1. با توجه به بحث‌ها و مشکلات پیش اومده به اطلاع میرسونیم که موارد زیر بی‌تعارف و بدون تذکر قبلی باعث بسته شدن اکانت شما میشه:
    ۱. استفاده از ادبیات جنسی
    ۲. تمسخر و توهین به سایر کاربران (حتی به صورت غیرمستقیم)
    ۳. اکانت با مشخصات ناقص (جنسیت و اسم مدرسه و شهر ناقص یا اشتباه)
    ۴. تمسخر و توهین به شخصیت های سیاسی و مذهبی
  2. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
    ثبت نام عضویت

کتاب عیدی دهیم !

شروع موضوع توسط اَفرا ‏2019/3/16 در انجمن کتب و مجلات

1. اَفرا

اَفرا کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +13,246 / -474
    نام مرکز سمپاد:
    unknown
    شهر:
    unknown
    سال فارغ التحصیلی:
    0041
    سلام
    عید نزدیکه و مطالبه عیدی از بزرگ تر ها سنتی‌است بس نیکو :‌‌‌‌دی
    و البته این که عیدی چی باشه هم جای بحث داره
    عیدی رایج مملکت در حال حاضر "پوله" که سر انجام آن را نیز ندانیم ، یا در جیب پدر و مادر جا خوش میکنه یا هر چیز دیگه ذس
    بعضی از خانواده ها سنت "تخم مرغ رنگی عیدی دادن " رو دارن که اونم سنت جالبیه ، البته اینجا بچه ها فقط "دریافت کننده" ان ، این اگه با شریک کردن بچه ها تو رنگ کردن تخم مرغ ها باشه ، خوبه
    (البته که از محسنات دیگش بیدار موندن ذوق و قریحه مامان بزرگ ها و ماماناست ^__^ )
    ( منظورم تخم مرغای سر سفره نیست‌آ ؛ به طور عمده :‌‌‌‌دی )
    و اما کتاب ؛
    تو این تاپیک میخوایم بگیم چرا پول عیدی بدیم ؟/ چرا کتاب نه؟/
    چه کتاب هایی رو برای عیدی دادن به هر رده سنی پیشنهاد میکنین؟/
    بچه ها از کتاب عیدی گرفتن همون قدری خوشحال میشن ک از پول یا هر چیز دیگه ای؟/
    آیا این میتونه تو تشویق بچه ها به کتاب خوندن موثر واقع بشه؟/
    نظرتون با این که هر سال قبل عید برای بچه ها ی سری کتاب بگیریم که بعد خوندنش کادوش کنن و در جریان دید و بازدید ها به هر بچه ای که با خانوادشون میان برای دید و بازدید هدیه بدن ؟/
    ........................

آخرین ویرایش: ‏2019/3/17
    • لایک لایک x 9
    • لایک ویژه لایک ویژه x 2
  2. Asinus

Asinus کازمو ، عزازیل مزمل

امتیازات:
    +961 / -199
    نام مرکز سمپاد:
    میرزا کوچک جنگلی 1.5
    شهر:
    رشت
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    منم موافقم. بیان بهم کتاب عیدی بدن
    ولی خب پول هم تهش خرج خرید کتاب میشه دیگه
    تازه اون کتابی که خودت دوست داری و نه اون کتابی که بزرگ تر ها با سلیقه خودشون خریدن برات

• لایک لایک x 4
  3. amirreza rhn

amirreza rhn کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +3,033 / -133
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    گناباد
    سال فارغ التحصیلی:
    1398
    دانشگاه:
    ضنعتی امیرکبیر
    رشته دانشگاه:
    پلیمر
    اگه مثلا چیزی مثل کوپن خرید کتاب باشه خیلی بهتره

بچه ها با میل خودشون و علاقه خودشون کتاب می خرند

البته به همچنین جایی یا اینچنین کتاب فروشی ای نیازه

• لایک لایک x 7
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  4. اَفرا

امتیازات:
    +13,246 / -474
    نام مرکز سمپاد:
    unknown
    شهر:
    unknown
    سال فارغ التحصیلی:
    0041
    شما شاید هر پولی گرفتی خرج کتاب کنی ولی عمده بچه ها این‌طور نیستن
    به روایتی اگه شما کتاب عیدی بگیری ، احتمال این که بخونیش بالاتره نسبت به ابن که پول عیدی بگیری و کتاب بگیری و بخونی .
    اکثرن پول عیدی جاهای دیگه ای صرف میشه که شاید اونقدرام مفید نباشه
    در مورد جمله آخر هم تاپیک رو برای همین زدم دیگه ک کتاب هایی رو که نوجوان ها و بچه های هر رده سنی بیشتر دوست دارن ، معرفی بشه و پیشنهاد خرید این طور کتاب ها به بزرگ تر ها داده بشع

