• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهاد برای مناظره

کدام موضوع را برای مناظره می‌پسندید؟

• رای‌دهندگان
    50
  • شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام یکی از دوستان ( @mohaq ) پیشنهاد برگزاری مناظره رو دادن ،این تاپیک رو زدم که دوستان نظراتشون رو در مورد موضوعات بگن و اگه تمایل به شرکت در مناظره رو دارن بعد از انتخاب موضوع اینجا یا در پ خ اعلام آمادگی کنن اگرم استقبال نشد که هیچی !!!!
( موضوعات می تونه بحثای فعلی ای که توی سایت انجام میشه باشه و اگرم نه صرفا در مورد مسائل جامعه شناسی و در مورد مسائل اعتقادی هم بود بگید در انجمن اعتقادی اجراش می کنیم )

اینم مناظره ی قبلیه به عنوان نمونه
مناظره ی سقط جنین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
خب اون موقع از این نظر استقبالی نشده ظاهراً. نمی‌خواین مناظره برگذار بشه؟ اگر کسی علاقه به شرکت داره و یا موضوعی میخواد پیشنهاد بده اینجا بگه.

+ ولی جذابه‌ها! شرکت کنید حتی اگر فکر میکنین ممکنه کاملا تواناییشو نداشته باشین. خیلی برای یادگیری هم خوبه. زمانشم فقط در حد دو سه روزه. اگر علاقه‌مندین بگین که تو همین شهریور یکی برگذار کنیم.

+ من یادمه اولین مناظره‌ای که بودم میترسیدم اصلا شرکت کنم و همینجوری با تردید به مازیار (مازیمون که مدیر انجمن بود اون موقع) گفتم که چطوریه سخته و اونم کم‌لطفی نکرد منو تو عمل انجام شده قرار داد که تک نفره از موضعی که خودم موافقش نبودم (کسی براش اعلام آمادگی نکرده بود موضوع مناظره فمنیسم بود) در مقابل سه تا از خفن‌ترینای سایت(نیلوفر(لورکا) و کامران(ویپینگ انجل و اون موقع فکر کنم استویی گریفین بود) و ژالان که البته اگه اشتباه نکنم پستی نذاشت در حین مناظره احتمالا از پشت صحنه کار‌ میکرد:))) دفاع کنم و حقیقتا نابود شدم و فقط چرت گفتم:)) ولی خب از عملکرد خودم برای اولین بار مناظره کردن در دفاع از نظری که قبول نداشتم در ۱۵ سالگی تک نفره و مقابل افرادی که قوی بودن در مناظره راضیم:))

و حقیقتا خیلی تجربه‌ی خوب و آموزنده‌ای بود برام و حتی همون موقع هم پشیمون نشدم ازش. در این مناظره‌‌ی سقط جنین که در پست بالا لینک شده هم بودم من که اینو نسبتا با آمادگی بیشتری واردش شدم (فکر کنم در این مناظره هم خودم بیشترین کسی بودم که پست گذاشت و تقریبا فقط خودم بودم) و بهتر عمل کردم هرچند بازم یه سری اشتباهات احمقانه کردم که اینم باز خیلی چیزا راجع به بحث کردن یادم داد. اینارو دارم میگم منظورم اینه که مناظره ترسناک نیست بلکه بسیار آموزنده و لذت‌بخشه. اگر فکر میکنید وقتشو دارید و تا حالا شرکت نکردید و در زمان مناظره‌های قبلی هم نبودید بد نیست تجربه کنیدش. و البته قبل اینا بیاین موضوع پیشنهاد بدین.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
انصافا حال داستان‌سرایی ندارم، بیاین شرکت کنین!:-"

اگر پیشنهاد مدل جدیدی از مناظره دارین که براتون جذاب‌تر باشه هم بدین. کلا هر نظری دارین بگین.

