• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتابخوانی بیست و سوم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Reyhuneeeh

A Dreamer
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
نحسی ستارگان بخت ما:((:((
دختری ک رهایش کردی
مردی به نام اوه
نون نوشتن

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
فانتزی خفن پیشنهاد کن .... x: فانتزی می دوست ...

@hamed.yas ریلی؟ چرا؟ از محتواش خوشت نیومد یا از سبک نگارش یا چی؟

@A M I N ممنون! اما "انسان خردمند" رو جزء پیشنهاد های روی میز نگه میداریم ...

@mohad_z دیگه کیمیا گفت دیگه :-"
خدمت حضور انور عمه خانوم معروض بدارم که بنده خود نیز به مطالعهء آن کتاب گران مایه (#ایهام) علاقمند می باشم.علیهذا ذوقیده از گزینه ی حضرت عالی (علّیه؟) حمایت نمودم.
والسلام علی من اتبع الهدی :))

fatemeh.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم اباد
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
الان این کتابا که میگید خوندید خودتون؟
من یه مشکل دارم کتابی که نخوندم نمیتونم پیشنهاد بدم
کتابی که خوندم رو پیشنهاد نمیدم برا کتابخوانی چون خودم الان وقت ندارم کتابی رو که قبلا خوندم دوباره بخونم و دوس دارم کتابخوانی گروهی باعث شه یه کتاب جدید بخونم

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
بچه ها تا پنج شنبه شب نظراتتون رو بگید، کتابایی که بیش از دو لایک داشته باشه رو نظرسنجی میذاریم.

mas.bas

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
کتاب زر گمشده رو بخونیم یه رمان ترکی فوق العاده اس

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
لطفا یکی از ۴ کتاب نظرسنجی رو انتخاب کنید تا ان‌شالله از روز دوشنبه شروع کنیم *_*

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب
فانتزی خفن پیشنهاد کن .... x: فانتزی می دوست ...

@hamed.yas ریلی؟ چرا؟ از محتواش خوشت نیومد یا از سبک نگارش یا چی؟
: )) آخه تو این کتاب (اتحادیه ابلهان) اصلا محتوایی نبود و نداشت که من بخواد خوشم بیاد یا نه :- "
این کتاب به عکس اون چیزی که به عنوان"خلاصه" ازش تو سایت های مختلف یا درباره نویسنده ش و سرنوشتش میخونید; چیزی جز روایت روزمرگی های یک فرد توپول ^_^ نیست,که در نهایت (فقط درچند صفحه آخر کتاب) میفهمه که باید یک تغییراتی تو زندگیش داشته باشه = )))

در نهایت آنچه شرط بلاغ بود گفتیم :-"
حالا هم تبانی نکنین و :D همتون بلن شین تو رایتون تجدید نظر کنین -_- (ملت عشق :-")

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
مشخصات کتب منتخب

آنا کارنینا

لئو تولستوی
ترجمه سروش حبیبی
نشر نیلوفر
۵۶۰ صفحه
قیمت (سری دو جلدی): ۹۵۰۰۰ تومان

اتحادیه ابلهان
جان کندی تول
ترجمه پیمان خاکسار
نشر چشمه
۴۶۷ صفحه
قیمت: ۵۵۰۰۰ تومان

ملت عشق
الیاف شافاک
ترجمه ارسلان فصیحی
نشر ققنوس
۵۱۱ صفحه
قیمت (بسته به قطع) : ۲۵۰۰۰ الی ۳۹۰۰۰ تومان

هنر شفاف اندیشیدن
رولف دوبلی
مترجم عادل فردوسی پور و دوستان
نشر چشمه
۳۲۵ صفحه
قیمت: ۳۵۰۰۰۰ (جیبی) و ۴۰۰۰۰ تومان (رقعی)

لطفا تا روز ۲شنبه نظر نهایی‌تون رو اعلام کنید، در صورت تغییر عقیده می‌تونید رای‌تون رو تغییر بدید.
صبح روز ۲شنبه کتاب منتخب نهایی اعلام میشه و تا روز شنبه فرصت تهیه کتاب رو دارید.
انشالله از روز شنبه، هر هفته ۳۰ صفحه (حدودا روزی ۴صفحه) مطالعه خواهیم داشت.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
کاش ی خلاصه داستانی چیزی راجب هر کدوم مینوشتین .
حوصلم نمیشه سرچ کنم .
تچکر .

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

Zeinab04

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
آنا کارنینا:
البته اصل اسم آنا کارنین بوده . کارنینا مونث کارنین هست که برای احترام به شخص آنا ، نام داستان اینجوری تغییر کرده
داستان از اینجا شروع می‌شود که زن و شوهری به نام‌های استپان آرکادیچ و داریا الکساندرونا با هم اختلافی خانوادگی دارند. آنا کارِنینا خواهر استپان آرکادیچ است و از سن پترزبورگ به خانهٔ برادرش ــ که در مسکو است ــ می‌آید و اختلاف زن و شوهر را حل می‌کند و حضورش در مسکو باعث به وجود آمدن ماجراهای اصلیِ داستان می‌شود... در داستان، فضای اشرافیِ آن روزگار حاکم است؛ زمانی که پرنس‌ها و کنت‌ها دارای مقامی والا در جامعه بودند، و آداب و رسوم اشرافیت و نجیب‌زادگی بر داستان حاکم است. در کل داستان روندی نرم و دلنشین دارد و به عقیدهٔ بعضی فضای خشک داستان جنگ و صلح بر آناکارنینا حاکم نیست. این داستان، که درون‌مایه‌ایعاشقانه ـ اجتماعی دارد، بعد از جنگ و صلح، بزرگ‌ترین اثر تولستوی، این نویسندهٔ بزرگ روسی به شمار می‌رود.