• لایک لایک x 3
  5. اَفرا

امتیازات:
    +13,246 / -474
    نام مرکز سمپاد:
    unknown
    شهر:
    unknown
    سال فارغ التحصیلی:
    0041
    اینم پیشنهاد جالبیه که یه کتابفروشی یا نمایشگاه ازین کارت های خرید صادر کنه و ما تا وجه مشخصی شارژش کنیم و بدیمش دست بچه ها
    ولی باز مطمئن نیستیم در مورد بچه های کوچیک تر آیا والدینشون وقت و رغبت میکنن تا اون نمایشگاه یا کتاب فروشیه ببرنشون؟/ (توجه داشته باشین که همه ی خانواده ها این قدر به کتاب خوانی علاقه نشون نمیدن ، همه بچه هام همینطور . نیمخوایم بچه ها رو به زور وادار به خوندن کتاب کنیم ولی میخوایم فراهم ترین صورت ممکن رو ایجاد کنیم که البته بچه ای که رغبت نشون نمیده به رفتن به کتاب فروشی و خرید کتاب نمیشه تضمین کرد کتابی ک براش خریدی رم بخونه )

• لایک لایک x 2
  6. مار

مار کاربر خاک انجمن خورده
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +31,989 / -356
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان زینب:)
    شهر:
    تهر
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    دانشگاه:
    علامه طباطبایی
    رشته دانشگاه:
    روان شناسی
    کتابای نشر پرتقال گزینه های خوبی‌ان.

+به تفکیک سن کتاب هارو مشخص کرده‌.

• لایک لایک x 6
  7. f-1391

f-1391 کاربر فوق حرفه ای
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +12,168 / -192
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    بجنورد
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    رشته دانشگاه:
    روانشناسی
    من تالا یه سری کتاب هدیه گرفتم ولی چون دوسشون نداشتم نخوندم امااا
    خونه یکی اقوام جایی که پذیرایی میکردن یه قفسه بزرگ کتاب بود،مهمونا کتابا رو برمیداشتن میخوندن یا اگه صاب خونه اجازه میداد میبردن میخوندن.
    یکی دیکه از اقواممونم هست یه کتابخونه خونگی داره که رو کتاباش مهر هم زده فامیل از اونا کتاب میگیرن،کتاب خوبیم باشه میدن بذارن تو کتابخونه بقیه استفاده کنن. :D

+
    عیدی کتاب خیلی خوبه به نظرم مخصوصن واسه گروه نوجوان و بزرگسال،مثلن داشتیم فکر میکردیم عید واسه اقوام بزرگسال(عمه اینا) عیدی چی بگیریم؟
    بح بح کتاب!