من کنکورم تموم بشه قصد دارم یه مدل مسابقه‌ی استدلال جامعه‌شناسی بذارم که زیاد حالت بحث نداشته باشه و جایزه نقدینه هم داشته باشه شاید اینجوری بیشتر شرکت کنین. حالا بعد مرداد بیشتر توضیح میدم. ولی فعلا اگر مناظره بخواین براتون برگذار می‌کنم و داور اینا براتون پیدا میکنم. شما فقط اراده کنین که میخواین شرکت کنین اول.:))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
به شدت پایه ام
...
پیشنهادم برا موضوع بحث های جامعه شناختیه
یا مثلا از سوال هایی که بچه ها تو بحث تاپیک سوالات فلسفی نوشتن
تو بحث های علمی ام میشه راجب ماهیت زمان و بُعدها، تئوری های سفر در زمان ( یکم به خاطر ما کوچیک تر ها شاید بحث آی علمی غیر آکادمیک تر شه )

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
خب به این نتیجه رسیدم که باید روش مستقیم‌تری رو برای تشکیل مناظره دنبال کنم. مناظره‌های قبلی اینجوری بودن که خود مدیر موضوع میداد و مناظره با پیوستن اعضا شروع میشد (که البته اون موقع خیلی تعداد کاربرای فعال بیشتر بود:‌))) حالا من قبلش نظرسنجی هم میذارم. به گزینه‌ای که بیشتر دوست دارین مناظرشو ببینین (یا توش شرکت کنین) رای بدین. این موضوعاتی که انتخاب کردم سه تاش که از مناظره‌های قبلی بوده و کلا موضوعاتی هستند که الان هم بحث تو این سایت سرشون هست: فمنیسم، سقط جنین، دگرباش‌ها (مناظره‌ راجع به همجنسگرایی بوده حالا اینو کلی‌تر اسم بردم که اگر انتخاب شد ممکنه دقیق‌تر راجع به همین همجنسگرایی یا ترنس‌ها و یا حقوق بقیه دگرباش‌ها باشه) و موضوع وگانیسم قبلا مناظره نبوده ولی چون نظرات راجع بهش خیلی مختلفه اینم تو گزینه‌ها گذاشتم.

+ هر پیشنهادی هم دارین بگین اضافه کنم. هرچی پیشنهادتون بحث برانگیزتر باشن برای مخاطبان این سایت بهتر. مثلا یه چیزی مثل حجاب اجباری چون اکثرا مخالفشن ممکنه کسی در گروه موافقش شرکت نکنه. و حتما هم دو جبهه مشخص موافق و مخالف (یا حالا با توجه به موضوعش دو چیز دیگه) داشته باشه.

+ می‌خواستم چیزهایی مثل کمونیسم و سوسیالیسم و یا سکولاریسم هم بذارم ولی معمولا مسائل اجتماعی بیشتر توشون شرکت میشه تا موضوعات سیاسی که شاید هرکسی اطلاعات نداره. ولی اگر اینارو هم فکر می‌کنید شرکت خواهید کرد بگین اینارم بذارم.

+ آزادی بیان هم جز مناظره‌های قبلی بوده. خواستین بگین بذارم.

+ اگر این مناظره برگذار بشه قطعا بعد از کنکور خواهد بود که کنکوری‌ها هم اگه خواستن بتونن شرکت کنن.

+ هر نظر یا پیشنهادی دارین هم میتونین تو همین تاپیک بذارین هم میتونین به من پ‌خ بدین.

اینا مناظره‌های قبلی هستن یه نگاه بکنین ببینین چجورین:
سقط جنین
فمینیسم
آزادی بیان
همجنسگرایی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اگه چند روز بعد از کنکور شروع بشه، من خوشحال میشم که تو این قضیه شرکت کنم. ولی به نظرم این موضوعاتی که انتخاب شده، با توجه به بازه‌ی سنی‌ای که بیشتر اعضای فعال فروم جزوش هستن، شاید زیاد بانشاط دنبال نشه! یعنی به نظرم کمتر کسی الان تو فروم هست که حرفِ زیادی درباره‌ی مسائلی مثل سقط جنین و همجنسگرایی و غیره داشته باشه. در واقع کمتر کسی با این مسائل درگیر بوده احتمالاً! البته من الان موضوعِ خاصی تو ذهنم نیست، ولی میگم که یه چیزی انتخاب بشه که خیلی‌ها بتونن درباره‌ش صحبت کنن و بفهمنش. حالا اگه این شرایط برای این موضوعاتی که بالا معرفی کردین برقرار هست، خب اوکی درباره‌ی همین موضوعات میشه مناظره برگزار کرد اصلاً.

+ از خیلی وقت پیش یه ایده‌ای تو ذهنم بوده با محتوای «مناظره‌ی برعکس». یعنی مثلاً من میگم x درسته و فلانی میگه غلطه، بعد اینطوری مناظره کنیم که من سعی کنم بگم x غلطه و فلانی ازش دفاع کنه! هم جالب ‌تر و چالش‌برانگیز تر میشه، هم واسه شُل کردنِ تعصب های ناخودآگاه رو قضیه‌ی x خیلی راهِ خوبیه :)) در نظر بگیریدش شاید چیزِ خوبی از آب در اومد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
اگه چند روز بعد از کنکور شروع بشه، من خوشحال میشم که تو این قضیه شرکت کنم. ولی به نظرم این موضوعاتی که انتخاب شده، با توجه به بازه‌ی سنی‌ای که بیشتر اعضای فعال فروم جزوش هستن، شاید زیاد بانشاط دنبال نشه! یعنی به نظرم کمتر کسی الان تو فروم هست که حرفِ زیادی درباره‌ی مسائلی مثل سقط جنین و همجنسگرایی و غیره داشته باشه. در واقع کمتر کسی با این مسائل درگیر بوده احتمالاً! البته من الان موضوعِ خاصی تو ذهنم نیست، ولی میگم که یه چیزی انتخاب بشه که خیلی‌ها بتونن درباره‌ش صحبت کنن و بفهمنش. حالا اگه این شرایط برای این موضوعاتی که بالا معرفی کردین برقرار هست، خب اوکی درباره‌ی همین موضوعات میشه مناظره برگزار کرد اصلاً.
خب من بحث راجع به اینارو زیاد تو سایت می‌بینم (البته به جز سقط جنین راجع به اون تقریبا کسی حرفی نمیزنه اصلا فقط چون تو دوره‌های قبلی بود انتخاب کردم:))) و اینارو انتخاب کردم که اختلاف نظر توشون بیشتر باشه ولی مثلا یه چیزی مثل حجاب خیلی اختلاف توش (حداقل تو این سایت) زیاد نیست. اون سوسیالیسم اینا هم به خاطر همون دلیل بالا انتخاب نکردم. یعنی در واقع اینا چیزایی بود که به ذهن من رسید کسی اگه نظر دیگه‌ای داشته باشه عوض میکنم نظرسنجی رو ولی مشکل اینجاست که تا اینجا همه یه نظرات کلی دادن و هیچکس موضوعی پیشنهاد نداده.:)) و البته زیاد بحث خاصی هم این روزا تو سایت شکل نمیگیره که مثلا اونارو انتخاب می‌کردم. بازم تکرار میکنم هر کس هر پیشنهادی داره بیاد بگه.

