشوری واقعا به شهروندان مهاجرش اونقدری که به شهروندان خودش توجه میکنه اهمیت بده. هرچند در آخر به این میرسم که من همچنان هم گزینه خارج رو انتخاب میکنم. چون الان کشور ما خانواده بدی حساب میشه و خانواده بد فقط ضرر میرسونه به آدم و حتی من اگه عمرمو سر ترمیم روابط بین خانواده بگذارم این خانواده منو اونجوری که باید قبول نمیکنه و به زندگی که میخوام نمیرسونه و من آدم خودخواهیم که نمیخوام در این راه بسوزم. ترجیح میدم برم و خودم رو اولویت بدم به جای این خانواده و یه جورایی زندگی خودمو آباد کنم نه هیچ کشوری.

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
داستان این ایران یا خارج رفتن رو خوبه ربط بدم به یه داستان
خود داستان رو نمیارم چون خیلی وقت پیش خوندم و باعث طولانی شدن این متن میشه
خلاصش اینه که :
کلی تمرین نقاشی کنید و وقتی استاد شدید تو کار یه نقاشی بکشید با تمام توانتون. نقاشی رو بزارید تو وسط شهر ,جایی که مردم زیاد میرن و میان. یک قلم قرمز بزارید کنارش,به همراه یک نوشته, جایی که مشکل داره رو تصحیح کنید.
بعد یک مدت که نقاشی رو میخواید بردارید بدون شک نقاشی پر علامت خواهد بود
یکبار دیگه نقاشی بکشید . این دفعه کنارش رنگ و چیزایی که نقاشی رو کشیدید بزارید.
نقاشی شما سالم خواهد بود فوقش یکی دو جا تغییر داده بشه نشه

خلاصش این که همه قدرت انتقاد دارند اما قدرت تصحیح نه
هنر اونه که قدرت تصحیح داشته باشیم انتقادو همه بلدن.

اگه از ایران خوشتون نمیاد
از شرایط خوشتون نمیاد
قلمو و رنگ هست
دستبکار شید!

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
ec5.jpg

علوم دیگه شون هم وضع بهتری نداره. یعنی جامعه شناسی و مدیریت و ... هم در غرب به آخر خط رسیده.
کاش منابع تون رو منابع موثق تر از سخنرانی های حسن عباسی قرار بدید.
فرضا علوم غربی سقوط کرد ، شما چه علمی رو پیشنهاد می دید ؟ حدیث ؟ قرائت قرآن ؟ تفسیر ؟
در ارتباط با تاپیک ، من اگر احساس کنم موندن من در ایران ، کوچکترین فایده ای برای کشورم داره ، قطعا ایران رو ترک نمی کنم اما به لطف حکومت ، ایران داره مظلوم واقع میشه و اگر منصفانه نگاه کنیم ، کاری از دست ما بر نمیاد . در نتیجه با کمال شرم ، من گزینه ترک ایران رو انتخاب میکنم.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
این جامعه مسئولینش اون قدر بی کفایتن که اگر اینجا بمونی مطمئن باش اگر اینجا بمونی به غبط کردن میفتی
پ ن :من امروز زدم به سیم آخر بزار گونی بیارن ببرنم

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
چون الان کشور ما خانواده بدی حساب میشه و خانواده بد فقط ضرر میرسونه به آدم و حتی من اگه عمرمو سر ترمیم روابط بین خانواده بگذارم این خانواده منو اونجوری که باید قبول نمیکنه و به زندگی که میخوام نمیرسونه و من آدم خودخواهیم که نمیخوام در این راه بسوزم. ترجیح میدم برم و خودم رو اولویت بدم به جای این خانواده و یه جورایی زندگی خودمو آباد کنم نه هیچ کشوری.
این حس برای من خیلی قابل توجه بود. آیا واقعاً جامعه ما رو به عنوان یه عضو می‌پذیره؟ اصلاً براشون مهم هست که باشیم یا نباشیم؟
من این حس رو دارم که مسئولین رده بالا مار رو برای رای می‌خواهند.
مسئولین رده پایین‌تر هم به این چشم نگاه می‌کنند چطوری می‌تونند مردم عادی رو تیغ بزنند. (مثل ایران خودرو و سایپا و ...)
مسئولین کاملاً عادی مثل یه کارمند تو دانشگاه فقط به چشم یه گوسفند نگاه می‌کنند. که چطوری این رو زنده نگه داریم تا فارغ التحصیل بشه.
جدی شما کی احساس کردین که وجود یا عدم وجودتون به عنوان یه جوان ایرانی مهم بوده؟