• لایک لایک x 5
  8. sabz

sabz pente de montagne

امتیازات:
    +4,039 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    کرمانشاه
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    خیلی ایده ی عالی ای میشه:) بزرگ تر ها میتونن توی جریان این عید دیدنی ها کتاب های مختلفی رو کادو پیچ کنن و بچه ها شانسی از بین شون کتاب انتخاب کنن تا هیجانش هم بیشتر بشه:) بعد هم بشینن کتاب ها رو با هم بخونن و خلاصه کتاب خوندن رو با لذت همراه کنن میتونن نمایش کتاب ها رو با همدیگه اجرا کنن ولی بزرگتر ها لطف کنن و کتاب های خوب عیدی بدن و چرت و پرت عیدی ندن:) و از ایده های خود بچه ها استقبال کنن. راستی اینطور نیست که فقط تعداد کمی از بچه ها کتاب دوست داشته باشن بلکه باید کتاب رو متناسب با سلیقه و علاقه ی بچه بهش هدیه داد، و البته کتابای خوب...مثلا قصه های مختلف صمد بهرنگی از کتاباییه که هر بچه ای باید بخونه، داستان های هانس کریستین اندرسن که میدونم در قالب ۶۶ قصه و ۴۴ قصه توسط نشر بنفشه چاپ شده موجود هست از همین قسم کتاب هاست که هر بچه ای باید بخونه، افسانه های ملل مختلف، قصه های پریان مثل اون مجموعه ای که اندرو لانگ گردآوری کرده مثلا میتونن جذابیت سازی کنن واسه بچه ها. کتاب های یوستین گوردر مثل سلام کسی اینجا نیست یا کتابخانه اسرار آمیز بی بی بوکنز مشوق مطالعه بیشتر بچه هاست و فوق العاده اند برای گسترش دید بچه ها. کتاب های شعر مختلف هم فراموش نشه... کتاب های نشر کانون پرورش فکری هم رده ی سنی الف و ب و ج و د دارن و میتونن مناسب باشن برای هر سنی که کتاب مناسب اون سن خونده بشه. توی کتاب های کودکان انتشارات خیلی مهمه. هر کتابی رو هم واسه بچه ها نخرید. یادمه رفته بودیم نمایشگاه کتاب واسه برادر کوچیک دوستم کتاب بگیریم یه کتابی رو همین جوری نخونده ورداشت اسمش مردی که تبدیل به حشره شد یا یه همچین چیزی بود، بعد خندیدیم گفتیم هه این شبیه طرح کتاب مسخه، بعد دیدیم نه واقعا بازنویسی مسخه واسه کودکان!:/ خب اینا رو نخرید واسه بچه! آخر کتاب هم نتیجه گیری کرده بود اگه عضو خوبی برای خانواده نباشین مثل گرگور تبدیل به حشره میشین و می میرین:/ (!) ولی یه کتاب خوب دیدم اگه اشتباه نکنم من مترسکم اما می ترسم. تصویرگری قوی و قشنگی هم داشت. تصویر گری کتاب کودک خیلی خیلی روی تشویق شدن بچه ها به کتاب خوندن اثر میذاره:) خیلی! و صد البته از بهترین کتاب ها واسه بچه ها کتابای علمی هستن مثل دایره المعارف های مختلف، مجموعه چرا و چگونه، اطلس های جغرافیایی ساده، آشنایی با تاریخ ملت های مختلف و کتاب هایی که دید باز تری به بچه ها میده که دنیا بزرگتر از اتاق خوابشونه:) خلاصه عیدی دادن کتاب و جا انداختن این فرهنگ خیلی ایده ی خوبیه و بیاید سعی کنیم ازش استقبال کنیم و این حرفا.

• لایک لایک x 5
  9. mim.mim.ghaf

mim.mim.ghaf کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +658 / -40
    نام مرکز سمپاد:
    شهيد بهشتى
    شهر:
    شاهرود
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    اگه شما از اولین سالی که به یه بچه عیدی میدی اون عیدی کتاب باشه، میتونی تقریبا مطمئن باشی که عاشق این کارت میشه. ولی خب واسه بچه‌ای که کتاب خوندن براش تعریف نشده و پدر و مادرش از بچگی کم کاری کردن تو این قضیه، اول باید به اون بچه کمک کرد که به کتاب خوندن علاقه‌مند بشه و الا که کتابی که بهش هدیه میدیو وقتی رفتی پرت میکنه یه کناری و نگاهش هم نمیکنه. من خواهرم یادمه یه سال(یا شاید هم دو سال) بهم کتاب عیدی داد. من هم اون کتابا رو با ذوق خوندم. یه دلیلش این بود که من از کتاب بدم نمیومد و دلیل دیگه‌اش هم این بود که خواهر من قبل از اون بهم پول عیدی نداده بود(یعنی درآمد نداشت که بخواد پول عیدی بده:D). در کل برای بچه‌هایی که آدم میدونه کتابخونن قطعا ایدهٔ جذابیه. و همین طور خیلی خوب میشه که از همون اول بچه‌‌ها رو به چنین کاری عادت بدیم. البته میشه حتی در مورد بچه‌هایی که به کتاب علاقه ندارن کم کم و با استفاده از کتابای خوش رنگ و لعاب ترغیبشون کرد.