از خیلی وقت پیش یه ایده‌ای تو ذهنم بوده با محتوای «مناظره‌ی برعکس». یعنی مثلاً من میگم x درسته و فلانی میگه غلطه، بعد اینطوری مناظره کنیم که من سعی کنم بگم x غلطه و فلانی ازش دفاع کنه! هم جالب ‌تر و چالش‌برانگیز تر میشه، هم واسه شُل کردنِ تعصب های ناخودآگاه رو قضیه‌ی x خیلی راهِ خوبیه :)) در نظر بگیریدش شاید چیزِ خوبی از آب در اومد.
اتفاقا این یکی از روش‌های مناظره‌ای حرفه‌ای هم هست که الان اسمش یادم نمیاد ولی آره اینم جالبه میتونیم انجام بدیم. کلا همه چیز و هرچیزی بخواین ممکنه.:-"

• شروع کننده موضوع

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
البته به جز سقط جنین راجع به اون تقریبا کسی حرفی نمیزنه اصلا فقط چون تو دوره‌های قبلی بود انتخاب کردم:))
همونم تهش روش توافق صورت گرفت

پ.ن: من دیدم میتونم ویرایش کنم آزادی بیانو اضافه کردم = )))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
خب دیگه وقتشه آستین بالا بزنیم و هفته‌ی دیگه راهش بندازیم.:)) الان وگانیسم بالاترینه که اگه تا آخر هفته عوض نشه همینو میزنم و بعد شروع به گرفتن اعضا میکنیم و میتونیم هم همونطور که پیشنهاد دادن مناظره‌ی برعکس داشته باشیم اگر افراد شرکت‌کننده دوست داشته باشن. از گزینه‌های نظرسنجی هم اگه خوشتون نمیاد و پیشنهاد دیگه‌ای دارین همینجا بگین و اضافه میکنم یا عوضشون میکنم.

+ این تاپیکم تا آخر هفته پست خالی میزنم توش تا بالا باشه و ببینینش.

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
آقا من موضوع فمنیسم رو پایه ام اونم تو اسکایپ :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
آقا من موضوع فمنیسم رو پایه ام اونم تو اسکایپ :))
مناظره که تو سایت برگذار میشه. اینا نمونه‌ها قبلیشن اگه میخواین ببینین چه مدلین:
اینا مناظره‌های قبلی هستن یه نگاه بکنین ببینین چجورین:
سقط جنین
فمینیسم
آزادی بیان
همجنسگرایی

مناظره این دفعه هم احتمالا به خاطر نظرسنجی وگانیسم باشه ولی اگه استقبال بشه بازم تا قبل اتمام تابستون میذاریم و میتونیم فمنیسم بذاریم.

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
مناظره که تو سایت برگذار میشه. اینا نمونه‌ها قبلیشن اگه میخواین ببینین چه مدلین:

مناظره این دفعه هم احتمالا به خاطر نظرسنجی وگانیسم باشه ولی اگه استقبال بشه بازم تا قبل اتمام تابستون میذاریم و میتونیم فمنیسم بذاریم.
آره دیدم نمونه هاش رو صرفا پیشنهاد بود چون تو متن خیلی نمیشه منظور رو درست رسوند

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
مناظره نقض یا اثبات خدا نیازمندیم به شدت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
خب کیا برا شرکت تو همچین مناظره‌ای اعلام آمادگی میکنن اگه برگذار بشه؟ (تو فلسفه و منطق اگه باشه)

• لایک
امتیازات: f.hn
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زمین شناسی
سلاام

الان فهمیدم اینجا یه سری مناظره برگزار شده.
خب من یه دفه از طرف مدرسه میخواستم تو یه مسابقه مناظره شرکت کنم ولی با یه گروه سه نفری معرفی میکردیم و تنها دانش آموزی که تو کل مدرسه استقبال کرد من بودم:)
دوستان نظرشون راجب یه مناظره ی دیگه چیه؟
(والا اگه تو تابستون و بعد کنکور باشه که خیلی بهتره)

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
منم هستم... حجاب.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
انتخاباتم جالبه :)) اگر تایمم خالی باشه هستم متاسفانه مشغولم و برای اینکار هم به مطالعه لازم هست
اما اگر شد من مثلا طرفدار اصولگرا ها هستم

• لایک
امتیازات: f.hn

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
من پیشنهادم ویس چت تلگرامه