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
کسایی که انگلیسی میتونن بخونن قاعدتا تا الان سرچ زدن که ببینن کتاب Freefall راجع به چیه؟ من اشاره ای به سقوط علم اقتصاد نمیبینم.
علاوه بر این کاملا از روی کنجکاوی میپرسم: منظورتون واقعا خود علم اقتصاده یا اقتصاد؟ یا مثلا خود علم مدیریت یا نحوه مدیریت؟

Zetsubou Shinji

Evangelion Fan
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1000
کسایی که انگلیسی میتونن بخونن قاعدتا تا الان سرچ زدن که ببینن کتاب Freefall راجع به چیه؟ من اشاره ای به سقوط علم اقتصاد نمیبینم.
علاوه بر این کاملا از روی کنجکاوی میپرسم: منظورتون واقعا خود علم اقتصاده یا اقتصاد؟ یا مثلا خود علم مدیریت یا نحوه مدیریت؟
احتمالا منظور در واقع پارادایم مسلط در اقتصاده. چیزی که بهش میگن اقتصاد جریان اصلی، که اشاره به اقتصاد نئوکلاسیک داره. مثلا نظریه رفتار عقلانی از پایه های مهمشه که اتفاقا خیلی ها بهش انتقاد دارن، خصوصا حوزه اقتصاد رفتاری
من علاقه ای به اقتصاد ندارم زیاد، ولی خب چون پارادایم ها همگی ریشه فلسفی هم دارن، در این حد می تونم بگم که خودمم باهاش موافق نیستم(نئوکلاسیک رو میگم) و بنظرم انتقادهای قوی ای از جانب اقتصاددانان هترودوکس(دگراندیش) بهش وارد شده.
ولی برام عجیبه که از نظریات کسی استفاده شده که هیچ ربطی به این به اصطلاح "اقتصاد اسلامی" نداره و به نئوکینزیسم معتقده(جوزف استیگلیز)؛ که البته این هم از علوم غربی(!) حساب میشه و نمیدونم چرا این یکیو به اتهام غربی بودن، طرد نمی کنن. بنظرم این ها بیشتر نشون دهنده اینه که حتی واقعا مکتب واحد و منسجمی به اسم اقتصاد اسلامی نداریم، بلکه مثل تجربه های قبلی، اینم فقط سرهم بندی گزینشی ای از همون نظریات غربیه(چقد از این اصطلاح بدم میاد!) که فقط تو یه کاغذ کادو و ظاهر اسلامی پوشونده شده(یسری حدیث و حکم اسلامی هم قاطیش کردن یا مثلا بجای خزانه عمومی، میگن بیت المال).

اسپم زدایی: درباره تاپیک هم، من هیچ احساس مثبت و تعلقی به ایران ندارم. بلکه حتی ازش متنفرم. هم سیاستش، هم فرهنگش. نه خودم کشور زادگاهمو انتخاب کردم، نه خودش کشور خوبیه. هرچند، نمیفهمم اگه بخوایم کل نظام سیاسی و اجتماعی و فرهنگ و همه چیز مردمی رو از ایران انتزاع کنیم، پس دیگه این لفظ قراره به چی اشاره کنه؟ یه خاک منطقه جغرافیایی؟ خب، باید بگم در اینصورت هم هیچ علاقه ای دارم و یه تیکه زمین خالی، چیز جالب توجهی برام نداره

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام
یه جمله ای رو من چن بار چن جا خوندم ولی الان یادم نیس مال شخص خاصی بود یا نه! مضمونش رو نقل می کنم من!
گفته بود که در آینده وقتی آدما به گذشته نگا می کنن و میبینن آدمای اون موقه سر یه خط فرضی تو نقشه می جنگیدن و حاضر بودن جون شون رو بدن، بهشون میخندن(یا تعجب می کنن، مطمئن نیستم!)!
کوتاه بخوام بگم در حال حاضر ارق ملی و عشق به وطن و خاک و این چیزا ارزشش رو تقریبا به طور کامل برای من از دست داده! واقعا چه دلیلی داره من برای یه تیکه زمین بخوام بجنگم یا بهش دین داشته باشم؟ صرفا چون توش بزرگ شدم؟ تا کی باید درگیر جبر جغرافیایی باشیم؟ درسته واسه من زندگی کردن تو این کشور شاید از جهاتی راحت تر باشه، به خاطر زبان و آشنا بودن به محیط و فرهنگ و اینا ولی خیلی پوئن های دیگه هس که من شخصا ترجیح میدم در اولین فرصت به خاطر اونا از اینجا برم، مث علاقه، آزادی، رفاه و چیزای دیگه!
خلاصه کلام اینکه ارق ملی و عشق به وطن الان برای من تقریبا به مسخرگی غیرته!

mostafa842

لبیک یا خامنه ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تویسرکان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
بقیة الله
رشته دانشگاه
انشاءالله پزشکی سپاه
میدونم سوال خیلی کُلیه و به این سادگی ها نمیشه دربارش نظر داد،ولیکن برای منی که دوکتاب واقعا تاثیر گذار《نشت نشا》 و 《جامعه شناسی نخبه کشی》رو مطالعه کردم،این سوال پیش میاد که شما چیکار میکنید؟
کار اشتباهی بود ساختن سمپاد
همه با پول کشور یاد میگیرن علمشون رو به دشمن میدن
بهتره جمع شه

mostafa842

لبیک یا خامنه ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تویسرکان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
بقیة الله
رشته دانشگاه
انشاءالله پزشکی سپاه
آیا حق دارم بگم به اسفل السافلین که یه کشور چند هزار سالست؟؟=))=))

و راجب اضرار و فواید اتحادیه اروپا بگم که به نظر من سودش بیشتره تا ضرر (یه جورایی تو نظر حزب محافظه کار بریتانیا رو داری راجب بودن توی اتحادیه اروپا و من حزب کارگر=)))
البته بگم که الان من هم ترجیح میدم مرز مون با عراق بسته باشه ولی با ارمنستان و آذربایجان باز
اگر مدافعین حرم نبودن داعش الا بیخ گوش مون بود

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
کار اشتباهی بود ساختن سمپاد
همه با پول کشور یاد میگیرن علمشون رو به دشمن میدن
بهتره جمع شه
فقط همین مونده که سمپاد جمع بشه چهارنفرم که استعداد دارن مثل بقیه تو مدارس معمولی چرندیات تو گوششون بخونن و جایی برای آشکار شدن تفاوتشون نباشه و راه مهاجرت از راه تحصیل براشون بسته بشه! طرف اختیار خودشم نداره که علمشو بخواد به دشمن بده؟

mostafa842

لبیک یا خامنه ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تویسرکان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
بقیة الله
رشته دانشگاه
انشاءالله پزشکی سپاه
فقط همین مونده که سمپاد جمع بشه چهارنفرم که استعداد دارن مثل بقیه تو مدارس چرندیات تو گوششون بخونن و راه مهاجرت از راه تحصیل براشون بسته بشه! طرف اختیار خودشم نداره که علمشو بخواد به دشمن بده؟
اینکار یعنی آب به اسیاب دشمن ریختنن
هوش و استعداد رو ایران بده
بهره رو دشمن ببره
خفت بار هست

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره