• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شکستن طلسم ترازِ پایین

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
اینکع تو سمپاد ورودی دهم باشی از مصائبه:-sمن هر چقدر سعی میکنم خودمو بکشم بالا نمیشع ک نمیشع:Oops:اعتماد بنفسم شدیدا ب فنا رفتع:((ترازامم ک نگم بهترع[-|هر روزی ک میگذره بدتر از دیروز...انقد بد پیش میرع ک تقریبا احتمال موفقیتمو صفر میدونم.. نود درصد دهما و صد در صد ورودی دهما این مشکل افت تراز شدیدو دارن...اون عزیزایی ک ازین مهلکع جون سالم بدر بردن بگن ما الان باید دقیقا چ کنیم:((
من از هفتم تا نهم می رفتم کانون تو هفتم از نظر تراز خیلی خوب بودم هشتم یه کم افت کردم نهم خیلی خراب شدم ولی تراز نفر اول کشور که بر خلاف اول کشوری سن الآنم که همه رو 100 نمی زنه 100 می زد و ترازش کلن 7100 بالا تر نمی رفت و کسی که 6000 می شد رو پشتیبان ..... سرزنش می کرد منم دیگه دهم رو نرفتم کانون چون یه چیز اضافه ای بود
و این که اومدم نظر می دم خودم هم تکمیل ظرفیت دهم هستم نمی دونم شاید چون تجربی هستی این جوری فکر می کنی که باید یکسره رفت کانون وگرنه یا نرو اگرم می خوای بری جاهای ارزون تر و با سؤال های استاندارد تر مثل گزینه دو و سنجش برو.

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
یه مسیله ای که تو این تاپیک زیاد دیدم تراز کانون بود ، یه چند تا نکته بگم اولا اینکه کنکور یه چند سالیه که تو هر درس در حد 20 درصد رو جوری میده که نشه زد ، کانون میاد شورشو در میاره 80 درصد اینجوری میده و کلا از مسیر کنکور فاصله میگیره ، بعدشم الان سوالای کانون از چند روز قبل با جواب تو این کانالا پخش میشه که مردمم برای پر کردن دهن پدر و مادرشون میرن تقلب میکنن و همین ترازارو میاره پایین
من خودم میانگین درصدام میشد 20 درصد پیشرفت کنه ترازم از 6500 بیاد 6200 ، در کل رو این چیزا حساب نکنین
ازمون دادن هدفش چیز دیگه ایه ، تحلیل ازمون مهم تر از خود ازمونه ، شما 2 هفته درس خوندی باید یاد گرفته باشی اون مباحث رو ( با کسی که درس نخونده و به مباحث نمیرسه کاری ندارم ) و اگر میری ازمون مثلا 20 درصد میزنی مشکل از کجاس ، مثلا خودم درس هندسه تحلیلی رو هیچوقت نمیرسیدم تو ازمونا بزنم به دلیل وقت گیر بودنش ، ولی همون تحلیل ازمونا باعث شد که یاد بگیرم مبحثو و نقطه ضعفامو بفهمم و تو کنکور همین مبحث نقطه قوتم بشه
سال کنکور اگه از صبح تا ضهر 4 ساعت ازمون میدادم ، 6 ساعت تحلیلش طول میکشید ، اینه که باعث تثبیط مطالب میشه نه اون کارنامه ی کذایی کانون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
تو شهر ما دو تا سمپاد هست یکی فرزانگان و یکی علامه مجلسی و بین این مدرسه ها افتضاح رقابته بماند که معلمامون هم یکین همه امتحانامونم یکیه و کاملا مقایسه میشیم ازمون سمپاد رو نداده دارن میزنن سرمون از استرس سمپاد و کنکور شبا نمیشه خوابید امروز اولین جلسه ای بود که من قلمچی دادم ترازم افتضاح شد ۶۱۰۰ شدم نفر ۸ منطقه درحالی که دوستام همه بالای ۷۰۰۰ شدن واقعا اونقدر فشار روحی رومه که ناخوداگاه برای هیچی گریم میگیره انگار من همون آدمی نیستم که تصمیم داشت پرقدرت برا کنکور بخونه از همه بدتر هفته بعد میبرنمون دانشکده پزشکی تبریز خیلی عالیه ولی وقتی هم کلاساتو میبینی و با الان خودت مقایسه میکنی دود از سرت بلد میشه لطفا اگه برای کاهش استرس و افزایش اعتماد بنفس و اراده تجربه ای داشتین بگین

آخرین ویرایش:

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
تو شهر ما دو تا سمپاد هست یکی فرزانگان و یکی علامه مجلسی و بین این مدرسه ها افتضاح رقابته بماند که معلمامون هم یکین همه امتحانامونم یکیه و کاملا مقایسه میشیم ازمون سمپاد رو نداده دارن میزنن سرمون از استرس سمپاد و کنکور شبا نمیشه خوابید امروز اولین جلسه ای بود که من قلمچی دادم ترازم افتضاح شد ۶۱۰۰ شدم نفر ۸ منطقه درحالی که دوستام همه بالای ۷۰۰۰ شدن واقعا اونقدر فشار روحی رومه که ناخوداگاه برای هیچی گریم میگیره انگار من همون آدمی نیستم که تصمیم داشت پرقدرت برا کنکور بخونه از همه بدتر هفته بعد میبرنمون دانشکده پزشکی تبریز خیلی عالیه ولی وقتی هم کلاساتو میبینی و با الان خودت مقایسه میکنی دود از سرت بلد میشه لطفا اگه برای کاهش استرس و افزایش اعتماد بنفس و اراده تجربه ای داشتین بگین
خب بذار بهت بگم که توی هر مدرسه و‌هر کلاسی یه سری هستن که خیلی قوی ن اما سال کنکور خسته میشن یا مغرور میشن و نمیخونن یا با هزار دلیل دیگه از بقیه جا میمونن و این موردا خیلی زیادن انقدری که بچه های اینجا همشون یکی دو موردو میشناسن حداقل ... از طرفی هم همیشه کسایی هم هستن که از بهمن و اسفند یا عید کنکور شروع میکنن و عالی میشن
نمیگم سالای قبل کنکور اصلا اثر نداره ولی اون ۳ ۴ ماه قبل کنکور وحشتناک روی نتیجه اثر میذاره
فک کنم هنوز چند سال مونده تا کنکوری شی... فقط مواظب باش که این استرسای الان اون یه سال کنکورتو خراب نکنه چون از الان هیچی معلوم نیست و حتی توی ازمون قبل کنکورم باز هیچی معلوم نیست!
حتی از من میشنوی خوشحال باش . چون تو از همین الان با هر ازمون میتونی یکی از اشتباهاتتو بفهمی و وقت داری واسه برطرف کردنشون و تا سال کنکور یه عالمه روش و راه‌حل پیدا میکنی

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام بچه ها... تک تک پست هاتون رو خوندم. دوست دارم به اندازه ی خودم راهنمایی کنم...
اول هدفتون از آزمون دادن رو مشخص کنید! مثلا چی؟ مثلا برای خودتون بنویسید که من میخوام این توانایی رو پیدا کنم که چهار ساعت یه جا بشینم بدون از دست دادن تمرکزم آزمون بدم. یا مثلا اینکه به جو شلوغ جلسه آزمون عادت کنم و کنکور اذیت نشم. وقتی توی یک آزمون حتی یک آنگستروم به هدفتون نزدیک تر شدید یعنی شما خوب عمل کردید و تراز خیلی هم مهم نیست!
بعد مشخص کنید که هدفتون برای قبولی کنکور چیه و شما دقییییقا کجای مسیر قرار دارید و چقدر تا هدف فاصله دارید؟
شفاااافیت ذهن! خیلی مهمه! آزمون و خطا خیلی کمک میکنه به این شفافیت.
به امید موفقیت!:-b

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
من تراز آزمون 6 مهر امسالم 4500 بود, تراز آزمون 7 تیرم شد 7400 (7500 تراز مشترک :D) من تجربی نیستم ولی خب روشا خیلی فرق نداره. تا وقتی نگردین دنبال روشای مناسب واسه هر درس واقعا چیزی عوض نمیشه .اگه بتونین روش درست پیدا کنین خیلی سرعت پیشرفتتون زیاد میشه مخصوصا زیر 6 هزار اینا. اگه الان خوندنتون جواب نمیده به جای اینکه خودتون رو سرزنش کنید یا ساعت مطالعه رو ببرین بالا ببینید چجوری میتونید پیشرفت کنید. ضمنا بگم کنکور حداقل واسه ما با قلم چی واقعا فرق داشت. به کیفیت سوالای قلم چی که این آخرا خوب بود کاری ندارم ولی سوالای کنکور شباهت خاصی با قلم چی نداشت به نظرم.
ضمنا راجع به محیط هم پرسیده بودن. کلاس فیزیک و ادبیات ما فقط یه نفر میرفت اونم خودم بودم. معلم هامون هم دیگه کم کم از کلاسا فراری شدن و واسه همین خودم بهشون زنگ میزدمو میگفتم باید بیاین فلان ساعت جواب سوالامو بدین :))سعی کنین از محیط جدا باشین کلا. تازه میشه بیاین اینجا مشاوره بگیرین من یکی که تازه اینجارو پیدا کردم

آخرین ویرایش:
بالا