• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راستی آزمایی مطالب اتفاقی در اینترنت!

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
با سلام
گاهی ما مطالبی رو توی اینترنت میبینیم و فکر میکنیم که آیا این مطالب حقیقت دارند یا خیر؟
خب بهترین کار اینه که تلاش کنیم و سورس های اصلی رو پیدا کنیم! در خیلی از موارد به خاطر کمبود زمان و یا تخصصی بودن این مطالب شاید نتونیم به نتیجه خوبی برسیم در نتیجه تصمیم گرفتم که یک تاپیک بزنیم برای راستی آزمایی مطالبی که به صورت اتفاقی میبینیم یا میشنویم!
اگر شما اخباری رو دیدید که در درست یا غلط بودن اونها شک کردید توی این تاپیک مطرح کنید شاید بتونیم به کمک هم این مطالب رو راستی آزمایی کنیم یا منابعی براشون پیدا کنیم!
:)

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
من رفتم گذری یه نگاه کردم معمولا این مقاله درست نیستن یا حداقل برای همه صدق نمیکنن
اینجا اومده سایت مرجع گذاشته ولی مقاله ای که ترجمه شده و حتی فرد اصلی نویسنده مقاله زبان اصلی رو ننوشته به نطر من غیرقابل استناده:-?
یه چیزی شبیه اینه که میگفتن چپ دستا حتما از راست دستا باهوشترن(اگه اینجوری بود کل بچه های مدرسه ما باید چپ دست میبودن)
البته چپ دستا بیشتر به چشم میان چون کمترن ولی دلیل علمی درست حسابی تا جایی که من میدونم پیدا نشده(:/

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
اینجا نوشته که :
تحقیقات نشان‌می‌دهد افراد چپ‌دست، مسائل را به‌آسانی فراموش‌می‌کنند و این، به‌دلیل تشکیل نورون در ناحیه هیپوکامپ مغز است.
به‌همین دلیل است که یادآوری خاطرات کودکی، دشوار است.
من خودم از کودکیم خاطره های زیادی را به یاد ندارم این به دست چپ بودن واقعا ربط داره؟:-/
بر اساس نوشته ای که توی سایت scientific american هست.

If you are left-handed or related to someone who is, then you stand a better chance of remembering where and when you read this article. So say psychology professor Stephen Christman of the University of Toledo and Ruth Propper of Merrimack College.

In two experiments, they found that people better remembered whether they had seen a word before if they were either related to left-handers or shown the word twice on different sides of the visual field, which stimulates both halves of the brain. Because lefties and their relatives seem to have larger corpus callosums, the bridges of neurons linking the brain's hemispheres, these results suggest that interaction between the two halves strengthens memory for events. "So left-handers probably do have a richer ability to recall their lives," Christman, himself a southpaw, says.
به نظر میرسه اتفاقا برعکس افراد چپ دست- یا افرادی که خویشاوندی دارند با افراد چپ دست- حافظه ی بهتری دارند ، البته این جواب رو قطعی در نظر نگیرید چون نتونستم مقاله اصلی رو پیدا کنم‍‌! در نتیجه منتظر باشید ^_^

بالا