• لایک لایک x 3
  10. sabz

sabz pente de montagne

امتیازات:
    +4,039 / -234
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    کرمانشاه
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    من امروز واسه ی دوستام کتاب عیدی گرفتم! البته بچه نیستن و یه مشت خرس گنده هستن که تشویق و اینا ازشون گذشته:)) ولی خب همچنین واسه خواهر برادراشون هم که کودک تشریف دارن کتاب گرفتم و بعد از کلاس تقدیمشون کردم و به این سنت زیبا عمل کردم! همش شعار ندیم انجامش هم بدیم:)
    خلاصه همگی از من الگو بگیرید باشد تا رستگار شوید

• لایک لایک x 6
  11. dinsiora

dinsiora مجهول الحال

امتیازات:
    +9,644 / -549
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    مخالفم.
    اصلا واسم قابل تحمل نیست ک بهم حسنی نگو بلا بگو تنبل تنبلا بگو عیدی بدن.
    اگ بنا ب تشویق ب کتابخوانیه بهترین کار یچیزی شاید عین بُنه.
    سلیقه ها تو کتاب خیلی متفاوتع واس همین اگ سلیقه اون عزیزی ک بش کادو میدی رو ندونی پولتو تقریبا دور ریختی=)

• لایک لایک x 1
  12. HeiSenberG

HeiSenberG کاربر حرفه ای
    کنکوری ۹۹

امتیازات:
    +1,964 / -106
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خرم آباد
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    • لایک لایک x 5
  13. mim.mim.ghaf

mim.mim.ghaf کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +658 / -40
    نام مرکز سمپاد:
    شهيد بهشتى
    شهر:
    شاهرود
    سال فارغ التحصیلی:
    1400
    چقد خوب من خودم گاهی از شهر کتاب آنلاین خرید میکنم ولی نمیدونستم این آپشنو داره

14. اَفرا

امتیازات:
    +13,246 / -474
    نام مرکز سمپاد:
    unknown
    شهر:
    unknown
    سال فارغ التحصیلی:
    0041
    قرار نیست کسی به شما حسنی نگو بلا بگو هدیه بده:‌/ بالاتر هم گفتم کتاب های مناسب هر رده سنی ، با فاکتور گرفتن از کادو پیچ کردنش برای بزرگ تر ها که حق انتخاب داشته باشن قراره هدیه بدیم. یکی از اهداف تاپیک هم معرفی کتاب مناسبه . توجه داشته باشین که این «سلیقه ی کسی که بهش هدیه می‌ذیم» تو بزرگ‌تر ها بیشتر نمود پیدا میکنه. برای بچه ها زیاد مطرح نیست

• لایک لایک x 1
  15. mohad_z

mohad_z کاربر خاک انجمن خورده
    عضو کادر مدیریت مدیر داخلی

امتیازات:
    +18,727 / -531
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    من هرسال به خواهر کوچیکم از وقتی سواد دار شده کتاب عیدی دادم!
    کلاس اول: دری وروجک
    کلاس دوم: ماتیلدا
    امسال هم هنوز ایده‌ای ندارم، بچه کلاس سومی‌مون هری پاتر و در جست و جوی دلتورا نشسته خونده چی براش بخرم جذاب‌تر باشه و مناسب سنش؟ :|
    بنابراین عید بهترین موقع مطالعس!
    اولا که من ماهیانه یه بخشی از درآمدم رو دارم صرف خرید کتاب میکنم، دوما که از کجا معلوم کتاب رو دوست داشته باشم؟ سوما که به دلیل اول ترجیح میدم وجه نقد رایج مملکت رو دریافت کنم و یه سری چیزای دیگه که بیشتر لازم دارم و دلم نمیاد از حقوقم بخرم رو بخرم!!
    سوما یه عیده که همه بیکارن و میتونیم دور هم درست حسابی جمع شیم، ترجیح میدم تو جمع باشم تا منزوی طور یه گوشه کتاب بخونم!

• لایک لایک x 3
  16. Kda1998

Kda1998 كيميا ام ديگه :-؟

امتیازات:
    +19,481 / -209
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    مشهد
    سال فارغ التحصیلی:
    1395
    تو‌ بارون دارم میرم برا این دلبرترین دندونپزشک دنیا،عیدی کتاب بگیرم فقط به خاطر اینکه حس وحشتناکی نداشتم اونجا :))

• لایک لایک x 2
  17. mohad_z

mohad_z کاربر خاک انجمن خورده
    عضو کادر مدیریت مدیر داخلی

امتیازات:
    +18,727 / -531
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان سه
    شهر:
    طـــهـران
    سال فارغ التحصیلی:
    95
    رشته دانشگاه:
    بیوتک
    ما (من و پارسا به عنوان مدیران کتب و مجلات) میخواهیم بهتون کتاب عیدی بدیم... ;;)
    خبری در راه است:-"

• لایک لایک x 5