ملت عشق:
این کتاب دو داستان را شامل می‌شود که به زیبایی در کنار هم و در یک کتاب گنجانده شده است. دو رمان که موازی هم جلو می‌رود. و به گونه‌ای به همدیگر ارتباط دارند. یکی از این داستان‌ها در سال ۲۰۰۸ در امریکا و دیگری در قرن هفتم در قونیه اتفاق می‌افتد.

داستان اول کتاب مربوط به اللا روبینشتاین است که در بوستونِ آمریکا زندگی می‌کند. اللا یک همسر و مادر است که همه زندگی خود را صرف خانواده و رابطه زناشویی کرده است. با اینکه همسر اللا – دیوید – دندانپزشک مشهوری بود و معیشت آن‌ها در یک سطح ایده‌آل قرار داشت اما عشق و صمیمتی در میان آن‌ها نبود. اللا این موضوع را پذیرفته بود و همه اولویت‌های خود را تغییر داده بود و فقط به فکر بچه‌هایش بود. اما با این حال رابطه اللا با خانواده‌اش هم چندان خوب نبود و رابطه زناشویی‌اش در خطر بود. طبق تشبیه کتاب، اللا شبیه یک برکه بود، یک برکه راکد...
اتحادیه ابلهان :
شخصیت اصلی داستان پسری جوان، چاق و تنبل به نام ایگنیشس است که علی‌رغم داشتن مدرک فوق لیسانس و درایت و بینش زیاد و علی‌رغم کتاب‌های فلسفی بسیاری که مطالعه کرده، نمی‌تواند فرد مفیدی برای جامعه باشد و کاری برای خود دست‌وپا کند. علت مشکلاتی که ایگنیشس با آن مواجه می‌شود، رک‌گویی و خِرَد بیش‌ازحد اوست که همواره در مقابل سیستم تبعیض‌نژادی و متظاهر جامعه‌ی امریکایی زمان خودش است و پیوسته فکر می‌کند به تنهایی می‌تواند دنیا را تغییر دهد، امریکا را تغییر دهد، شورش کند و اصلاحات لازم را اعمال کند. ایگنیشس با راه و روش مادرش که با او زندگی می‌کند هم مخالف است و مادرش همواره فکر می‌کند فرزندش یک کمونیست است.

هنر شفاف اندیشیدن
. در این کتاب به ۹۹ خطای انسانی و اجتماعی پرداخته شده است که اغلب ما هر روزه به نوعی با این خطاها در ارتباط هستیم.

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
خب بچه ها همون‌طور که از نظرسنجی مشخصه کتاب "ملت عشق" رای آورده!
لطفا دوستانی که تمایل به مطالعه گروهی دارند کتاب رو تا روز شنبه تهیه کنند ^__^
کتابی که من دارم از انتشارات ققنوس با برگه های کاهیه که داستان (تا سر منابع) ۵۰۸ صفحه است.
چون کتاب رو انتشارات‌های مختلف زدند سعی میکنیم بر اساس سر فصل پیش بریم.
شما میتونید کتاب رو از سایت انتشارات ققنوس، کتابفروشی‌ها، کف خیابون، اپلیکیشن‌هایی مثل فیدیبو و طاقچه یا تو گوگل به صورت غیرمجاز :)) و... تهیه کنید.
هم‌چنین به صورت صوتی هم میتونید دانلودش کنید و گوش بدید *_*
عرضم به حضورتون که اگه هفته ای ۲۰ صفحه بخونم حدود ۲۶ هفته ینی باز حدود ۶ ماه طول میکشه!
لذا فعلا کتاب رو تهیه کنید و پیش بریم تا ببینیم سرعتمون چطوریه، شاید تندترش کردیم :D

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
6 ماه ؟ : | یه کتاب رو واقعا اینقدر میتونین طول بدین خوندنشو ؟ من حداکثر تو 4 روز میخونم :| واقعا نمیتونم طاقت بیارم باید بفهمم آخرش چی میشه

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
6 ماه ؟ : | یه کتاب رو واقعا اینقدر میتونین طول بدین خوندنشو ؟ من حداکثر تو 4 روز میخونم :| واقعا نمیتونم طاقت بیارم باید بفهمم آخرش چی میشه
منم :)) ولی خب گروهی خوندن اینطوریه دیگه میتونید با ما شروع کنید بعد خودتون جلوتر بخونید اما متناسب با گروه بحث کنید ^_^

mobin9898

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
سنندج
رشته دانشگاه
پرستاری
منم :)) ولی خب گروهی خوندن اینطوریه دیگه میتونید با ما شروع کنید بعد خودتون جلوتر بخونید اما متناسب با گروه بحث کنید ^_^

اصلا یادم میره اگه اینجوری بخونمش خخخ

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک